Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:12:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Modem Tavsiyesi  (Read 2633 times)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 19, 2016, 05:26:32 PM

Emektar modemi degistirecegim. Anteni yok ve bulundugu ortamdan uzaklasinca insani kanser ediyor.
Çift antenli model düşünüyorum.

Adsl - vdsl hangisini seçeyim. Sözleşme gücüm 16mbps. Vdsl almam bi katkı sağlar mı?
Tek istegim evin her ortamından full çekmesi. Kendi kullandığınız modemlerden de tavsiye alabilirim..

1714839127
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
1714839127
Hero Member
*

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
1714839127
Hero Member
*

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714839127
Hero Member
*

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
1714839127
Hero Member
*

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
1714839127
Hero Member
*

Ignore
1714839127
Reply with quote  #2

1714839127
Report to moderator
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
September 19, 2016, 05:37:27 PM

Airties Air 5760
Öneririm harici anten yok
Her yerden 2.4 ghz çeker
5ghz sadece odanın içinde çeker
5ghz ile maç 1600mbps hız alabilirsin
Televizyon veya başka bireyden medya sunucuna bağlanabilirsin
Yada bittorrent clientten istediğini indirirsin modemin üzerinde ki başladığın USB / harici disk e

Fiyat 300 TL bütçen elveriyorsa en iyisi budur
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 19, 2016, 05:40:44 PM

Airties Air 5760
Öneririm harici anten yok
Her yerden 2.4 ghz çeker
5ghz sadece odanın içinde çeker
5ghz ile maç 1600mbps hız alabilirsin
Televizyon veya başka bireyden medya sunucuna bağlanabilirsin
Yada bittorrent clientten istediğini indirirsin modemin üzerinde ki başladığın USB / harici disk e

Fiyat 300 TL bütçen elveriyorsa en iyisi budur
Tesekkurler hocam fiyat aralığım 100-150. Tek istegim evin heryerinden çeksin diger ozellikleri zaten kullanmayacagim. Baska tavsiyeniz olursa degerlendiririm

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
September 19, 2016, 05:47:41 PM

Ben extender önereceğim.
al bunlardan evin elektrik kabloları üzerinden iletişim kuruyor modemle. gayet stabil bir çözümdür.
http://www.hepsiburada.com/menzil-arttiricilar-c-60004516
seç beğen istediğini al.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 19, 2016, 05:55:20 PM

Ben extender önereceğim.
al bunlardan evin elektrik kabloları üzerinden iletişim kuruyor modemle. gayet stabil bir çözümdür.
http://www.hepsiburada.com/menzil-arttiricilar-c-60004516
seç beğen istediğini al.

Bunlarda mantıklı tabi. Fiyatlarıda çok uygun. Bunu salona koydum diyelim 3-4 duvar arkadan rahatlıkla çeker mi? Yani cift antenli modem performansı verir mi ev biraz geniş Smiley
Hani almisken 50lira fazla vereyim antika modemden kurtulayim diye dusunmustum performansini begenmiyorum suan kullandigimin..

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 19, 2016, 06:46:11 PM

Bu extenderlar yalnizca tkip modda kriptolamaya izin verir, aes modda calismazlar. buda wifi sifrenizin cok kolay kirilabilmesini saglar.
en ucuz cozum en ucuzundan bir kablosuz ozelligi olmayan modem ile kopru yaparak en az N300 destekleyen bir routera baglayip kullanmaniz. Tomato yada ddwrt destekli linksys yada asus routeri ikinci el cok ucuza bulabilirsiniz. 150 tl ye 1000 tl lik sistem kurmus olursunuz 3. parti firmware kullanan bir kablosuz routerla. Cunku bu routerlar fabrika ayari 40 mwatt ayarli gelir. 3. parti firmware kurarak 400-600 mwatta kadar potansiyel cikis gucunu acabilirsiniz. Muhakkak anteni takilip cikarilabilen bir router tercih edin, bu sekilde ileride daha buyuk anten takarak evi degil mahalleyi kapsama alanina alabilirsiniz.
rikudou
Hero Member

Merit: 500

Alenktrik Teknikeri

View Profile
September 19, 2016, 10:57:46 PM

Kendim Şahsen Airties Air5650TT Modelini Kullanıyorum. Menüsü Kolay ve Anlaşılabilir. Benimki TTNET'ten Alınma.
Aynı Modeli Piyasada Bulursanız Öyle Almalısınız.
2 Sene Taahhüt Ödememek İçin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 19, 2016, 11:38:01 PM

Alp konu başında resimde verdiğin modem güzel. Bir akrabama kurmuştuk ondan memnun. 

Ayrıca fiyat aralığını araştırmadım ama  kaliteli modemler denilince aklıma şunlar gelir:

Billion , Cisco , Netgear, Motorola, Zyxel, D-link , Linksys, Belkin.   Bu markaların malzeme kalitesi PCB si, lehimleri ve toplam kalitesi yüksektir.   

Asus a  ön yargı ile bakardım (Modemlerine)  ama incelediğimde onunda iyi bir yeri hak ettiğini gördüm.

Soğuk olduğum markalar :  AIRTIES, Tp-Link, Huawei, inca, Everest, S-link (Bu markadan nefret ediyorum) .
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 20, 2016, 12:57:41 AM

Alp konu başında resimde verdiğin modem güzel. Bir akrabama kurmuştuk ondan memnun. 

Ayrıca fiyat aralığını araştırmadım ama  kaliteli modemler denilince aklıma şunlar gelir:

Billion , Cisco , Netgear, Motorola, Zyxel, D-link , Linksys, Belkin.   Bu markaların malzeme kalitesi PCB si, lehimleri ve toplam kalitesi yüksektir.   

Asus a  ön yargı ile bakardım (Modemlerine)  ama incelediğimde onunda iyi bir yeri hak ettiğini gördüm.

Soğuk olduğum markalar :  AIRTIES, Tp-Link, Huawei, inca, Everest, S-link (Bu markadan nefret ediyorum) .
Abi bendeki modem zyxel lanet olsun 2 duvar öteden tek çubuk çekiyor anteni yok.
Bu arada hangi resimdeki guzel 119tl mi 179tl mi Smiley

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 20, 2016, 01:17:06 AM

Bu extenderlar yalnizca tkip modda kriptolamaya izin verir, aes modda calismazlar. buda wifi sifrenizin cok kolay kirilabilmesini saglar.
en ucuz cozum en ucuzundan bir kablosuz ozelligi olmayan modem ile kopru yaparak en az N300 destekleyen bir routera baglayip kullanmaniz. Tomato yada ddwrt destekli linksys yada asus routeri ikinci el cok ucuza bulabilirsiniz. 150 tl ye 1000 tl lik sistem kurmus olursunuz 3. parti firmware kullanan bir kablosuz routerla. Cunku bu routerlar fabrika ayari 40 mwatt ayarli gelir. 3. parti firmware kurarak 400-600 mwatta kadar potansiyel cikis gucunu acabilirsiniz. Muhakkak anteni takilip cikarilabilen bir router tercih edin, bu sekilde ileride daha buyuk anten takarak evi degil mahalleyi kapsama alanina alabilirsiniz.
Yorumunuz icin tesekkurler. Ya bana cok karisik geldi yada alkollu oldugum icin pek bisey anlamadim. Yinede tesekkurler  Cheesy

alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 20, 2016, 01:23:37 AM

Yorumunuz icin tesekkurler. Ya bana cok karisik geldi yada alkollu oldugum icin pek bisey anlamadim. Yinede tesekkurler  Cheesy

Simdi bende ucuz dediginiz cinsten kablolu modem var belki 5-6 yillik airties marka. Ona n300 destekli router takip kullanmami mi tavsiye ediyorsunuz? Ben diyorum ki almisken direkt cift anten modem alayim. Resimde paylasilanlari tavsiye eder misiniz?

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 20, 2016, 01:36:39 AM

Modemin icendeki ayarlarda bridge mode diye bir secenek vardir, onu ayarladiktan sonra routerda baglantiyi pppoe secip adsl kullanici adinizi ve sifrenizi routera girdikten sonra artik tum yuku ona baglayacaginiz router ustlenir, direk servis saglayicidan ip yi router alir, modeme yuk falanda binmez, sayet servis saglayicinizin sagladigi dsl/adsl teknolojisini elinizdeki modem sagliyorsa isterse 10 yillik olsun sikinti yok. modemi genelde sisiren reset atmaya zorlayan router kismi.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-rt-n12-300mbps-kablosuz-4-port-router-acce-208546444

buna tomato firmware attinmi hiza ve kapsama alanina sen bile inanamayacaksin.

http://tomato.groov.pl/?page_id=31

ekiller
Legendary
*

View Profile
September 20, 2016, 05:33:01 AM

Abi bendeki modem zyxel lanet olsun 2 duvar öteden tek çubuk çekiyor anteni yok.

ilk resimde ki DSL N12  model olandan kullanmıştık.  Zyxel modemlerde iyi ve kalitelidir. Elindeki modelin anteni yetersiz olabilir. Veya evin yapısına göre Wifi kanalını değiştirmen randıman sağlayabilir. Anten sökülebilir türden ise başka bir anten takabilirsin, daha yüksek kazançlı antenler piyasada mevcut.

Piyasada ki modemlerin çoğu birbirine yakın sinyal çıkış gücündedir.  Çünkü bazı uluslar arası radyo sinyal standartlarına uygun olmalıdır. Aksi halde yüksek frekanslarda (indoor / kapalı ortam) çalışan bu cihazlar insan sağlığını tehdit eder. Durum böyle olduğu için farklı markalar farklı anten çeşitleri geliştirerek etkin sinyal mesafesini genişletmeye çalışır. Outdoor çalışan cihazların sinyal güçleri daha yüksek olur. Çünkü bunlar insanlardan uzak yerde çalışmak üzere imal edilir. Baz istasyonları gibi.

Kaliteli ve çok antenli ürünler işini görecektir.  Dediğim gibi mevcut cihazına  SMA Anten alma yolunada gidebilirsin.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 20, 2016, 06:04:50 AM

ilk resimde ki DSL N12  model olandan kullanmıştık.  Zyxel modemlerde iyi ve kalitelidir. Elindeki modelin anteni yetersiz olabilir. Veya evin yapısına göre Wifi kanalını değiştirmen randıman sağlayabilir. Anten sökülebilir türden ise başka bir anten takabilirsin, daha yüksek kazançlı antenler piyasada mevcut.

Piyasada ki modemlerin çoğu birbirine yakın sinyal çıkış gücündedir.  Çünkü bazı uluslar arası radyo sinyal standartlarına uygun olmalıdır. Aksi halde yüksek frekanslarda (indoor / kapalı ortam) çalışan bu cihazlar insan sağlığını tehdit eder. Durum böyle olduğu için farklı markalar farklı anten çeşitleri geliştirerek etkin sinyal mesafesini genişletmeye çalışır. Outdoor çalışan cihazların sinyal güçleri daha yüksek olur. Çünkü bunlar insanlardan uzak yerde çalışmak üzere imal edilir. Baz istasyonları gibi.

Kaliteli ve çok antenli ürünler işini görecektir.  Dediğim gibi mevcut cihazına  SMA Anten alma yolunada gidebilirsin.

Ceptelefonu 2 watt ( 2000 mili watt)  cikisla beyne 1 cm mesafede calisiyor. 400-600 mili watt icin sagligi tehdit eder demek sadece bilgisizlik. 
Cok antenli olmasi ise tamamen bant genisligi ile alakali mesafe ile degil. her bir anten 2.4 ghz bandinda 144 mbit tasir, 2 antenli olunca N 300 ve 3 antenli olunca N450 denmesi bu yuzden. Frekans yukseldikce bant genisligide yukselir. 5 ghz de bu 450Mbps, 900Mbps, 1,300Mbps seklinde devam eder 1300+450 = 1750 mbit olan AC kablosuz teknolojisi ise ayni anda dual band calisarak bu yuksek hiza ulasmanizi saglar. Ama 300 500 dolar verip en son cikan orumcek benzeri bir router alsaniz bile bilgisayar tarafinda bu teknolojiye sahip bir wifi yoksa muhtemelen 65 mbit yada 144 mbit ile bagli kalirsiniz. Bir baska teknik ise ayni bandda frekans kaydirmali calisir, yani 2.4 ghz de 20 yada 40 mhz kaydirarak ayni anda tek antenle 144 mbit baglanmanizi saglar, sayet cihazinizda bu teknoloji yoksa 65 mbitten yukari cikamazsiniz.  Hiz ve ayni anda birden cok cihaza hizmet etmek ise tamamen routerdaki islemci ve ram gucune ve firmwarine bagli.  O pahali routerlarin pahali olmalari genellikle yazilim yuzunden o yuzden ucuz modellerde bir cok kisitlama var, iste bu yuzden 3. parti firmware kullanarak size kirpilmis olarak verilen cihazin tum potansiyelini kullanabilirsiniz.
ekiller
Legendary
*

View Profile
September 20, 2016, 08:01:06 AM
Last edit: September 20, 2016, 05:21:37 PM by ekiller

Ayrıca fiyat aralığını araştırmadım ama  kaliteli modemler denilince aklıma şunlar gelir:

Billion , Cisco , Netgear, Motorola, Zyxel, D-link , Linksys, Belkin.   Bu markaların malzeme kalitesi PCB si, lehimleri ve toplam kalitesi yüksektir.    

Asus a  ön yargı ile bakardım (Modemlerine)  ama incelediğimde onunda iyi bir yeri hak ettiğini gördüm.

Soğuk olduğum markalar :  AIRTIES, Tp-Link, Huawei, inca, Everest, S-link (Bu markadan nefret ediyorum) .

ilk resimde ki DSL N12  model olandan kullanmıştık.  Zyxel modemlerde iyi ve kalitelidir. Elindeki modelin anteni yetersiz olabilir. Veya evin yapısına göre Wifi kanalını değiştirmen randıman sağlayabilir. Anten sökülebilir türden ise başka bir anten takabilirsin, daha yüksek kazançlı antenler piyasada mevcut.

Piyasada ki modemlerin çoğu birbirine yakın sinyal çıkış gücündedir.  Çünkü bazı uluslar arası radyo sinyal standartlarına uygun olmalıdır. Aksi halde yüksek frekanslarda (indoor / kapalı ortam) çalışan bu cihazlar insan sağlığını tehdit eder. Durum böyle olduğu için farklı markalar farklı anten çeşitleri geliştirerek etkin sinyal mesafesini genişletmeye çalışır. Outdoor çalışan cihazların sinyal güçleri daha yüksek olur. Çünkü bunlar insanlardan uzak yerde çalışmak üzere imal edilir. Baz istasyonları gibi.

Kaliteli ve çok antenli ürünler işini görecektir.  Dediğim gibi mevcut cihazına  SMA Anten alma yolunada gidebilirsin.

Ceptelefonu 2 watt ( 2000 mili watt)  cikisla beyne 1 cm mesafede calisiyor. 400-600 mili watt icin sagligi tehdit eder demek sadece bilgisizlik.  
Cok antenli olmasi ise tamamen bant genisligi ile alakali mesafe ile degil. her bir anten 2.4 ghz bandinda 144 mbit tasir, 2 antenli olunca N 300 ve 3 antenli olunca N450 denmesi bu yuzden. Frekans yukseldikce bant genisligide yukselir. 5 ghz de bu 450Mbps, 900Mbps, 1,300Mbps seklinde devam eder 1300+450 = 1750 mbit olan AC kablosuz teknolojisi ise ayni anda dual band calisarak bu yuksek hiza ulasmanizi saglar. Ama 300 500 dolar verip en son cikan orumcek benzeri bir router alsaniz bile bilgisayar tarafinda bu teknolojiye sahip bir wifi yoksa muhtemelen 65 mbit yada 144 mbit ile bagli kalirsiniz. Bir baska teknik ise ayni bandda frekans kaydirmali calisir, yani 2.4 ghz de 20 yada 40 mhz kaydirarak ayni anda tek antenle 144 mbit baglanmanizi saglar, sayet cihazinizda bu teknoloji yoksa 65 mbitten yukari cikamazsiniz.  Hiz ve ayni anda birden cok cihaza hizmet etmek ise tamamen routerdaki islemci ve ram gucune ve firmwarine bagli.  O pahali routerlarin pahali olmalari genellikle yazilim yuzunden o yuzden ucuz modellerde bir cok kisitlama var, iste bu yuzden 3. parti firmware kullanarak size kirpilmis olarak verilen cihazin tum potansiyelini kullanabilirsiniz.

Yazdığımı anlamamışsın veya çok ateşlisin, bana (Bilgisiz) diyecek kadar seni gaza getiren ne oldu bilmiyorum. Uluslar arası Wifi sertifikası boşuna var o zaman.

Bu sertifika her ürüne verilmiyor.

Öte yandan, Cep telefonunu hiç birimiz 24 saat konuşma modunda kafamıza yaslayıp kullanmayız. Cep telefonu sadece konuşma anında sinyal gücünü yükseltir ayrıca GSM 900MHZ ile 1900MHZ arasındadır. Home Wifi ise 2.4GHZ - 5GHZ  biliyorsun. Böyle olmasına rağmen yinede cep telefonu bile çok uzun süre kafaya yakın kullanılmamalıdır.
Üreticiler bunun ile ilgili önlemleri de ayrıca alıyorlar zaten. (Onaysız çakma çin malı telefonlar hariç tabi)
Bu önlemleri almaya çalışmalarının sebebi nedir peki ? Bir düşün.

Bu yüksek frekanstaki mili watt değerlerini küçümsemen doğru değil. Yani neyi neden küçümsediğinide anlamış değilim düşük mW ile çalışan cihazlar zarar vermez   diyorsan eğer  al 1TL lik Lazer Pointer 10mW gücünde  tut gözüne birkaç saniye bakalım ne olacak. Alt tarafı ufacık pil ile çalışıyor. Ne zararı olabilir dimi?

Ha diyeceksin ki o Lazerdir, ışıktır bilmem ne, bu radyo dalgası frekans, ne alaka ? Ben bunu sana  düşük wattlarda ki  güçlerinde tehlikeli olabileceğini örnek vermek için söyledim.   Senin dediğin gibi olsaydı Wifi cihazlar indoor / outdoor olarak üretilmezdi.

Pahalı routerların pahalı olma sebebi daha yüksek teknoloji standartlarında üretilmiş olmalarından da kaynaklanıyor. Ayrıca Standartlara uyumlu üretiliyorlar.
International Commission on Non Ionizing Radiation Protection, Wi-Fi Alliance , WHO (Dünya Sağlık Örgütü) gibi standartlara uygun olmak "zorundalar" Ve bu kurumlar / standartlar
keyif olsun diye kurulmamıştır.

Ayrıca bahsettiğin konu, router a custom rom atmak ise yeni cihazı garanti dışı bırakır. Cihaz brick te olabilir yaparken.  
Şimdiye kadar sayısız modem, router tamiri yaptım. Kalitesiz olarak ifade ettiklerim içindekilerin işçiliği kötü olanlar, lehimler manda boku gibi atılmış, kurşun oranı daha fazla olan toplam kalitesi düşük cihazlar.

Adam alt tarafı modem almak istedi Smiley Al kardeşim o asus güzel
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
September 20, 2016, 08:16:19 AM

apachi al geç Cheesy en kralı modemi nereye koymuştum dersin1!!
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
September 20, 2016, 09:26:50 PM

Ben de OpenWrt / DD-WRT / Tomato vb. yüklenebilen bir modem almayı düşünüyorum, ne önerirsiniz?
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 20, 2016, 10:28:25 PM

İlk resimdeki asusu sömürmüşler sitede yok magazaya gittimm bitmis. Neyse ZyXEL cift antenli bi modem buldum netten siparis verdim 80tl. Baktim beğenmiyorum veya çekisi kotu gider direk iade ederim. Netten almanin guzelligi.. 

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-p-1302-t10d-v3-300mbps-kablosuz-4-port-adsl2-modem.html

MesutCan
Hero Member

Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
September 21, 2016, 07:57:10 PM

Ben de OpenWrt / DD-WRT / Tomato vb. yüklenebilen bir modem almayı düşünüyorum, ne önerirsiniz?

Bütçe sorun değile ubiquiti hem outdoor çözümleri hem indoor çözümleri başarılıdır.
OpenWrt ddwrt yüklenebilir,
Bütçe azsa Alfa tavsiye edebilirim outdoor için bende ki 20 Km'ye kadar sorun çıkarmıyor
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
September 21, 2016, 08:08:56 PM

Bütçe sorun değile ubiquiti hem outdoor çözümleri hem indoor çözümleri başarılıdır.
OpenWrt ddwrt yüklenebilir,
Bütçe azsa Alfa tavsiye edebilirim outdoor için bende ki 20 Km'ye kadar sorun çıkarmıyor
Açıkçası şu an bütçe çok fazla değil, Alfanın modemlerini hiç kullanmadım fakat kullandığım en başarılı kablosuz adaptörleri yapıyorlar kesinlikle (AWUS036NH vs.)
Alfa modemlere boş bir zamanımda göz atacağım, teşekkürler.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: