Bitcoin Forum
April 27, 2024, 08:44:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ElementaryOS bağış sistemi bitcoin kabul etmeye başlamış  (Read 2801 times)
acemibtc
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
September 24, 2016, 07:02:31 AM

Elemantry OS yerine ubuntuyu kurmanızı tavsiye ederim. Elemantry göre daha stabil çalışıyor.

iyide elementaryOS da zaten ubuntu Smiley

Ubuntu xenial üzerine,
XFCE kurarsan xubuntu
KDE kurarsan kubuntu
GNOME kurarsan gubuntu
MATE kurarsan mubuntu
cinnamon kurarsan Linux mint
Pantheon kurarsan ElementaryOS
oluyor.
hepsi ubuntu.
dolayısı ile o daha stabil bu daha stabil diye bir durum yok.
ubuntu nun ön tanımlı masa üstü ortamı UNITY diğer masa üstü ortamlarına göre daha stabil çalışıyor demek istedin herhalde.
ki buda tartışılır bir konu...
Aynen son söylediğin cümleyi kast etmiştim. Diğerleri ubuntunun farklı makyajlanmış halleri. Ama elemantry os a göre daha stabil çalıştığını düşünüyorum. En azından kurduğum da daha az sorunla karşılaştım.
1714250646
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714250646
Reply with quote  #2

1714250646
Report to moderator
1714250646
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714250646
Reply with quote  #2

1714250646
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 24, 2016, 09:54:11 PM

Elemantry OS yerine ubuntuyu kurmanızı tavsiye ederim. Elemantry göre daha stabil çalışıyor.

iyide elementaryOS da zaten ubuntu Smiley
ubuntu nun ön tanımlı masa üstü ortamı UNITY diğer masa üstü ortamlarına göre daha stabil çalışıyor demek istedin herhalde.
ki buda tartışılır bir konu...
Aynen son söylediğin cümleyi kast etmiştim. Diğerleri ubuntunun farklı makyajlanmış halleri. Ama elemantry os a göre daha stabil çalıştığını düşünüyorum. En azından kurduğum da daha az sorunla karşılaştım.

Arkadaşlar,
Linux kullanın da istediğiniz dağıtımı istediğiniz masa üstü ortamını seçin bir önemi yok.
ubuntu da aslında özünde debian Smiley
Bakın şöyle bilgi vereyim size:
Linux dağıtımlarını diğerlerinden ayıran belli şeyler vardır.
1.Paket yönetim sistemi
2.Ön tanımlı gelen yamalar ve performans yapılandırmaları.

Paket yönetimi açısından baktığımız 2 oturmuş standart var bunlar dpkg ( .deb uzantılı paketler) ve rpm ( .rpm uzantılı paketler)

dpkg yi kullanmak için araçlar : apt, apt-get, aptitude
rpm i kullanmak için araçlar : up2date, zypper, yum
işin tarihçesini anlamanız ve hangi dağıtım hangisinden türemiş görmek için tablo aşağıda

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: