Bitcoin Forum
July 05, 2024, 08:36:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Coin çıkartmak istiyorum  (Read 3188 times)
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
August 30, 2016, 12:43:34 AM
Last edit: September 15, 2016, 09:32:23 PM by ekiller

Coin nasıl çıkartılır ?  Eminim daha önce sorulmuştur. Aradım ama konuyu bulamadım. Bilen varsa üşenmez ise yazabilir yada varsa konu linkini atarsa sevinirim.

Özellikle  bu çıkan Coinlerin onay mercisi kimdir, Coinin piyasada geçerli bir Coin olarak kabul görmesi için kimlere, nerelere baş vurmalıyız?  Noteri kimdir, torpil geçer mi, araya tanıdık sokabilir miyiz vs  vs.  

Sadece Currency değil, miningi de yapılabilen Coinler ile daha çok ilgileniyorum.
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
August 30, 2016, 07:26:30 AM

kafana göre çıkartabilir kimsenin onaylaması gerekmez. biri onaylaysaydı "merkezi olmayan" tanımına ters düşerdi.

Coinin piyasada kabul olması için (sanıyorum exchangelere girmesi) iyi bir rağbet olması lazım.

bu rağbetin noteri kimdir?
bazı exchange sitelerin Oylama sistemi var. kendi coinini eklersin yeterli oy alınırsa exhange olarak eklenir.

torpil tabiki geçer. biraz paraya basarsın milletin ilgisini çektirirsin.

parası olan tanıdığın varsa araya değil en tepeye sokarsın. belli bir hacim yaptırırsın.

0.5BTC'yi aşağıdaki adrese gönderme lütfen
1Mpce11eUTuP9mxyDixdFbJzPrdNEJkgB4
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
August 30, 2016, 08:18:03 AM

Coinin maliyeti 0.2 btc 'yi geçmemektedir . İlgileniyorsanız direk size link vereceğim
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
August 30, 2016, 09:06:47 AM

Tam olarak bende bu soruları sordum ama cevabını net olarak bilmesemde az çok bir şeyler öğrendiğim kadarıyla Coin kendi başına isteğin üzerine çıkartabilirsin eğer coini iyi bir yerde tutmak istiyorsan exchange sitelerinde yer alması lazım. Lodos arkaşımız söylemiş yani benimde bildiğim kadarıyla böyle oluyor farklı bir şey varsa o zaman değişir durum.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
August 30, 2016, 12:38:16 PM

kafana göre çıkartabilir kimsenin onaylaması gerekmez. biri onaylaysaydı "merkezi olmayan" tanımına ters düşerdi.

Coinin piyasada kabul olması için (sanıyorum exchangelere girmesi) iyi bir rağbet olması lazım.

bu rağbetin noteri kimdir?
bazı exchange sitelerin Oylama sistemi var. kendi coinini eklersin yeterli oy alınırsa exhange olarak eklenir.

torpil tabiki geçer. biraz paraya basarsın milletin ilgisini çektirirsin.

parası olan tanıdığın varsa araya değil en tepeye sokarsın. belli bir hacim yaptırırsın.

0.5BTC'yi aşağıdaki adrese gönderme lütfen
1Mpce11eUTuP9mxyDixdFbJzPrdNEJkgB4

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. 
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
August 30, 2016, 12:38:48 PM

Coinin maliyeti 0.2 btc 'yi geçmemektedir . İlgileniyorsanız direk size link vereceğim

Selam, evet yakınen ilgileniyorum, linkini yollarsanız sevinirim.
MesutCan
Hero Member

Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
August 30, 2016, 12:50:18 PM

http://build-a-co.in/  -- özelliklerini belirlerseniz derleyip direk dosayları veriyor free

Diğer vereceğimin linkini bulamadım bunu deneyebilirsiniz
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
August 30, 2016, 01:00:13 PM

http://build-a-co.in/  -- özelliklerini belirlerseniz derleyip direk dosayları veriyor free

Diğer vereceğimin linkini bulamadım bunu deneyebilirsiniz

teşekkürler
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
August 30, 2016, 05:13:47 PM

Bende yardımcı olabilirim.

signature not found.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
August 30, 2016, 07:18:57 PM

Bende yardımcı olabilirim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, konuyu geyik gibi açtım ama birkaç arkadaşımın da desteği ile bir fon oluşturup bir Coin çıkartma hayali kuruyorum.

Edit :  Özellikle GPU ile  mining i yapılabilen bir Coin hayali kuruyorum. Kendimde mining yapan birisiyim, ve bu işe çok merakı olan, GPU mining ile kazanç elde etmek için donanıma yatırım yapan hala yüzbinlerce kişi olduğunu gördük Ethereum  ile.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 11, 2016, 09:01:45 AM

Bu konuda fikir ve yönlendirmeleri bekliyorum hala
gablay12
Legendary
*

Activity: 918
Merit: 1000

View Profile
September 11, 2016, 09:36:06 PM

Node nedir bilgin var mı? Sormamdaki amaç sen bu işi yapamazsın demek için değil araştırmana yol gösterebilmek için.Şimdi sen node yani düğüm nedir öğrendikten sonra bu iki düğümü ilişkilendireceksin ya da bağlayacaksın.Nasıl bağlayacaksın? Araştırman için bir konu daha...

Bilmediğin sularda yüzmeden ve bu işe para yatırmadan önce iyi çözüm ortakları belirle.Takımın hazır olsun.Bu iş takım işi.Bütçeninde olması gerekli.Para ve işi bilen adamlarla bu iş teknik olarak olur.Kalan kısmı için reklam ve pazarlama gerekli.Kar?Elbette karı çok fazla .Ama öncelikle takım, bütçe ve zaman gerekli.

The more I meet people, the more I like my dog.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 11, 2016, 11:29:08 PM

Node nedir bilgin var mı? Sormamdaki amaç sen bu işi yapamazsın demek için değil araştırmana yol gösterebilmek için.Şimdi sen node yani düğüm nedir öğrendikten sonra bu iki düğümü ilişkilendireceksin ya da bağlayacaksın.Nasıl bağlayacaksın? Araştırman için bir konu daha...

Bilmediğin sularda yüzmeden ve bu işe para yatırmadan önce iyi çözüm ortakları belirle.Takımın hazır olsun.Bu iş takım işi.Bütçeninde olması gerekli.Para ve işi bilen adamlarla bu iş teknik olarak olur.Kalan kısmı için reklam ve pazarlama gerekli.Kar?Elbette karı çok fazla .Ama öncelikle takım, bütçe ve zaman gerekli.

Bu konuda ki Node ile ilgili bilgim yok. Araştırırım. Zaten konuyu da bu hususta bilgi almak için açtım. Bilmediğim sularda yüzmeden önce bilgi almak için. Yatırım gücüm var geriye öğrenmek ve çalışmak için doğru insanları bulmak kalıyor.
caner1384
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
September 12, 2016, 06:12:23 AM

Abi,Oğuz ile ben team için hazırız. Her türlü bilgi toplama,yardım-yataklık her ne olursa hazırız abi,sen kralsın abiiiiii:)
Penguen
Hero Member

Merit: 500

View Profile
September 12, 2016, 06:59:31 AM

yeni bir coin çıkartmaktaki amacınız nedir? Crypto dünyasını karıştırmak mı istiyorsunuz?
Sizce yeteri kadar coin yok mu? Coin çıkartanlar zengin mi oluyor ?
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
September 12, 2016, 07:13:32 AM

köstek olmaktan bıkmadınız mı? bir kripto coin çıkartınca tüm kripto dünyası karışıyor mu? her gün bir coin'in çıkması zararlı mı oluyor? konu başlığı "zengin olmak istiyorum" değil zaten. unutmayalım ki herhangi bir başlık altına yazdığımız yazılar sadece konu sahibini değil araştırıp konuyu bulanlarada yardımcı olacak.
Penguen
Hero Member

Merit: 500

View Profile
September 12, 2016, 07:22:15 AM

Amacım konu baltalamak yada eleştirmek değil. Bir noktayı vurgulamak; Crypto para çıkartmak çok kolay iş ; asıl o parayı nasıl hayatta tutacak ? Bu ciddi bir iş, ekip işi. Ben çıkarttım ahada size size coin demek değil . Ayrıca sorularım ciddi idi. Paranın bir amacı olmalı ki peşinden birileri gelsin.
Yoksa boşa masraftan başka bir şey olmaz.
ekiller (OP)
Legendary
*

View Profile
September 12, 2016, 08:01:17 AM

Abi,Oğuz ile ben team için hazırız. Her türlü bilgi toplama,yardım-yataklık her ne olursa hazırız abi,sen kralsın abiiiiii:)

Teşekkürler gençler. Sizin enerjinizede ihtiyaç olacaktır mutlaka.

yeni bir coin çıkartmaktaki amacınız nedir? Crypto dünyasını karıştırmak mı istiyorsunuz?
Sizce yeteri kadar coin yok mu? Coin çıkartanlar zengin mi oluyor ?

@Penguen biraderim, şöyle açıklayayım  iki kelime ile özet olarak; Hem duygusal nedenler  (Ego ve Exchangelerde Türk  cripto para birimi olmaması ) hemde para kazanmak amacı  (Zengin olmak değil ama) ile bir Coin çıkartmak düşüncem var.   Crypto dünyasını karıştırmak gibi bir niyetim yok. Ben kendi başarı veya başarısızlığımı yaşamak istiyorum. Poloniex ve diğer bazı Exchangelerde hergün işlem yapıyorum. Yaparkende hep "Ulan neden bizimkilerin böyle bir birimi yok burada" diye aklımdan geçiriyorum. Elbette yeterince coin var dediğin doğru. Ama benim yok, bizim yok? Yada ben görmedim. Sokakta da yeterince bir sürü araba var ama benimde olsun diyor insan.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
September 12, 2016, 11:00:25 AM

coin mi çıkartçaksın? oha süper fikir.

kimsenin aklına gelmemişti bu güne kadar.

ne kadar yaratıcı.

hayranlık duymamak elde değil.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
September 12, 2016, 11:39:17 AM

Çıkart tabi senin neyin eksik. Herkes coin çıkarsın hatta, herkes kendi coinini kullansın.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: