Bitcoin Forum
June 14, 2024, 05:17:42 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Etherium madenciliği bitiyormu  (Read 3508 times)
nasituygun (OP)
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 06, 2016, 04:03:10 PM

Etherium madenciliği aralık gibi bitecek yerine faiz sistemi geleceğini okumuştum bir yerde.Ozaman mining düşüncem olmadığı için pek dikkat etmemiştim.Konu hakkında bilgisi olan varmı.
Böyle birşey varsa bu eth in fiyatını ne yönde etkiler sizce

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 06, 2016, 04:19:02 PM

Etherium madenciliği aralık gibi bitecek yerine faiz sistemi geleceğini okumuştum bir yerde.Ozaman mining düşüncem olmadığı için pek dikkat etmemiştim.Konu hakkında bilgisi olan varmı.

Aman söyleme böyle şeyler, daha bitmesin  Wink
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
October 06, 2016, 04:26:43 PM

faiz sitemi nedir ki?
bildiğimiz faizse ethereumla olana alakasını anlayamıyorum... olmayan şeye faiz mi verecekler...
ethereumun bitmesi içim bütün blokların bulunması gerekmiyor mu?
Bitcocoin
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 271

View Profile
October 06, 2016, 06:24:17 PM

Lütfen hesaplarınızı cahil bilgisiz insanlara satmayın. Madencilik hakkında bi bok bilmeyen adamlar hero member olarak piyasada şekil yapıyor.
Bu Nasituygun hesabı daha bu hafta satıldı.
Bu arada kardeş Etherium değil ETHEREUM
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 06, 2016, 07:25:12 PM

Eth,Pos a geçecek! Hazirlikli olun..

En kotu Şubat 2017 de ,maden kapaniyor,

RoyaLunique
Sr. Member

Activity: 383
Merit: 272

Legend is back.

View Profile
October 06, 2016, 09:42:11 PM

Eth,Pos a geçecek! Hazirlikli olun..

En kotu Şubat 2017 de ,maden kapaniyor,

Pos dediğiniz olay nedir? eth madenciliği tamamen bitecek mi?
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 06, 2016, 09:53:43 PM

gectigimiz haziran aylarinda 2017 kasim sonu diye bir aciklama okuduydum bi yerlerde
kaynak gosterebilir misiniz subat 2017 icin?
beyinsi
Hero Member

View Profile
October 06, 2016, 10:24:54 PM

gectigimiz haziran aylarinda 2017 kasim sonu diye bir aciklama okuduydum bi yerlerde
Tabiki kesin bir tarih yok,ama pos a gececek.. Çok fazla uzak degil..

Benim tahminim subat 2017 .bu tarihte DAG DOSYASİ 2000MB İ geçecek. 2gblik gpular bu tarihten sonra zaten kazim yapamayacak. 2gb sinirina kadar eth pos a gecmis olur diyordu genoil sanirim,ordan aklimda kalmistir.
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
October 07, 2016, 07:53:55 AM

Benim tahminim subat 2017 .bu tarihte DAG DOSYASİ 2000MB İ geçecek. 2gblik gpular bu tarihten sonra zaten kazim yapamayacak. 2gb sinirina kadar eth pos a gecmis olur diyordu genoil sanirim,ordan aklimda kalmistir.

biri faize geçecek diyor biri pos a geçecek hayrınıza bir de açıklyıverin nedir bu pos ne işe yarar madencilik işi bitecek mi? bütün bu minerler hepten çöp mü olacak...
google amcaya sor çıkar diyeceksinizde orda türkçe açıklama yok bundan bahsedenler hep yabancı...
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
October 07, 2016, 09:50:10 AM

biri faize geçecek diyor biri pos a geçecek hayrınıza bir de açıklyıverin nedir bu pos ne işe yarar madencilik işi bitecek mi? bütün bu minerler hepten çöp mü olacak...
google amcaya sor çıkar diyeceksinizde orda türkçe açıklama yok bundan bahsedenler hep yabancı...

pos = faizli sistem. Yani eş anlamlı. Kelimeler farklı anlam aynı. İslamda faiz haram malum bu da işte o haram olan faizden hani onu da bilmek gerek.

Mining için ne bitecek ne bitmeyecek diyebilmek öyle kolay değil. Bakın tam eth bitti gidiyor derken, mining için oldukça iddialı zcash isimli yeni bir proje geliyor. Sanal para dünyası her gün yeni bir proje ve gelişmeyle ilerlemeye devam ediyor. Kendi adıma yorum yapacak olursam böylesine yeni gelişen bir alanda hiçbirşeyin biteceğine inanmam ama tabi her yatırım alanında olduğu gibi bu alanda da hiçbirşeyin garantisi olamaz elbette.
RoyaLunique
Sr. Member

Activity: 383
Merit: 272

Legend is back.

View Profile
October 07, 2016, 10:14:21 AM

pos = faizli sistem. Yani eş anlamlı. Kelimeler farklı anlam aynı. İslamda faiz haram malum bu da işte o haram olan faizden hani onu da bilmek gerek.

Mining için ne bitecek ne bitmeyecek diyebilmek öyle kolay değil. Bakın tam eth bitti gidiyor derken, mining için oldukça iddialı zcash isimli yeni bir proje geliyor. Sanal para dünyası her gün yeni bir proje ve gelişmeyle ilerlemeye devam ediyor. Kendi adıma yorum yapacak olursam böylesine yeni gelişen bir alanda hiçbirşeyin biteceğine inanmam ama tabi her yatırım alanında olduğu gibi bu alanda da hiçbirşeyin garantisi olamaz elbette.

Eth kadar karlı olmasada gpu ile mining yapılacak alternatif çıkar umarım.
nasituygun (OP)
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
October 07, 2016, 10:58:32 AM

Lütfen hesaplarınızı cahil bilgisiz insanlara satmayın. Madencilik hakkında bi bok bilmeyen adamlar hero member olarak piyasada şekil yapıyor.
Bu Nasituygun hesabı daha bu hafta satıldı.
Bu arada kardeş Etherium değil ETHEREUM

Ağızından çıkanı kulağın duysun hakaret etme hakkını sana kim veriyor sburada yazdıklarınımisli ile iade ediyorum burası paylaşım platformu senin gibi kendini millete hakaret etmeyi hak görenlerin yeri değil

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
October 07, 2016, 02:24:30 PM

ben olayı anlamakta zorlanıyorum kusura bakmayın pos yada faizli sistem var olan paraya bağlı bir şey değilmi bu durumun madencilikle nasıl bir alakası var bir türlü kafam almıyor...
madeni üretirsiniz satarsınız...
fkod
Sr. Member

View Profile
October 07, 2016, 02:58:31 PM

ben olayı anlamakta zorlanıyorum kusura bakmayın pos yada faizli sistem var olan paraya bağlı bir şey değilmi bu durumun madencilikle nasıl bir alakası var bir türlü kafam almıyor...

Estağfurullah. Hepimiz için birçok anlaşılması zor yönüyle dolu bir alan bu sana para. Hepimizin zorlandığı yönleri var.

Çok basitçe izah edeyim.

Mesela ethereum cüzdanınızda 50 ETH var diyelim. İşte o ethereumlarınız durduğu yerde aylık (atıyorum) %5 ethereum kazandırıyor. Yani bir ay sonra cüzdanınızda toplam 52,5 adet ethereum oluyor.

Bunun bir de bazı şartları var.
Siz o 50 ETH yi hiç harcamadan cüzdanınızda sabit olarak bekletmeniz gerekiyor.
Cüzdanınızın sürekli açık kalması gerekiyor.

İşte buna da cüzdan madenciliği deniyor. Eğer benzetmeler yapmak gerekirse: ekran kartınız yerine, cüzdanınız para kazıyor. Cüzdanınızın hash gücü ise cüzdanınızdaki ethereum miktarı kadar oluyor.

Bütün sanal para birimlerinde POS (faizli sistem) temelde aynı bu şekilde işliyor.
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
October 07, 2016, 04:28:15 PM

tahmin degil de bir kaynak paylasirsaniz daha saglikli olur. komunite aciklamasi gelisme haber falan yoksa pos gecis tarihi 1 kasim 2017 olarak bekleniyor.
http://cryptomine.weebly.com/cryptomine-blog/ethereum-to-switch-to-pos-before-november-1-2017

dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
October 07, 2016, 04:32:08 PM

Estağfurullah. Hepimiz için birçok anlaşılması zor yönüyle dolu bir alan bu sana para. Hepimizin zorlandığı yönleri var.

Çok basitçe izah edeyim.

Mesela ethereum cüzdanınızda 50 ETH var diyelim. İşte o ethereumlarınız durduğu yerde aylık (atıyorum) %5 ethereum kazandırıyor. Yani bir ay sonra cüzdanınızda toplam 52,5 adet ethereum oluyor.

Bunun bir de bazı şartları var.
Siz o 50 ETH yi hiç harcamadan cüzdanınızda sabit olarak bekletmeniz gerekiyor.
Cüzdanınızın sürekli açık kalması gerekiyor.

İşte buna da cüzdan madenciliği deniyor. Eğer benzetmeler yapmak gerekirse: ekran kartınız yerine, cüzdanınız para kazıyor. Cüzdanınızın hash gücü ise cüzdanınızdaki ethereum miktarı kadar oluyor.

Bütün sanal para birimlerinde POS (faizli sistem) temelde aynı bu şekilde işliyor.

teşekkür ederim bu açıklama gayet güzeldi ve anlaşılırdı...
bu duruma görede madencilikle alakalı bir durum yok gibi görünüyor ... sırf faizi için ethereum alıp bekletenler olacaktır bu daha çok ethereum fiyatının yukarı ivmelenmesine sebep olur düşüncesindeyim...
beyinsi
Hero Member

View Profile
October 07, 2016, 05:34:42 PM

tahmin degil de bir kaynak paylasirsaniz daha saglikli olur. komunite aciklamasi gelisme haber falan yoksa pos gecis tarihi 1 kasim 2017 olarak bekleniyor.
http://cryptomine.weebly.com/cryptomine-blog/ethereum-to-switch-to-pos-before-november-1-2017

RESMI BİR DUYURU DEGİL,EVET. Madenciliğe yeni yatirim yapacak arkadaslara bir uyari mahiyetinde soylediklerim. 2gblik gpular bitince, posa geçilecegine dair bir beklenti. Dediğin gibi belki kasim 17.

F.A.Q

4. Can I mine ETH with my 2GB GPU?
2GB should be sufficient until Ethereum switches to PoS.

EN KÖTÜYE HAZIRLIKLI OLMAK HERZAMAN İYİDİR.
fkod
Sr. Member

View Profile
October 07, 2016, 08:33:14 PM
Last edit: October 07, 2016, 09:32:27 PM by fkod

teşekkür ederim bu açıklama gayet güzeldi ve anlaşılırdı...
bu duruma görede madencilikle alakalı bir durum yok gibi görünüyor ... sırf faizi için ethereum alıp bekletenler olacaktır bu daha çok ethereum fiyatının yukarı ivmelenmesine sebep olur düşüncesindeyim...

Evet madencilikle hiçbir alakası olmayan bir durum. Aynen dediğiniz gibi normal şartlarda ethereum da ciddi bir değer artışı olur.

İkinci bir etken, artık gpu ile yüksek oranda bir ethereum üretiminin olmayacağı yani ethereum enflasyonunun azalacağı gerçeğinin yatırımcılar üzerindeki psikolojik etkisi de ethereum'a yatırımları daha da arttırır.
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
October 07, 2016, 08:49:08 PM

artık yeni bir ethereum üretiminin olmayacağı gerçeğinin
POS a geçilmesi halinde neden yeni ethereum üretilmesin veya üretilemesin ki?
kısaca POS a geçilinde madenler/havuzlar kapatılacak mı? diyorsunuz veya öylemi düşünüyorsunuz...

bir de ethereum cüzdanınızda duran ethereumlara kim niye faiz veriyor...
fkod
Sr. Member

View Profile
October 07, 2016, 09:40:15 PM
Last edit: October 07, 2016, 09:53:27 PM by fkod

artık yeni bir ethereum üretiminin olmayacağı gerçeğinin
POS a geçilmesi halinde neden yeni ethereum üretilmesin veya üretilemesin ki?
kısaca POS a geçilinde madenler/havuzlar kapatılacak mı? diyorsunuz veya öylemi düşünüyorsunuz...

bir de ethereum cüzdanınızda duran ethereumlara kim niye faiz veriyor...

Pardon haklısınız eksik ifade etmişim dalgınlıkla evet gpu mining e göre çok az olsa da pos yoluyla da bir ethereum üretimi sözkonusu haklısınız. Yukarıdaki mesajımda tam demek istediğimi düzelttim yani "artık gpu ile yüksek oranda bir ethereum üretiminin olmayacağı yani ethereum enflasyonunun azalacağı gerçeğinin" demek istedim.

madenler/havuzlar kapatılacak diye bir iddia da bulunamayız yanlış olur. Sanal para dünyasına madenciliği kazançlı başka sanal paralardan ne mevcutsa o günün şartlarında madenler/havuzlar ona çalışacaklar elbette onları kazacaklar madenciliği kazançlı sanal paralar olduğu müddetçe. Ethereum için çalışmayacaklar diyelim daha doğrusu.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: