Bitcoin Forum
May 03, 2024, 04:49:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: BTCTURK alternatifi Siteler ve Yöntemler var mı ?  (Read 6830 times)
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
August 24, 2016, 01:38:39 PM

cok acele parrra ihtiyacınız yoksa bekleyin derim .
komisyonlar çok fazla genelde yüzde 10
1000 dolara 100 dolar komisyon boru gibi geliyor biraz
illaki birileri bir iki aya kalmadan halleder bu sorunu getirisi cazip bir iş bol bol komisyoncu sevindirmek istemiyorsanız ve para acil lazım değilse bekleme kalmak daha mantıklı
1714754951
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714754951
Reply with quote  #2

1714754951
Report to moderator
1714754951
Hero Member
*

Ignore
1714754951
Reply with quote  #2

1714754951
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714754951
Hero Member
*

Ignore
1714754951
Reply with quote  #2

1714754951
Report to moderator
1714754951
Hero Member
*

Ignore
1714754951
Reply with quote  #2

1714754951
Report to moderator
1714754951
Hero Member
*

Ignore
1714754951
Reply with quote  #2

1714754951
Report to moderator
deepses
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
August 27, 2016, 02:20:02 PM

Paypal kapandıktan sonra Payza TL servisi ekledi. Şimdi servis üstünde USD ya da EUR >> TL exchange yapıp hesaba 10TL ücretle gönderebiliyoruz sanırım. Twitterda Payza hesabında açıklıyor. İlgilenen okuyabilir.  Payza Blogunda da açıklıyor.  Payzanın bitcoin servisi de var.  Henüz  denemedim ama Add Fund kısmında BTC seçeneğini gördüm. Min 0.05 BTC yazıyordu.  İlgilenenler için....
thornhill
Newbie
*

Activity: 24

View Profile
August 28, 2016, 12:22:22 PM

Paypal kapandıktan sonra Payza TL servisi ekledi. Şimdi servis üstünde USD ya da EUR >> TL exchange yapıp hesaba 10TL ücretle gönderebiliyoruz sanırım. Twitterda Payza hesabında açıklıyor. İlgilenen okuyabilir.  Payza Blogunda da açıklıyor.  Payzanın bitcoin servisi de var.  Henüz  denemedim ama Add Fund kısmında BTC seçeneğini gördüm. Min 0.05 BTC yazıyordu.  İlgilenenler için....

https://www.payza.com/local-payment-options adresinden dediklerini teyit ettim. Bu hafta icinde deneyip buraya yazacagim cunku 10 TL gercekten cok cuzi bir miktar hizli bir bicimde bozdurabileceksek bitcoinleri.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 28, 2016, 07:01:44 PM

Bu gerçekten şu an çoğu insanın sıkıntısına derman olabilir inşallah işe yarıyordur  konunun takipcisi olacağım bu yöntemi tecrübe eden arkadaşlar paylaşırsa herkese faydalı olur ,bilgilendirme için teşekkürler.
ivanmalakan
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile WWW
August 30, 2016, 10:20:30 AM

Bizim forumda 3-4 alternatif yöntem paylaşılmıştı göz atabilirsiniz

http://boardest.com/thread/gecici-btcturk-com-alternatifleri-nelerdir
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 04, 2016, 11:57:33 AM

Biraz araştırdım, Bazı yerlerde cex.io üzerinden enpara'ya aktarım yapılabildiğini okumuştum.
Cex.io'da zaten üyeliğim vardı. girip biraz karıştırdım.
Bloğunda yatırma ve çekilme (VISA-MASTERCARD) işlemlerinden söz ediyor.
Yani acaba direkt kredi kartına para mı yatırılabiliyor anlamadım , Birde bu enparaya transfer konusu ilgimi çekti.

Özellikle CEX.IO konusunda tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirebilirse iyi olur.

Benim üyeliğim yok cex.io'da ancak https://cex.io/fee-schedule#/tabCashInOut sayfasında visa için çekimlerde 3,80$ ücret kesintisi olduğu yazıyor.
Böyle ise kullanılabilir gibi, ilk fırsatta üyelik açıp bir deneyim diyorum. Deneyince bilgi veririm.

Yalnız kart hesabına para çekince nasıl olacak bilemiyorum, uzun süre önce, yaklaşık 2-3 sene evvel bankaya telefonla sormuştum ancak yanıt alamamıştım:)
Yani kart hesabım borçlu değilse yatırılan para ne oluyor diye sormuştum telefonda ki bayan görevliye, önce yatırılmaz dedi, nasıl yatırılmaz dedim, geri döner yatıran hesaba dedi, kredi kartı da bir hesaba bağlı olmuyor mu neden dönüyor dedim, bilemiyorum falan dedi, sonra telefonu başka birime bağladı, bekle bekle, hat açılmayınca sıkılıp kapatmıştım.

eğer benden önce deneyen olursa paylaşır burada tecrübesini, bilgileniriz.

3.80  kesinlen hiçbir şey değil de. @mentalpanda ile bir ara burda bir konuda geçmişti, enpara kartıma çektim muhabbeti vardı. Visa ya çekim derken sadece Visa kredi kartı mı yoksa en parada ki gibi Visa elektron'a da çekebiliyor muyuz? Mentalpanda ile geçen muhabbeti hatırlayınca sanki visa elektron karta da çekebiliyoruz gibi bir izlenim bıraktı bende ama ce.io hesabım onaylı olmadığı için daha işlem yapmadım. Bunu deneyen bir arkadaş olursa ve paylaşırsa çok büyük bir sevaba girecek...

cex.io da gunluk 400 dolara kadar cekim yapilabiliyor basic hesaba, ancak cekim yapilan kredi kartinda eger borc yok ise, yatan dolar hangi hesaba yatiyor, ya da bir hesaba yatabiliyor mu? yoksa geri mi donuyor orasi bir muamma.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
September 04, 2016, 08:45:32 PM

Biraz araştırdım, Bazı yerlerde cex.io üzerinden enpara'ya aktarım yapılabildiğini okumuştum.
Cex.io'da zaten üyeliğim vardı. girip biraz karıştırdım.
Bloğunda yatırma ve çekilme (VISA-MASTERCARD) işlemlerinden söz ediyor.
Yani acaba direkt kredi kartına para mı yatırılabiliyor anlamadım , Birde bu enparaya transfer konusu ilgimi çekti.

Özellikle CEX.IO konusunda tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirebilirse iyi olur.

Benim üyeliğim yok cex.io'da ancak https://cex.io/fee-schedule#/tabCashInOut sayfasında visa için çekimlerde 3,80$ ücret kesintisi olduğu yazıyor.
Böyle ise kullanılabilir gibi, ilk fırsatta üyelik açıp bir deneyim diyorum. Deneyince bilgi veririm.

Yalnız kart hesabına para çekince nasıl olacak bilemiyorum, uzun süre önce, yaklaşık 2-3 sene evvel bankaya telefonla sormuştum ancak yanıt alamamıştım:)
Yani kart hesabım borçlu değilse yatırılan para ne oluyor diye sormuştum telefonda ki bayan görevliye, önce yatırılmaz dedi, nasıl yatırılmaz dedim, geri döner yatıran hesaba dedi, kredi kartı da bir hesaba bağlı olmuyor mu neden dönüyor dedim, bilemiyorum falan dedi, sonra telefonu başka birime bağladı, bekle bekle, hat açılmayınca sıkılıp kapatmıştım.

eğer benden önce deneyen olursa paylaşır burada tecrübesini, bilgileniriz.

3.80  kesinlen hiçbir şey değil de. @mentalpanda ile bir ara burda bir konuda geçmişti, enpara kartıma çektim muhabbeti vardı. Visa ya çekim derken sadece Visa kredi kartı mı yoksa en parada ki gibi Visa elektron'a da çekebiliyor muyuz? Mentalpanda ile geçen muhabbeti hatırlayınca sanki visa elektron karta da çekebiliyoruz gibi bir izlenim bıraktı bende ama ce.io hesabım onaylı olmadığı için daha işlem yapmadım. Bunu deneyen bir arkadaş olursa ve paylaşırsa çok büyük bir sevaba girecek...

cex.io da gunluk 400 dolara kadar cekim yapilabiliyor basic hesaba, ancak cekim yapilan kredi kartinda eger borc yok ise, yatan dolar hangi hesaba yatiyor, ya da bir hesaba yatabiliyor mu? yoksa geri mi donuyor orasi bir muamma.

Yok hocam o cex.io ile alakalı bir durum değil atıyorum kart limitiniz 10 bin lirada 10 bin. yanı 0 borç üzerine herhangi bir yerden 5 bin lira daha gönderildiğinde, 15 bin lira oluyor o kredi kartının limiti 5 bin artıya geçiyor yani 5 bin liralık hracama yaparsanız borç gelmez. Mesela nakit avans çekersiniz 5000 lira sorun olmaz diye düşünüyorum da nakit çekim limiti de değişirse güzel onu bilmiyrum bende. veya ödemeleri karttan devam Smiley

signature not found.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 04, 2016, 10:18:56 PM

Aslında en güzeli yine merkezi bir borsa ihtiyacı duymadan bitcoin alıp satabilmek. Ancak tabi güven sorunsalı burada ortaya çıkıyor. Ne kadar repütasyonu iyi olursa olsun insanlar yüksek miktarlarda güvensizlik duyabiliyor. Şahsi fikrim BTC Türk'ün işini iyi yaptığıydı, açıkçası pek fazla da rekabeti yoktu. Yine de hızlı bir müşteri hizmetleri olan güzel arayüzlü bir borsaydı. Umarım problemleri en kısa sürede hallederler.
funnybunny
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
September 08, 2016, 02:39:18 PM

Beyler sırf şu konu için üye oldum allah aşkına BTCTurk'ün durumu nedir ya ? Ben demin 150 dolar bi BTC yatırdım denemek için sonra haberleri gördüm onaylandıkdan sonra sıkıntısız bir şekilde BTC'mi geri aldım.Bende sürekli olarak aylık yatan BTC'lerin var yüklü miktar, böyle aracıymış vs. çoluk çocukla ugraşamam açıkçası buna vaktim yok.

BTCTurk düzelecek mi şuan bu bahsettigim işlemi denemek için yapıp geri çekebildim sorunsuz, BTC satmayı vs. denemedim ama, düzelirmi ne olur BTCTurk ? koinim gibi siteler komik komik kimlik falan istiyor millette hemen veriyor beynim duruyor açıkçası ..
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 08, 2016, 05:27:49 PM

Beyler sırf şu konu için üye oldum allah aşkına BTCTurk'ün durumu nedir ya ? Ben demin 150 dolar bi BTC yatırdım denemek için sonra haberleri gördüm onaylandıkdan sonra sıkıntısız bir şekilde BTC'mi geri aldım.Bende sürekli olarak aylık yatan BTC'lerin var yüklü miktar, böyle aracıymış vs. çoluk çocukla ugraşamam açıkçası buna vaktim yok.

BTCTurk düzelecek mi şuan bu bahsettigim işlemi denemek için yapıp geri çekebildim sorunsuz, BTC satmayı vs. denemedim ama, düzelirmi ne olur BTCTurk ? koinim gibi siteler komik komik kimlik falan istiyor millette hemen veriyor beynim duruyor açıkçası ..

yuklu miktar btc den kastiniz, 150 dolarlik btc mi ? yoksa 10-20 serlik desteler halinde btclerden mi bahsediyorsunuz?

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
funnybunny
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
September 08, 2016, 11:33:59 PM

yuklu miktar btc den kastiniz, 150 dolarlik btc mi ? yoksa 10-20 serlik desteler halinde btclerden mi bahsediyorsunuz?

BTC miktarını boşverin, 150 dolarlık btc sadece denemek amaçlıydı ayrıca ne fark eder ki  ? Demek istedigim şey ile miktarın alakası yok ..
JollyTrades
Hero Member

Activity: 602
Merit: 500

View Profile
September 09, 2016, 12:40:41 PM

İki ay daha sabrederseniz var.
eren_ozdogan
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 19, 2017, 12:55:32 AM

İki ayı geçeli baya oldu. Var mı yeni alternatifler? Koinim de yeni üye almıyor. Şu an Localbitcoins beni idare ediyor ama BTC/TRY alış satış arasında %5 oluyor genelde. Yani bir gün al sonraki gün sat paran %10 azalır (BTC fiyatı değişmezse).
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 19, 2017, 01:17:55 AM

İki ayı geçeli baya oldu. Var mı yeni alternatifler? Koinim de yeni üye almıyor. Şu an Localbitcoins beni idare ediyor ama BTC/TRY alış satış arasında %5 oluyor genelde. Yani bir gün al sonraki gün sat paran %10 azalır (BTC fiyatı değişmezse).
@jolly hocamın 2 ay beklersenizden kastettiği bitkapital.com açıldı ve aktif olarak çalışıyor. deneyin isterseniz. onaylamalar için forumdan destek de alırsınız. şu an koinime alternatif bitkapital var.

For rent...
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 19, 2017, 10:42:06 AM

Yoruma bakarsan eğer 2016 yılında yazmış kısacası Bitkapital'den bahsediyor şu anda açılmış durumda ve Koinime alternatif oluşturabilcek bir site diyebiliriz. Memnun olanlar varda bunu forumdan veya konusunda öğrenebilirsiniz.
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
January 20, 2017, 12:23:13 PM

kur oranı bana biraz yüksek geldi bitkapitalde ama el mecbur kullanıyoruz tek türk bankalarına para aktarabileceğimiz borsamız olduğu için.

cex.io gibi preev kuruna yakın fiyatlardan btc almak için hangi siteyi önerirsiniz peki? cex.ioda komisyon oranı fazla diye biliyorum, bitkapitalde de kur fiyatı yüksek.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: