Bitcoin Forum
June 14, 2024, 11:07:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yasal mı?  (Read 6730 times)
Samanthana (OP)
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
October 13, 2016, 09:05:43 PM

Aklıma takılan sorular var.Cevap verebilecek arkadaşları buraya bekliyorum.

1.Bitcoin sanal para birimi ele alınır bir hale gelir mi?
Karşılığı şu kadar dolar gibi değil.Elle tutulan,gözle görülen para birimi olur mu?Olursa döviz piyasası içinde yer alır mı?

2.Bu sitede gerçekten bitcoin kazanan var mı?

3.Ben bir türlü kazanamıyorum.İmza kampanyalarından katılabileceklerime gerekli post yazmama rağmen olmuyo.Benden sonra yazana hemen dönüş yapılıyo.Registered yazısını bana hiç yazmadı kampanya sahipleri.Sizce bu nedendir?Ne yapmalıyım.

Teşekkürler .
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
October 14, 2016, 09:22:21 AM

1- Elle alınır hale gelmesinden şuan ki kullandığımız paraları kastettiğini düşünerek; Dünya artık nakit yerine dijital ortama kaymakta. Herkesin cebinde kredi kartı , atm kartları var.  Dünya buraya doğru giderken dijital bir varlığın elle tutulur gözle görülür eski teknolojiye dönmesi mantıksız. Zaten forumda araştırırsan bitcoin i debit kartlara yükleyip çok rahat kredi kartı geçen yerlerde şimdi bile kullanabiliyoruz.
2- Forum da bitcoin kazanmayı düşünerekyazdıysan " Evet" burada gerek imza dan örn:(benim imzam) gerekse fon yönetiminden gerekse moderatörlük yapanlar gibi çeşitli çevreler bu forumdan hem bilgi birkimlerini paylaşıyor hem çok şeyler öğreniyor hem miktarları çerez parasından binlerce dolara kadar para kazanıyorlar.
 Eğer faucet veya başka yöntemleri vs... kastettiysen bir çok çeşitli yöntemler var.
3-  Imza  dan para kazanma olayı yeni üyelikler için çok getirisi olmaz. Sakız parası yada haftada 1 paket sigara parası belki kazanırsın. Bitcoin kazanmayı buna endexleme bence. Yinede forumu kurcalayarak bilgiye ulaş ve paylaşımlarda bulun zaman içinde en değerli şey bilgi sana çok şey kazandırır. BTC de dahil.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 14, 2016, 05:38:17 PM

1- kağıt cüüzdan, telefon, bilgisayar, flash bellek, donanım cüzdanlarını eline alıyon zaten.

Samanthana (OP)
Member
**

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
October 14, 2016, 09:26:40 PM

1- Elle alınır hale gelmesinden şuan ki kullandığımız paraları kastettiğini düşünerek; Dünya artık nakit yerine dijital ortama kaymakta. Herkesin cebinde kredi kartı , atm kartları var.  Dünya buraya doğru giderken dijital bir varlığın elle tutulur gözle görülür eski teknolojiye dönmesi mantıksız. Zaten forumda araştırırsan bitcoin i debit kartlara yükleyip çok rahat kredi kartı geçen yerlerde şimdi bile kullanabiliyoruz.
2- Forum da bitcoin kazanmayı düşünerekyazdıysan " Evet" burada gerek imza dan örn:(benim imzam) gerekse fon yönetiminden gerekse moderatörlük yapanlar gibi çeşitli çevreler bu forumdan hem bilgi birkimlerini paylaşıyor hem çok şeyler öğreniyor hem miktarları çerez parasından binlerce dolara kadar para kazanıyorlar.
 Eğer faucet veya başka yöntemleri vs... kastettiysen bir çok çeşitli yöntemler var.
3-  Imza  dan para kazanma olayı yeni üyelikler için çok getirisi olmaz. Sakız parası yada haftada 1 paket sigara parası belki kazanırsın. Bitcoin kazanmayı buna endexleme bence. Yinede forumu kurcalayarak bilgiye ulaş ve paylaşımlarda bulun zaman içinde en değerli şey bilgi sana çok şey kazandırır. BTC de dahil.
Çok teşekkür ederim.Harika bir cevap aldım.Aza kanaat etmek sonra kazanmak da iyi olur.İmza kampanyasına kayıt etmiyorlar beni sebebi ne olabilir sizce?
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
October 15, 2016, 03:46:03 PM

Kanunda yer almayan bir konu ne yasaldır ne de yasadışı.
tempo7
Member
**

Activity: 140

View Profile
October 15, 2016, 06:51:34 PM

hocam bitcoin yukardaki arkadaşlarında dediği gibi daha yasalarda geçmediği için devlet veya devletler yasal olup olmadığı konusunda herhangi bir fikir vermemiştir. o yüzden yasal mı noktasında kafanda kaygı oluşturacak herhangi birşey olmasın. bende yeni başladım ama şuan bir imza kampanyasına kabul edildim. full 45 mesaj attığım zaman haftalık tl ile 7.5 - 8 TL civarı bişey kazancam yani bi sigara parası arkadaşlarında dediği gibi ama önemli olan bu sayede bir çok konuya dahil oluyorum ve yorum yazmak için konuyu okumak zorunda kalıyorum. dolayısıyla uzun vadede para dışında bana bilgi faydası oluyor.
Samanthana (OP)
Member
**

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
October 15, 2016, 10:31:35 PM

hocam bitcoin yukardaki arkadaşlarında dediği gibi daha yasalarda geçmediği için devlet veya devletler yasal olup olmadığı konusunda herhangi bir fikir vermemiştir. o yüzden yasal mı noktasında kafanda kaygı oluşturacak herhangi birşey olmasın. bende yeni başladım ama şuan bir imza kampanyasına kabul edildim. full 45 mesaj attığım zaman haftalık tl ile 7.5 - 8 TL civarı bişey kazancam yani bi sigara parası arkadaşlarında dediği gibi ama önemli olan bu sayede bir çok konuya dahil oluyorum ve yorum yazmak için konuyu okumak zorunda kalıyorum. dolayısıyla uzun vadede para dışında bana bilgi faydası oluyor.
Teşekkür ederim.Bu kaydolduğunuz imza kampanyasından btc cüzdanınıza bitcoin gönderiyorlar mı?Gönderirken bu foruma kaydolduğunuz e-posta adresine onay mesajı geliyor mu?Yeni olduğum için çok merak ediyorum.Vakit ayırmaya değer bir husus Btc.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 23, 2016, 10:44:25 PM

Yasal olmadigini dusunuyorsaniz ve bu konudan rahatsizlik duyuyorsaniz profilimdeki btc adresime tüm bakiyenizi yollayabilirsiniz, tesekkurler.

bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 25, 2016, 12:15:55 PM

Yasal olmadigini dusunuyorsaniz ve bu konudan rahatsizlik duyuyorsaniz profilimdeki btc adresime tüm bakiyenizi yollayabilirsiniz, tesekkurler.

Yasal olmayan bir işlem yapmış olmaz mı sizin dediğiniz gibi yaparsa. Ama neyse ki yasa dışı bir olay yoktur.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128

View Profile
October 25, 2016, 01:16:32 PM

Güzel fikir  Wink
Samanthana (OP)
Member
**

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
October 25, 2016, 03:29:44 PM

Yasal olup yasal olmadığına dair fikir alışverişi yapmak güzel oluyor.Yasal olmasını heyecanla bekliyorum.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 25, 2016, 03:50:43 PM

yasal çünkü suç değil anayasada karşılığı olmayan bir olay suç olarak değerlendirimlez.
tabi bu az biraz bilgim ve şahsi düşüncenmen ibarettir.
soldierrrr
Full Member

Activity: 134

View Profile
October 31, 2016, 07:37:41 PM

Benim bildiğime göre ne yasal ne yasaldeğil tam bir açıklama yok ama bana göre kötü bir şey olmadığına göre yasaldır.

LUNARBETS SPORTS BETTING DONE RIGHT! BLOG▐═ PLAY NOW ═▌
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬
CHECK  OUT  THE  NEW  AND  IMPROVED  LUNARBETS  WEBSITE
Samanthana (OP)
Member
**

Özgür'ün annesi

View Profile WWW
November 10, 2016, 07:39:10 AM

Donald Trump ABD Başkanı olduktan sonra %4 artış gösterdi.Bu yasal olma belirtisi olabilir mi?
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
November 10, 2016, 07:57:43 AM

Donald Trump ABD Başkanı olduktan sonra %4 artış gösterdi.Bu yasal olma belirtisi olabilir mi?
tekrar aynı seviyeye döndü. bu hala yasal olamama belirtisi olabilir mi?

For rent...
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
November 13, 2016, 02:07:00 PM

Bitcoin şu an özel bir durumda yasalar dışında kalıyor.
Bu yüzden bitcoin geliriniz pek vergilendirilemiyor. (Türkiye için konuşuyorum)
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
November 14, 2016, 01:19:53 AM

Amerika'da bazı eyaletlerde yasalarda Bitcoin yer edindi. Ancak Türkiye'de bu konuda 8 senedir atılmış hiçbir adım yok. Bitcoin kullanarak yasadışı bir iş yapmıyorsunuz ama yasadışı bir iş yaparken Bitcoin kullanırsanız yaptığınız yasadışı işten dolayı ceza alabilirsiniz.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
November 14, 2016, 06:54:18 AM

Bitcoin şu an özel bir durumda yasalar dışında kalıyor.
Bu yüzden bitcoin geliriniz pek vergilendirilemiyor. (Türkiye için konuşuyorum)
bunu neye dayanarak yazdınız? yasalarda olup olmaması benim problemim değil. bu işe bakmaları için 550 kişiyi 4 senede bir seçiyoruz. bu işin kanunu yazılamıyorsa bu benim sorunum değil. yazarlarsa o kanuna uymak benim yükümlülüğüm.

For rent...
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 15, 2016, 12:07:05 PM

bence yasal... hem kim yasal olmadığını söyledi ki Undecided Undecided Undecided
radagast34
Member
**

Activity: 89

View Profile
June 26, 2017, 08:43:40 AM

Ben yasal olmadığına hiç ihtimal vermiyorum. Bi çok arkadaşımızın dediği gibi, kanunda açıkça belirtilmediği sürece yasaldır.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: