Bitcoin Forum
May 13, 2024, 09:11:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: koinimde trade yapanlar  (Read 1833 times)
maximan2008 (OP)
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
October 17, 2016, 12:47:26 PM

koinim.com da trade yapan arkadaşlar, btc'nin tl fiyatı şu an 1970tl civarı , farkında mısınız? 200 tl yukarıda fiyatlar. doların fiyatını da hesaba katarsanız yine çok yukarıda. Btc bitstamp'ta 635$, bitfinex'de 641$. umarım düzeltme yapılır ve fiyatlar normal seviyeye çekilir.
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715591479
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715591479
Reply with quote  #2

1715591479
Report to moderator
Darkmen
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
October 17, 2016, 12:53:21 PM

Fiyat yukarıda ise sende örnek verdiğin yerlerden alabilirsin. Epey bir yukarıda doğru ama arz talep meselesi sonuçta. Btcturk farklımıydı.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
October 17, 2016, 01:30:29 PM

Çok ilginç bu forum halkı yahu Smiley

Fiyatlar geçen hafta globalin çok altında diye yakınıyordu millet.
Şimdi de yüksek diye...

Fiyatlara kimse müdahale edemez. Herkes kendini kurtaran rakamı yazar ve piyasa belirlenmiş olur.
O kadar.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
maximan2008 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 17, 2016, 01:44:41 PM

btcturk de trade yaparken, en azından aradaki 50 100 tl'lik aralığın farkında idik ve herkes bunu biliyordu. ve genellikle de bu aralıkta olurdu. aşırı bir yükselme veya düşüş görmedim. ancak koinimde iş şu aşamada, tl yatıranlar yüksek miktarda tl yatırıp normal fiyatlarda alım beklediler. btc satanlar ise bu civarlarda gezindi. ancak bir süre sonra ya btc'si olanlar fiyat düşürmemeye başladı ve yüksete tuttu o yuzden de tl ile alım yapanlarda yükseltmek zorunda kaldı ya da tl ile yapanlar aşırı alım yaptıkları için koinimdeki btc'lerin çoğunu aldılar. geriye ise belki unutmuş veya durumu fırsata çevirmek isteyenlere kaldı piyasa. fiyat aralığının normal seviyelere gelmesi herkesin faydasınadır.
tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
October 17, 2016, 02:38:26 PM

btcturk de trade yaparken, en azından aradaki 50 100 tl'lik aralığın farkında idik ve herkes bunu biliyordu. ve genellikle de bu aralıkta olurdu. aşırı bir yükselme veya düşüş görmedim. ancak koinimde iş şu aşamada, tl yatıranlar yüksek miktarda tl yatırıp normal fiyatlarda alım beklediler. btc satanlar ise bu civarlarda gezindi. ancak bir süre sonra ya btc'si olanlar fiyat düşürmemeye başladı ve yüksete tuttu o yuzden de tl ile alım yapanlarda yükseltmek zorunda kaldı ya da tl ile yapanlar aşırı alım yaptıkları için koinimdeki btc'lerin çoğunu aldılar. geriye ise belki unutmuş veya durumu fırsata çevirmek isteyenlere kaldı piyasa. fiyat aralığının normal seviyelere gelmesi herkesin faydasınadır.

Benim faydama degil.
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
October 17, 2016, 04:31:40 PM

global piyasadan alıp koinimde satılabilirse kar elde edilebilir bu durumda.

maximan2008 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 17, 2016, 04:34:42 PM

global piyasadan alıp koinimde satılabilirse kar elde edilebilir bu durumda.
bu mümkün, ayrıca kredi kartı ile komisyon olmasa idi %5-10 arasında kar oluyor. eğer başka bir btc alım yolu varsa komisyonsuz, koinimde satıp ciddi kar elde etmek mümkün.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1488

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 18, 2016, 06:53:58 PM

Koinimde fiyatlar yüksek çünkü doğru düzgün ödeme yapmıyorlar. Kendi kurallarında yazan iş günlerinde 16.00'ya kadar olan para çekim talepleri aynı gün hesaba geçer ifadesi geçerliliğini yitirmiştir. En hassas nokta olan ödemeler konusunda böyle problemler varken siteyi kullananlar her seferinde bu riskleri göze almış oluyorlar. Bunun karşılığı olarak fiyatların piyasanın üzerinde seyretmesi gayet normaldir.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
October 18, 2016, 07:36:11 PM

Koinimde fiyatlar yüksek çünkü doğru düzgün ödeme yapmıyorlar. Kendi kurallarında yazan iş günlerinde 16.00'ya kadar olan para çekim talepleri aynı gün hesaba geçer ifadesi geçerliliğini yitirmiştir. En hassas nokta olan ödemeler konusunda böyle problemler varken siteyi kullananlar her seferinde bu riskleri göze almış oluyorlar. Bunun karşılığı olarak fiyatların piyasanın üzerinde seyretmesi gayet normaldir.

2 günde bir 50 bin TL civarı çekim yapıyorum. Her yaptığım çekim en geç 1-2 saat içerisinde hesabıma geçiyor.
Genelde 4 dakika sürüyor.
Fiyatların piyasanın üzerinde olmasının sizin yaşadığınız bir sorundan kaynaklanacağını zannetmiyorum.
guwera
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
October 18, 2016, 07:45:17 PM

yüklü hacimlerde cekimleri genelde bir gün sonraya bırakıyorlar. genelde 10-20k lık cekimler yaptığım için cok oluyor. bir de eft ile limitleri sınırlıymış. yapı kredi kullananlara daha hızlı gonderiyorlar.

ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1488

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 18, 2016, 07:47:00 PM

20 bin liranın altındaki çekim talebini bile vaat ettikleri zaman diliminde yerine getiremediklerine göre nakit sıkıntısı çektikleri açıktır. Kişiye özel farklı yaptırımlar uyguladıklarını düşünmüyorum, düşünmek dahi istemiyorum. Böyle bir şey varsa skandalların en büyüğü olur.

yüklü hacimlerde cekimleri genelde bir gün sonraya bırakıyorlar. genelde 10-20k lık cekimler yaptığım için cok oluyor. bir de eft ile limitleri sınırlıymış. yapı kredi kullananlara daha hızlı gonderiyorlar.

Bu daha mantıklı bir senaryo. Siteye ödemeler aynı gün içinde yapılır yerine 2 gün, 3 gün içinde yapılır gibi bir not düşseler daha yararlı olur. Btctürk de genelde aynı gün içinde gönderim yapıyordu ama 3 iş günü içinde ödeme garantisi vaat ediyordu.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Bonzai
Sr. Member

Activity: 350

Presale Starts on 30th of November

View Profile
October 18, 2016, 08:38:52 PM

2 günde bir 50 bin TL civarı çekim yapıyorum. Her yaptığım çekim en geç 1-2 saat içerisinde hesabıma geçiyor.
Fiyatların piyasanın üzerinde olmasının sizin yaşadığınız bir sorundan kaynaklanacağını zannetmiyorum.

Koinimde o kadar hacim varmı yaw.  Yeme bizi Recep Cheesy
tezcatcatl
Sr. Member

View Profile
October 18, 2016, 11:09:40 PM

Koinimde o kadar hacim varmı yaw.  Yeme bizi Recep Cheesy

Gunaydin hocam, gunluk hacim artik 500 btc civari Smiley
maximan2008 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 19, 2016, 03:05:36 PM

620'lere düşeceğini tahmin etmiştim ve oldu ama nedense koinimde fiyatlar hala aynı, garip insanlar.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
October 19, 2016, 03:07:27 PM

620'lere düşeceğini tahmin etmiştim ve oldu ama nedense koinimde fiyatlar hala aynı, garip insanlar.

Fiyat yüksekse dumpla birader seni durduran mı var? Fiyat yüksekse satarsın düşükse alırsın. Biz mi öğretelim bunları? 3 gündür herkes dumplıyor ama ona rağmen hala alan varsa çok ihtiyacı var demektir. Alan razı satan razı, dumplayın gitsin. Wink
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 19, 2016, 03:19:38 PM

Fiyat yüksekse dumpla birader seni durduran mı var? Fiyat yüksekse satarsın düşükse alırsın. Biz mi öğretelim bunları? 3 gündür herkes dumplıyor ama ona rağmen hala alan varsa çok ihtiyacı var demektir. Alan razı satan razı, dumplayın gitsin. Wink

Mecburen alanlar bulunmakta. MMM sitesini biliyorsun ponzi olan. BTCTurk işlemleri durdurunca üyelerin koinim kullanmalarını önerdiler. Fiyat isterse şuanda 2500 TL olsun yine alan olur. MMM harici ponzi olan siteleri de düşünürsek koinim yaşadı.  Grin
guwera
Legendary
*

Coin-Turk.com

View Profile WWW
October 19, 2016, 03:20:35 PM

geçenlerde de koinimde fiyatlar düşüktü. millet forumda koinimden alıp debit kart ile bankamatikten cekme muhabbeti yapıyordu. madem bundan rahatsızsınız şimdi tersini yapın. dışardan alın koinimde satın  Grin

teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
October 19, 2016, 08:28:01 PM

Türkiye de fiyat hacmin global piyasaya göre düşük olması sebebiyle piyasayı geriden takip ediyor.Yani global pazar yükselince hızlı bir biçimde yerel piyasada alım yapacak trader az olduğundan eşit bir hızda fiyat yükselmiyor.Yakalaması bir iki haftayı bulabiliyor, tam yakalamışken bu sefer de globalde düşüş oluyor bu seferde satış yapanların hacmi yetersiz kaldığından yerel piyasa haftalarca yüksek kalıyor.Yani mikro pazarın makro pazarı yakalama hızından kaynaklanıyor durum. Tr deki hacim arttıkça bu fark yüzde olarak azalacaktır. Çinde fiyatlar fırlayınca rusya ve avrupa borsaları ile bile %2 gibi farklar oluşuyor birkaç günlüğüne, Tr gibi olan diğer ülkelerde de durum bizdekinin benzeridir.
armadora
Sr. Member

Activity: 413

View Profile
October 20, 2016, 06:25:48 AM

Türkiye de fiyat hacmin global piyasaya göre düşük olması sebebiyle piyasayı geriden takip ediyor.Yani global pazar yükselince hızlı bir biçimde yerel piyasada alım yapacak trader az olduğundan eşit bir hızda fiyat yükselmiyor.Yakalaması bir iki haftayı bulabiliyor, tam yakalamışken bu sefer de globalde düşüş oluyor bu seferde satış yapanların hacmi yetersiz kaldığından yerel piyasa haftalarca yüksek kalıyor.Yani mikro pazarın makro pazarı yakalama hızından kaynaklanıyor durum. Tr deki hacim arttıkça bu fark yüzde olarak azalacaktır. Çinde fiyatlar fırlayınca rusya ve avrupa borsaları ile bile %2 gibi farklar oluşuyor birkaç günlüğüne, Tr gibi olan diğer ülkelerde de durum bizdekinin benzeridir.

dün akşam koinim sitesinde bitcoin fiyatında kayda değer bir düşüş oldu. tabi halen global piyasanın biraz üzerinde. şu anda en düşük satış ve en yüksek alış emiri =2095-2050
redhack
Legendary
*

View Profile
October 21, 2016, 01:39:23 PM

Koinim 2020 TL'ye kadar düştü, istediğin oldu mu maximan2008? 24 saatlik hacim 450 BTC civarında seyrediyor.
Fiyat daha da düşerse dünya borsalarına gelmiş olur ki o zaman yurtiçinde aynı BTC dönmeye başlar.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 21, 2016, 02:15:46 PM

cok yerinde bir tespit yapmissiniz, ben de ayni durumu belirtecektim, siz noktayi koymussunuz.

Bu arada fiyati yuksek bulan arkadaslar, piyasanin oturmasi oyle 3-5 btc dumplama ile olmaz, olamaz, oncelikle likidite saglanmali. maalesef koinim cok dusuklu hacimli bir borsa

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
maximan2008 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 21, 2016, 10:32:18 PM

Koinim 2020 TL'ye kadar düştü, istediğin oldu mu maximan2008? 24 saatlik hacim 450 BTC civarında seyrediyor.
Fiyat daha da düşerse dünya borsalarına gelmiş olur ki o zaman yurtiçinde aynı BTC dönmeye başlar.
konuyu neden kişisele indirgiyorsun. o uyarı yapma nedenim, yüksekten alım yapanları uyarmaktı. sonuçta yüksekten alımlar çoktu. şu anda turkiyedeki tek btc/tl sitesi koinim. bu yuzden de insanlar orayı kullanmak zorunda kalıyor. büyük yatırımcı için değişen birşey olmayabilir ancak küçük yatırımcılar ister istemez daha fazla etkilenip piyasadan çekilmeye başlıyor. halbuki insanlarımızın btc ye daha da yaklaşması ve bu para biriminin "zarardan başka birşey vermeyen para" algısı içine sürüklenmesini önlemek gerekli idi. ben btc piyasasında uzun zamandır bulunuyorum. hangi sitenin ne karaktere sahip olduğun az çok biliyorum. Hiç olmazsa buradan, insanlarımızı uyarmak ve bazı konularda dikkat etmesini sağlamak içindi. koinimde alım satım yapsamda yapmasamda, en azından yapanları, ciddi zarar etmemesine yönelik bir uyarıda bulunmaktı. büyük oynayan, büyük bilen her halukarda kendini yine kurtarır. bırakın küçük yatırımcı korkmasın piyasadan.
Umarım kısa zamanda btcturk ve bitkapital piyasaları online olur ve tek bir yere zorunlu kalmayız.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 21, 2016, 10:50:51 PM

konuyu neden kişisele indirgiyorsun. o uyarı yapma nedenim, yüksekten alım yapanları uyarmaktı. sonuçta yüksekten alımlar çoktu. şu anda turkiyedeki tek btc/tl sitesi koinim. bu yuzden de insanlar orayı kullanmak zorunda kalıyor. büyük yatırımcı için değişen birşey olmayabilir ancak küçük yatırımcılar ister istemez daha fazla etkilenip piyasadan çekilmeye başlıyor. halbuki insanlarımızın btc ye daha da yaklaşması ve bu para biriminin "zarardan başka birşey vermeyen para" algısı içine sürüklenmesini önlemek gerekli idi. ben btc piyasasında uzun zamandır bulunuyorum. hangi sitenin ne karaktere sahip olduğun az çok biliyorum. Hiç olmazsa buradan, insanlarımızı uyarmak ve bazı konularda dikkat etmesini sağlamak içindi. koinimde alım satım yapsamda yapmasamda, en azından yapanları, ciddi zarar etmemesine yönelik bir uyarıda bulunmaktı. büyük oynayan, büyük bilen her halukarda kendini yine kurtarır. bırakın küçük yatırımcı korkmasın piyasadan.
Umarım kısa zamanda btcturk ve bitkapital piyasaları online olur ve tek bir yere zorunlu kalmayız.
güzel demişsin.
redhack
Legendary
*

View Profile
October 21, 2016, 10:56:18 PM

Dediğinin tam tersine küçük yatırımcı için değişen bir şey yok çünkü ufak miktarlar forumda çok rahat toplanabiliyor. 20+ BTC almaya çalış bakalım forumdan toplayabiliyor musun? Koinim'de fiyat yüksek olduğu için herkes arbitraj yapmaya çalıştı ve fiyat 24 saatte dengelendi. Pazar Alanına bak bakalım kaç kişi BTC alıyor? Herkes Koinim'de dumpladı şimdi geri toplama derdine düştü. Mesaj yazmadan önce biraz mantıklı düşünün.
maximan2008 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 21, 2016, 11:11:18 PM

Dediğinin tam tersine küçük yatırımcı için değişen bir şey yok çünkü ufak miktarlar forumda çok rahat toplanabiliyor. 20+ BTC almaya çalış bakalım forumdan toplayabiliyor musun? Koinim'de fiyat yüksek olduğu için herkes arbitraj yapmaya çalıştı ve fiyat 24 saatte dengelendi. Pazar Alanına bak bakalım kaç kişi BTC alıyor? Herkes Koinim'de dumpladı şimdi geri toplama derdine düştü. Mesaj yazmadan önce biraz mantıklı düşünün.
siteyi takip etmesem dediğine hak verirdim. ancak daha geçen gün 100.000tl lik btc alımı yapıldı. 30 btc, 28 btc alımlar yapılıyor. satılanları saymıyorum daha. mantıklı düşünün derken, bir takım şeyleri gözden kaçırdığınız belli. kişisel algılamamınızı yine söylüyorum. buraya yazma nedenimi anlamaya çalışmanızı rica ederim.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: