Bitcoin Forum
June 24, 2024, 10:07:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bazı bankalar bitcoin depoluyor mu?  (Read 6792 times)
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
April 14, 2019, 05:02:06 AM

Bazı bankaların yapacağına ben inanıyorum. Hatta belki icolara bile katılan bankalar olabilir diye düşünüyorum. Bankalar nerede ekmek oraya tezgah kurarlar.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
April 14, 2019, 03:06:51 PM

Bankalar henüz toplamıyordur birkaçı belki. Bankalar genelde belli bir yol kat edip güvenilir hale gelen şeylere yatırım yaparlar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
April 15, 2019, 07:49:36 PM

Ben gerçekten bankaların bu konuda nasıl davrandıklarını merak ediyorum, gözlerinin önünde onların liderliğini ellerinden alacak, kazançlarını düşürecek bir teknoloji gelişirken bir çoğu çok temkinli yaklaşıyor görmezden geliyor gibi gözüküyor. Buradan sesleniyorum bükemediğin eli öpeceksin Smiley Bence uzak durmaktansa biran önce işin içinde aktif olmalılar.
Drldrl2767
Jr. Member
*

Activity: 257

View Profile WWW
April 15, 2019, 08:34:12 PM

Bu mümkün çünkü kripto paraların geleceğinin parlak olduğunu artık bütün dünya biliyor yakında büyük bir yükseliş geldiğinde bankalar bundan oldukça kazançlı çakacaklardır.
Ne0V
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
April 29, 2019, 11:46:55 AM

Bankaların geçen yıl BlockChain teknolojisini kullanmak için Ripple ile anlaşmalar yaptığı haberleri olmuştu.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 01, 2019, 05:04:14 PM

Geçen günlerde şöyle bir haber okumuştum: Yurtdışındaki bazı bankalar, kredi borçlarını ödeyemeyenler için başlattığı haciz işlemlerinde kripto para varlıklarına da el koyabilme hakkına sahip olmuşlar. Bu hangi ülkelerde uygulanmaya başlamış hatırlamıyorum. Fakat kesinlikle okumuştum bunu. Mantıklı da geldi...

Sonuçta kişilerin telefon ve bilgisayarlarına el koyabiliyorlar icraya verdiklerinde. Dolayısıyla içerideki cüzdanlara da yasal olarak sahip olabilirler. Private key ve borsa şifrelerini, sahiplerinden nasıl talep ettikleri mevzularını bilmiyorum. Başlıktaki "bankalar bitcoin depoluyor mu?" sorusunu böyle cevaplayabilirim. İcra yoluyla da olsa depolamaya başladıkları belli oldu.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
May 01, 2019, 09:12:38 PM

sadece bankalar değil bence büyük şirketler ve devletler de bitcoin depoluyorlar bence. sadece abd ye ait kim bilir kaç milyon adet bitcoin vardır buna eminim adım gibi
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
May 01, 2019, 09:13:00 PM

Bu yönde söylemler duymuştum olabilir yani sonuçta bitcoinin gelecek vaat ettiğini sağır sultan bile öğrendi bankalarda dipten toplama politikası güdebilirler.

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
May 02, 2019, 06:47:31 AM

bana hala hiç de uzak gelmeyen bir ihtimal bu. bankaların şu an için karşı çıkma durumu yok ama ilerde onların düşmanı olabilir sistem.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 04, 2019, 08:50:13 AM

Hiç sanmam yani bitcoin depolarlar ancak korsanlara fidye için bitcoin vermesi tam bir saçmalık olma ihtimalide yok koskoca kurumlar suça boyun eğip fidye vermez devlet diye bir faktör var.
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 04, 2019, 02:36:34 PM

sadece bitcoin değil bir çok kripto parayı depoladıklarından oldukça eminim bankalar zekidir gelecek olduğunu biliyorlar
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
May 04, 2019, 07:18:38 PM

Bankaların bitcoin yatırımı olduğunu düşünüyorum. Bankalar her zaman kendilerini garantiye alarak hareket ederler ve zamanında ne olur ne olmaz diye bitcoin’e kayıtsız kalmamışlardır. Bunun dışında zaten çoğu banka blockchain teknolojisi ile tanışmış durumda. Bitcoin yatırımları olmaması zor bir ihtimal.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 04, 2019, 10:56:16 PM

Yukarıdaki yorumumda, yurtdışındaki bazı bankaların kredi borcu olanlardan icra yoluyla tahsil edecekleri varlıklar arasına Bitcoin ve türevlerini de dahil ettiklerini yazmıştım. Mesela bu yöntemle elde edilen kripto paralar, bankaların sermaye yapısına dahil edilmez. Alacaklarına karşılık ev ve araba gibi mallara el koymaları ve bunları bir süre sonra satıp likite geçmeleri şeklinde düşünülebilir. Bir kripto paraya el koyan bir bankanın, bunları ne kadar süre elinde tutabileceğini bilemiyorum. Depoluyor depolamasına ama süre sınırı var mı emin değillim.

Türkiye ve benzeri ülkeler için düşünecek olursak; depolayabilmeleri için, bankaları denetleyen üst kuruluşlardan onay almaları lazım. Bu da bulundukları ülkenin yasal mevzuatını değiştirmesi anlamına geliyor. Yani kafalarına göre "biz artık BTC ve türevlerini varlıklarımız arasına almaya karar verdik" diyemezler. Bizdeki bir banka mesela BDDK'dan onay almak zorunda. Onay alabilmek için de bankacılık kanunu sermaye yapısının düzenlenmesi gerekir.
kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
May 05, 2019, 09:55:46 AM

Bankaların tek işi paradır. Para ile para kazanmanın temel faktör olduğu bir sistemden söz ediyoruz, kar getirecek ve getirisi olan her türlü değeri bankalar bir şekilde dikkate almak zorunda. Ayrıca çağa ayak uydurmayan, geleneksel sınırları aşamayan kurumlar yok olmaya mahkumdur. Bu nedenle bankalar da Btc depoluyor olabilir. Ancak bunun sebebi hackerlara btc vermek falan değildir Grin
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
May 05, 2019, 01:49:31 PM

Bencede çoğu banka bizler farketmesek bile Bitcoin veya başka coinleri yatırım aracı olarak kullanıyorlar. Türkiye de bilinen bir kaç bankada var olduğunu bilsekte bence dünya genelinde bulunan bir sürü banka bu konuda yatırım yapıyordur.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
May 17, 2019, 11:44:22 AM

bizim ülkemizde akbankın bu tarz bir girişimi olduğunu düşünüyorum ben. kripto paralarla en fazla flört eden o.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 23, 2019, 02:27:19 PM

Bankalar risk pek sevmez diye biliyorum garanti kazançlara ilgi gösteriyorlar yani bitcoin inişli çıkışlı bir değer olduğu için yatırım yapmamaları bana daha ihtimal dahilinde geliyor.
ripplecanavari
Member
**

View Profile
May 24, 2019, 08:36:01 PM

risk sevmeseler bile zeki olanlar depolamışlardır diye düşünüyorum ben neticede büyük bir artış yaşanacağı artık o kadar aşikar ki bunu hiçbir kurum yada kuruluşun göz ardı edeceğini düşünmüyorum ben
lulumiya
Full Member

Activity: 686
Merit: 104

View Profile
May 26, 2019, 09:10:30 PM

Sanmıyorum. bankalar için çok küçük büyüklükte şu anda crypto pazarı. Kişisel olarak toplayan bankacılar vardır ama

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
May 27, 2019, 02:05:18 PM

bende hic sanmıyorum .bankalar için deve de kulak daha bitcoin.mılyar dolarlarla oynuyor bankalar.bitcoıne daha yanasmazlar belkı yıllar sonra olabılır tabıkıde .
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »  All
  Print  

Jump to: