Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:57:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Selam! Ben Deathwing  (Read 1551 times)
Lucred (OP)
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
October 17, 2016, 01:58:32 PM

Yıllarımın emeğini harcadığım, sayısız bilgi içeren "Deathwing" hesabım ve hesabımın bağlı oldu her online hesap (Email, Bitcoin private keylerim, Dropbox, Google Drive, Exchange siteleri) bilgilerim yaklaşık 3 ay önce çalındı. Bundan sonra beni forumda bu şekilde görebilirsiniz.

Eğer hesaptan herhangi bir mesaj vs. alırsanız bana bildirin lütfen, ve tabii ki yanıt vermeyin.

Teşekkürler,

İyi forumlar.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280
Merit: 250

View Profile
October 17, 2016, 01:59:50 PM

Kac btc calindi?
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
October 17, 2016, 02:08:17 PM

Geçmiş olsun. Umarım kaybınız çok büyük değildir.
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445
Merit: 1000

View Profile
October 17, 2016, 02:12:46 PM

Geçmiş olsun. Nasıl çalındı bu bilgiler acaba, bir bilginiz var mı? Yardımcı olmaya çalışabilirim.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3738
Merit: 2100

Crypto Swap Exchange

View Profile
October 17, 2016, 02:15:42 PM

Deathwing ile tek iletişim kanalımız olan Steam üzerinden konuştuk ve bu durumun üzerine yeni hesap açtı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 17, 2016, 02:32:04 PM

Geçmiş olsun umarım çok zarar yoktur nasıl oldu acaba?
Lucred (OP)
Newbie
*

View Profile
October 17, 2016, 03:52:30 PM

Teşekkürler, fazla bir zararım yok çoğu önemli dosyalarımın fiziksel kopyasını alıyorum genellikle, nasıl olduğuna dair hiç bir fikrim bulunmamakta, bir sabah kalkıp girmeye çalışıp girememem ile sonuçlandı.
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
October 17, 2016, 05:13:46 PM

geçmiş olsun,

Deathwing kimdir peki? benim gibi tanımayanlara ufak bi tanıtım yapabilir misiniz Smiley ? bende bu arada eski postlara bi bakayım.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
October 17, 2016, 05:26:01 PM

geçmiş olsun,

Deathwing kimdir peki? benim gibi tanımayanlara ufak bi tanıtım yapabilir misiniz Smiley ? bende bu arada eski postlara bi bakayım.

Yanlış hatırlamıyorsam eski moderatorumuzdu forumun baya eskilerinden güvenilir biri
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
October 17, 2016, 06:45:52 PM

Teşekkürler, fazla bir zararım yok çoğu önemli dosyalarımın fiziksel kopyasını alıyorum genellikle, nasıl olduğuna dair hiç bir fikrim bulunmamakta, bir sabah kalkıp girmeye çalışıp girememem ile sonuçlandı.
2FA kullandığınız hesaplarınız çalındı mı acaba? Steam gibi. Zararlı bir dosya mı yoksa sosyal mühendislik / phishing mi oldu acaba...
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 17, 2016, 06:50:20 PM

Avatar harikaydı benim hatırladığım geçmiş olsun üstad . Umarım yakalarsınız suçluları.
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
October 17, 2016, 07:06:50 PM

Geçmiş olsun Umarım en yakın zamanda soyanları yakalayabilirsiniz veya bunun için bir yol düşünüyorsanız diyelim. Ne kadar dikkat etsekde hiç bir şey için garanti bir şey olmuyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 17, 2016, 07:08:23 PM

geçmiş olsun, techno dan sonra, ikinici kıdemli üyenin hesabı çalınıyor, geçmiş olsun

insanın ekonomik anlamda zararı olmasa bile, binlerce post attığı, yıllarını verdiği hesabını kaybetmesi üzücü
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
October 17, 2016, 07:52:53 PM

termos sever seni hesabını geri alırsın bir şekilde Grin
okul felan nasıl gidiyo? mezun olabildin mi?
Lucred (OP)
Newbie
*

View Profile
October 17, 2016, 08:22:12 PM

2FA kullandığınız hesaplarınız çalındı mı acaba? Steam gibi. Zararlı bir dosya mı yoksa sosyal mühendislik / phishing mi oldu acaba...

Email 2FA kullanan hesaplarımı kaybettim fakat mobil olarak kullandıklarımda ise sıkıntı bulunmuyor. (bkz. Steam)

Aklımdan geçmedi değil fakat kendimi kanıtlama sıkıntı, sonuçta hesabı hackleyen kişinin private keylerime erişimi bulunuyor.

Öğrenci hayatına devam, bu olayda tecrübe oldu.
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
October 17, 2016, 08:23:47 PM

Hesap kurtarma ile hesap geri alınabilir ama private keyler kaybedildi dediğine göre bunun pek bir faydası olmayacaktır. Private keyi elinde bulunduran şahıs da mesaj imzalayarak ortalığı karıştırabilir, bu durumda hesabın geri alınması zor görünüyor.
Pumpsx
Sr. Member

Activity: 280

View Profile
October 17, 2016, 08:30:29 PM

Email 2FA kullanan hesaplarımı kaybettim fakat mobil olarak kullandıklarımda ise sıkıntı bulunmuyor. (bkz. Steam)

Aklımdan geçmedi değil fakat kendimi kanıtlama sıkıntı, sonuçta hesabı hackleyen kişinin private keylerime erişimi bulunuyor.

Öğrenci hayatına devam, bu olayda tecrübe oldu.
theymos dan mi bahsediyorsun? onunla ozel olarak konustugun seyler var mi? bunlari soyleyerek alabilirsin belki.
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
October 17, 2016, 08:39:41 PM

theymos dan mi bahsediyorsun? onunla ozel olarak konustugun seyler var mi? bunlari soyleyerek alabilirsin belki.

Theymos ile çoğumuz konuşuyoruz ancak bu şekilde hesap kurtarma yapılmıyor. Her şeyin bir adabı var, özellikle konu internet güvenliği olunca bu forumda kurallar çok sıkı. Şu durumda hesabı geri alabilmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum.
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403

internet aktivist

View Profile
October 17, 2016, 10:56:32 PM

Öncelikle geçmiş olsun, üzücü bir durum umarım olabildiğince az etkilenirsiniz Sad ikinci olarak bu güvenlik konusunda artık paranoyaklaştım başıma gelmesinden çok korkuyorum alınabilecek tüm önlemleri aldım yine de insan tırsıyor, çevrim içi cüzdanlarıma bile windows kullanarak değil saf linux kullanarak giriyorum var mı aramızda başka paranoyak ?

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
October 18, 2016, 06:53:31 AM

Öncelikle geçmiş olsun, üzücü bir durum umarım olabildiğince az etkilenirsiniz Sad ikinci olarak bu güvenlik konusunda artık paranoyaklaştım başıma gelmesinden çok korkuyorum alınabilecek tüm önlemleri aldım yine de insan tırsıyor, çevrim içi cüzdanlarıma bile windows kullanarak değil saf linux kullanarak giriyorum var mı aramızda başka paranoyak ?
Aynı durumdayım desem yerdir. Heleki 3 mail adresimin yaklaşık 2 aydır haftada en az bir kez hatalı şifre denemeleri yapalıyor. Çin, İsveç, Amerika, B.Arap Emirlikleri vs. vs. yüksek ihtimalle ip değiştirerek deniyen birisi var, Bükreşden bir kez giriş başarılı olmuş fakat maillerimde herhangi bir kayıp sözkonusu değil. Tüm şifrelerimi 12 hanenin üzerine çektim. Şuaralar büyük şüpheye düşüyorum.

Deathwing hocam büyük geçmiş olsun, anlattığım olaydan dolayı bende şüphelerdeyim, Umarım kaynağı çözebilirsiniz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: