Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:57:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: KOINIM hacklendi !!!!  (Read 7796 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
16DrtUpvPeziz6e1hZQquja3q (OP)
Newbie
*

Activity: 26
Merit: 0

View Profile
October 07, 2016, 01:37:50 PM

Koinim sitesi , 17 Eylül 2016 ctesi gününü  , 18 eylül pazar sabahına bağlayan  gece saat 2 sıralarında hacklenmiş ve birkaç saat içinde siteden anormal - hırsızlık - dolandırıcılık denecek işlemlerle 190 BTC çalınmıştır .

Olayın detayı şu şekilde gerçekleşmiştir :

1 ) aşağıda olaydan birkaç saat sonra koinim ekibinin olayı gerçekleştiren murat isimli şahısa gonderdiği emailin  ekran goruntusunden de anlaşıldığı uzere , bu işlem sırasında 190 btc kadar kar elde etmiştir bu murat isimli şahıs .
2 ) ukraynada anlaştığı hackerlarla koinim sitesi hacklenmiş , bu hacklenmeden sonra btc/ltc ikilisi bazında yapılan işlemlerden 190 btc haksız kar elde edilmiştir .
( bu hacklenmeden dolayı ltc yi guncel fiyatın yaklaşık on katına satış yaparak  )
3 )bu olayı bana ,  direk olayı gerçekleştiren kişinin arkadaşı anlattı .
baska bir emailin ekran goruntusu de var bende onu da ilerki gunlerde eklicem . ayrıca whatsapp yazısmaların da kayıtları ve baska deliller de var .

Kamuyu bildirir herkese dikkatli olmalarını dileyerek saygılar sunarım

Bir Dost

http://i.hizliresim.com/jBa94L.jpg
gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
October 07, 2016, 01:40:23 PM

helal olsun dıyım bende Cheesy Cheesy avukatlarıda varmıs bak sen ... Cheesy Cheesy
Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 01:46:42 PM

aynen . avukatları var tabi . de biraz gec kalmadınız mı dostum 4-5 saat sonra olayın farkına varırsan o kadar acık olursa sisteminde nasıl olucak bu is . tamam bu calan arkadas suclu haksız . ama koinim de dikkat etmeli . burda kullanıcıların yatırımından bahsediyoruz .

koinim de sonu mtgox - cryptsy - bitfinex gibi olmasın dostlar sorun bu yani .
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
October 07, 2016, 01:48:33 PM

190 BTC çok büyük bir rakam değil, 350 bin lira civarı yapıyor. Koinim büyük bir firma olmalı ki bundan etkilenmemişler. Sitede problemler olduğu, alış satış işlemlerinde lag yaşandığı doğru ancak elde kalan tek Türk borsasını yabancı hackerlara yedirmeyiz. Wink
Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 01:59:37 PM

olay yabancı hacker olayı degil . olayın icinde murat isimli bir turk sahıs var .

boyle bir olay olmus olması bundan sonra da olacagı ve bu yonde acıklar oldugunu gosterir . ondan kullanıcıların bilgilenmesi ve dikkatli olması gerekir .

bugun 190 olur yarın altından kalkamıcakları bi rakam olur o zaman site kapanır herkesin yatırımı buhar olur gider .

bu olayla ilgili koinim.com baslıgına da yazıldı . kullanıcıları arkadaslarınızı bu konuda bildirin . sorunla ilgili ciddi ve doyurucu bir haber yayınlanana kadar yatırımlarınızı koinimden cekmeniz guven acısından onemli bence .

bu gune kadar bu olayı gizli tutmaları da saibe cunku bu tur olaylarda kamuoyu ve kullanıcıları bilgilendirmek gerekir .  yabancı exchangeler boyle yapıyor cunku . gizlemek baska anlamlara sebep olur .
redhack
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 02:18:33 PM

Peki bu kullanıcı adının anlamı nedir? Yarım kalmış Bitcoin adresi gibi.
Kanıt olarak sadece kimden geldiği belli olmayan, rahatlıkla oluşturulabilecek bir mail mi sunuyorsunuz?
Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 02:24:12 PM

koinim yakında bu konuda acıklama yapacaktır cunku artık olay kamuya yansıdı .
olayı saklayıp yalanlayamazlar bu dakikadan sonra .

fotografın olustugu tarihe bakarsan olay tarihi ve saati oldugunu anlarsın . yani bu bir yalan haberse yakın tarih olmalı o zaman olusturup yayınlanmaz yani . olayı kanıtlıcak whatsapp yazısmaları da var zaten bu kisi ile onun arkadası arasında bana yansıyan . ben bundan dolayı emin oldum zaten .

koinim de talep ederse bu yazısmaları ve diger delilleri sunabilirim kendilerine  eger arkadasımın da onayını alırsam veya direk ona yonlendiririm .

yani olay yuzde yuz gercek ve yasanmıs bir olaydır .
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 07, 2016, 02:25:50 PM

190 btc koinimi sarsacak degil demissinizde, bu kadar kucuk hacimli bir borsayi sarsar. gunluk hacmi o kadar bile degil. mtgox da ilk etapta caktirmamisti , trade devam ettirmislerdi, gel gorki , ne zaman insanlar parasini cekmeye kalkti, o zaman dondurdular herseyi.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
redhack
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 02:26:52 PM

Ortaya bir iddia atıyorsanız, üstelik bu çok ciddi bir iddiaysa, elinizdeki tüm kanıtları sunun. Şu paylaştığınız mailin bu durumda hiçbir değeri kalmıyor. Bu konuyu açıp olayı ortaya çıkardığınıza göre elinizdeki "kanıtları" sunmamak için hiçbir neden yok. Kimseden izin almanız gerekmiyor.
petahashminer
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 02:32:53 PM

olay simdi anlasildi.

koinim, 18 eylulden sonra sistemdeki tum islemler onayli hesap istemeye baslamisti. hacklenme de 17 eylulde olduguna gore, bu karari hemen ertesi gun almislar.

ben para cekmek istemiyorum, btc islemleri yapmak istiyorum, neden hesap onayi istiyorsunuz diye sordugumda, yasal yukumlukler falan gerekiyor demislerdi. demekki sistemleri acik vermis, ve caldirmislar btcleri. kendi sorumsuzluklarini da millete zorla hesap onayi yaptirarak ortadan kaldirmaya, ve biz kullanicilari zora sokmaya calismislar.

18 eylulde gelen duyuruyu isteyene gonderebilirim.

duyuru basligi :

"18.09.2016 tarihi itibariyle sistemdeki tüm işlemler onaylı bir hesap gerekmektedir."

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
October 07, 2016, 02:38:59 PM

Arkadaşında dediği gibi Koinim gibi işlem hacmi ortada olan bir yerden 190 BTC çalınıyor ve (Sitede birçok sorun olmasına rağmen) Koinim bugün bile aksatmadan ödeme alıp verebiliyor.

Bu Murat nasıl tespit edilmiş?
Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 03:21:49 PM

olay zaten 18 eylul sabahı olmus . saat 2 civarı baslamıs saat 6 ya kadara defalarca islem yapılmıs .

yani buyuk bir olay var ortada . sorumsuzluk spekulasyon manipulasyon hırsızlık dolandırıcılık hackerlık vs vs  herkesin enayi yerine konması vs . var da var .  brezilya dizisi gibi olay resmen .

190 btc elbette buyuk miktar bi sekilde kullanıcılara yansıtacaklar bunu bu kisiyi bulup geri alamazlarsa . veya btc sahipleri koinime iletisime gecip dava acsınlar islem baslatsınlar bence .

bu murat isimli sahıs ( bence serefsiz alcak hain hırsız dolandırıcı )koinimde onaylı kullanıcıymıs her bilgisi var koinimde ( tel adres kimlik , tlf vs ) . ancak ., aldıgım duyuma gore sahte evrak ta duzenleyip onay alıyomus sitelerden . gerci  bana bilgileri veren arkadasında tum gercek bilgileri kimlik  fotokopisi vs var ( bana da ulastırdı ,  bende de var dolayısıyla ) . diyelim bilgileri yanlıs ve o email ona ulastıysa ki ulastı ki ekran goruntusunu alıp arkadasına gondermis whatsaptan . email adresi dogru . kimlik vs yanlıssa adı yanlıstır . adresi vs yanlıstır . ancak ip gizlememis dolayısıyla ip ve ev adresi kimligi kolayca bulunur zaten bu sıkıntı degil .

onaylanan belgelere dayalı olarak murat olarak hitap etmisler koinim ekibi dolayısıyla bu bilginin dogru oldugunu varsayalım . ( ben elimde kanıt var buna ragmen yorum yapmak istemiyorum olayın dısında kalmak istedigimden dolayı , tek amacım kamuoyunu uyarıp bilgilendirmek ve koinim ekibinin yapması gerekeni yapmak kullanıcıları zarardan korumak . bir ekran goruntusu daha var koinimden gelen maille alakalı onu da yayınlayabilirim yakın zamanda )

inanan inanır ona gore pozisyon alır inanmyana inanmaz . herkes kendi kararını verecek ben kimseyi yonlendirmek istemem .  
petahashminer
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 03:35:51 PM

olay zaten 18 eylul sabahı olmus . saat 2 civarı baslamıs saat 6 ya kadara defalarca islem yapılmıs .

yani buyuk bir olay var ortada . sorumsuzluk spekulasyon manipulasyon hırsızlık dolandırıcılık hackerlık vs vs  herkesin enayi yerine konması vs . var da var .  brezilya dizisi gibi olay resmen .

190 btc elbette buyuk miktar bi sekilde kullanıcılara yansıtacaklar bunu bu kisiyi bulup geri alamazlarsa . veya btc sahipleri koinime iletisime gecip dava acsınlar islem baslatsınlar bence .

bu murat isimli sahıs ( bence serefsiz alcak hain hırsız dolandırıcı )koinimde onaylı kullanıcıymıs her bilgisi var koinimde ( tel adres kimlik , tlf vs ) . ancak ., aldıgım duyuma gore sahte evrak ta duzenleyip onay alıyomus sitelerden . gerci  bana bilgileri veren arkadasında tum gercek bilgileri kimlik  fotokopisi vs var ( bana da ulastırdı ,  bende de var dolayısıyla ) . diyelim bilgileri yanlıs ve o email ona ulastıysa ki ulastı ki ekran goruntusunu alıp arkadasına gondermis whatsaptan . email adresi dogru . kimlik vs yanlıssa adı yanlıstır . adresi vs yanlıstır . ancak ip gizlememis dolayısıyla ip ve ev adresi kimligi kolayca bulunur zaten bu sıkıntı degil .

onaylanan belgelere dayalı olarak murat olarak hitap etmisler koinim ekibi dolayısıyla bu bilginin dogru oldugunu varsayalım . ( ben elimde kanıt var buna ragmen yorum yapmak istemiyorum olayın dısında kalmak istedigimden dolayı , tek amacım kamuoyunu uyarıp bilgilendirmek ve koinim ekibinin yapması gerekeni yapmak kullanıcıları zarardan korumak . bir ekran goruntusu daha var koinimden gelen maille alakalı onu da yayınlayabilirim yakın zamanda )

inanan inanır ona gore pozisyon alır inanmyana inanmaz . herkes kendi kararını verecek ben kimseyi yonlendirmek istemem .  
kriptopara sen misin? https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=256231

+ koinim hacklendi diye panik alış-satış yapmanızı önermiyorum

ben zaten hic onermiyorum koinimi,

dolayisi ile, panik alis ve satis yapma imkani ortadan direkt kalkiyor. yukardaki benim mesajimi dikkatlice okuyun beyler, bir hacklenme olmus, ya da yeni deyisle bir "kalkisma" olmus, ama belliki carptirmislar btcleri.

nasil olmus onu bilemeyiz ancak, site security supheli.

Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 03:38:47 PM

arkadaslar konuyu trollemeyin lutfen !!!!
petahashminer
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 03:44:31 PM

beyler bir sakin..

kriptopara denen etherium trollune en cok laf giydiren, ben ve bir de cakir vardir heralde.

konu basligina degil, konuya dikkat cekerim..

konuyu da dagitmayin...

bana biri neden   koinimin 18 eylul 2016 dan itibaren bir anda selfie fotograflar adresler ikametgahlar istemeye basladigini belirtebilir mi acaba?

cevap verecek yok ise ben verecegim buradan cunku

Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 03:47:39 PM

sayın petahashminer , malesef cok trol ve bos adam var . adamların koinimde ziyan olacak btcleri paraları olmadıgı icin bos bos konusup baskalarının konularını trolluyolar . boylece mesaj kasıp para kazanıyolar . bir de faucet kasıyolar boyle adamları eal neden forumda tutar anlamadım .dogrusu .

olayın ciddiyetini kimse anlamadı daha . benim icin sorun dill  boyle devam ederse kaparım konuyu kimsenin iftiraları trollukleriyle ugrasamam .

haber duyulsa ana hanberde canlı yayınlıcaklar konuyu resmen o kadar ciddi . bikac zibidi cıkıp kriptopara sen misin he he diye dalga geciyo . yok noktadan dolayı tespit etmisler . dunyada bu sekil noktalama kullanana tek kisi kriptopara denen kisi mi acaba ?
petahashminer
Legendary
*

View Profile
October 07, 2016, 03:59:12 PM

HER SEYE RAGMEN,

ben siteden bir yoneticinin cikip da yakinda bir aciklama yapacagina inaniyorum, bugun cuma aksami bugun olmaz ise, haftasonundan sonra aciklama ilk agizdan gelecektir.

en azindan profesyonellik bunu gerektirir.

Newbie
*

View Profile
October 07, 2016, 04:06:07 PM

bence artık bunu yalanlayamazlar yalanlasalar elimdeki diger delillerle aksini ispat ederim bu sefer iyiden rezil olup siteyi kapatırlar ulkeyi terkederler .

ayrıca bence zaman onemli degil hemen acıklama yapmalılar .

olaydan hemen sonra sabah 6 da email attılarsa 18 eylul pazar gunu  murat denen zibidiye , bu acıklamaya bir an once yapmalılar .
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 07, 2016, 04:19:13 PM

Asıl noktayı görmüyoruz galiba btcturkun kapanmasıyla hacklenmenin bir ilgisi olabilir mi? Yakın tarihler sonuçta..
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 07, 2016, 04:20:38 PM

Murat denen şahsın hesabını bi şekilde eline geçiren başkası da yapmış olabilir. nerden takip edicez konuyu durum şu anda  nedir bilgi varmı başka

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀