Bitcoin Forum
May 18, 2024, 01:03:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 23 yaş  (Read 2591 times)
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
September 26, 2016, 04:07:14 PM

23 yaşındayım. Vasıfsız elemanım. Gelirim var. Mal mülk arsa yat kat daire yok ama gelecek kaygım da yok dünya s2kimde değil  Grin
Piskolojim düzgün. Uçuk hayallerim yok. Param olmasada mutluyum.
Kafamdaki düşüncelerim; Bmw, Alkol, Hatunlar ve Para  Cool
Parayı çok sevmiyorum sadece kolay para kazanmak hayattaki en büyük zevklerimden birisi ( iddaa, kumar, internetten reklam gelirleri vb )
Askerliğimi yapmadım, bu ülke için dayipin köpeği olarak askerlik yapmayı düşünmüyorum. Bedelli veya vatandaşlık yollarıyla askerden yırtmayı düşünüyorum. Ailemden para almaya utanıyorum. Yaş ilerledikce para istemek koyuyor. Rahat rahat para alan adam da yüzsüzdür net.
Gelecekteki planım tabikide yüksek gelirimle beraber nezih bir yaşam sürmek ( kişiden kişiye değişir bana 5bin tek başıma yeter. başkasına 10bin yetmez )
Bu yüzden en enerjik olduğum yaşlarda her günümü kovalamakla geçiriyorum her fırsatı değerlendiriyorum.
Şuan ki hedefim mutfak sanatları akademisinden mezun olup yurt dışına kapak atıp s2kindirik arap özentisi ülkemizden kaçıp kışın biriktirip yazın krallar gibi sıcak denizlerimizde tatil yapmak düşüncesindeyim Smiley
hayaller bunlar gerçekleri zamanla burada olursan dinlemek isteriz.
Tamamdır sokuş bey. İleride dinlersiniz Smiley

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
September 26, 2016, 07:11:18 PM

23 yaşındayım. Vasıfsız elemanım. Gelirim var. Mal mülk arsa yat kat daire yok ama gelecek kaygım da yok dünya s2kimde değil  Grin
Parayı çok sevmiyorum sadece kolay para kazanmak hayattaki en büyük zevklerimden birisi ( iddaa, kumar, internetten reklam gelirleri vb )
Askerliğimi yapmadım, bu ülke için dayipin köpeği olarak askerlik yapmayı düşünmüyorum. Bedelli veya vatandaşlık yollarıyla askerden yırtmayı düşünüyorum. Ailemden para almaya utanıyorum. Yaş ilerledikce para istemek koyuyor. Rahat rahat para alan adam da yüzsüzdür net.
Gelecekteki planım tabikide yüksek gelirimle beraber nezih bir yaşam sürmek ( kişiden kişiye değişir bana 5bin tek başıma yeter. başkasına 10bin yetmez )
Bu yüzden en enerjik olduğum yaşlarda her günümü kovalamakla geçiriyorum her fırsatı değerlendiriyorum.
Şuan ki hedefim mutfak sanatları akademisinden mezun olup yurt dışına kapak atıp s2kindirik arap özentisi ülkemizden kaçıp kışın biriktirip yazın krallar gibi sıcak denizlerimizde tatil yapmak düşüncesindeyim Smiley
mutfak sanatları akademisi nedir tam olarak? ilk defa duyuyorum şef olup yurtdışında yemek mi yapacaksın bende gireyim yemek benim işim  Cheesy
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 26, 2016, 11:16:11 PM

mutfak sanatları akademisi nedir tam olarak? ilk defa duyuyorum şef olup yurtdışında yemek mi yapacaksın bende gireyim yemek benim işim  Cheesy
Kendimi reklam yapiyomus gibi hissettim utandim simdi  Grin
Turkiyenin en buyuk yemek kursu, meb sertifikasi vb. Veriyolar. 4 ay ders 4 ay zorunlu staj ondan sonra yukselis kisiye gore degisir. Hobi olarak yapan evinde misafrine yapar. Ben kendimi gelistirmek istiyorum. Mezun olanin isi hazir gibi bir sey. Şef olunur ama ne kadar sürer bilinmez. İlk başta soğan patates soymak şart sanirim..
22-23 yasinda 3k maas aliyor arkadaslarim.
İngilizcesi olan amerikada maasli staj yapiyor arastirmaniz gerek bildiklerimi anlattim Smiley

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
September 26, 2016, 11:28:44 PM

yanlız cok pahalı Cheesy mezun olunca işede sokuyorlar mı..
Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık 36 000 tl mk Cheesy elom yemege yatkındır Cheesy Cheesy
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 26, 2016, 11:34:17 PM

yanlız cok pahalı Cheesy mezun olunca işede sokuyorlar mı..
Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık 36 000 tl mk Cheesy elom yemege yatkındır Cheesy Cheesy
Ben 8 ayliga gidecem sanirim 25lira. Akademi iyi referans sagliyor 1-2 yil 1500maasla calisip sonra yukseliyor insan. Ben severek bu meslegi yapabilirim. Mutfakta şarj oluyorum keyif aliyorum. Zor iş orası ayrı Smiley

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 27, 2016, 08:45:29 AM

Millet 4 yillik universitesini okuyor para verip, sen 4 aylik meb sertifakali kurstan mi bu hayalleri kuruyorsun?
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
September 27, 2016, 09:50:23 AM

Millet 4 yillik universitesini okuyor para verip, sen 4 aylik meb sertifakali kurstan mi bu hayalleri kuruyorsun?

Bu ülkede ne olacağı belli olmaz. O kadar boktan bir sistem ki.
Bir tanıdıgımız 2 yıllık iş saglık güvenliği okudu bundan 5 yıl önce kendisi 3 bin lira maaşla çalışmaya başladı. Piyasa da sonra bir patlama yaşandı 4 yıllık mühendisliği geçen sene bitirenler iş saglık güvenliği kursu almaya sertifikası almaya gittiler. Komik . 2 Yıllık mezunu olan, 4 yıldır çalışıyor. Mühendislik mezunu olan o sertifikayla aynı maaşı alacak  1 yıldır uğraşıyor. arada ki kazanç farkına bak 3*4*12 Smiley Boşa okudun demenin başka yolları var bu ülkede o yüzden okulu sallayın.

Ben yüksek lisans yapıyorum ama sırf hobi + bedelli çıkana kadar devletle uğraşmayayım diye Cheesy

signature not found.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 27, 2016, 10:11:57 AM

Meb sertifikası için o kadar para verecek salak yoktur sanırım Cheesy
4ay disiplinli sıkı bir eğitim, 4 ay da zorunlu staj. stajı onlar ayarlıyor. Eğitim kalite olduğu söyleniyor ki birinci ağızdan konuştuğum arkadaşlarım bitirdikten 1 yıl sonra komi olursun sonra seviye yükselerek maaşın artar diyor. İster staj yaptığın yerde kal ister başka biyerde işe gir. Sektör kazançlı sektör.
4Yıllık okul olsun isterse 8 yıllık okul olsun. Üniversitede bir şey öğrenilmez sadece diploma alınır. Mezuniyet sonrasında insan kendisini geliştrir.
Burası direk mesleği öğreten bir kurs. Hatta kurstan fazlası Tabikide çıkar çıkmaz chef olunmuyor.
Meb Sertifika dediğime bakmayın. Mebden zaten bi zik olmaz
City & Guilds Diploması zaten insanın önünün açılmasına yetiyor.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
September 27, 2016, 10:45:21 AM

Meb sertifikası için o kadar para verecek salak yoktur sanırım Cheesy
4ay disiplinli sıkı bir eğitim, 4 ay da zorunlu staj. stajı onlar ayarlıyor. Eğitim kalite olduğu söyleniyor ki birinci ağızdan konuştuğum arkadaşlarım bitirdikten 1 yıl sonra komi olursun sonra seviye yükselerek maaşın artar diyor. İster staj yaptığın yerde kal ister başka biyerde işe gir. Sektör kazançlı sektör.
4Yıllık okul olsun isterse 8 yıllık okul olsun. Üniversitede bir şey öğrenilmez sadece diploma alınır. Mezuniyet sonrasında insan kendisini geliştrir.
Burası direk mesleği öğreten bir kurs. Hatta kurstan fazlası Tabikide çıkar çıkmaz chef olunmuyor.
Meb Sertifika dediğime bakmayın. Mebden zaten bi zik olmaz
City & Guilds Diploması zaten insanın önünün açılmasına yetiyor.

msa iyidir ama cok pahalı.o kadar vereceğine yurtdısında ascılık okullarına bak.daha cok fayda saglar. msa dan cıkanlar kendini ascı oldum sanıyor ama ole bir durum yok. dediğin gibi once komi olur patates sogan dograrsın. iyi bir ascı olmak yıllar icinde olabilecek birseydir.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
September 27, 2016, 10:45:52 AM

Universitede birsey ogrenilmez sadece diploma alinir diyorsun yani. Tamam, ben de liberal akimin yarattigi kucuk Amerika yani Turkiye'de pek cok universitenin profesorsuz ve kalitesiz oldugunu, herkesin de universite okumasi gerekmedigini dusunenlerdenim ancak bu beyanin genel anlamda cahilligini gosteriyor. Universitede sectigin meslegin (meslek dedik mi burada para kapisi yapilmis isletmeden tureyen 1232141 farkli bolumden degilm basli basina meslek olan fakultelerden bahsediyorum. Temel bilimler, tip, hukuk, muhendislik fakulteleri, ogretim fakulteleri. Kaldi ki en dandik bolumden bile akedemisyen olabiliyorsun, bunun icin de universite tabanli bir egitim sart) altyapisini, temelini ogrenmeden o meslegi hakkiyla ifsa etmen gereken bir durumda bocalarsin. Pek cok tanidigimin cocugu kaliteli universitelerde gastronomi okudu, simdi de Fransa, Italya gibi ulkelerde guzel islerde calisiyorlar. Sen 4 ay sertifika alip onlarla ayni yerde olmayi hedefliyorsun. Adamlar en az birkac dunya mutfagina dogrudan hakim.

23 yas konusuna cevap da burada doguyor sanirim. Buyudugun ulkede hak etmeden, cok kolay ve zahmetsiz oylesine cok zengin var ki; kafa da hep kisayol bulmaya calisiyor. Yas biraz ilerleyince toz pembe hayaller gercekci duvarlara carpar herhalde.
Moonphine (OP)
Member
**

Activity: 68
Merit: 10

View Profile
September 27, 2016, 10:55:06 AM

Universitede birsey ogrenilmez sadece diploma alinir diyorsun yani. Tamam, ben de liberal akimin yarattigi kucuk Amerika yani Turkiye'de pek cok universitenin profesorsuz ve kalitesiz oldugunu, herkesin de universite okumasi gerekmedigini dusunenlerdenim ancak bu beyanin genel anlamda cahilligini gosteriyor. Universitede sectigin meslegin (meslek dedik mi burada para kapisi yapilmis isletmeden tureyen 1232141 farkli bolumden degilm basli basina meslek olan fakultelerden bahsediyorum. Temel bilimler, tip, hukuk, muhendislik fakulteleri, ogretim fakulteleri. Kaldi ki en dandik bolumden bile akedemisyen olabiliyorsun, bunun icin de universite tabanli bir egitim sart) altyapisini, temelini ogrenmeden o meslegi hakkiyla ifsa etmen gereken bir durumda bocalarsin. Pek cok tanidigimin cocugu kaliteli universitelerde gastronomi okudu, simdi de Fransa, Italya gibi ulkelerde guzel islerde calisiyorlar. Sen 4 ay sertifika alip onlarla ayni yerde olmayi hedefliyorsun. Adamlar en az birkac dunya mutfagina dogrudan hakim.

23 yas konusuna cevap da burada doguyor sanirim. Buyudugun ulkede hak etmeden, cok kolay ve zahmetsiz oylesine cok zengin var ki; kafa da hep kisayol bulmaya calisiyor. Yas biraz ilerleyince toz pembe hayaller gercekci duvarlara carpar herhalde.
evet, haklısın. okuyacaksan iyi bir üniversitede okumak lazım yoksa iyi para kazanmak zor.
Penguen
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
September 27, 2016, 11:08:29 AM

Okumakla para kazanmayı aynı kefeye koymamak lazım. Okumayan nice adamtanıyorum okuyanlardan çok daha fazla kazanıyor. Para kazanmak ayrı bir zanaat herkes yapamıyor. Ticari kafan olması gerekiyor. Tabi iyi okuyanlar para kazanmaz anlaşılmasın; okuyanlarda kazanabilir. Ticari kafası olan kişi küçüklükten belli oluyor zaten.
alpsea
Copper Member
Hero Member

View Profile
September 27, 2016, 11:46:37 AM
Last edit: September 27, 2016, 01:04:44 PM by alpsea

Dediginiz belirli kemik meslek gruplari universite bitirip is hazir veya ise pismis olarak cikilacak bolumler dediginiz gibi tip, hukuk, gastronomi , hosteslik hostluk vb bolumler.
Ozel bir universitede elektrik myo bolumunu biraktim neden derseniz elektrigi sadece tahtada yaziyla ogreniyordum. 10 saat ders 1 saat uygulama vardi.
Bu benim kendi izlenimim. Suan cevremdeki herkes bi uni okuyor bazilari bitirdi bu dunyanin icindeyim ki konusuyorum.
Sizin bu akademi hakkinda ne olup olmadigini bilmeden atip tutmaniz da cahillik belirtisi uzgunum ama 4 yil okuyan adam 4 yil boyunca yemek yapmayi dunya mutfaklarini mi ogreniyor saniyorsunuz bunun 2bucuk yili yazili derslerle harcaniyor zaten.
Ayrica benim bahsettim msa chef & owner prof ascilik egitiminin icinde kendi isletmeni acmak icin gerekli belgeler sertifikalar da aliniyor. Restoran isletmeciligi ogretiliyor yemek haricinde.
Benim paşa gönlüm kısa sürede diploma almaktan yana. 8 aylik egitime bu parayi verebiliyorsam ozel bi unide 4 yil da okuyabilirim. Tercih benim. Mezunlar belli meslek sahibi olduklari belli. Msa bitiren bi arkadasim da 2 yil turkiyede calisip melbourne gitti 23 yasinda 4k$ maas aliyor. Demekki burada gercekten kaliteli ve sıkıstırılmıs egitim var. Kaliteli şefler var.
Yas olmus 23 daha 5yil lisans okuyup 28 yasinda hayata atilmak benim icin cok fazla. Biyerden baslamam gerek hayata atılmak icin.
Ben bu akademiyi bitirince tabikide dasaklı bir şef olarak çıkacağım demiyorum. Bitirdiğim okul/akademinin referansıyla kendimi geliştireceğim.
Buranın ticarethane olduğunun zaten herkes farkında. Dünyaca ünlü şefler demolara geliyor. Kaldı ki özel okulların da ticarethane olduğu gerçeği değiştirilemez. Tutuyor 5-10 tane paralı şef geliyor yemek yapmayı öğretiyor. Akademide öyle ne farkı var. Herşeyin bilincindeyim gönlünüz ferah olsun.
Bonus Edit: https://www.youtube.com/watch?v=qDjHtmmnXiI iki kişide aynı mesleği yapıyor biri okumuş biri okumamış  Wink

torikan
Hero Member

Activity: 518

View Profile
September 27, 2016, 12:31:08 PM

tam zikilcek yaştamışsın Cheesy

hayaller paris aq ama neyyssee Smiley
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 29, 2016, 05:45:23 AM

Sen zikildin heralde o yaşlarda. Öyle bir anı kaldı sana
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
September 29, 2016, 03:28:16 PM
Last edit: December 21, 2016, 07:23:30 AM by CyberCombat

27 yas sendromunu yasayan bilir 23 ne la??
en zor dönemlerimden biri. böyle bazen tir tir korktuğum, nolacak la diye sorduğum, geçmişle geleceği harmanlayıp bugün için acı bir sos oluşturduğum, hemen bir şey olma isteği falan. umutsuzluk zaten kankim. aslında gerçekcilik de o hadi yumuşatalım umutsuzluk diyelim hani umutluluk diye de bir terim var olsun.
çok pis bir yaş gibi geliyor bu bana bir yandan öyle geçen yıllar bir yandan sahiplenememe. böyle evlenen arkadaşlar falan. onlar değil de en çok işinde gücünde kimseler üzüyor beni. hayır son sınıfta birlikte grup olduğum kızlar... ben görememişim meğer onlardaki cevheri. bayağı iyiler yani. vay anasını be. bir ben uykusuz, bir ben huzursuz, bir ben çaresiz. ben zaten değişik kaçıyordum yanlarında sanki. sonra sonra oldurdum aynı şeylere gülmeyi, aynı konulardan konuşmayı öğrendim ama mesele başka şeyleri oldurmak kanımca.

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
torikan
Hero Member

View Profile
September 29, 2016, 03:39:14 PM

Cheesy korkma lan o yaşlardaysan her yaşın ayrı güzelli var elbet
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
September 29, 2016, 04:11:26 PM

Bunu evet olarak kabul ediyorum.
torikan
Hero Member

View Profile
September 30, 2016, 05:44:41 AM

Bunu evet olarak kabul ediyorum.

bende öyle Cheesy

sahi kaç yaşındasın
mjpo
Hero Member

Activity: 1103

View Profile
September 30, 2016, 06:08:44 AM

Okumakla para kazanmayı aynı kefeye koymamak lazım. Okumayan nice adamtanıyorum okuyanlardan çok daha fazla kazanıyor. Para kazanmak ayrı bir zanaat herkes yapamıyor. Ticari kafan olması gerekiyor. Tabi iyi okuyanlar para kazanmaz anlaşılmasın; okuyanlarda kazanabilir. Ticari kafası olan kişi küçüklükten belli oluyor zaten.

Sıfır eğitimle çok para kazanan insanlar var. Biraz şans bol miktarda omurgasızlık ve insan kullanmayı bilmek bu işin formülü. İnsan kullanmayı bilmek derken bunu insanlara değer vermek, saygı duymak olarak algılamayın. İnsanı bir üretim faktörü olarak görüp onun etinden sütünden faydalanmaktan bahsediyorum. Sabah gelip "Yaa insanın dinlenmesi tatil yapması lazım, insanın çalışırken mutlu olması lazım" deyip öğleden sonra müdürü odaya çağırıp, "Arkadaşlar akşam 6 da çıkıyorlar, 6 da çıkılmaz, personel dediğin erken gelip geç çıkar, Cumartesi de gelsinler.. İtiraz edeni bana bildir " diyebilmek lazım.. Dürüst, samimi olursanız para kazanamazsınız..
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: