Bitcoin Forum
June 28, 2024, 03:15:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yasal mı?  (Read 6735 times)
Alosa
Full Member

Activity: 238
Merit: 104

Alaattin

View Profile
October 04, 2017, 08:23:51 AM

Keşke hükümet belirli bir yasa koysa.

█▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔▔█
█  🔒
SAFECRYPT.IO CRYPTOEXCHANGE   • WHITEPAPERTHREADWEBSITE 🚀 ICO IS LIVE  🔥JOIN NOW!🔥   █
█▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂▂█
CoinMin3r
Hero Member

Activity: 666
Merit: 508

Defend Bitcoin and its PoW: bitcoincleanup.com

View Profile WWW
October 10, 2017, 06:53:47 PM

Şuan nerdeyse tüm ülkelerde net bir yönetmelik olmayıp duruma göre değişiyor.

▄▄▄███████▄▄▄
▄█████████████████▄▄
▄██
█████████▀██▀████████
████████▀
░░░░▀░░██████████
███████████▌░░▄▄▄░░░▀████████
███████
█████░░░███▌░░░█████████
███
████████░░░░░░░░░░▄█████████
█████████▀░░░▄████░░░░█████████
███
████▄▄░░░░▀▀▀░░░░▄████████
█████
███▌▄█░░▄▄▄▄█████████
▀████
██████▄██
██████████▀
▀▀█████████████████▀▀
▀▀▀███████▀▀
.
.BitcoinCleanUp.com.

.
.     Debunking Bitcoin's Energy Use     .
███████████████████████████████
███████▀█████████▀▀▀▀█▀████████
███████▌░▀▀████▀░░░░░░░▄███████
███████▀░░░░░░░░░░░░░░▐████████
████████▄░░░░░░░░░░░░░█████████
████████▄░░░░░░░░░░░▄██████████
███████▀▀▀░░░░░░░▄▄████████████
█████████▄▄▄▄▄▄████████████████
...#EndTheFUD...
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
October 16, 2017, 10:22:49 PM

Ne yasaldır nede yasa dışı yasal oması için ülkemiz bitcoini tanıması lazım ve vergi alması lazım gelecekte neler olacak göreveğiz..
neite99
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 17, 2017, 12:58:05 AM

Ne yasal ne yasa dışı arafta şimdilik, bununla alakalı bir çalışma yapılacaktı diye biliyorum yasal çerçeveye oturtmak için. Ayrıca adı üstünde dijital para niye fiziksel olsun?
lilifcik
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
October 23, 2017, 04:59:10 PM

Şu an yasada bitcoin kullanmak yasak değil. Ama eğer olursa o zaman sıkıntı. Yani şimdilik sorun yok

▬▬[  REMIIT.IO  ]▬▬[Resolve Trust Issues]▬   
▌ Decentralized Remittance & Payment Platform ▐
▬▬  PRE - SALE STARTS SEPTEMBER 2018▬▬| Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn   | Facebook| ▬▬
kingofdragon
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
October 23, 2017, 07:24:09 PM

Bitcoin yasal mı değil mi açıkçası bende çok merak ediyorum?
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
December 12, 2017, 06:47:11 AM

Sitede kazanan illaha vardır, bitcoin yasal bir şey, siteden imza ile para kazanan da var.

VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
December 12, 2017, 07:46:15 AM

Aklıma takılan sorular var.Cevap verebilecek arkadaşları buraya bekliyorum.

1.Bitcoin sanal para birimi ele alınır bir hale gelir mi?
Karşılığı şu kadar dolar gibi değil.Elle tutulan,gözle görülen para birimi olur mu?Olursa döviz piyasası içinde yer alır mı?

2.Bu sitede gerçekten bitcoin kazanan var mı?

3.Ben bir türlü kazanamıyorum.İmza kampanyalarından katılabileceklerime gerekli post yazmama rağmen olmuyo.Benden sonra yazana hemen dönüş yapılıyo.Registered yazısını bana hiç yazmadı kampanya sahipleri.Sizce bu nedendir?Ne yapmalıyım.

Teşekkürler .

1- Çıkış noktasını düşününce amacı zaten günlük hayatı kolay bir hale getirmek bilirsin bunun zaten ağababası olan çinde banknotlar çok fazla büyük olduğu için ticarette yavaşlamaya sebep oluyordu bu yüzden bitcoine yer açıldı zaten elle taşınan bir para birimine dönüşürse diğer para birimlerinden bir farkı kalmaz ha ama ben nasıl saklayacam dersen bununla ilgili taşınabilir cihazlar var paranı içine saklayabildiğin.

2- Evet var, basit örnek ben Smiley

3- Ben bu işlere yeni değmeye başladım yeterli envantere sahip olunca sana destek olurum kardeşim Smiley

mami2121
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
December 12, 2017, 09:30:40 AM

Kardeşim biz kendi paramızı yatıyoruz. Yasal olması lazım. Bide bu düşüncelerlemi kafamızı yorucaz. Devlete baksan yasal değil. Çünkü senden vergi almıyor kazancının yüzde 50'sine ortak değil. Çalmadıysam yasal evimin vergisini maaşımın vergisini ödüyorum, yeterdir.
mesacan
Member
**

Activity: 280
Merit: 13

View Profile
December 14, 2017, 05:10:10 PM

Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de vergilendirmeyle birlikte yasal zemine oturtulacak. Bundan sonrada ülkemizde bu alanda ki girişimlere olumlu yönde etkileneceğini düşünüyorum.
Pa1n
Member
**

Activity: 294

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
December 14, 2017, 09:54:13 PM

Şuan öyle bir konum da ki Merkez bankaları bile ne açıklama yapacaklarını neler yapacaklarını bilemiyorlar

anarquia
Member
**

Activity: 154
Merit: 15

View Profile WWW
December 14, 2017, 10:23:46 PM

yasal olmasa kaç yazar? kripto para ruhuna ters insanların bu forumda olması sinirimi bozuyor. kripto paralar ekonomiyi merkez bankası tekelinden alıp halkın eline vermek için çıkmıştır. yasal olup olmaması beni ilgilendirmiyor. gerekirse yerin altına inerim

mick42
Member
**

Activity: 182

View Profile
December 15, 2017, 05:38:26 PM

Aslında btc ye saya para yerine kripto para demek daha doğru olur çünkü sizin de sorduğunuz gibi maddi bir değere çevrilebilir, bu site de btc den daha çok farklı İcoların altcoinler inden kazanan var sonuç olarak bitcoine çevrilebildigi için de sorunuzun cevabi evet site de bitcoin kazanan var 3.sorunuz da verilen formu hatalı dolduruyorsunuzdur yoksa sizin de stake almanız için bir engel yok gereken şartları taşıyorsanız
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
December 15, 2017, 07:08:58 PM

1. Bitcoin sanal para birimi ele alınır bir hale gelir mi? Karşılığı şu kadar dolar gibi değil.Elle tutulan,gözle görülen para birimi olur mu?Olursa döviz piyasası içinde yer alır mı?

- Bitcoin bir dijital para olduğu için elle tutulur bir hale gelemez. Ayrıca döviz piyasasında aktif olan tüm para birimleri Amerikan Doları karşılığında değerlendiği için yine bu durum aynı kalır. Yani X Bitcoin X USD olur, diğer para birimlerine bu kur üzerinden çevrilir.

2. Bu sitede gerçekten bitcoin kazanan var mı?

- Geçtiğimiz yıllarda birkaç kere kazanmıştım. Bu sene tekrar sitede aktif olmaya başladım, kısmetse ilk gelirim hafta başı ödenecek.

3.Ben bir türlü kazanamıyorum.İmza kampanyalarından katılabileceklerime gerekli post yazmama rağmen olmuyo.Benden sonra yazana hemen dönüş yapılıyo. Registered yazısını bana hiç yazmadı kampanya sahipleri. Sizce bu nedendir? Ne yapmalıyım?

- İmza kampanyaları için pusuda olmanız gerekli çünkü her rütbe için belirli bir kontenjan olur. Atıyorum sizin rütbeniz için slotlar dolu olur fakat benim rütbemde boş slot vardır, sizi kabul etmez konu sahibi fakat beni kabul eder. Bu şekilde işliyor imza kampanyalarındaki işlemler.
Helpful62
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
February 15, 2018, 02:16:30 AM

Bitcoin her yerde yasal değil ama yapları lazım bitcoin değeri çok düştü ve herkesi üzdü düşmesi çok fazla olmasada ülkeler kubul ediyo etmeyede devam ediceklerini düşünüyorum .
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 15, 2018, 05:56:56 AM

1.soruna cevap verebileceğim bir tek .
Bitcoin zaten kripto para , sanal para , dijital para . Eğer bu para basılırsa dijitallik bir kısmı kalmaz. Doğasına aykırı . Ayrıca btc fiziksel olarak basılırsa çok fazla çeşidinin olması lazım 1btc 5 btc 0.5 btc 0.004 btc gibi çünkü değeri çok fazla (gelecekte bilemeyiz) harcama yapılabilmesi için (fiziksel harcama da doğasına aykırı) çok küçük değerlere bölünmesi lazım .
Ben bunları çok olası görmüyorum .
Serdaldal
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 2

View Profile
February 16, 2018, 03:40:42 AM

Bitcoin yasal tabiki olmasa dünyada bu kadar kabul görmüş kullanılan gelişmiş birşey olmazdı.

╔═██|   investaco.in   |██═════  Pre ICO : May 1st, 2018  ═╗
╚  JOIN THE NEW BREED WHO WILL INHERIT THE DIGITAL EARTH!  ╝
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
February 16, 2018, 04:06:50 AM

En azından Türkiye için yasal bir zemini yok. bu yasa dışı olduğunu göstermez. sadece daha kategorize edilmemiş.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
petito
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
February 22, 2018, 03:55:30 PM

Yasal olmasa kanallarda o kadar haberleri yapılmaz. Yasal olmasa konu olarak kanallarda üzerine tartışmalar yapılmaz. Yasal olmasa şu ana kadar en azından 1 kişinin ceza aldığını görürdük haber konusu olurdu. Yani yasal diye tahmin ediyorum...
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
February 22, 2018, 11:28:58 PM

Bitcoini ele alınır bir hale getirmek mümkün diye biliyorum lakin mantığı ne olur bir taraftan dijital para deyip diğer taraftan elle tutulur yapmak mantıklı gelmiyor çok da.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: