Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:24:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: 30 Ekim 2010 da 10 $ lık bitcoin alsaydınız  (Read 6440 times)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 18, 2016, 06:28:23 PM

2010da 7500adet almıştım 2x yapınca sattım araba aldım. Bu kadar yükselceğini kimse bilemezdi pişman değilim Smiley
Şu anda ultra zengin olabilirdiniz ama gerçekten kilit soru bu, kim bilecek ki?
Kim 2 kat 5 kat yükselmiş bir şeyin aslında 100 kata çıkacağını tahmin edebilir veya duruma sabredebilir.
Mümkün değil.
Şahsen ben en fazla 10 katta dibim düşerek satardım.
Bu konuda en şanslı kişiler bence alıp aldığını unutanlar olmuş, onlar için bi anda ortaya çıkan zenginlik oldu. Smiley
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
December 19, 2016, 12:01:49 PM

Muhtemelen 2010 da bitcoinle tanışsaydım alırdım ve bundan bi nane olmaz diyerek unuturdum. 2016 da bu kadar yükselmiş olduğunu farkettiğimde ya zengin olurdum yada cüzdanın şifresini bulamadığım için kahrolurdum senaryo böyle..Smiley

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
December 21, 2016, 10:44:34 PM

2022'de  1BTC'nin 2000k $ olmayacağının bir garantisi var mı? 2010 yılında olsaydık ve 2016 yılında 1 BTC 800$ olacak denseydi kimse inanmazdı. BTC 1 ay önce 750 $ idi bu gün 800'ün üstünde. Bence eskisi kadar olamasada genede değer kazanma potansiyeli hep var. BTC kazımak giderek zorlaşıyor.
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 24, 2016, 04:34:17 PM

2022'de  1BTC'nin 2000k $ olmayacağının bir garantisi var mı? 2010 yılında olsaydık ve 2016 yılında 1 BTC 800$ olacak denseydi kimse inanmazdı. BTC 1 ay önce 750 $ idi bu gün 800'ün üstünde. Bence eskisi kadar olamasada genede değer kazanma potansiyeli hep var. BTC kazımak giderek zorlaşıyor.
Evet fakat çok uzun dönemli artış-düşüşler oluyor artık.
Yani belki 2010da 1000 liralık btc alıp unutup 1 hafta sonra 5000 lira görürdük (atıyorum) şimdi aylar sürüyor.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
December 27, 2016, 03:36:55 PM

2009 yılında tanıştım bitcoinle ve pek önemsemedim açıkçası... Daha doğrusu satın alma işlemini beceremedim. Satın alma işlemini gerçekleştirsem bile bırakın 1000 dolar fiyatı beklemeyi 100 dolar iken bozdurmuş olurdum herhalde... Her şeyin hayırlısı

2009'da Bitcoin ile tanıştığınıza göre Satoshi'yi tanıyan bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki insanlardan birisiniz demek ki. 2009'da Bitcoin satışı olmadığını da bilmeniz gerekirdi bu durumda. 2010 yılında bile ev bilgisayarınızla solo olarak kazım yapıp blok bulabilirdiniz. Serin hikayeymiş ama burada ye(dir)mezler. Wink
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 28, 2016, 05:35:13 AM
Last edit: December 28, 2016, 05:50:30 AM by DeepCoin

2009 yılında tanıştım bitcoinle ve pek önemsemedim açıkçası... Daha doğrusu satın alma işlemini beceremedim. Satın alma işlemini gerçekleştirsem bile bırakın 1000 dolar fiyatı beklemeyi 100 dolar iken bozdurmuş olurdum herhalde... Her şeyin hayırlısı

2009 yilinda bitcoin satin neden alacaktin ki ?  10 dakikada 50 btc kazabilirdin herhangi bir internet kafedeki pc ile, hadi bilgisayarin bile olmadigini varsayiyorum.
Ustelik asagidaki tabloda 0.3 mhash/s basan Pentium 3 ile yapilan hesap verileri mevcut, 2009 da pentium 3 resmen coptu.

TyfrTR
Sr. Member

Activity: 312
Merit: 272

View Profile
February 01, 2017, 09:21:00 PM

Bazı Türk arkadaşlarımız 2010 yılında falan bitcoinden haberdar imiş. Enteresan bir durum, nasıl oldu da o dönemde bitcoini duydunuz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
February 02, 2017, 08:11:37 AM

Bazı Türk arkadaşlarımız 2010 yılında falan bitcoinden haberdar imiş. Enteresan bir durum, nasıl oldu da o dönemde bitcoini duydunuz.

GSM hattini hacklemek icin a5/1 sifreleme sisteminin rainbow table larini ararken.
Hem bunun nesi enteresan ?
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 02, 2017, 08:17:25 AM

GSM hattini hacklemek icin a5/1 sifreleme sisteminin rainbow table larini ararken.

O zamanlar tabi google bok gibi hatali sonuçlar çıkartıyor bitcoin çikti karşına? Smiley
o işin espiriside, Nasil bir ilişki  var arada bilmeyen bizlere anlatır mısın

signature not found.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
February 02, 2017, 11:33:09 AM

O zamanlar tabi google bok gibi hatali sonuçlar çıkartıyor bitcoin çikti karşına? Smiley
tahmin etmek istiyorum. a5/1 şifreleme sistemi ile alakalı bir makalenin yazarı bir de BTCin kullandığı sha-256 şifreleme tekniğini de içeren makale yazmıştır.

aklıma gelen imkanlardan sadece biri.

blockchain teknolojisinin temeli bu şifreleme olduğu için aradaki bağlantıyı kurmak o kadar da zor değil.

mesela bende "bilgisayar başında para kazanmak" aramasıyla DH içinde bir konuya rastladım "ekran kartınızla para kazanma" diye 2013 civarıydı ilk orda duydum. 2014'de de bu foruma üye oldum.

hepsi birbiriyle bağlantılı başlıklar.

For rent...
Kubra Dam
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 271

View Profile
February 02, 2017, 09:53:59 PM

Bu neden enteresan onu anlamadım, ben nasıl denk geldiğimi bilmiyorum ama 2010 yılının yaz sonrasında BTC'den haberdardım. Haa foruma üye olmakta baya geç kaldık, üstüne hiç düşmedik bilgi sahibi olamadık doğru düzgün BTC ile ilgili şu tarihe kadar bile orası ayrı.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
February 02, 2017, 11:36:42 PM

Arada bir iliski oldugunu soylemedim, rainbow table ararken karsima cikti dedim sadece.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 03, 2017, 06:59:00 AM

@deep Okey bende onu sordum.
Bitcoin 27$ olduğu zamanlardı benim de tanıştığım. Çok inip çıkıyordu bir bakmışsın 15$ bir bakmışsın 30$ oluyordu. Öğrencilik dönemiydi bir de riske edebileceğim yatırımım yoktu. Öyle geçmiştim üzerinden Smiley

signature not found.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
February 03, 2017, 07:34:15 AM

Bitcoin 27$ olduğu zamanlardı benim de tanıştığım. Çok inip çıkıyordu bir bakmışsın 15$ bir bakmışsın 30$ oluyordu. Öğrencilik dönemiydi bir de riske edebileceğim yatırımım yoktu. Öyle geçmiştim üzerinden Smiley

Cok guzel gunlerdi o gunler be, bilen bilir, dice oynarken bile 3 btc 5 btc 10 btc seklinde oynuyorduk.

ilk mesajlara ulasamadim arsivlenmis sanirim, ama fikir vermesi acisindan

https://bitcointalk.org/index.php?topic=705794.msg7978359#msg7978359
.
by rallier (OP)
Legendary
*

just in case

View Profile WWW
February 03, 2017, 10:38:11 AM

Cok guzel gunlerdi o gunler be, bilen bilir, dice oynarken bile 3 btc 5 btc 10 btc seklinde oynuyorduk.

ilk mesajlara ulasamadim arsivlenmis sanirim, ama fikir vermesi acisindan

https://bitcointalk.org/index.php?topic=705794.msg7978359#msg7978359
.

Bende sitelerin kampanyaları vardı üç beş siteye üye olarak btc toplamıştım 0.5 btc yaklaşık bunu 10-15 siteye üye olarak filan toplamiştim. adamlar 0.01 filan dağıtıyordu Smiley

signature not found.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
May 16, 2017, 02:14:54 AM

Bunu o zaman tahmin eden zaten o akıl ve ileri görüşlülük ile çoktan zengin olmuştur.Örneğin altcoinlerinden birinin 5 sene sonra 1-2k lı değerlere gelme şansı var o coini bilen şimdiden oynayan 5-6 sene önce btc alan adamla aynı yerdr olur ya da btc nin 15-20k lara gelme şansı var
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
May 16, 2017, 03:23:44 PM

gün gelecek 2017 de 100 dolarlık waves alsaydınız şimdi ne olurdu gibisinden başlık açacaklar
sebastianpenguen
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 250

View Profile
May 16, 2017, 04:42:46 PM

gün gelecek 2017 de 100 dolarlık waves alsaydınız şimdi ne olurdu gibisinden başlık açacaklar

100$'a 100 tane waves bile alınmaz ki. Bunun getirisi ne olacak?
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
May 16, 2017, 10:23:34 PM

Satoshi bile bunu tahmin edemezdi. Çok üstün gücü olan insan peygamber vahiy gelse bile tahmin edemezdi açık ve net. 2009 2010 binlerce bitcoini cüzdanlarda unutanlar milyoner oldu. Bu şans hayatta çok kişinin başına gelmez. Piyango çıkmasından bile büyük şans bence..... Düşünsene sene 2009 satoshi takma lakaplı adam sanal para çıkarıyor bi kaç ay bununla oyalanıyorsun sonra unutup gitmişsin. O zaman google chrome da cok yaygın degıldı şifreler tarayıcılarda pek kayıtlı kalmıyordu en kucuk format eposta değişikliğinde bile butun sıfreler gıtmıs, eskilerde binlerce btc bıraktığını farkedip ve ulaşamayıp deliren insanlar vardır kesinlikle.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
May 16, 2017, 10:43:55 PM

2013 yılında 7500 Bitcoininin olduğu hard diski bulmak için çöplükte arama yapan James Howells geldi akıllara. Smiley
Şimdiki kurdan 13 milyon dolar ediyor. Siz olsanız aramaz mıydınız?
http://www.trthaber.com/haber/dunya/copte-75-milyon-dolarini-ariyor-110503.html

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES