Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:43:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: BtcXchange.ro - Primul Bitcoin exchange Romanesc  (Read 35852 times)
Gabyas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 01, 2017, 01:20:47 PM
 #61

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?
1715128999
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715128999

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715128999
Reply with quote  #2

1715128999
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715128999
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715128999

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715128999
Reply with quote  #2

1715128999
Report to moderator
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 01, 2017, 01:44:09 PM
 #62

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?

Stimate Gabyas,

Va asiguram ca nimic de acest gen nu se intampla pe platforma noastra. Suntem in proces de lansare a noului design din acest motiv a survenit aceasta problema tehnica care a afectat doar un subset de vizitatori si doar partea de frontend al site-ului (toate comenzile plasate se executau normal).

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

Ne bucuram ca ati deschis totusi un cont la noi  Smiley nu ne inchidem fiti pe pace, din contra ne dezvoltam. Speram sa va placa modificarile ce urmeaza.

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
March 02, 2017, 01:34:30 AM
 #63

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?

Stimate Gabyas,

Va asiguram ca nimic de acest gen nu se intampla pe platforma noastra. Suntem in proces de lansare a noului design din acest motiv a survenit aceasta problema tehnica care a afectat doar un subset de vizitatori si doar partea de frontend al site-ului (toate comenzile plasate se executau normal).

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

Ne bucuram ca ati deschis totusi un cont la noi  Smiley nu ne inchidem fiti pe pace, din contra ne dezvoltam. Speram sa va placa modificarile ce urmeaza.


Sper sa nu fie iar probleme si cu retragerile.
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 02, 2017, 08:12:03 AM
 #64

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?

Stimate Gabyas,

Va asiguram ca nimic de acest gen nu se intampla pe platforma noastra. Suntem in proces de lansare a noului design din acest motiv a survenit aceasta problema tehnica care a afectat doar un subset de vizitatori si doar partea de frontend al site-ului (toate comenzile plasate se executau normal).

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

Ne bucuram ca ati deschis totusi un cont la noi  Smiley nu ne inchidem fiti pe pace, din contra ne dezvoltam. Speram sa va placa modificarile ce urmeaza.


Sper sa nu fie iar probleme si cu retragerile.

Stimate Bombardier,

Tinem sa mentionam ca noi nu am avut niciodata problem cu retragerile. Noi ne-am asumat responsabilitatea sa efectuam toate retragerile in mai putin de 48 de ore si inca nu a existat un caz in care acest termen sa fi fost depasit. Daca dumneavoastra aveti un caz in care aceasta regula nu a fost respectata, va rugam sa ne comunicati.

Este adevarat ca depunem efort sa efectuam toate retragerile cat mai curand. Astfel credem ca ar fi cazul sa ne complimentati in acele cazuri cand facem mai mult decat am promis si sa nu criticati fara sens.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 02, 2017, 08:13:53 AM
 #65

Ati ramas cei mai tari... la fel ca Horea  !
Am primit banii in 4 ore !

.()_().
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 02, 2017, 11:06:32 AM
 #66

Stimati prieteni,

Astăzi a fost lansat noul design al platformei. Schimbarea dată reprezintă nu doar o schimbare estetică, ci și intrarea in forță a noii echipe din spatele BtcXchange. Reprezintă un moment istoric pentru organizația noastră în care putem spune că suntem o organizație formată și perioada de tranziție a luat sfârșit.

În luna August 2016 platforma BtcXchange și-a sistat activitatea ca urmare a deciziei foștilor proprietari de a ieși din această afacere și a scoate platforma la vânzare. Motive pentru această decizie au slujit circumstanțele personale ale proprietarilor. La sfârșitul lunii Septembtie 2016 platforma a fost cu succes procurată de proprietarul și administratorul curent (Max Nicula) pentru a continua dezvoltarea acesteea. Aproximativ 6 săptămâni a durat studierea codului platformei și preluarea controlului administrativ asupra întreprinderii. Pe data de 14 Noiembrie, platforma a fost relansată cu succes și func'ionează de atunci.

În perioada după relansare au fost efectuate mai multe modificări la platformă menite să înbunătățească experiența utilizatorilor și să reducă comisioanele la minim pentru a face adopția bitcoin cât mai ușoară pentru bitcoinerii noi apăruți.

Astăzi avem o agendă de dezvoltare bine structurată, pe viitor vă puteți aștepta la servicii noi și valoare adăugată la serviciile existente. Deasemeni vă promitem deservire de calitate și vă suntem disponibili pe toate canalele de comunicare afișate pe site.

Vă dorim o experiență cât mai plăcută cu platforma noastră și vă stăm mereu la dispoziție.

Cu stimă,

Echipa BtcXchange

www.btcxchange.ro

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Bombardier
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 264



View Profile
March 02, 2017, 01:41:20 PM
 #67

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?

Stimate Gabyas,

Va asiguram ca nimic de acest gen nu se intampla pe platforma noastra. Suntem in proces de lansare a noului design din acest motiv a survenit aceasta problema tehnica care a afectat doar un subset de vizitatori si doar partea de frontend al site-ului (toate comenzile plasate se executau normal).

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

Ne bucuram ca ati deschis totusi un cont la noi  Smiley nu ne inchidem fiti pe pace, din contra ne dezvoltam. Speram sa va placa modificarile ce urmeaza.


Sper sa nu fie iar probleme si cu retragerile.

Stimate Bombardier,

Tinem sa mentionam ca noi nu am avut niciodata problem cu retragerile. Noi ne-am asumat responsabilitatea sa efectuam toate retragerile in mai putin de 48 de ore si inca nu a existat un caz in care acest termen sa fi fost depasit. Daca dumneavoastra aveti un caz in care aceasta regula nu a fost respectata, va rugam sa ne comunicati.

Este adevarat ca depunem efort sa efectuam toate retragerile cat mai curand. Astfel credem ca ar fi cazul sa ne complimentati in acele cazuri cand facem mai mult decat am promis si sa nu criticati fara sens.

Cu stima,
Echipa BtcXchange



Stimate BtcXchange_Support,

 In primul rand cred ca trebuie sa lasati la latitudinea noastra, a celor care va folosesc serviciile, cand trebuie sa va complimentam. Si daca ati citit primele mele postari at vazut ca v-am lasat feedback pozitiv.
In al doilea rand, cand am zis "probleme cu retragerile" m-am referit(dupa cum se vede intr-un post putin mai vechi de-al meu) la faptul ca acum ceva timp cand am facut o retragere mai mare (aprox. 300 milioane lei vechi) a durat aproape 2 zile eu fiind invatat cu un timp mult mai scurt, deoarece de cate ori am facut retrageri mai mici, eu facandu-le de obicei noaptea, cand ma trezeam aveam banii in cont. DAR ulterior citind FAQ am vazut ca retragerile dureaza intre 2-7 zile voi procesandu-le mai repede ce e drept. Daca as fi citit asta inainte nu as mai fi zis nimic. Mea culpa!

P.S Si ca sa revenim la complimente, cred ca am facut mai mult decat atat, chiar v-am recomandat unor prieteni sa va foloseasca cu incredere.

Bafta cu noul proiect!

HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 02, 2017, 02:24:53 PM
 #68


Stimate BtcXchange_Support,

 In primul rand cred ca trebuie sa lasati la latitudinea noastra, a celor care va folosesc serviciile, cand trebuie sa va complimentam. Si daca ati citit primele mele postari at vazut ca v-am lasat feedback pozitiv.
In al doilea rand, cand am zis "probleme cu retragerile" m-am referit(dupa cum se vede intr-un post putin mai vechi de-al meu) la faptul ca acum ceva timp cand am facut o retragere mai mare (aprox. 300 milioane lei vechi) a durat aproape 2 zile eu fiind invatat cu un timp mult mai scurt, deoarece de cate ori am facut retrageri mai mici, eu facandu-le de obicei noaptea, cand ma trezeam aveam banii in cont. DAR ulterior citind FAQ am vazut ca retragerile dureaza intre 2-7 zile voi procesandu-le mai repede ce e drept. Daca as fi citit asta inainte nu as mai fi zis nimic. Mea culpa!

P.S Si ca sa revenim la complimente, cred ca am facut mai mult decat atat, chiar v-am recomandat unor prieteni sa va foloseasca cu incredere.

Bafta cu noul proiect!


Suferi de marlanie Smiley)
Eu primesc banii in cont in 4 ore si te trezesti tu ca nu primesti banii Smiley)
Retrage banii in alta parte daca nu iti place btcx !

.()_().
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 03, 2017, 01:18:01 PM
 #69

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange

este a doua oara cand cade site-ul exact in timpul exploziei pretului , sa fie asta coincidenta sau un mod de subminare a clientilor?

Stimate Gabyas,

Va asiguram ca nimic de acest gen nu se intampla pe platforma noastra. Suntem in proces de lansare a noului design din acest motiv a survenit aceasta problema tehnica care a afectat doar un subset de vizitatori si doar partea de frontend al site-ului (toate comenzile plasate se executau normal).

La mine e down site-ul...
Probleme ceva?

Se fac modificari la platforma. Dureaza mai mult decat a fost anticipat. Vom fi live in cel mai scurt timp. Va multumim pentru intelegere.

Cu stima,
Echipa BtcXchange
Ok..
Ma gandeam ca se inchide ... ca aveam si ceva btc in cont Smiley)

Ne bucuram ca ati deschis totusi un cont la noi  Smiley nu ne inchidem fiti pe pace, din contra ne dezvoltam. Speram sa va placa modificarile ce urmeaza.


Sper sa nu fie iar probleme si cu retragerile.

Stimate Bombardier,

Tinem sa mentionam ca noi nu am avut niciodata problem cu retragerile. Noi ne-am asumat responsabilitatea sa efectuam toate retragerile in mai putin de 48 de ore si inca nu a existat un caz in care acest termen sa fi fost depasit. Daca dumneavoastra aveti un caz in care aceasta regula nu a fost respectata, va rugam sa ne comunicati.

Este adevarat ca depunem efort sa efectuam toate retragerile cat mai curand. Astfel credem ca ar fi cazul sa ne complimentati in acele cazuri cand facem mai mult decat am promis si sa nu criticati fara sens.

Cu stima,
Echipa BtcXchange



Stimate BtcXchange_Support,

 In primul rand cred ca trebuie sa lasati la latitudinea noastra, a celor care va folosesc serviciile, cand trebuie sa va complimentam. Si daca ati citit primele mele postari at vazut ca v-am lasat feedback pozitiv.
In al doilea rand, cand am zis "probleme cu retragerile" m-am referit(dupa cum se vede intr-un post putin mai vechi de-al meu) la faptul ca acum ceva timp cand am facut o retragere mai mare (aprox. 300 milioane lei vechi) a durat aproape 2 zile eu fiind invatat cu un timp mult mai scurt, deoarece de cate ori am facut retrageri mai mici, eu facandu-le de obicei noaptea, cand ma trezeam aveam banii in cont. DAR ulterior citind FAQ am vazut ca retragerile dureaza intre 2-7 zile voi procesandu-le mai repede ce e drept. Daca as fi citit asta inainte nu as mai fi zis nimic. Mea culpa!

P.S Si ca sa revenim la complimente, cred ca am facut mai mult decat atat, chiar v-am recomandat unor prieteni sa va foloseasca cu incredere.

Bafta cu noul proiect!



Stimate Bombardier,

Nu cerem complimente, doar vam atenționat la o abordare nu în totalmente corectâ față de noi. Din contra invităm critică constructivă. Cunoaștem de comentariul dumneavostră anterior insă cititorii noi ai acestui thread nu au timp să citească toată discuția și văd referința dumneavostră la probleme inexistente. Suntem siguri că înțelegeți că astfel de comentarii ne dăunează imaginea. În acest tip de afacere încrederea contează foarte mult.

Vă mulțumim mult pentru recomandări, ne ajută extrem de mult! Sperăm să vă vedem in continuare utilizator al platformei noastre. Vă promitem să depunem efort să perfecționăm serviciile oferite.

Cu stimă,
Echipa BtcXchange

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 05, 2017, 07:53:36 AM
 #70

Aveti erori la calculator.
Uneori se incarca foarte greu, alteori imi corecteaza suma (am pus 3.3 btc la schim  si m-a corectat cu 90.97760960)
Intr-un final am reusit sa pun suma pe care o vroiam, dar am stat 15 secunde pana mi-a calculat in RON cat trebuie sa primesc..
Pe google chrome si mozilla

.()_().
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
March 07, 2017, 01:20:50 PM
 #71

Editati aici explicatia https://www.btcxchange.ro/affiliate
Ce intelege lumea din: "Pentru fiecare client adus vei primi un comision de 40 EURO. Comisionul pentru un client nou este eliberat procentual, astfel tu vei câștiga " ?
Eu inteleg ca pentru fiecare client adus, fac 40 euro. Indiferent daca tranzactioneaza sau nu.
Am testat eu cu 4.000 USD (bitcoin si usd/ron reali); ca tot aveam de scos niste bani.
Am adus de pe contul tatalui meu 2 clienti (1. Eu si 2. Sora mea). Pe contul meu am depus btc si am retras banca 2.000$, iar pe contul surorii mele am depus btc si am retras banca 2300$..
Contul tatalui meu are 2$ castigati din acest program de afiliere... Unde sunt cei 80$ ? Smiley))

Din partea mea aveti doar cuvinte de lauda in ceea ce tine rapiditatea si corectitudinea transferurilor... Referitor la programul de afiliere, ma abtin.

.()_().
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 08, 2017, 06:41:51 AM
 #72

Aveti erori la calculator.
Uneori se incarca foarte greu, alteori imi corecteaza suma (am pus 3.3 btc la schim  si m-a corectat cu 90.97760960)
Intr-un final am reusit sa pun suma pe care o vroiam, dar am stat 15 secunde pana mi-a calculat in RON cat trebuie sa primesc..
Pe google chrome si mozilla

Mulțumim pentru atenționare. Problema a fost soluționată.

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
BtcXchange_Support (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 174
Merit: 100


www.BTCxCHANGE.com | ICO Market & Crypto Exchange


View Profile WWW
March 08, 2017, 06:49:25 AM
 #73

Editati aici explicatia https://www.btcxchange.ro/affiliate
Ce intelege lumea din: "Pentru fiecare client adus vei primi un comision de 40 EURO. Comisionul pentru un client nou este eliberat procentual, astfel tu vei câștiga " ?
Eu inteleg ca pentru fiecare client adus, fac 40 euro. Indiferent daca tranzactioneaza sau nu.
Am testat eu cu 4.000 USD (bitcoin si usd/ron reali); ca tot aveam de scos niste bani.
Am adus de pe contul tatalui meu 2 clienti (1. Eu si 2. Sora mea). Pe contul meu am depus btc si am retras banca 2.000$, iar pe contul surorii mele am depus btc si am retras banca 2300$..
Contul tatalui meu are 2$ castigati din acest program de afiliere... Unde sunt cei 80$ ? Smiley))

Din partea mea aveti doar cuvinte de lauda in ceea ce tine rapiditatea si corectitudinea transferurilor... Referitor la programul de afiliere, ma abtin.

Suma de 40 de euro este suma maximă care se poate câștiga de pe un client. Se calculează câte trei euro la fiecare depuenre fiat de peste 300 Euro, 300 USD sau 1000 RON. Adițional se câștigă câte un euro la depășirea fiecărui din pragurile următoare la volumul de tranzacționare: 1000, 3000, 6000, 10.000, 15.000 de euro.

În cazul dumneavostră s-a calculat câte 1 euro pentru trecerea peste pragul de tranzacționare de 1000 euro (2000$ și 2300$ respectiv).

www.BTCxCHANGE.com | ICO Market | International Cryptocurrency Exchange
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
March 08, 2017, 05:45:08 PM
 #74

Acum sa fim seriosi, nimeni nu arunca cu bani in stanga si in dreapta. Chiar ma miram sa poti castiga 80 dolari moca la 4000 retrasi. Trebe sa testez si eu platforma intr-o zi.
Gabyas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 11, 2017, 02:34:11 PM
Last edit: March 11, 2017, 03:17:13 PM by Gabyas
 #75

http://imageshack.com/a/img923/1483/Vwqh99.png

btcXchange , vad ca ati inceput sa luati comisioane pentru tranzactii , de cand asta si de ce noi nu am fost notificati?........................
........................ tocmai a aparut si anuntul ca veti lua comision de1% la tranzactii ...probabil vreti sa va acoperiti pierderile suferite in urma deprecierii bitcoinului de ieri ...eu unul o sa ma retrag si nu nu o sa mai folosesc platforma voastra ...continuati tot asa si o sa o inchideti cat de curand Wink
valiz
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 471
Merit: 250


BTC trader


View Profile
March 11, 2017, 03:15:26 PM
 #76

http://imageshack.com/a/img923/1483/Vwqh99.png

btcXchange , vad ca ati inceput sa luati comisioane pentru tranzactii , de cand asta si de ce noi nu am fost notificati?
Am observat ca apare cand intri pe prima pagina "1% Comision de tranzactionare". Si la cum stau la lichiditate, daca vinzi 5 BTC tot la 5-6% iesi in minus, la fel ca la samsari. Doar nu se poate sa fie totul pe degeaba. Mi se pare normal sa castige si ei ceva, ca nu e asa simplu sa intretii o asemenea platforma.

12c3DnfNrfgnnJ3RovFpaCDGDeS6LMkfTN "who lives by QE dies by QE"
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
March 11, 2017, 03:23:41 PM
 #77

...eu unul o sa ma retrag si nu nu o sa mai folosesc platforma voastra ...continuati tot asa si o sa o inchideti cat de curand Wink

de cand le zic la oameni asta dar ei nu ... batman , batman....
neluhas
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 59
Merit: 0


View Profile
March 12, 2017, 05:13:45 AM
 #78

http://imageshack.com/a/img923/1483/Vwqh99.png

btcXchange , vad ca ati inceput sa luati comisioane pentru tranzactii , de cand asta si de ce noi nu am fost notificati?........................
........................ tocmai a aparut si anuntul ca veti lua comision de1% la tranzactii ...probabil vreti sa va acoperiti pierderile suferite in urma deprecierii bitcoinului de ieri ...eu unul o sa ma retrag si nu nu o sa mai folosesc platforma voastra ...continuati tot asa si o sa o inchideti cat de curand Wink
    Comisionul de 1% pentru fiecare tranzactie mi se pare, totusi,"piperat". Insemna ca la un BTC tranzactionat platesti 50 de lei la fiecare tranzactie. Pe alte platforme(am vazut si eu cateva) comisionul este de 0.15 - 025 %.
     Dar,este dreptul fiecarei firme care doreste sa faca profit sa-si faca politica comerciala si dreptul nostru,a utilizatorilor sa folosim sa nu aceste produse. Dupa ultimele schimbari, se pare, a-ti cam vrea sa ne alungati....
 
wickedsick
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 467
Merit: 250


View Profile
March 12, 2017, 10:58:21 AM
 #79

cam mult 1% pe tranzacie...wtf
mxnicula
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 34
Merit: 0


View Profile
March 12, 2017, 02:01:53 PM
Last edit: March 14, 2017, 10:32:55 AM by mxnicula
 #80

Stimați clienți,

În primul rând doresc să vă mulțumesc pentru participarea activă în acest thread. Am observat că este unul din cele mai vizualizate și comentate thread-uri din comunitate. După cum ați putut observa dea lungul ultimelor luni am fost mereu deschiși pentru orice feedback și am depus efort să efectuăm toate solicitările (începând cu prezentarea echipei din spate și terminând cu modificări tehnice). Astfel vom proceda și în continuare.

Introducerea comisionului de tranzacționare a fost un pas logic pentru a merge spre aducerea platformei la profitabiliatate, ceea ce va garanta operațiunea stabilă a acesteea și pe viitor. Sunt conștient că există un număr de oameni care doresc dispariția platformei și nu ratează nici o ocazie să scrie câte un comentariu negativ, acești oameni îi consider iraționali deoarece nu există nici un argument logic în favoarea acestei dorințe (cel puțin nu l-am auzit eu). Existența BtcXchange este un fapt benefic pentru ecosistemul Românesc, atât din punct de vedere a posibilității de a schimba bitcoini pentru utilizatorii existenți, de a introduce noi utilizatori ai bitcoin (ceea ce bineînțeles crește valoarea acestuia și averea tot acelor răuvoitori), cât și ca un simbol al capacității noastre de a oferi o prestație la nivel. Personal sunt bucuros că am reușit să menținem proectul în viață.

Voi expune mai jos câteva argumente pentru decizia în privința dimensiunii comisionului:

1. Având în vedere serviciile oferite, pe piața românească noi nu avem competiție directă. Competiția noastră, sunt exchange-urile internaționale precum Bitstamp care nu oferă tranzacționare pe RON. Astfel pentru a cumpăra/vinde bitcoin pe Bitstamp din România este necesară o conversie valutară din RON în Euro (și invers) la un comision care este peste 1% (comisionul de schimb valutar). În afară de pierderile la conversie, mai există și factorul duratei transferului internațional în Euro (1-3 zile) ceea ce poate afecta semnificativ valoarea bitcoinului cumpărat având în vedere volatilitatea. În contrast, transferul național durează două ore în zilele de lucru. Reeșind din asta, să cumperi de pe BtcXchange rămâne mai convenabil chiar și cu acest comision.

2. La o astfel de decizie, nu putem să nu luăm în calcul profitabilitatea întreprinderii. Reeșind din cifrele pe care am reușit să le acumulăm până acum în ceea ce privește volumele tranzacționate, costurile de întrețtinere, costurile de achiziție a clienților noi (există un cost semnificativ în ceea ce privește educarea clientului nou care nu cunoaște ce este bitcoin) am ajuns la cifra de 1%. Care înțeleg, este ceva mai ridicată decât la alte exchange-uri dar și volumele sunt diferite. Bineînțeles, dacă comunitatea bitcoin mâine ia decizia să își mute toate volumele spre BtcXchange nu vom putea refuza micșorarea comisioanelor.

Personal îmi doresc o comunicare productivă atât cu clienții platformei cât și cu toată comunitatea bitcoin pentru a fi în stare să construesc o platformă de care aveți nevoie și să vă ofer și servicii noi de care nu știați că aveți nevoie. Am spus de nenumărate ori că suntem disponibili mereu pe toate canalele de comunicare și continuăm să fim. Și dacă sunteți de părere (la fel ca mine) că acțiunile contează mai mult ca cuvintele, am încercat să dăm curs tuturor solicitărilor - acest fapt se poate vedea chiar pe acest thread. Și cel mai important fapt este că nu avem nici un client care să considere că ne-am încălcat promisiunile.

Mi-aș dori (cu suportul și binevoința dumneavostră) să transformăm acest thread într-un spațiu de conlucrare între echipa BtcXchange și comunitate. Să vă expuneți cerințele sau dorințele față de platformă și echipă într-un mod constructiv și civilizat. Astfel, împreună vom reuși să construim un serviciu care să răspundă cerințelor tuturor. Dacă vom reuși să ajungem la un astfel de nivel de comunicare, consider că vom avea de câștigat cu toții.

Și dacă sunteți deacord propun să începem de la întrebarea cu comisionul. Vă rog să vă expuneți argumentele pentru ca acesta să fie modificat. Ar fi perfect dacă ați folosi și niște cifre (de ex. dacă comisionul va fi X, voi tranzacționa Y etc). O puteți face și pe canale private dar ar fi mai productiv să fie totul într-un  singur loc.


Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!