Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:24:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir Bilgisayardaki Bitcoin Bloğunu Çoklu Kullanmak  (Read 887 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 14, 2016, 02:17:00 AM
Last edit: October 14, 2016, 02:27:55 AM by xRaVeNx

Beyler bitcoin core da yaşadığımız block boyutu sıkıntısını çözmeyi düşündüğüm bir fikir aklıma geldi fakat bilgim yetersiz olduğundan sizlere danışmak istedim.

Bildiğimiz üzere Bircoin Core online cüzdanlara göre daha güvenli ve bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor ve boyutu şuan 90 gb yi aşmış durumda.
Benim fikrim burada devreye giriyor. Ftp alt yapıya blockları koyup bunu çoklu kullanıcıya açamazmıyız. Açabilirsek nasıl yapabiliriz.
Elimde 10 tb kapasiteli, sınırısz bandwidth ftp sunucu var ve kullanmıyorum bu iş için modlayamazmıyız ?
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 14, 2016, 03:57:11 AM

Arkadaş bu konu hakkında bir kaç araştırma yaptıkdan sonra webdisk adında bir sistem öğrendim ve cidden iş görür gözüküyor. Botcoin core a da gösterdim fakat walletı da o diske atmak gerekiyor. Kişiye özel üyelik ve diskle bunu yaklaşık 50 kişiye sağlıyabilir fakat wallet ı kendi bilgisayarımızdan tanıyıp sadece blockları webdiskden okutabilirmiyiz ? Bu dönemde bitcoin core kodları devreye giriyor beni aşıyor. Araştırmaya devam edicem.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 14, 2016, 04:24:19 AM

http://www.freeblocks.tk/

Yavaş yavaş elimdeki blockları aktarıyorum bende 84 gb block var. Siteye attığım linkden web diski indirip üyelik ile blockları verebilirim. Wallet olayı harici şekilde halledebilirsem üyeliğe gerek kalmıcak.

Bunun için tabiki walletlar var fakat Bitcoin Core üzerinden yapmak istediğimden dolayı uğraşıyorum.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
October 14, 2016, 01:00:29 PM

İşinize karışmak gibi olmasın ama,
önce şunu bir dener misiniz lütfen.

evde okulda veya iş yerinizde 2 bilgisayar ayarlayın.
birinde c diskindeki bir dizini paylaşıma açın.
bu dizine bir word belgesi koyun.
sonra aynı dosyayı iki bilgisayarda açmayı deneyin bakalım Smiley
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
October 14, 2016, 01:17:58 PM

sunucu varsa direk ftp'ye çekerdiniz neden upload etmekle uğraştınız pek orasını anlayamadım
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2016, 09:09:52 PM

MacOs icin pek problem degil dediginiz sey.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
October 14, 2016, 09:20:27 PM

Beyler bitcoin core da yaşadığımız block boyutu sıkıntısını çözmeyi düşündüğüm bir fikir aklıma geldi fakat bilgim yetersiz olduğundan sizlere danışmak istedim.

Bildiğimiz üzere Bircoin Core online cüzdanlara göre daha güvenli ve bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor ve boyutu şuan 90 gb yi aşmış durumda.
Benim fikrim burada devreye giriyor. Ftp alt yapıya blockları koyup bunu çoklu kullanıcıya açamazmıyız. Açabilirsek nasıl yapabiliriz.
Elimde 10 tb kapasiteli, sınırısz bandwidth ftp sunucu var ve kullanmıyorum bu iş için modlayamazmıyız ?

Electrum u dene. Zaten sizin fikrinizin temeline kurulu. Amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok.
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809
Merit: 1000

View Profile
October 14, 2016, 09:32:28 PM

Electrum u dene. Zaten sizin fikrinizin temeline kurulu. Amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok.

Evet hafif cüzdanların özelliği bu değilmi zaten
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 15, 2016, 09:27:35 PM

Evet hafif cüzdanların özelliği bu değilmi zaten

Electrum la alakalı zaten yazdım, tamamını okumamışsınız yazımın.

Yazdıklarımı tam anlamadım yada ben anlatamadım. Bahsettiğim olay AĞ da dosya paylaşmak değil.

sunucu varsa direk ftp'ye çekerdiniz neden upload etmekle uğraştınız pek orasını anlayamadım

Ftp ye direk nasıl çekebilirim. Sunucu Vps değil. Bitcoin core çalıştırılmıyor. Block dosyalarınıda paylaşan bir yer bilmiorum.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
October 15, 2016, 10:18:21 PM

Yazdiginiz seyi tekrar bir okurmusunuz. Nerede geciyor Electrum ?
Tekrar belirteyim Electrum sizin fikrinizdeki gibi isliyor zaten.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
October 15, 2016, 10:33:05 PM

işe yaramaz .d
eş zamanlı okuma yazma yapabilen sistem yok. sıralı erişim var.

bırak çok kullanıcıyı pc'deki tek dizinden cüzdanı 2 kere bile çalıştıramıyon çok kullanıcı hiç çalışmaz Grin
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 16, 2016, 01:06:28 AM

Yazdiginiz seyi tekrar bir okurmusunuz. Nerede geciyor Electrum ?
Tekrar belirteyim Electrum sizin fikrinizdeki gibi isliyor zaten.

Direk o kelime search etiyseniz bulmamanız normal. Electrum die belirtmedim.

http://www.freeblocks.tk/

Yavaş yavaş elimdeki blockları aktarıyorum bende 84 gb block var. Siteye attığım linkden web diski indirip üyelik ile blockları verebilirim. Wallet olayı harici şekilde halledebilirsem üyeliğe gerek kalmıcak.

Bunun için tabiki walletlar var fakat Bitcoin Core üzerinden yapmak istediğimden dolayı uğraşıyorum.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
işe yaramaz .d
eş zamanlı okuma yazma yapabilen sistem yok. sıralı erişim var.

bırak çok kullanıcıyı pc'deki tek dizinden cüzdanı 2 kere bile çalıştıramıyon çok kullanıcı hiç çalışmaz Grin

Okadar çok kullanıcıya ulaşma beklentim yok ama yinede sistem işe yaramaz. Blockları dışarıdan okutmayı düşünüyordum bu şekilde indirmek ciddi anlamda problem oluyor.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 16, 2016, 01:20:26 AM

Projeyi sistemin işe yaramıyacağını düşündüğümden dolayı askıya aldım. Aklıma birşey gelmiyor ve bilgim yetersiz. Şimdilik blockları vs upload edip oradan daha hızlı çekilebilmesini sağlamayı düşünüyorum. Block zinciri Bitcoin core dan indirirken biraz yavaş oluyor. Blockları indirdikden sonra geriye bilgisayarın işlemesi kalıcak. Herhangi bir yerden wifi yoluyla vs dahi kolaylıkda indirebilir duruma getirmek şimdilik yeterli olucaktır.

Upload hızım blockları güncel tutmaya dahi yetmeyebilir. Oyüzden upload hızı yüksek biryerden göndermeyi planlıyorum. Gönderdiğimde konuyu güncellicem ve verdiğim adresden blocklara ulaşabileceksiniz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
October 16, 2016, 01:34:31 AM

Projeyi sistemin işe yaramıyacağını düşündüğümden dolayı askıya aldım. Aklıma birşey gelmiyor ve bilgim yetersiz. Şimdilik blockları vs upload edip oradan daha hızlı çekilebilmesini sağlamayı düşünüyorum. Block zinciri Bitcoin core dan indirirken biraz yavaş oluyor. Blockları indirdikden sonra geriye bilgisayarın işlemesi kalıcak. Herhangi bir yerden wifi yoluyla vs dahi kolaylıkda indirebilir duruma getirmek şimdilik yeterli olucaktır.

Upload hızım blockları güncel tutmaya dahi yetmeyebilir. Oyüzden upload hızı yüksek biryerden göndermeyi planlıyorum. Gönderdiğimde konuyu güncellicem ve verdiğim adresden blocklara ulaşabileceksiniz.

Bir incele.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1310261.40
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

View Profile
October 16, 2016, 01:46:38 AM

Bu işi zaten yapan birileri bulduğumıza göre oda yalan oldu. Neyse sunucunun yıllık parası ödendi, domain zaten ücretsiz başka ne yapılabilir. Tavsiyelerinizi değerlendiririm. İhtiyacı olan varsa sunucuyu kiralıyadabilirim.

Not : Eğer istenirse bende yapabilirim fakat gerek yok gibi gözüküyor.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: