Bitcoin Forum
June 01, 2024, 09:22:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ETC DDOS a Önlem Amaçlı Hard Fork'u  (Read 690 times)
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
October 25, 2016, 08:40:36 PM

ETC biliyorsunuz ETH da ki forka tepki olarak blockchain e müdahale edilmemeli adıyla doğdu. Şimdi DDOS saldırıları karşısında güvenliği yetersiz diye güvenliği arttırmak amaçlı hard fork yapıldı. Aynısını Ethereum da yapmışlardı. Saldırılardan korunmak için şimdi bunlarda yaptı.

Ne oldu fork'un forku. Biri şimdi çıkıp dese ki hayır ethereum Classic in ruhunu incittiniz. Ne anladım ben bu işten siz ne diyorsunuz bu işe böyle şeyleri düşünüyor musunuz yoksa koyar geçerim kar marjıma mı diyorsunuz Smiley
http://www.coindesk.com/ethereum-classic-blockchain-fork-ddos-attacks/

signature not found.
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
October 25, 2016, 10:30:45 PM

ETC biliyorsunuz ETH da ki forka tepki olarak blockchain e müdahale edilmemeli adıyla doğdu. Şimdi DDOS saldırıları karşısında güvenliği yetersiz diye güvenliği arttırmak amaçlı hard fork yapıldı. Aynısını Ethereum da yapmışlardı. Saldırılardan korunmak için şimdi bunlarda yaptı.

Ne oldu fork'un forku. Biri şimdi çıkıp dese ki hayır ethereum Classic in ruhunu incittiniz. Ne anladım ben bu işten siz ne diyorsunuz bu işe böyle şeyleri düşünüyor musunuz yoksa koyar geçerim kar marjıma mı diyorsunuz Smiley
http://www.coindesk.com/ethereum-classic-blockchain-fork-ddos-attacks/
aynen haklısın Smiley Yalan dolan bu işler...

fork'a karşıyız diye çıktı, şimdi elleri mahkum ddos saldırısını önlemek için fork'a
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 26, 2016, 05:33:53 AM

arada şöyle bir fark yanlız, adı fork belki, ama etherin ilk forkunda bazı işlemler tamamen yok sayıldı. hackerın elindeki etherleri geçersiz kılmak gibi, bunda sadeece sistemin açıkları düzeltildi. kimsenin elindeki ethere dokunulmadı.
neticede merkezi bir müdahale oldu. ama bu  bence daha anlaşılabilir.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
October 26, 2016, 06:54:01 AM

arada şöyle bir fark yanlız, adı fork belki, ama etherin ilk forkunda bazı işlemler tamamen yok sayıldı. hackerın elindeki etherleri geçersiz kılmak gibi, bunda sadeece sistemin açıkları düzeltildi. kimsenin elindeki ethere dokunulmadı.
neticede merkezi bir müdahale oldu. ama bu  bence daha anlaşılabilir.
Evet burada da spam adı verdiğimiz neredeyse içi boş transaction lar yok sayıldı. Belki ben küçük fee ve küçük miktar transferler ile blockchain de mesajlı notlar bırakıyordum Smiley
Spam denilen işlemleri temizlemek için hard fork yaptılar önceden yazılımın gönderimine izin verdiği fakat ağda işlemleri zora soktuğu için gas limitleri yükselterek o işlemlerin geçersiz sayılmasını sağladılar.

Hacker'ında güvenlik açığını topluluk destekledi sonuç olarak. Üç beş kişi hayır bu yapılamaz dedi diye değil. DDOS ekibi de hayır bu yapılamaz deseydi Etherum Classic'in Classic'i çıkartabilecek toplulukta olsalardı çıkartabilirlerdi. gibi.

signature not found.
Rahip
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
October 26, 2016, 09:31:02 AM

Forktan sonra elimizdeki etc miktarı kadar hediye etc gelirmi yine?
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
October 26, 2016, 11:11:56 AM

terk edilen zincirden yeni bir coin yaratmaları gerekiyor ve bununda exchangeler tarafından da kabul edilmesi lazım papaz her zaman aynı pilavı yemez diye düşürüyorum.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
October 26, 2016, 08:31:09 PM

terk edilen zincirden yeni bir coin yaratmaları gerekiyor ve bununda exchangeler tarafından da kabul edilmesi lazım papaz her zaman aynı pilavı yemez diye düşürüyorum.
Aynen metalpanda haklı olmaz o iş o iş yaş bunu yapmalarının sebebi ETH Foundation a karşılık rekabet oluşturmak Classic cilere kim rekabet oluştursun o işe para gömmek lazım o kadar parası olanda eth eri pompolar tırt yani

signature not found.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: