Bitcoin Forum
May 22, 2024, 10:52:11 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: HYIP SİTELERİ HAKKINDA  (Read 1674 times)
burakaslanpay (OP)
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 29, 2016, 09:32:43 PM

Arkadaşlar yabancı forumda da açmıştım konuyu. Bir de Türk'lere sorayım dedim.

Aranızda hiç Hyip sitelerine yatırım yapan var mıdır?
Ben bir kaç kere yapmıştım. Kimisi gerçek oluyor kimisi dolandırıcı oluyor. Bir kaç kere dolandırılmıştım. Canım çok yandı.
Bazı siteler suyunu çıkarıyor günlük 100x veriyorum diyen site bile var. Bazıları da günlük %20 falan diyorlar.

Şu siteyi inceleyip güvenilirliği hakkında yorum yapabilecek olan var mıdır?

globalbitcoindoubler.com

Planları mantıklı geldi ama işte yine de korkuyor insan Cheesy

Teşekkürer Smiley
Kubar
Newbie
*

Activity: 25

View Profile
October 29, 2016, 09:35:47 PM

burakaslanpay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 29, 2016, 09:46:42 PM

Hahahha Cheesy Şu birincisini anlamadım ama?
kennyS
Full Member

Activity: 161
Merit: 100

View Profile
October 30, 2016, 07:27:21 AM

Domain yeni alınmış güvenme demek Cheesy
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 30, 2016, 09:06:30 AM

ya ben şunu anlamıyorum. ponzi dediğin yatırımcısına dediğini içerdeki parası bitene kadar yapar. yani 2 katı mı diyor, %1 mi diyor. yapar. ilk katılımcı da kendisidir ya da yatan her tutarında % bilmem kaçını kasasına indirir hiç kullanmaz. sisteme para aktıkça ilk yatıranlara öder. ama şimdi bakıyorum hindistandan, rusyadan bir free scripti alıp hosta kuruyorlar, gelen yatırımcılara zırnık koklatmıyorlar. hiç para çekme talebi yok sıfır withdrawal. geleni gideni kasaya atıyorlar.
hani piyasadaki bu tür sitelerin %98'i ponzi diyoruz ya, bu ponzilerin %99,99'u bu bahsettiğim türden. hiç çekim yaptırmayan.
şimdi gelelim ilk yatırımcının 3-5 bişiy aldığı sitelere. o siteler de zaten http://www.allhyip.biz/ burada listelenene kadar ilk giren girmiş oluyor siz girince paranızı alamadan batıyor. bu hype takip eden siteler de puşt. kendi yatırımlarını alana kadar PAYING yazıyorlar. sonra bi anda listelemeden kaldırıyorlar. cayros gibi büyük bir işe girmedikten sonra ponzilerden kazanç beklemeyin. büyük işe de ilk giren içinde olmalısınız. olamıyorsanız hiç denemeyin paranıza yazık olur.

son söz: PONZİ & HYPE PİŞMANLIKTIR

For rent...
burakaslanpay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 30, 2016, 03:26:10 PM

ya ben şunu anlamıyorum. ponzi dediğin yatırımcısına dediğini içerdeki parası bitene kadar yapar. yani 2 katı mı diyor, %1 mi diyor. yapar. ilk katılımcı da kendisidir ya da yatan her tutarında % bilmem kaçını kasasına indirir hiç kullanmaz. sisteme para aktıkça ilk yatıranlara öder. ama şimdi bakıyorum hindistandan, rusyadan bir free scripti alıp hosta kuruyorlar, gelen yatırımcılara zırnık koklatmıyorlar. hiç para çekme talebi yok sıfır withdrawal. geleni gideni kasaya atıyorlar.
hani piyasadaki bu tür sitelerin %98'i ponzi diyoruz ya, bu ponzilerin %99,99'u bu bahsettiğim türden. hiç çekim yaptırmayan.
şimdi gelelim ilk yatırımcının 3-5 bişiy aldığı sitelere. o siteler de zaten http://www.allhyip.biz/ burada listelenene kadar ilk giren girmiş oluyor siz girince paranızı alamadan batıyor. bu hype takip eden siteler de puşt. kendi yatırımlarını alana kadar PAYING yazıyorlar. sonra bi anda listelemeden kaldırıyorlar. cayros gibi büyük bir işe girmedikten sonra ponzilerden kazanç beklemeyin. büyük işe de ilk giren içinde olmalısınız. olamıyorsanız hiç denemeyin paranıza yazık olur.

son söz: PONZİ & HYPE PİŞMANLIKTIR

Ama genelde ilk kurulan siteler yatırıyor. Domain'in yeni olması güvenilir olmadığı anlamına geleceğini sanmıyorum açıkçası. Ama doğru dolandırıcı çok site var. bi 50 TL yatırdım bugün günlük plan için. bakalım yarın gelecek mi? Haber veririm hepinize Smiley
burakaslanpay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 31, 2016, 03:31:16 PM

Arkadaşlar bitcoinin fiyatının artmasıyla dün yatırdığım 50 TL yi bugün 55,5-56 TL civarı olarak geri aldım. Umarım bir sorun çıkmaz şimdilik yatırıyorlar gibi gözüküyor.
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
October 31, 2016, 03:47:52 PM

ponzi ponzi diye millet gebercek yaa. bedava para kancam diye elindekileri vermek için çabalıyorlar anlam veremiyorum.

zarar ve kar olmayan her ticaret dolandırıcılıktır.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 31, 2016, 03:49:52 PM

Bir düşün bakalım bu para nereden geliyor? Yani sana verilen ekstra para nerden çıkıyor. Site patladığında başkası mağdur kalacak ama bu başkası sende olacaksın. Tabi patlayacak kadar görebilirsen. Bu tür siteleri açanları alayı dolandırıcıdır öder mi ödemez mi şeklinde düşünmek bile yapılan en büyük hata. Acaba? dediğin an paran gitmiştir. Ha ne olur bir yatırır iki kazanırsın ama sonra kazandığın ile yatırdığını da beraberce kaybedersin. Şimdi sana 100 tl olarak geri dönüşümü olsa tekrar yatırmayacak mısın. Hadi 100 de yatırdın belli bir zaman sonra katladın bu sefer ne oluyor site senin gözünde bir güven teşkil edecek sen buna güvenerek büyük oynamaya başlayacaksın ve 50 tl den olacakken belkide seni çok zor bir hale düşürecek kayıp yaşayacaksın. Bir tavsiye veriliyorsa ve bir çok kişi bunu yapıyorsa buna uymalısın kafanın dikine gidersende pişmanlık fayda vermez. Kimse sana bana para kazandırmak için kolları sıvayıp site açmaz. Bütün parayı kendisi çeker bir güzelde yer hiç vicdanları da sızlamaz bu an meselesidir. Paçayı yırtarım o anlık dilimde dersen kendini kandırırsın tuzağı kuran zaten siteyi açan kişi kontrol sende değil onda.  
burakaslanpay (OP)
Newbie
*

View Profile
October 31, 2016, 05:28:58 PM

Bir düşün bakalım bu para nereden geliyor? Yani sana verilen ekstra para nerden çıkıyor. Site patladığında başkası mağdur kalacak ama bu başkası sende olacaksın. Tabi patlayacak kadar görebilirsen. Bu tür siteleri açanları alayı dolandırıcıdır öder mi ödemez mi şeklinde düşünmek bile yapılan en büyük hata. Acaba? dediğin an paran gitmiştir. Ha ne olur bir yatırır iki kazanırsın ama sonra kazandığın ile yatırdığını da beraberce kaybedersin. Şimdi sana 100 tl olarak geri dönüşümü olsa tekrar yatırmayacak mısın. Hadi 100 de yatırdın belli bir zaman sonra katladın bu sefer ne oluyor site senin gözünde bir güven teşkil edecek sen buna güvenerek büyük oynamaya başlayacaksın ve 50 tl den olacakken belkide seni çok zor bir hale düşürecek kayıp yaşayacaksın. Bir tavsiye veriliyorsa ve bir çok kişi bunu yapıyorsa buna uymalısın kafanın dikine gidersende pişmanlık fayda vermez. Kimse sana bana para kazandırmak için kolları sıvayıp site açmaz. Bütün parayı kendisi çeker bir güzelde yer hiç vicdanları da sızlamaz bu an meselesidir. Paçayı yırtarım o anlık dilimde dersen kendini kandırırsın tuzağı kuran zaten siteyi açan kişi kontrol sende değil onda.  

Öyle zaten. Bunu ben de biliyorum. Ama bu işe giren herkes bu riskleri zaten bilmiyor mu? Benim de çok param gitti. Ama çok kazandığım siteler de oldu. deneme yanılma ile yapıyoruz işte bir şeyler. zaten genelde %110 veren siteler 10 gün sonra kapanıyor. cryptonium.biz e 200 TL yatırmıştım kuruluşunun 4. günü site 10 gün sonra kapandı. Bi kısmını alabildim sadece. O yüzden 10 günü geçerse güven sağlar. Ayrıca biliyorsunuz ki bu işte ilk yatıran kazanır. O yüzden genelde ilk olmaya çalışırım. Yeni kurulan sitelerde ilk olan kazanır. Eski siteler ise köklü siteler olduklarından kapatmazlar. O yüzden orta yaşlı sitelerden korkmak gerekir diye düşünüyorum Smiley
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
November 01, 2016, 08:35:15 AM

Arkadaşlar bitcoinin fiyatının artmasıyla dün yatırdığım 50 TL yi bugün 55,5-56 TL civarı olarak geri aldım. Umarım bir sorun çıkmaz şimdilik yatırıyorlar gibi gözüküyor.
aldım derken nereden aldığın çok önemli. çoğu ponzi açtığın hesaplar içinde paranı döndürür. sisteme üye olursun, 50$ yatırırsın, 50$ yatırım oluşturursun. belirli süre beklersin anında site üzerinde 55$ gösterir. onuda yatırırsın falan gider o öyle. ama 50$'ı çekmek istediğinde withrawal yaparsın adresini girersin ama o ödeme "pending"de kalır. gerçekleşmez. site üzerindeki dönüşüm sanaldır. klişe bir laf edeyim "bana 0,001BTC gönder. forumdaki konuya 2 gün sonra 1BTC yazayım senin adına" bu aynen buna benzer. özel mesajdan ödeme yapan (ki bence sen ödeme yapıldığını sanıyorsun) ponzinin adresini refli veya refsiz at bir inceliyeyim.

For rent...
burakaslanpay (OP)
Newbie
*

View Profile
November 01, 2016, 04:29:46 PM

aldım derken nereden aldığın çok önemli. çoğu ponzi açtığın hesaplar içinde paranı döndürür. sisteme üye olursun, 50$ yatırırsın, 50$ yatırım oluşturursun. belirli süre beklersin anında site üzerinde 55$ gösterir. onuda yatırırsın falan gider o öyle. ama 50$'ı çekmek istediğinde withrawal yaparsın adresini girersin ama o ödeme "pending"de kalır. gerçekleşmez. site üzerindeki dönüşüm sanaldır. klişe bir laf edeyim "bana 0,001BTC gönder. forumdaki konuya 2 gün sonra 1BTC yazayım senin adına" bu aynen buna benzer. özel mesajdan ödeme yapan (ki bence sen ödeme yapıldığını sanıyorsun) ponzinin adresini refli veya refsiz at bir inceliyeyim.

Direkt adrese gönderim yapılıyor bunda. btc2x gibi. Gerçi o scam çıktı ama Cheesy Verilen adrese yatırımı yapıyorsun sonra günlük plan mı seçtin mesela. %110 veriyor. 100 TL yatırıyorsun. Ertesi gün 110 TL yi direkt adrese gönderim yapıyorlar. Site üyeliksiz ve sitenin içinde bir para falan dönmüyor. Ref aradım ama ref linkleri yok. Sadece süre bitince paranı direkt adrese göndermeleri güzel. Loricate work de öyle olmuştu. 1 $ ım 35 dolar oldu sonra pending de kaldı. Senin dediğin mevzuyu biliyorum öyleleri sıkıntı oluyor genelde.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: