Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:11:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Allah var mı yok mu ?  (Read 4597 times)
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
October 05, 2016, 08:44:06 PM

Ben dediklerinizde fahiş bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Evreni, sonsuzluğu, milyarlarca yıldızı, galaksiyi var etmiş bir varlık; tüm bunların yanında denizde kum tanesi bile olamayacak hayatları, kendilerince yarattığı ahlak kurallarıyla insanları "sınamak" için yaratmış ve üstüne üstük de öldükten sonra mahkemeye çıkarmış gibi "soracakmış". Size de çok saçma gelmiyor mu? Ben şahsen var olan elektronları manipüle ederek evren görüntüsüne sokan enerjinin tek bilinç olduğuna inanıyorum. Tek mantıklı yolu bu gibi geliyor.

Bunun dışında evrensel olduğunu, hiç bir zamana ait olmadığını, varoluşun ve evrenin sırrını barındırdığını iddia eden kutsal kitapların; indikleri dönemlerdeki insanların sosyal hayatlarına saçma sapan düzenlemeler getirmiş olmasına inanamıyorum. Bu kitapları gönderenin insanlığın çok kısa bir süre sonra ilerleyeceğini, bu tarz sosyal kuralların ancak ve ancak saçmalıktan ibaret olabileceğini bilmediğine inanamıyorum. O vakit karşıma şu sonuç çıkıyor. Ya bu kitaplar hepten saçmalık ya da benim üstte düşündüğüm gibi sonuçlara varan, hatta bunun ötesini görmeye başlayan kişilerin dışavurumu. Sonrası ise ciğeri beş para etmeyen toplulukların değiştirerek, ekleyerek, çıkararak ortaya çıkardığı, yetmeyip üzerine İslam'dan örnek vermek gerekirse sünnet, hadis-i şerif gibi daha da saçmalıkları eklediği bir safsata çorbası.

Mantık hatası yapmıyorum götümü garantiye almaya çalışıyorum, inanmayanlara da bunu öneriyorum.
Yoksa islamın 5 şartını kabul etmeyen/uygulamayan birinin teoride cennete giremeyeceği söylense de, söyleyenleri skime takmayarak Allah'ın "en bağışlayıcı" olma özelliğine güvenerek "Evet sana inandım fakat ibadetlerimi yerine getirmedim" diyebilmeyi istiyorum, bu bana ya da sana ne kaybettirir? Şunu diyebilirsin bana, saçmalıyorsun sadece inanarak cennete gidebileceğini mi sanıyorsun? Evet, eğer Allah varsa ona inandığım için beni affedeceğine inanıyorum. İnanman için BTC istemiyor, ibadet yapmak zorunda da değilsin, red etmenin size faydası ne olabilir benim de ateistlerde merak ettiğim budur.. İbadet yapmayan ya da inanmayan bir insan bile bazen çaresiz kaldığında Allah'tan yardım istemiştir. Bunu yaşamadıysanız başınızdan büyük bir olay geçmemiştir muhtemelen, örneğin büyük bir kalp ameliyatına girerken işlerin iyi gitmesi için yardım isterken, başa çıkamadığınız bir düşmanın belasını bulması için de yardım dilenebilir. Ayrıca olmayan bir şeyin de konusu olmaz neden iPhone 89'un muhabbeti dönmüyor forumda Smiley

Abicim çok temiz önerme sıçmışsın. Tebrik ediyorum.

Öncelikle ben ateist değilim, eğer yazdıklarımdan bunu çıkardıysan tekrar okumanı öneririm. Ayrıca yazdıklarımda gayet açık bir şekilde var eden hakkındaki görüşümü açıkladım. Herhalde bu görüşlere sahipken, cennet cehennem gibi benim dine sonradan eklendiğine inandığım, ikisi de fazlasıyla zaten yaşarken mevcut olan kavramları da abes bulduğumu anlamış olman lazım.

Sizin yaptığınız klasik şark kurnazlığı. Zaten katolik inancı ile affeden, yargılayan Allah inancı tıpkı Olympos dağında Hades'le kavga eden kişileştirilmiş tanrı inançları. Sizi insan gibi düşünen Allah'tan, Allah gibi düşünen insanlığa davet ediyorum. Wink
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 05, 2016, 09:35:12 PM

Ben dediklerinizde fahiş bir mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Evreni, sonsuzluğu, milyarlarca yıldızı, galaksiyi var etmiş bir varlık; tüm bunların yanında denizde kum tanesi bile olamayacak hayatları, kendilerince yarattığı ahlak kurallarıyla insanları "sınamak" için yaratmış ve üstüne üstük de öldükten sonra mahkemeye çıkarmış gibi "soracakmış". Size de çok saçma gelmiyor mu? Ben şahsen var olan elektronları manipüle ederek evren görüntüsüne sokan enerjinin tek bilinç olduğuna inanıyorum. Tek mantıklı yolu bu gibi geliyor.

Bunun dışında evrensel olduğunu, hiç bir zamana ait olmadığını, varoluşun ve evrenin sırrını barındırdığını iddia eden kutsal kitapların; indikleri dönemlerdeki insanların sosyal hayatlarına saçma sapan düzenlemeler getirmiş olmasına inanamıyorum. Bu kitapları gönderenin insanlığın çok kısa bir süre sonra ilerleyeceğini, bu tarz sosyal kuralların ancak ve ancak saçmalıktan ibaret olabileceğini bilmediğine inanamıyorum. O vakit karşıma şu sonuç çıkıyor. Ya bu kitaplar hepten saçmalık ya da benim üstte düşündüğüm gibi sonuçlara varan, hatta bunun ötesini görmeye başlayan kişilerin dışavurumu. Sonrası ise ciğeri beş para etmeyen toplulukların değiştirerek, ekleyerek, çıkararak ortaya çıkardığı, yetmeyip üzerine İslam'dan örnek vermek gerekirse sünnet, hadis-i şerif gibi daha da saçmalıkları eklediği bir safsata çorbası.

Mantık hatası yapmıyorum götümü garantiye almaya çalışıyorum, inanmayanlara da bunu öneriyorum.
Yoksa islamın 5 şartını kabul etmeyen/uygulamayan birinin teoride cennete giremeyeceği söylense de, söyleyenleri skime takmayarak Allah'ın "en bağışlayıcı" olma özelliğine güvenerek "Evet sana inandım fakat ibadetlerimi yerine getirmedim" diyebilmeyi istiyorum, bu bana ya da sana ne kaybettirir? Şunu diyebilirsin bana, saçmalıyorsun sadece inanarak cennete gidebileceğini mi sanıyorsun? Evet, eğer Allah varsa ona inandığım için beni affedeceğine inanıyorum. İnanman için BTC istemiyor, ibadet yapmak zorunda da değilsin, red etmenin size faydası ne olabilir benim de ateistlerde merak ettiğim budur.. İbadet yapmayan ya da inanmayan bir insan bile bazen çaresiz kaldığında Allah'tan yardım istemiştir. Bunu yaşamadıysanız başınızdan büyük bir olay geçmemiştir muhtemelen, örneğin büyük bir kalp ameliyatına girerken işlerin iyi gitmesi için yardım isterken, başa çıkamadığınız bir düşmanın belasını bulması için de yardım dilenebilir. Ayrıca olmayan bir şeyin de konusu olmaz neden iPhone 89'un muhabbeti dönmüyor forumda Smiley

Abicim çok temiz önerme sıçmışsın. Tebrik ediyorum.

Öncelikle ben ateist değilim, eğer yazdıklarımdan bunu çıkardıysan tekrar okumanı öneririm. Ayrıca yazdıklarımda gayet açık bir şekilde var eden hakkındaki görüşümü açıkladım. Herhalde bu görüşlere sahipken, cennet cehennem gibi benim dine sonradan eklendiğine inandığım, ikisi de fazlasıyla zaten yaşarken mevcut olan kavramları da abes bulduğumu anlamış olman lazım.

Sizin yaptığınız klasik şark kurnazlığı. Zaten katolik inancı ile affeden, yargılayan Allah inancı tıpkı Olympos dağında Hades'le kavga eden kişileştirilmiş tanrı inançları. Sizi insan gibi düşünen Allah'tan, Allah gibi düşünen insanlığa davet ediyorum. Wink

İki arkadaşa da Hak veriyorum. lakin birbirinizi anlamaya çalışmaktan çok önyargılarla veya nefret, öfke gibi duygusal hareketlerle  hiç kimseye bişey kazandırmaz, çabalarsa boşa gider.

Evvela müslümanım diyen kişinin,en azından müslüman olmayan birine dinini anlatabilecek kadar bilgi sahibi olması gerekir.
Peygamberin 'nefret ettirmeyin, sevdirin' hadisini hatırlatırım.

Öncelikle sizleri analitik mantık düzeyinde düşünmeye davet ediyorum samimi olarak..
isteyen arkadaşın da samimi olarak sorularına cevap vermeye çalışırım.
Matematikte olmayana ergi yöntemi uygulanır.
Varsayalim ki ben inandım ona göre bir hayat yaşadım sen inanmadın kendince bir hayat yaşadın
1 ikimiz de öldük 'yok ise ' ben ödül almadım sen ceza almadın
2 ikimiz de öldük  bu ihtimalde de yok varsayalım gene ben ödül almadım sen ceza almadın
3 ikimiz de öldük  bu ihtimalde de yok sayabiliriz gene aynısı..
4 ikimiz de öldük şimdi varsa işte o zaman sen yandın..

arkadaşın da bahsettiği böyle birşey sanırım..
olasılık hesabına göre milyonda bir ihtimal dahilinde de olsa böyle bir olasılık var. ona göre iyi düşünüp taşınmak lazım gelir.

Ancak Allah, Rab, Tanrı adına ne dersek diyelim. Allah kavramımız ne olursa olsun. vicdanen vardığımız sonucun başka sebep ve sonuçlar yaratacağını akıldan çıkarmamak gerekir.

sevgi ve saygıyla..

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
October 05, 2016, 09:43:47 PM

Hocam samimi mesajın için öncelikle teşekkür ediyorum. Ancak ben yine de sizin hesabınızda da mantık hatası olduğunu düşünüyorum. Sizce evreni var etmiş, sonsuzluk kavramına kadir bir varlığın, insanların inancına ihtiyacı var mı? Onları yargılamaya, ağızlara sakız olmuş şekilde "sınamaya" ihtiyacı var mı? Ne kadar saçma bir mantık bu. Benim reddettiğim husus bu. İnsan özellikleri veriyoruz, insana indirgiyoruz ama aynı zamanda evreni var ettiğine inanıyoruz.

Ben bahsettiğim gibi, bugün bilinen anlamda şekillenmiş olan birçok ibadetin, geleneğin ve hatta cennet - cehennem kavramanın, dinin gücünü gören manüpülatörler tarafından ortaya atıldığına inanıyorum. Peygamberlerin tek varlığın bilincine varmış, evreni perdeleri kalkmış şekilde gören, kendisini o tek varlığın parçası kabul etmiş kişiler olduğunu, onların döneminden hemen sonra yaşayanların ise bunları değiştirdiğine inanıyorum. Zira bir yaratan ya da benim söylemeyi uygun gördüğüm gibi var eden varsa ancak böyle olabilir; benim mantığıma göre.

Son derece kafama göre ve günlük hayatta dinden arınmış yaşıyorum. Ancak aynı zamanda özgür irade olmadığına ve her şeyin "kader" olduğuna inanıyorum. Bunu da belirteyim.
Ummbrl
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
October 05, 2016, 10:07:01 PM

Yanlış yapıyorsunuz. Allah'ın varlığını sorguluyorsunuz. Allah zaten var. Akıllı bir insan Allah'ın olduğunu bilir. Ben de ateist idim ama bu ayeti gördükten sonra müslüman oldum.

Ahzab süresi 50. ayet

Ey peygamber, Biz, özellikle sana şunları helal kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden sahibi bulunduğun cariyeyi, amcanın kızlarından, halalarının kızlarından, dayının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret etmiş olanları; bir de inanan bir kadın eğer kendisini peygambere bağışlar da, peygamber de onunla evlenmek isterse onu, sadece sana, diğer mü'minlere değil. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neleri farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar, sana bir darlık olmaması içindir. Allah çok bağışlayan, çok merhamet edendir.

ALLAH'a şükürler olsun.
mutlu
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
October 06, 2016, 11:21:13 AM

Çarpılcanız töbe est.
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
October 06, 2016, 01:02:18 PM

Çarpılcanız töbe est.
hıc carpılan gordun mu ? ana avrat sovenler bıle carpilmıyor rahat ol dostum olmaz bsey Cheesy Cheesy
utkuy
Sr. Member

Helena Helena!

View Profile
October 06, 2016, 06:48:42 PM

Çarpılcanız töbe est.
hıc carpılan gordun mu ? ana avrat sovenler bıle carpilmıyor rahat ol dostum olmaz bsey Cheesy Cheesy

Kuldur hasan dedem Kuldur Elif Hakka giden yoldur..

Hakk intikamın kul eli ile alır, ilm-i ledün bilmeyen onu kul etti sanır..

THE BEST IN SPACE
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
▀▀███
▀▀████
▀████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀

▀██
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
JOIN NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
October 06, 2016, 11:46:01 PM

Çarpılcanız töbe est.
Selam ben çarpılmıştım çok küçükken prizden. O zaman allah elektrik gücüne mi sahip yoksa elektrik allah mı?
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
October 07, 2016, 01:53:49 AM

bilimsel düşünce metodunda 3 temel ilke var.

1. gözlemlenebilir olması
2. yanlışlanabilir olması (Karl Popper sağolsun)
3. tekrarlanabilir olması

Mitolojik bir arap tanrısı olan "allah" bu üç ilkeye uymadığı için bilimsel düşünce metodunu benimsemiş kişiler tarafından mecburen yok varsayılır.

bütün varlıkların var oldukları ispatlanana kadar varsayılan (default) değeri yokluktur.

herhangi bir olgunun yokluğu ispatlanamaz, sadece varlık ispatlanır.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 07, 2016, 04:26:06 AM

Seninkisi su hesap olmus.

1929 Büyük Bunalımı yıllarında neredeyse hükümet sahibi olan ünlü gangster Al Capone suç işlemeye çocukken başladığını şu sözlerle açıklamıştır;
“    Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.    „
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 07, 2016, 07:48:51 AM

Seninkisi su hesap olmus.

1929 Büyük Bunalımı yıllarında neredeyse hükümet sahibi olan ünlü gangster Al Capone suç işlemeye çocukken başladığını şu sözlerle açıklamıştır;
“    Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.    „

Adam kendi içinde tutarlı en azından. Kendi dinine göre haklı sayılır. Hıristiyanlar her bir boku yapıp akabinde bir papaza günah çıkarıp  amel defterini sıfırlayan bir güruh sonuçta. Bu nedenle kendi inanç yapılarına göre adam kesinlikle tutarlı Smiley
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 07, 2016, 10:31:25 AM

bilimsel düşünce metodunda 3 temel ilke var.

1. gözlemlenebilir olması
2. yanlışlanabilir olması (Karl Popper sağolsun)
3. tekrarlanabilir olması

Mitolojik bir arap tanrısı olan "allah" bu üç ilkeye uymadığı için bilimsel düşünce metodunu benimsemiş kişiler tarafından mecburen yok varsayılır.

bütün varlıkların var oldukları ispatlanana kadar varsayılan (default) değeri yokluktur.

herhangi bir olgunun yokluğu ispatlanamaz, sadece varlık ispatlanır.
Ben şu 3 yargı ilkesinin insanları kandırmak için var olduğunu düşünüyorum ve karşıyım sebebinide anlatıcam.

Benim allah, tanrı vs ne denirse densin direk bir bağımlılığım yok. Benim inancım iyilikden yana. Müslümanlık da olan Allahın, Hristiyanlıkdaki Tanrının, Yahudilikdeki Yahve veya Elohim olsun (Yahve nin kitabı düzenliyen kişi olduğunu düşünüyorum çünkü bildiğin insan, diğer tanrılarla alakası yok.) veya diğer dinlerdeki yaratıcı figürleri hep iyiliği emredip kötülükden geri çekmeye çalışır. Ortada ortak bir durum var iyilik ve kötülük. Ben herzaman için iyi olmaya çalışıyorum ki tabiki hatalarım oluyor, insan fıtratı üzerinede bu normal. Bunun cezasınıda dünyada genelde alıyorum. Evrende herşey dengeliyorken kötülüğünde karşılığı olmayacağını sanmıyorum.

"Allah Var mı ?" sorusuna gelirsek olma ihtimali var, hatta çok yüksek. Biz buna allah değilde yaratıcı diyelim. @Petaycamey in dediği gibi gidipde bilimi bu 3 ilkeye sıkıştırırsak çok büyük hata yapmışız demektir. Bilmediğimiz bir çok şey varken böyle bir ilke koymak ne haddimize. Birkaç yıl öncesine kadar uzayın yıldızlar dışındaki siyah alanının boşluk olduğunu savunan bilim şimdi bir gaz kütlesi olduğunu düşünüp boşluğu araştırmaya başladı. Bu 3 ilke ile tanrının varlığını düşünmek yetersiz kalıcaktır. Bunun en güzel örneği Boyutlar arası farklılık olabilir (https://www.youtube.com/watch?v=Pv1jlUc02is). Ön yargılı olmak hiçbirzaman işe yaramaz.
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
October 08, 2016, 07:39:42 AM

Çarpılcanız töbe est.
klasik korkutma sekli hala bu tur selere inanan gormek guldurucu

torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
October 08, 2016, 08:15:49 AM

var
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
October 11, 2016, 11:11:34 AM

YOK
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 12, 2016, 06:19:01 PM

Yok diyenlerin cogu neden kimliklerini saklama geregi duyuyor acaba, alayi newbie. Acikca gercek nickinizle yazsaniza yaw
utkuy
Sr. Member

Helena Helena!

View Profile
October 12, 2016, 11:35:33 PM

Yok diyenlerin cogu neden kimliklerini saklama geregi duyuyor acaba, alayi newbie. Acikca gercek nickinizle yazsaniza yaw

Ben ateistim diyene de saygı duyuyorum ama İnsanların kutsallarıyla dalga geçip eğlenen zaten insanlıktan nasibini almamıştır. Ama ölene kadar vakit var belki pişman olup dönerler. Dönmezlerse de kendileri bilir. Sonucuna razı olacaklar artık.. ne demişler 'söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı..

THE BEST IN SPACE
PROTOCOL ON BSC
▀██
▀▀███
▀▀████
▀████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀

▀██
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
JOIN NOW
.
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 13, 2016, 11:06:38 AM

Din konularını tartışmayı sevmiyorum. Ama yazılanları okuyunca üzüldüm.
 Varlığı ispatlı aşikar olsaydı hangi Ahmak cehenneme giderdi yada Sınavın ne anlamı olurdu. "Hadi ispatlada inanayım." Oldu baska arzun  Smiley O yüzden derin mevzu Allah hidayet nasip eylesin.

Sadece bir kere bastan sona türkçe olarak  Kuran okumanızı tavsiye ederim. Müslümanlık sizden cok birşey istemiyor. Malesef günümüzde cogu insan dini haşhaşilerden ebelerden dedelerden ögreniyor. Ve abuk subuk bilgilerle akıllarını karıştırıyorlar. Buna uyduruk hadislerde dahildir.Müslümanım diyen insan bile Türkçe Kuranı bir kere acıp okumuyor. Fatihanın anlamını bilmeyen milyonlar var bu üzücü.
Okuyun . İlk ayet "Oku" Siz zeki insanlara bir kere okumanızı şiddetle öneririm
Allah hidayet nasip eylesin.

http://kuranmeali.com/

Avustralyalı Gencin Müslüman Oluş Hikayesi
https://www.youtube.com/watch?v=BPDArMHQxac
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 14, 2016, 01:52:09 AM

Din konularını tartışmayı sevmiyorum. Ama yazılanları okuyunca üzüldüm.
 Varlığı ispatlı aşikar olsaydı hangi Ahmak cehenneme giderdi yada Sınavın ne anlamı olurdu. "Hadi ispatlada inanayım." Oldu baska arzun  Smiley O yüzden derin mevzu Allah hidayet nasip eylesin.

Sadece bir kere bastan sona türkçe olarak  Kuran okumanızı tavsiye ederim. Müslümanlık sizden cok birşey istemiyor. Malesef günümüzde cogu insan dini haşhaşilerden ebelerden dedelerden ögreniyor. Ve abuk subuk bilgilerle akıllarını karıştırıyorlar. Buna uyduruk hadislerde dahildir.Müslümanım diyen insan bile Türkçe Kuranı bir kere acıp okumuyor. Fatihanın anlamını bilmeyen milyonlar var bu üzücü.
Okuyun . İlk ayet "Oku" Siz zeki insanlara bir kere okumanızı şiddetle öneririm
Allah hidayet nasip eylesin.

http://kuranmeali.com/

Avustralyalı Gencin Müslüman Oluş Hikayesi
https://www.youtube.com/watch?v=BPDArMHQxac
Bu tarz bir yorum cidden bekliyordum. Ellerine sağlık değerlendirmeye alınılacak bir yorum ben konuya bu şekilde girmek istemedim. İnsanı kör cahil sanıyorlar sonra. Adam akıllı konuşup sohbet edilebilecek bir ortam oluşsa bu tarz konularda herkese yardımcı olmak isterim. Heleki gerçekden ateist olanlara. Hard core yaklaşım çok mantıklı olmuyor bazen.
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
October 14, 2016, 02:05:24 AM

Bu tarz bir yorum cidden bekliyordum. Ellerine sağlık değerlendirmeye alınılacak bir yorum ben konuya bu şekilde girmek istemedim. İnsanı kör cahil sanıyorlar sonra. Adam akıllı konuşup sohbet edilebilecek bir ortam oluşsa bu tarz konularda herkese yardımcı olmak isterim. Heleki gerçekden ateist olanlara. Hard core yaklaşım çok mantıklı olmuyor bazen.

Esas yardıma ihtiyacı olan kesim din denen şeye inananlarken yorumunuz gerçekten komik olmuş.
Bu tarz konularda herkese yardımcı olmak ister(d)im (ama zamanım yok).
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: