Bitcoin Forum
May 11, 2024, 10:12:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: blockchain.info Cüzdan hakkında yardım  (Read 2541 times)
KartalGrup (OP)
Full Member

Activity: 191
Merit: 101

View Profile WWW
September 15, 2016, 06:59:38 PM

arkadaşlar selamlar ,
blockchain.info  cüzdanı kullanıyorum. cüzdanıma her ödeme geldiğinde cüzdan adresim değişiyor. değişmemesi için yapılması gereken birşey varmıdır ?teşekkür ederim şimdiden.

1oZANGqb96jhKjTGVWFZsyALCeRw5mpZQ
35jahWAD4MupYdmVQFQtVMbfmSrBB78qt9
1ASszmsG61s1AEbqpayGmERoAqst5oiu4u
1715465559
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715465559
Reply with quote  #2

1715465559
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
September 18, 2016, 11:02:55 PM

dostum tam bılmıyorum ama bıtcoın cuzdan adresının degısme şansı mantıken olamaz. Bence sen büyük ihtimalle farklı bir şeye bakıyorsun çünkü bu sürekli değişse insanlar mesela ref linki kasıyo sonra işte donate yani bağış olayı yapıyo ve oraya sabit cüzdanlarını yazıyolar.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 19, 2016, 11:35:17 AM

Öncelikle hangi platformda kullanıyorsunuz, android ve ois da uygulama olarak kullanıyorsanız adresleriniz tek kullanımlık olucaktır. İnternet üzerinden blockchain.info dan kullanıyorsanız, herhangi bir adres değişimi söz konusu değil. 4 ay önce açtığım adresi halen sabit bir şekilde kullanıyorum. Mobil cihazlarda kullanılan walletlarda da bir ayarla düzeltildiğini duymuştum uzun süre kullanmadığımdan emin değilim.
soek
Member
**

Activity: 69
Merit: 10

View Profile
September 27, 2016, 09:15:26 AM

Evet buna bende bizzat şahit oldum.hatta az daha karsidaki satıcıya yanlış adres veriyordum son anda adresimin değiştiğini fark ettim.bu söylediklerim android için geçerli.
acemibtc
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
September 27, 2016, 05:53:36 PM

Blockchain web sitesini kullanıyorsanız adres değişmiyor. Ancak uygulamada her işlemde değişiyor. Ancak eski cüzdan adreslerinize bir kısmı vardı oradan ulaşabiliyorduk şuan hatırlayamadım.
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
September 28, 2016, 01:13:50 AM

Öncelikle hangi platformda kullanıyorsunuz, android ve ois da uygulama olarak kullanıyorsanız adresleriniz tek kullanımlık olucaktır. İnternet üzerinden blockchain.info dan kullanıyorsanız, herhangi bir adres değişimi söz konusu değil. 4 ay önce açtığım adresi halen sabit bir şekilde kullanıyorum. Mobil cihazlarda kullanılan walletlarda da bir ayarla düzeltildiğini duymuştum uzun süre kullanmadığımdan emin değilim.
Beyler çok gariptir, dün akşam siteden işlem yaparken girdiğim cüzdanın adresinin farklı olduğunu fark ettim. yanlış bir hesaba girdiğimi düşünüp tüm hesaplarımı denedim. Fakat doğru hesaba girmişim ve adresi değişmişti. Okadar işlem gerçekleştirilip değişmemesine rağmen ben hesaba girdiğim farklı bir adresle karşılaştım. Niçin değişti, nasıl değişti hiçbir bilgim yok. Dikkatli olmanızı öneririm.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
September 28, 2016, 08:17:04 AM

guvenlik icin, cuzdanlari her gonderim yaptiginizda degistiriyorlar. eski adresleriniz gecerliligi de duruyor, ancak bir opsiyon olsaydi iyi olurdu, tek adres kullanmak gibi.

ortada bir sikinti yok merak etmeyin, zaten blockchainde sikinti varsa tum btcleri kaldirip atin.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
September 28, 2016, 05:20:31 PM

güvenlik değil anonimite için her seferinde adresi değiştiriyorlar. (daha doğrusu eski adres duruyor yenisini kullanın diyorlar)

güvenlik için olsaydı cüzdanın bir kopyası da onların sunucularda olmazdı.
saYRam
Newbie
*

Activity: 19
Merit: 0

View Profile
September 29, 2016, 06:28:07 PM

coinbase de aynı şekilde çalışıyor. her gönderimden sonra değişiyor ve bunu tavsiye ediyorlar. her transaction için farklı bir adres kullanın diyorlar.
noluyolan
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
November 07, 2016, 06:35:14 PM

guvenlik icin, cuzdanlari her gonderim yaptiginizda degistiriyorlar. eski adresleriniz gecerliligi de duruyor, ancak bir opsiyon olsaydi iyi olurdu, tek adres kullanmak gibi.

ortada bir sikinti yok merak etmeyin, zaten blockchainde sikinti varsa tum btcleri kaldirip atin.

yani onceki numaralara gonderilen bitcoinler yine ayni cuzdana geliyor degilmi?
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
November 07, 2016, 10:28:57 PM

yani onceki numaralara gonderilen bitcoinler yine ayni cuzdana geliyor degilmi?
tabii ki. her üretilen adres hesabınızın şifrelenmiş haliyle veritabanında tutuluyor. her gönderimi ve her alımı yeni adrese yapıyor ama eski adresler hala siz de bakiyeye ekli görünür gelen tutar. kullanabilirsiniz istediğiniz gibi.

For rent...
graviteta
Sr. Member

Activity: 415
Merit: 250

View Profile
November 08, 2016, 12:58:00 AM

blockchain.info cüzdanı hala Beta aşamasında sanırım, tam özellikli olarak hala kullanılamıyor.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 20, 2016, 10:08:24 AM

Hiçbir sorun yoktur ve herşey sorunsuz.

Güvenlik olarak her para aldığınızda farklı adres verir size. Ancak daha önce ödeme alığınız adreslere tekrar tekrar ödeme alabilirsiniz sorun olmaz. Eski adresleri hesabınızda kaydedilir.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
January 03, 2017, 03:34:25 PM

yenilenen adresin altındaki mavi ünleme tıklarsanız :

Daha önce ödeme aldığınız adres halen geçerlidir ve ödemeyi o adrese alsanız bile hesabınızda görünür.
Artık eski adresler gösterilmiyor diye uyarı veriyor
Pages: [1]
  Print  

Jump to: