Bitcoin Forum
June 15, 2024, 11:48:27 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Alimi ve Guvenligi  (Read 1811 times)
Xtisx (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
October 11, 2016, 09:01:32 PM

Yuksek miktarda bitcoin almak istiyorum acaba aldigim bitcoinlerin guvenligini tam olarak nasil saglarim

Donanim tabanli bir cuzdan mi kullanmaliyim yoksa bitcoin core yeterli mi

Forumda kimlerden guvenilir olarak bitcoin alabilirim

Bitcoinlerimin calinmasini nasil engellerim duzenli olarak cuzdanimi yedeklesem ve sifre koysam calinmanin onune veya bitcoin kaybinin onune gecebilir miyim
tempo7
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
October 12, 2016, 05:40:37 AM

Bitcoini kimden ve nerden alıcağın ve güven konusunda birşey söyleyemem dostum ama legendary olan arkadaşlar forumda eski oldugu için ve yine forumdan alırsan (-)thrust yani negatif thrust güven değeri olanlardan kesinlikle almamanı öneririm. Ayrıca cüzdan konusundada tam bilmesemde yani tam tarif edemesemde çalışma mantıgını az çok bildiğim ve duyduğum paper wallet varmış ondan yapabilirsen senin için güvenli olacagını dusunuyorum..
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 12, 2016, 04:52:25 PM

forumdan btc alacaksan, cok ama cok dikkatli olmalisin. forum dolandirici kaynadigi gibi, durust saticilarda mevcut. satici kisinin taninmis olmasina ozen gostermelisin.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 12, 2016, 06:51:51 PM

tabi forumdaki isme güvenmeden önce hesabın satılıp satılmadığını da bi geçmiş postlarına bakarak anlayabilirsin. bana göre de en güvenli bitcoin saklama yolu bitcoin core üzerindeki cüzdanda tutmaktır. ve özellikle kağıt olarak priv key ve public keyi çıktı alıp güzel muhafaza etmektir. öyle 10 20 yıl unuturum dememeli arada kağıttaki yazılar silindi mi silinmedi mi diye kontrol etmeli. arada sırada bitcoin core'u da internete bağlayıp senkronize ettin mi oh mis. mafia III den fazla yer kaplıyor 80GB falandır şimdi Smiley

For rent...
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
October 12, 2016, 07:21:43 PM

arada sırada bitcoin core'u da internete bağlayıp senkronize ettin mi oh mis. mafia III den fazla yer kaplıyor 80GB falandır şimdi Smiley

80 GB mı? Smiley Güldürmeyin insanı, neredeyse 1 aydır senkronizasyon yapmıyorum, son bıraktığımda 90 GB'ı geçmişti.
2 TB'lık SSD'ler yaygınlaşmaya başladı, o yüzden bu konuda hiçbir sıkıntı yok.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 12, 2016, 07:42:57 PM

arada sırada bitcoin core'u da internete bağlayıp senkronize ettin mi oh mis. mafia III den fazla yer kaplıyor 80GB falandır şimdi Smiley

80 GB mı? Smiley Güldürmeyin insanı, neredeyse 1 aydır senkronizasyon yapmıyorum, son bıraktığımda 90 GB'ı geçmişti.
şimdi baktım da 93,6 GB (100.538.919.700 bayt) olmuş vay mk. çok büyümüş bu aralar zincir.
koinsever
Hero Member

For Rent

View Profile
October 12, 2016, 08:33:26 PM

o kadar olmuş mu ya. asıl ben uzun zamandır güncellemiyorum demek ki coreumu Sad AKN dolunca bari bir eşitleyeyim 15GB boşa gitmesin. önceden ben SDD kullanıyordum ama zaten 256lık SSDnin 4de 1ini dolduruyor sağolsun. hddye taşıdım son güncellediğimde. bitcoin gül ise core dikenidir diyip katlanacağız napalım Smiley

For rent...
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 13, 2016, 10:57:57 AM

En güvenlisi şu:

İnternet ile bağlantısı kesilmiş tertemiz bir bilgisayara, yada hardiske BTC'nin çoğunu saklarsınız.
İhtiyacınız olduğu kadarını burdan düzenli olarak flash bellek aracılığı ile çekersiniz.
Flash bellekten de diğer net bağlı olan bilgisayarınıza yükleyip kullanırsınız.

Nete bağlı, yabancı flash takılan, dışarı ile bağlantılı olan tüm btc'ler risk altında sonuçta.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
koinsever
Hero Member

For Rent

View Profile
October 13, 2016, 05:38:20 PM

En güvenlisi şu:

İnternet ile bağlantısı kesilmiş tertemiz bir bilgisayara, yada hardiske BTC'nin çoğunu saklarsınız.
İhtiyacınız olduğu kadarını burdan düzenli olarak flash bellek aracılığı ile çekersiniz.

Nete bağlı, yabancı flash takılan, dışarı ile bağlantılı olan tüm btc'ler risk altında sonuçta.

internet bağlantısı olmadan BTC transferi yapılamaz. flash belleğe nasıl atacağız ihtiyacımız olanı.

For rent...
Lopaz
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
October 13, 2016, 09:09:21 PM

btc core programında soğuk cüzdan özelliği varmı?

varsa nasıl soğuk cüzdanı kullanabilriz rehber vs var mı?
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
October 14, 2016, 08:29:52 AM

Yanlış hatırlamıyorsan Electrumda soğuk cüzdan özelliği var. Electrum Cold Storage diye aratırsan ilgili rehberlere ulaşabilirsin.
Lopaz
Newbie
*

View Profile
October 14, 2016, 02:01:59 PM

Yanlış hatırlamıyorsan Electrumda soğuk cüzdan özelliği var. Electrum Cold Storage diye aratırsan ilgili rehberlere ulaşabilirsin.

ben para yönetimi olduğu için btc core kullanmak istiyorum zaten forumdaki çoğu kişide onu öneriyor

BTC core için açıklama yapabilcek var mı
koinsever
Hero Member

For Rent

View Profile
October 14, 2016, 05:41:04 PM

ben para yönetimi olduğu için btc core kullanmak istiyorum zaten forumdaki çoğu kişide onu öneriyor

BTC core için açıklama yapabilcek var mı
cold storage denilen olay internete bağlı olmayan bir pc'de address ve priv key üretmektir. yani bilgisayara bağlı olmayan bir bilgisayarda vanitygen gibi bir uygulama ile bir cüzdan oluşturursunuz. priv key'ini ister o makinada internete hiç bağlanmadan saklarsınız. yok bağlanacaksanız kağıda döker saklarsınız.
mantık olarak cold storage yapabilmeniz için internete hiç bağlı olmayan bir bilgisayarda adres üretmeniz gerekiyor. ama bitcoin core eşitlendikten sonra interneti kapatıp adres üretirseniz de (eğer bir daha asla internete bağlanmaz iseniz) mantık olarak cold storage üretmiş oluyorsunuz. internete bağlı olamamak cold storage'da esas.

For rent...
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 14, 2016, 05:42:45 PM

En güvenlisi şu:

internet bağlantısı olmadan BTC transferi yapılamaz. flash belleğe nasıl atacağız ihtiyacımız olanı.

offline bilgisayarda işlem oluşturulur, işlemin raw hali flash belleğe bir txt dosyasında atılır
online bilgisayarda bu işlem networke push edilir.

yapılır yani, yapılıyor, yapıyorlar, yapıyoruz, yapıyorum
bulutsuz
Full Member

View Profile
October 14, 2016, 06:21:48 PM

Ben çok yüksek miktardaki Bitcoin'lerimi Ledger Nano S üzerinde tutuyorum, güzel bir inceleme videosu çekicektim fakat bir türlü vakit ayıramadım. Günlük az miktardaki kullanımlar için Copay yeterli geliyor.

Ledger Nano S incelemesini özellikle talep ediyoruz Alp Bey. Açıkçası alsam mı diye düşünüyorum ama net karar veremedim.
Lopaz
Newbie
*

View Profile
October 14, 2016, 07:06:19 PM

Ben çok yüksek miktardaki Bitcoin'lerimi Ledger Nano S üzerinde tutuyorum, güzel bir inceleme videosu çekicektim fakat bir türlü vakit ayıramadım. Günlük az miktardaki kullanımlar için Copay yeterli geliyor.

Sızce TREZOR mu yoksa Ledger mı?

Bırde bu fiziksel cüzdanlar BTC leri internette mi saklıyor? Yoksa kendi içerisinde dosya mı oluşturuyor (Digital Bitbox gibi)
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
October 15, 2016, 02:00:00 PM

bunlarda bir çeşit flash bellek değil mi? bozulma riski nedir...
bozulursa ne olur...
bulutsuz
Full Member

View Profile
October 15, 2016, 06:17:18 PM

bozulursa ne olur...

Evet. Önlem alınmıştır diye düşünüyorum. Alp Bey'in incelemesini beklemek lazım. Umarım bu yazıyı görür ve incelemesinde cevap verir.
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
October 16, 2016, 09:19:14 AM

bozulursa ne olur...

Evet. Önlem alınmıştır diye düşünüyorum. Alp Bey'in incelemesini beklemek lazım. Umarım bu yazıyı görür ve incelemesinde cevap verir.

nasıl bir önlem alınmıştır diye biraz kafa yordum ama pek fazla cevap yok gibi yüksek gerilime karşı önlem elektriksel parazitlere karşı önlem dayanıklılık için askeri tip malzeme kullanımı ısıya yanmaya karşı önlem bunları karşılayabilirmi ki acaba...
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
October 16, 2016, 09:49:17 AM

Çok kısaca bahsedeyim, Ledger Nano S'in kaybolması, bozulması, çalınması önemli değil. Giriş yaparken pin kodu istiyor o kodu 3 kere yanlış girerseniz kurulum aşamasında oluşturduğunuz 24 kelimeyi istiyor. Diyelim kayboldu başka cüzdana 24 kelimeyi yazar ve tekrar Bitcoin'leri alırsınız geri. Ledger Nano S olmak zorunda değil bu cüzdan.

Önemli olan o 24 kelimeyi çaldırmamak, o zaman gider..

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: