Bitcoin Forum
June 21, 2024, 08:00:41 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bobmarley için bilgisayar seçiyoruz  (Read 2818 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
September 01, 2016, 08:06:14 AM

Bu bilginin notebook seçimi ile bağlantısını kuramadım. Evet güzel cihazmış bununla atıl notebook a bir kaç gpu bağlayıp mining yapılabilir de bunun konu ile alakası bulunmuyor Smiley
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 01, 2016, 10:46:35 AM

2000 lira herhalde ideal bir bütçe olur, iOS bilgisayarda pek tecrübem yok, tercih etmem herhalde.

Sizleri yakalamışken sorayım, laptopuma SSD takmanın ne gibi avantajları var? Bu SSD ne işe yarar?
Oyun, program vb için almıyorsanız yani sadece WEB tarayıcısı açık trade işlemi için alıyorsanız MAC alın..
Alpsea nın bu yorumuna katılıyorum. Mac windows gibi ağır çalışan bir OS değil, en az 3 kat daha verimli ve hızlı çalışan bir sistem.Bob ios a alışkın olmana gerek yok çok fazla zorluk çekmezsin. Zaten senn işin daha çok browserla alışkın olduğun browserı indirirsin hiçbir fark kalmaz. Alıcağınız pcde kesinlikle ssd olsun.

Not. Bir arkadaş en ucuz ssd ile en pahalı arasında bir fark yok demiş, bilgisayardan anlasa farkları çok iyi bilirdi.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 01, 2016, 11:00:08 AM

Not. Bir arkadaş en ucuz ssd ile en pahalı arasında bir fark yok demiş, bilgisayardan anlasa farkları çok iyi bilirdi.

Ben bilgisayar mühendisi değilim. Ancak okuduğumu anlayacak kapasitem var. SSD de iops dediğimiz değerin önemli olduğunu biliyorum ancak günlük kullanımda sıradan bir kullanıcı için çok bir kıymeti yok.
SSD benchmark sitelerinde yazıyorlar şöyle hızlı okur böyle hızlı yazar. sıralı okuma ve yazma da hızının ne olduğundan çok günlük kullanımda iops yani saniyede de girdi çıktı sayısı (input/output per seconds)
%10 daha iyi iops değeri görebilmek için bir SSD ye iki kat para verilmesine karşıyım. Ben bunun için yazmıştım bir fark yok diye.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
September 01, 2016, 11:07:50 AM

Bütçesi ney bu arada bütçesini eğer bilirsek daha mantıklı cihazlar önerebiliriz. Bence oyun falan çok düşünmüyor ise bir ultrabook alsın ve keyfine baksın derim.

Bunun gibi bir şey mesela:

http://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-transformer-book-t300chi-fh011h-convertible-touch-ultrabook-fiyati,157350.html

Sevimli cihaz ama bana göre sıkıntıları var;
120 GB SSD yetmez küçük kalır.
12.5" de 2560 X 1440 çözünürlük. bob a birde büyüteç hediye ederiz artık.  Shocked

eğer ultrabook düşünüyorsa şu daha sevimli olabilir.
http://www.istanbulbilisim.com.tr/lenovo-x1-carbon-20a7003bus-dokunmatik-ekran-ultrabook-fiyati,165660.html
ama bununda diski küçük Sad

Benimkisi sadece bir öneri bazı mağazalarda gidip ultrabooklara bakabilir mesela bimeksde bipara ile daha ucuza kapatabilir ama bu gösterdiğim cihazda çok kötü değil ama uzun yıllar onu götürcek bir cihaz.
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
September 01, 2016, 03:09:24 PM

Bian korktum bobmarley için bilgisayar alıyoruz diye konu başlığını görünce Cheesy Legendary olanlar tip toplamaya başlayınca direk tırstım Cheesy
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 01, 2016, 03:45:43 PM

Bu bilginin notebook seçimi ile bağlantısını kuramadım. Evet güzel cihazmış bununla atıl notebook a bir kaç gpu bağlayıp mining yapılabilir de bunun konu ile alakası bulunmuyor Smiley

Baglanti su,
uzerinde bazi gerekli  yukseltme secenekleri olsun gerisi onemli degil.
GPU bile takabilirsin laptoba.

Bu arada en onemli ikinci sey alacaginiz bilgisayar sayet laptop ise muhakkak IPS yada OLED ekrana sahip olmali.

SSD ile alakali yukaridaki tartismaya gelince, ucuz ssd ile pahalisi arasindaki tek fark iops degil. mimari farkida var teknoloji farkida var.
Mesela Trim destegi olmayan ama isterse 1 trilyon iops olsun o ssd bedava verseler kullanilmaz. Mumkunse okudugunuz seye mantik kurarak degilde tecrubeniz varsa yorum yapin.
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 01, 2016, 07:09:32 PM

bende pc mi çok seviyorum yaklaşık 7 yıllık pc
4gb ram
intel duo işlemci  2.80 ghz
nvidia gt 130m ekran kartı 2 gb
pc den kopamıyorum bütünleştim resmen onunla
herneyse , pc ye sanal diskte linux kurunca performansı pek tatmin etmiyor , bu sebeple kökten linux a geçmeyi düşünüyorum.Geçmeden öncede ssd ile pc mi ödüllendirmek istiyorum.SSD önerileriniz var mı ? Marka  veya son teknoloji takıntım yoktur. max 240 gb olsun fiyat üst sınır 250 tl
aklımda bu var http://www.hepsiburada.com/toshiba-ocz-tr150-240gb-550mb-530mb-s-sata3-ssd-trn150-25sat3-240g-p-BD602209

Ana kartında sata hızın nedir?

PATA Hız: 1.3 GBit/s
SATA Revizyon 1.0 Hız: 1.5 GBit/s
SATA Revizyon 2.0 Hız: 3.0 GBit/s
SATA Revizyon 3.0 Hız: 6.0 GBit/s

Eğer ana kartın SATA 2 veya sata 3 ise SSD anlamlı oluyor.
Dayımın eski lenovo 3000 v200 üne Sandisk SSD taktık ancak ana kartı sata 1 olduğu için SSD nin tadını alamadı.
uyarayım dedim.

şuan pc elimde değil , anakart özelliklerini hatırlamıyorum. Bir ay sonra tekrar kavuşacağım şu an bodrum da çalıştığımdan mütevellit Sad
 Pc casper nirvana TW8 idi . Ben burdan yola çıktımda bulamadım nette , siz de bakabilirmisiniz ?

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
September 01, 2016, 07:13:08 PM

4gb ram
intel duo işlemci  2.80 ghz
herneyse , pc ye sanal diskte linux kurunca performansı pek tatmin etmiyor , bu sebeple kökten linux a geçmeyi düşünüyorum.Geçmeden öncede ssd ile pc mi ödüllendirmek istiyorum.SSD önerileriniz var mı ? Marka  veya son teknoloji takıntım yoktur. max 240 gb olsun fiyat üst sınır 250 tl
aklımda bu var http://www.hepsiburada.com/toshiba-ocz-tr150-240gb-550mb-530mb-s-sata3-ssd-trn150-25sat3-240g-p-BD602209

Dayımın eski lenovo 3000 v200 üne Sandisk SSD taktık ancak ana kartı sata 1 olduğu için SSD nin tadını alamadı.
uyarayım dedim.

şuan pc elimde değil , anakart özelliklerini hatırlamıyorum. Bir ay sonra tekrar kavuşacağım şu an bodrum da çalıştığımdan mütevellit Sad
 Pc casper nirvana TW8 idi . Ben burdan yola çıktımda bulamadım nette , siz de bakabilirmisiniz ?

tw8 lerde menteşe problemi olmuyor mu çevremde öyle gördüm ben

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
gorosot
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
September 01, 2016, 09:47:27 PM

4gb ram
intel duo işlemci  2.80 ghz
herneyse , pc ye sanal diskte linux kurunca performansı pek tatmin etmiyor , bu sebeple kökten linux a geçmeyi düşünüyorum.Geçmeden öncede ssd ile pc mi ödüllendirmek istiyorum.SSD önerileriniz var mı ? Marka  veya son teknoloji takıntım yoktur. max 240 gb olsun fiyat üst sınır 250 tl

uyarayım dedim.

tw8 lerde menteşe problemi olmuyor mu çevremde öyle gördüm ben
Aslında o kadar da sorun olacak kadar kötü değil hatta iyi bile diyebilirim.5. yılın sonlarına doğru bir menteşesini kırdım.Ama benim suçumdu sürekli lcd den tutup havaya kaldırıyordum  , çok iyi davranmıyordum. Pc canavar gibi , yeni modeller çok sorunlu ev arkadaşımda i7 casper vardı 2 sene önce aldı , 16 gb ram falan çok abartılı birşeydi yani. 2 senenin sonunda harici ekran kartı yandı , belki arkadaşın hatasıdır ama o ekran kartı yanmadan öncede kullanışlı değildi benim için.
benim laptop corel , java , php , call of duty black ops 2 , battelfield 4  vb. ağırlıkta görevleri sorunsuz yerine getiriyordu.Kasmıyordu.
hatta min. gereksinimlerini aşan call of duty ghost u bile yükleyip ram i 6 gb gösterip çalıştırmak istedim de hata vermişti. Smiley

████→→       ● DeepOnion                                                                       ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯ 
████→→       ● Tor integrated, 100% anonymous!                                ✯     Get Your FREE Coins NOW!        ✯
████→→       ● Free Airdrop! (No ICO, No Crowdfund)                        ✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯✯
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: