Bitcoin Forum
May 23, 2024, 10:17:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PayPal Türkiye’ye dönüş hazırlığında  (Read 1647 times)
armadora (OP)
Sr. Member

Activity: 413
Merit: 250

View Profile
August 23, 2016, 08:16:03 AM

Sistemini yurtiçine getirmediği için BDDK’dan kırmızı kart gören PayPal, dönüş için kolları sıvadı. Önce Cros Border ile dönüş yapacak şirket ‘server’larını da taşıyacak

Haziran ayında Türkiye yasalarına uymayı, vergi ödemeyi, kredi kartı ve kimlik bilgilerini aldığı kişilerin işlemlerini Türk 'server'ları üzerinden yapmayı reddetmesi nedeniyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından lisansı iptal edilen PayPal, Mart 2017'de 'Cross Border' (Sınır ötesi) sistemiyle geri dönmeye hazırlanıyor. BDDK ile geçtiğimiz hafta toplantı yapan şirket, 2017 yıl sonuna kadar serverlarını da Türkiye'ye taşımayı planlıyor. Cross Border, yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye'den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye'den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. Türkiye'de e-ticarette yüzde 12 pazar payına sahip olan ve yaklaşık 800 milyon dolarlık işlem hacmi bulunan şirketin yeni sistemle hacminin 400 milyon dolar civarında olacağı öngörülüyor. 179 milyon aktif üyesi olan PayPal Global'in yaklaşık 18 milyar dolarlık işlem hacmi bulunduğu belirtiliyor.

YASALARA UYMAMIŞTI
PayPal'ın, çıkış sürecinde Türkiye ile ilgili olumsuz bir imaj yaratma çabası BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben'in açıklamaları ile boşa çıkarılmıştı. Akben, PayPal'ın lisans başvurusuna, kanunlara uymadığı için onay vermediklerini belirtmişti. Kanuna göre, bu tip faaliyetlerde sistemlerin yurtiçinde bulundurulması zorunluluğu bulunuyor. PayPal, yasaya rağmen, bunun için en küçük bir çalışma dahi yapmamıştı.

http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/08/23/paypal-turkiyeye-donus-hazirliginda
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
August 23, 2016, 09:11:10 AM

PayPal Türkiye'ye şart

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
perfectmoneywallet
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
August 23, 2016, 09:19:37 AM

paypal türkiyeye dönüş yapsa çok iyi olur bütün işlemlerimi paypaldan yapıyordum baya faydası oluyordu

xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
August 23, 2016, 09:25:36 AM

bitcoin yaygınlaşsada paymal paypal paygol gibi sistemlere kalmasak

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
August 23, 2016, 10:22:25 AM

bence paypal yerine türkiyedeki bankalar btc borsası oluşturmalı hazır btcturkte sorun yaşarken şu ara sisteme giriş yapacak banka inanılmaz karlı bir duruma geçer kafaları çalışsa .

bankaların da derdi " riskliymiş " bak bak paşalarım milleti donsuz bırakmanın yollarını arıyorlar para kazanmalarının değil
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
August 23, 2016, 01:08:43 PM

Paylaşım Türkiye için çok önemli e ticaretin ödemelerimde büyük önem taşıyan sistemidir. Fakat yazıda dikkatimi çeken bir husus var kullanıcılara Türkiye Den alışveriş imkanı sunuyor fakat Türkiye'deki insanların dışardan alışverişine olanak tanımıyor bu bira düşündürdü beni !
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
August 23, 2016, 01:12:41 PM

Paylaşım Türkiye için çok önemli e ticaretin ödemelerimde büyük önem taşıyan sistemidir. Fakat yazıda dikkatimi çeken bir husus var kullanıcılara Türkiye Den alışveriş imkanı sunuyor fakat Türkiye'deki insanların dışardan alışverişine olanak tanımıyor bu bira düşündürdü beni !

Paypal bakiyeni yurtiçinde kullanabiliyorsun, yurtdışı ödemeler için kullanamıyorsun. Yurtdışına paypal ile ödeme yapacaksan tanımlı kredi kartından ödemeyi çekiyor. Tahminimce bunu söylemek istemişler. Bu da sevgili ve bilgili ayrıca uzman yetkililerden oluşan maliyemizin isteği..
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
August 23, 2016, 03:34:01 PM

Paypal inşallah döner derim fakat bana kalırsa Bitcoin biraz daha yaygınlaşsada asıl onu kayılsa daha mantıklı olur.
thebitstreet
Hero Member

Activity: 510

View Profile
August 23, 2016, 06:21:18 PM

".. yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye'den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye'den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. "

Yukarıdan alıntıladığım bu yazıya bakarsak, çok sevindirici bir haber gibi gözükmüyor. Yoksa ben mi yanlış anlıyorum ?
Tüm Türk vatandaşlarına(alıcı) değil de sadece Türk satıcılarının işine yarayacak gibi bir anlam çıkıyor.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
August 23, 2016, 06:31:43 PM

".. yurtdışında bulunan bir kişiye Türkiye'den alışveriş yapma izni veriyor. Ancak bu sistemle Türkiye'den bir kişi yurtdışından alışveriş yapamıyor. "

Yukarıdan alıntıladığım bu yazıya bakarsak, çok sevindirici bir haber gibi gözükmüyor. Yoksa ben mi yanlış anlıyorum ?
Tüm Türk vatandaşlarına(alıcı) değil de sadece Türk satıcılarının işine yarayacak gibi bir anlam çıkıyor.
O sanırım şu anki durum, yanlış anlamadıysam. Umarım geri gelir çünkü birçok freelance çalışan ödemesini PayPal ile alıyor, Cydia örneğin yalnızca PayPal ile ödeme kabul ediyor ilginçtir ki...
mjpo
Hero Member

View Profile
August 24, 2016, 07:47:54 AM

Faaliyetin durdurulmasından önce ki durumu anlatayım. Paypal bakiyeni yurtdışı ödemeler için kullanamıyorsun, bakiyeni sadece yurtiçi ödemelerde kullanabilirsin. Yurtdışı ödemen varsa, paypal üzerinden paypala tanımlı kredi kartından ödeme yapabiliyorsun. Yurtdışından ve yurtiçinden ödeme almakta sorun yok, sorun bakiyeden yurtdışına ödeme yapamamak. Bu durum bir süredir böyleydi.

Yeniden faaliyete geçildiğinde eski durumun devam edeceğini anlıyorum.

Paypal bakiyesi ile yurtdışına ödeme yapılamaması maliyenin istediği bir durum. Bu ödemeleri faturalandırıp vergi alamadıkları için (kara para aklama durumları da olabilir) böyle bir uygulama yaptılar.

by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 26, 2016, 03:16:27 PM

Faaliyetin durdurulmasından önce ki durumu anlatayım. Paypal bakiyeni yurtdışı ödemeler için kullanamıyorsun, bakiyeni sadece yurtiçi ödemelerde kullanabilirsin. Yurtdışı ödemen varsa, paypal üzerinden paypala tanımlı kredi kartından ödeme yapabiliyorsun. Yurtdışından ve yurtiçinden ödeme almakta sorun yok, sorun bakiyeden yurtdışına ödeme yapamamak. Bu durum bir süredir böyleydi.

Paypal bakiyesi ile yurtdışına ödeme yapılamaması maliyenin istediği bir durum. Bu ödemeleri faturalandırıp vergi alamadıkları için (kara para aklama durumları da olabilir) böyle bir uygulama yaptılar.

Özetle ebay i tekrar kullanabileceğiz doğru mudur?

signature not found.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
August 26, 2016, 03:53:18 PM

paypal hizmeti durdurunda anladım ki elimiz kolumuzmuş.

For rent...
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
August 27, 2016, 07:14:55 PM

Paypal ın Türkiye ye dönmesinden çok bir ara " Paypal bitcoin bankacılığı işine giriyor" haberini takip ediyorum. Paypal eğer cryptocurrency olayına bir şekilde adım atarsa çok büyük gelişmeler olur.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
August 28, 2016, 08:28:32 AM

Paypal ciddi olarak Türkiye'ye şart, geçenlerde 2. el alışveriş yapmayı düşündüm.
Paypal dan başka ödeme seçeneği YOKTU. düşünün ne kadar koptuğumuzu.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
August 28, 2016, 10:40:25 AM

Özetle ebay i tekrar kullanabileceğiz doğru mudur?
Evet, denilen gibi ise durum eski haline dönecek. Zaten PayPal bakiyesi yurtiçi kullanılamıyordu yıllardır 2008-2009dan beri sanırım, kartla ödeme sorunsuz yapılabiliyor onun dışında.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
August 28, 2016, 11:33:46 AM

Paypal'ın ülkemizden çekildiği tarihlerde bitcoin paypalın yerini alacağı şeklinde hepimiz bir umut içindeydik yanlız bu konuda hükümet tarafından destek dahi gelmedi velev ki Btctürk'ün başına gelenlerde son nokta bu ülkede bi 5 sene daha paypala ihtiyacımız var . Açeydim gollarımı getme deyeydim peypualll Cheesy
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 29, 2016, 11:15:02 PM

TR de  maliyenin denetleyemediği her oluşum lastik patlatır. Er yada geç bu olur. Bir şekilde baltalanır. Keseri dipten vururlar böyle. Bu Bitcoin olur Mipkoyin olur fark etmez. PayPaL a  bu zmaana kadar arıza yapmadıklarına bile şaşırmıştım zaten.  Çok kötü oldu ve üzüldüm. Umarım eskisi gibi hizmet vermeye başlar yine.

Paypalın lastiği patladığı için   çözümü BTC de arayanlar  BTCturkün hesaplarında  aşrı yoğun bir hareketliliğe sebep vermiş olsa gerek ki , BTCturk te çok geçmeden baltalandı.
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
August 30, 2016, 10:17:41 AM

Ülkeyi 5.dunya ülkesi, kabile sanıyor pezevenkler. Vergi odeyecek olan gelsin. Paypal odemiycem dedi ve siktirip gitti. Şimdi kuyruk bacak arasında geldi. Hayırlısı

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
mjpo
Hero Member

View Profile
September 01, 2016, 08:07:57 AM

Ülkeyi 5.dunya ülkesi, kabile sanıyor pezevenkler. Vergi odeyecek olan gelsin. Paypal odemiycem dedi ve siktirip gitti. Şimdi kuyruk bacak arasında geldi. Hayırlısı

Paypal'ın ülkeden çekilme sebebi vergi vermek istememesi değil. Türkiye'deki yetkili kurum datanın Türkiye'de tutulmasını istiyor (bilgi güvenliği için) ama Paypal datayı diğer ülkelerin datasının tuttuğu gibi kendi merkezinde tutmak istiyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: