Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:51:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Laptop farkları  (Read 593 times)
Ummbrl (OP)
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile
November 02, 2016, 02:26:05 PM

1. http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5559-intel-core-i7-6500u-2-5ghz-3-1ghz-8gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-s50f81c-p-HBV000000ZJNL?magaza=Yenisey

2. http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5559-intel-core-i7-6500u-3-0ghz-8gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-s50w81c-p-BD601900?magaza=Techburada

Hangisini alayım? Ne fark var?
Hangisinin ekranı daha iyi? Biri WLED diğeri HD LED.

ALLAH'a şükürler olsun.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
November 02, 2016, 02:51:13 PM

ikisini de alma bence.
bu fiyat aralığına çıktıktan sonra çok daha güzel aletler var.
Eğer oyun oynayacak isen veya sanallaştırma ile uğraşıyorsan. U işlemci alma bunlar enerji tüketimi azaltılacak diye kuşa çevirilmiş işlemciler.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 02, 2016, 02:59:26 PM

ikisini de alma bence.
bu fiyat aralığına çıktıktan sonra çok daha güzel aletler var.
Eğer oyun oynayacak isen veya sanallaştırma ile uğraşıyorsan. U işlemci alma bunlar enerji tüketimi azaltılacak diye kuşa çevirilmiş işlemciler.

Arkadaş Dell istiyor gördüğüm kadarıyla,
misal şu olabilir : http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7559-b70d128w81c-i7-6700hq-8gb-1tb-128gb-ssd-4gb-gtx960m-156-windows-10-pmu353571
çok güzel aletmiş.
Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2016, 03:03:23 PM

Oyun delisi değilim. Çizim programları çalıştırsın. COD oynanabilsin yeter.
1. sini alacağım diye düşünüyorum.

WLED ile HD LED farkı nedir?

ALLAH'a şükürler olsun.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
November 02, 2016, 03:20:31 PM

ikiside ayni sey, iki urun arasinda fark yok sadece farkli tedarikci, adreslerin sonuna bakman yeterli. ( ....magaza=Yenisey       ....magaza=Techburada )
SSD yi daha sonra paran oldugunda kolaylikla kendin takabilirsin ve direk ssd li makinaya gore daha bile ucuza gelir ama ekran karti takma sansin olmaz. SSD olmazsa olmaz bir sey degil, olsa elbette iyi olur ama fiyat araligina bakildiginda Turkiye sartlarind o paraya alinabilecek en iyi makinalardan birinin linkini paylastim seninle.  Laptop dunyasi dipsiz bir kuyu ama sizin kriterleriniza uyan sadece bir kac makina var.
Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2016, 04:17:32 PM

ikiside ayni sey, iki urun arasinda fark yok sadece farkli tedarikci, adreslerin sonuna bakman yeterli. ( ....magaza=Yenisey       ....magaza=Techburada )
SSD yi daha sonra paran oldugunda kolaylikla kendin takabilirsin ve direk ssd li makinaya gore daha bile ucuza gelir ama ekran karti takma sansin olmaz. SSD olmazsa olmaz bir sey degil, olsa elbette iyi olur ama fiyat araligina bakildiginda Turkiye sartlarind o paraya alinabilecek en iyi makinalardan birinin linkini paylastim seninle.  Laptop dunyasi dipsiz bir kuyu ama sizin kriterleriniza uyan sadece bir kac makina var.
GHZ farkları var müslüman adam. Sadece tedarikçisi değil.
Önemli midir bu GHZ?

ALLAH'a şükürler olsun.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
November 02, 2016, 04:23:53 PM

Önemli midir bu GHZ?
Ikiside ayni urun, tedarikcinin teki sadece cakallik yapmis o kadar.

2.5 ghz normal 3.1 ise turbo moddaki hiz ikiside birebir ayni seyi satiyor ama diger satici bir iki harf oyunu ile cakallik yapiyor hepsi bu, yersen ...

Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2016, 04:28:07 PM

ikiside ayni sey, iki urun arasinda fark yok sadece farkli tedarikci, adreslerin sonuna bakman yeterli. ( ....magaza=Yenisey       ....magaza=Techburada )
Önemli midir bu GHZ?
Ikiside ayni urun, tedarikcinin teki sadece cakallik yapmis o kadar.

2.5 ghz normal 3.1 ise turbo moddaki hiz ikiside birebir ayni seyi satiyor ama diger satici bir iki harf oyunu ile cakallik yapiyor hepsi bu, yersen ...

1. yi alayım o zaman. Kazık yemek en nefret ettiğim şeylerden biridir. Uyardığın için teşekkürler. ALLAH tuttuğunu altın etsin.

ALLAH'a şükürler olsun.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
November 02, 2016, 04:34:24 PM

Ama bildigini varsayarak demedigim birsey var, bu ucuz olan model windows yuklu olarak gelmiyor, pahalisi windows yuklu fiyat farki buradan kaynaklaniyor. Yani ucuz olan a senin isletim sistemi yuklemen gerek.

ikisindeki fark urun kodu S50W81C ve S50F81C  bu urun kodlarindaki W windows u F ise Free Dos u temsil ediyor.
Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2016, 04:49:41 PM

Ama bildigini varsayarak demedigim birsey var, bu ucuz olan model windows yuklu olarak gelmiyor, pahalisi windows yuklu fiyat farki buradan kaynaklaniyor. Yani ucuz olan a senin isletim sistemi yuklemen gerek.

ikisindeki fark urun kodu S50W81C ve S50F81C  bu urun kodlarindaki W windows u F ise Free Dos u temsil ediyor.
ThePirateBay sorunu halledecektir müslüman. Sorun yok Wink

ALLAH'a şükürler olsun.
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 02, 2016, 07:21:36 PM
Last edit: November 02, 2016, 07:37:46 PM by ekiller

WLED  haramdır

fark bu
Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 02, 2016, 07:46:01 PM

WLED  haramdır

fark bu
O zaman harama el uzatmayalım ne dersin müslüman?
Olur mu?

ALLAH'a şükürler olsun.
Ummbrl (OP)
Full Member

View Profile
November 03, 2016, 11:40:04 AM

DeepCoin hepsiburadadan aldığımda laptop yerine salatalık göndermeyeceğinin garantisini kim veriyor?

ALLAH'a şükürler olsun.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 03, 2016, 11:48:54 AM

DeepCoin hepsiburadadan aldığımda laptop yerine salatalık göndermeyeceğinin garantisini kim veriyor?

hepsiburadada aylık yuzbinlerce işlem yapılıyor hicbirinden de salatalık cıkmıyor(salatalık siparişi vermezsen) dolayısıyla sanada cıkacagını sanmam
Pages: [1]
  Print  

Jump to: