Bitcoin Forum
May 27, 2024, 06:41:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: koinimde trade yapanlar  (Read 1833 times)
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
October 21, 2016, 02:15:46 PM

Türkiye de fiyat hacmin global piyasaya göre düşük olması sebebiyle piyasayı geriden takip ediyor.Yani global pazar yükselince hızlı bir biçimde yerel piyasada alım yapacak trader az olduğundan eşit bir hızda fiyat yükselmiyor.Yakalaması bir iki haftayı bulabiliyor, tam yakalamışken bu sefer de globalde düşüş oluyor bu seferde satış yapanların hacmi yetersiz kaldığından yerel piyasa haftalarca yüksek kalıyor.Yani mikro pazarın makro pazarı yakalama hızından kaynaklanıyor durum. Tr deki hacim arttıkça bu fark yüzde olarak azalacaktır. Çinde fiyatlar fırlayınca rusya ve avrupa borsaları ile bile %2 gibi farklar oluşuyor birkaç günlüğüne, Tr gibi olan diğer ülkelerde de durum bizdekinin benzeridir.

cok yerinde bir tespit yapmissiniz, ben de ayni durumu belirtecektim, siz noktayi koymussunuz.

Bu arada fiyati yuksek bulan arkadaslar, piyasanin oturmasi oyle 3-5 btc dumplama ile olmaz, olamaz, oncelikle likidite saglanmali. maalesef koinim cok dusuklu hacimli bir borsa

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
maximan2008 (OP)
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
October 21, 2016, 10:32:18 PM

Koinim 2020 TL'ye kadar düştü, istediğin oldu mu maximan2008? 24 saatlik hacim 450 BTC civarında seyrediyor.
Fiyat daha da düşerse dünya borsalarına gelmiş olur ki o zaman yurtiçinde aynı BTC dönmeye başlar.
konuyu neden kişisele indirgiyorsun. o uyarı yapma nedenim, yüksekten alım yapanları uyarmaktı. sonuçta yüksekten alımlar çoktu. şu anda turkiyedeki tek btc/tl sitesi koinim. bu yuzden de insanlar orayı kullanmak zorunda kalıyor. büyük yatırımcı için değişen birşey olmayabilir ancak küçük yatırımcılar ister istemez daha fazla etkilenip piyasadan çekilmeye başlıyor. halbuki insanlarımızın btc ye daha da yaklaşması ve bu para biriminin "zarardan başka birşey vermeyen para" algısı içine sürüklenmesini önlemek gerekli idi. ben btc piyasasında uzun zamandır bulunuyorum. hangi sitenin ne karaktere sahip olduğun az çok biliyorum. Hiç olmazsa buradan, insanlarımızı uyarmak ve bazı konularda dikkat etmesini sağlamak içindi. koinimde alım satım yapsamda yapmasamda, en azından yapanları, ciddi zarar etmemesine yönelik bir uyarıda bulunmaktı. büyük oynayan, büyük bilen her halukarda kendini yine kurtarır. bırakın küçük yatırımcı korkmasın piyasadan.
Umarım kısa zamanda btcturk ve bitkapital piyasaları online olur ve tek bir yere zorunlu kalmayız.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 21, 2016, 10:50:51 PM

Koinim 2020 TL'ye kadar düştü, istediğin oldu mu maximan2008? 24 saatlik hacim 450 BTC civarında seyrediyor.
Fiyat daha da düşerse dünya borsalarına gelmiş olur ki o zaman yurtiçinde aynı BTC dönmeye başlar.
konuyu neden kişisele indirgiyorsun. o uyarı yapma nedenim, yüksekten alım yapanları uyarmaktı. sonuçta yüksekten alımlar çoktu. şu anda turkiyedeki tek btc/tl sitesi koinim. bu yuzden de insanlar orayı kullanmak zorunda kalıyor. büyük yatırımcı için değişen birşey olmayabilir ancak küçük yatırımcılar ister istemez daha fazla etkilenip piyasadan çekilmeye başlıyor. halbuki insanlarımızın btc ye daha da yaklaşması ve bu para biriminin "zarardan başka birşey vermeyen para" algısı içine sürüklenmesini önlemek gerekli idi. ben btc piyasasında uzun zamandır bulunuyorum. hangi sitenin ne karaktere sahip olduğun az çok biliyorum. Hiç olmazsa buradan, insanlarımızı uyarmak ve bazı konularda dikkat etmesini sağlamak içindi. koinimde alım satım yapsamda yapmasamda, en azından yapanları, ciddi zarar etmemesine yönelik bir uyarıda bulunmaktı. büyük oynayan, büyük bilen her halukarda kendini yine kurtarır. bırakın küçük yatırımcı korkmasın piyasadan.
Umarım kısa zamanda btcturk ve bitkapital piyasaları online olur ve tek bir yere zorunlu kalmayız.
güzel demişsin.
redhack
Legendary
*

Activity: 1860
Merit: 1015

View Profile
October 21, 2016, 10:56:18 PM

Dediğinin tam tersine küçük yatırımcı için değişen bir şey yok çünkü ufak miktarlar forumda çok rahat toplanabiliyor. 20+ BTC almaya çalış bakalım forumdan toplayabiliyor musun? Koinim'de fiyat yüksek olduğu için herkes arbitraj yapmaya çalıştı ve fiyat 24 saatte dengelendi. Pazar Alanına bak bakalım kaç kişi BTC alıyor? Herkes Koinim'de dumpladı şimdi geri toplama derdine düştü. Mesaj yazmadan önce biraz mantıklı düşünün.
maximan2008 (OP)
Sr. Member

Activity: 300
Merit: 250

View Profile
October 21, 2016, 11:11:18 PM

Dediğinin tam tersine küçük yatırımcı için değişen bir şey yok çünkü ufak miktarlar forumda çok rahat toplanabiliyor. 20+ BTC almaya çalış bakalım forumdan toplayabiliyor musun? Koinim'de fiyat yüksek olduğu için herkes arbitraj yapmaya çalıştı ve fiyat 24 saatte dengelendi. Pazar Alanına bak bakalım kaç kişi BTC alıyor? Herkes Koinim'de dumpladı şimdi geri toplama derdine düştü. Mesaj yazmadan önce biraz mantıklı düşünün.
siteyi takip etmesem dediğine hak verirdim. ancak daha geçen gün 100.000tl lik btc alımı yapıldı. 30 btc, 28 btc alımlar yapılıyor. satılanları saymıyorum daha. mantıklı düşünün derken, bir takım şeyleri gözden kaçırdığınız belli. kişisel algılamamınızı yine söylüyorum. buraya yazma nedenimi anlamaya çalışmanızı rica ederim.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: