Bitcoin Forum
June 28, 2024, 01:10:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Hangi ekran kartı alınmalı?  (Read 3117 times)
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
November 13, 2016, 01:34:35 AM

470
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
November 13, 2016, 12:10:22 PM

370 tam bitti derken yeniden canlandı
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
November 13, 2016, 03:51:40 PM

Polarise abanan optiminer diye bir adam çıktı. 110 görüyormuş. Ne yaptıysam ubuntuyu kuramadım. VM de falan da çalışmıyor.

Ubuntu'dan anlayan biri belki yardım eder, asrock pro btc var.

Güzelce yüklüyorum sistemi, ekran onboard takılı. AMD GPU driverlarını da yüklüyorum. Ancak sonra reboot istiyor, reboot yaptığımda

Code:
/dev/sda: clean, xxx/xxx files, xxx/xxx blocks
Recovering Journal
'da takılıyor sistem.

Motherboard bios'undan primary adapter'ı pci'a alıp ekran kartına taktığımda ekranı görüntü alabiliyorum. Ancak tek ekran kartının riser'ı takılıyken, zira ikinciyi üçüncüyü takınca herhalde şaşırıyor.

Bin tane fix denedim internette, nomodeset falan. Çare olmadı. Lips sealed

bende sabahtan beri ubuntuyla uğraşıyorum sen yine driveri tanıtabilmişsin ben onuda yapamadım

Arkadaşlar, iş arkadaşım da araştırıyordu ve şöyle bir çözümle karşılaşmış ama henüz denemedik sonucu ne olur bilemiyorum. Durumun kernel güncellemesiyle üstesinden gelmeye çalışmak çok mantıklı geldi ama denemek gerek. Emin değilim ama eğer kerneli değiştirirsek eski kernel e geri dönmek kolay veya sorunsuz olur mu bilmiyorum. Başarısızlık durumunda ubuntuyu tekrar sıfırdan kurmayı göze alarak kernel değişimine girişmekte fayda var belki de. Gerçi kerneli kaldırmayı da izah etmiş ancak sonuç nasıl olur tecrübe etmeden bilemiyoruz tabi.

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2016/07/install-linux-kernel-4-7-ubuntu-16-04/

https://forum.ethereum.org/discussion/8250/ubuntu-16-04-lts-rx-480-mining-ethereum-confirmed-working

http://ubuntuhandbook.org/index.php/2016/05/remove-old-kernels-ubuntu-16-04/

Olcaytu ben de hem ubuntu 16.04 te hem ubuntu 14.04 te de denedim her ikisinde aynı hatayla çakıldı kaldı sistem yani bende de sonuç aynı oldu. rx 480 Kartı olan iş arkadaşlarım da kendi makinelerinde denedi onlarda da sonuç aynı oldu. Ben anlamıyorum ortada böyle bir problem var ve amd sitesinde, sanki kurduktan sonra herşey süt liman olacakmış gibi kurulumu anlatmış geçmiş. Ortada bir problem var driverları sorunlu besbelli bildiğim herkeste sonuç aynı ama hiç oralı değiller o da ayrı mesele ben de birşey anlamadım bu işten.
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
November 13, 2016, 04:27:07 PM

nalet olası ubuntu ve amd

38 kere format attım bugun toplamda.

hedef 50 artık yapan nasıl yapıyor anlamadım gitti
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
November 14, 2016, 12:00:24 AM

390 150sol/hash

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
nevermind41
Full Member

Activity: 186
Merit: 100

View Profile
November 14, 2016, 01:00:33 AM

hangi işletim sistemi olursa olsun bir ekran kartını tanıtamayacak kadar beceri sahibi olamayan insanların mining yapması... nasıl bir cahil cesaretidir... bu ülkedeki insanlardaki cesarete hayranım... heryer cep telefoncu her yer uydu montajcı.. net kafeden bozma bilgisayarcı, pimapenci ve tekel büfede yazan ''format atılır''  ülkenin çivisini çıkardınız... git amelelik yap senin ne işin var miningle gerizekalı sığır.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
November 14, 2016, 01:03:58 AM

hangi işletim sistemi olursa olsun bir ekran kartını tanıtamayacak kadar beceri sahibi olamayan insanların mining yapması... nasıl bir cahil cesaretidir... bu ülkedeki insanlardaki cesarete hayranım... heryer cep telefoncu her yer uydu montajcı.. net kafeden bozma bilgisayarcı, pimapenci ve tekel büfede yazan ''format atılır''  ülkenin çivisini çıkardınız... git amelelik yap senin ne işin var miningle gerizekalı sığır.

Sora sora Bağdat bulunur. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
November 14, 2016, 08:09:36 AM

Bir bakıma doğru konuşuyorsunuz çoğu şeyin cılkı çıkmış vaziyette ancak millete para gerekiyor, yapabiliyorsa yapar yapamıyorsa başka şey yapar yada eline yüzüne bulaştırır böyle şeylere çok takılmayın. Yeterli olmasa bile sonuçta bu da bir gelişimdir. 
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
November 14, 2016, 08:37:01 AM

sıgır cesareti işte hani yardan uçacak olsada yine devam eder...
adam günlerdir ekran kartını tanıtamadım diyor yardım istiyor sen çıkmış adama sıgır diyorsun...

sen bu ekran kartı linux işlerinden baya anlıyorsundur hangi işletim sistemi olursa olsun dedinya hele bir anlatıver ama benim gibi onun gibi sıgırların analayacağı dilde anlat ki anlayalalım...
hatta baştan başla linux nasıl kurulur neler gerekir ne olmalı ne olmamalı...
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
November 14, 2016, 10:41:32 AM

>> hele bir anlatıver

hele bir anlatıver? ilginç bir yaklaşım.

adam buraya sana birşeyler anlatmaya gelmedi ki. bilgi paylaşımında bulunmaya geldi. kendi bilgilerini paylaşıp başkalarının da bilgilerini alacak.

kimse sana birşey anlatmak zorunda değil. hele de karşılığında senin verebileceğin bir bilgi yoksa.
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
November 14, 2016, 10:57:35 AM

>> hele bir anlatıver

hele bir anlatıver? ilginç bir yaklaşım.

adam buraya sana birşeyler anlatmaya gelmedi ki. bilgi paylaşımında bulunmaya geldi. kendi bilgilerini paylaşıp başkalarının da bilgilerini alacak.

kimse sana birşey anlatmak zorunda değil. hele de karşılığında senin verebileceğin bir bilgi yoksa.

haklı olabilirsiniz ama gelipte birine yada birilerine sıgır diyorsa anlatıp da kendisinin bir sıgır olmadığını ispat etmesi gerekmez mi. bir şeyler anlatma zorunda olmadığı gibi buraya gelipte insanlara hakaret etmek zorunda da değil. asıl sığırlık bu değil mi...

bilği paylaşımı illaki karşılıklımı olmalı şimdi ben bir bilğiyi paylaştığımda nerden bileyim benim işime yarayacak bir bilğinin bana paylaşılacaktığını...
karşılık beklenen bir paylaşım paylaşım değilde bir alışveriş olur...

bir şeyler anlatmakat zaten bir bilği paylaşımı değilmidir...
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
November 14, 2016, 11:24:20 AM

istediği bilgi zaten çoktan paylaşıldı.

arkadaş bilgiyi aramak istemiyor üşeniyor, masasına getirilsin önüne sunulsun istiyor.
dhan000
Sr. Member

View Profile WWW
November 14, 2016, 12:07:24 PM

istediği bilgi zaten çoktan paylaşıldı.

arkadaş bilgiyi aramak istemiyor üşeniyor, masasına getirilsin önüne sunulsun istiyor.

dediğiniz gibiyse haklısınız lakin benim tepkim sıgıraydı ve burdaki bir çok kimseden bu tepkiyi beklerdim nedeni ise hakaret etmenin dogru olmadığıdır...
hatta sizinde bir kişiye sıgır denmesi yerine benim yazıma takılmış olmanız üzücü...

bir durumda şudur ki şuan burda olduğu gibi konuların bir çok yerde asıl konusundan spmış olup paylaşılan bilğinin onlarca sayfa içerisinde kaybolup gitmiş olmasıdır...
ben ilk başladığımda ki bende hala yeniyim ögrenmenin sınırı yok windowsun 64 bit olmasının şart olduğunu bilmiyordum ve ben bu bilğiyi bulana kadar canım çıktı desem yeridir... sayfalarca konu okuyorsun aradığın bir bilği kırıntısı oluyor adeta cımbızla çekip almak gerekiyor...
peteycamey
Legendary
*

View Profile WWW
November 14, 2016, 02:38:31 PM

sığır bir hakaret değil. hem yararlı ve halis mulis bir hayvan. insanoğlu gibi iğrenç, zararlı, kendi türünü yok eden top-apex predator denen başka bir canlı türü var mı? bence bir canlıya söylenecek en büyük hakaret "insan".
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
November 14, 2016, 03:25:01 PM

Böyle usluplar yakışmıyor kimseye. bilgi vermek istemiyorsa yazmasın. Sığır demenin bir manası yok. Herkes her şeyi bilemez sonuçta. Hazırlöpçülere tabiki bende karşıyım ; araştırsın baksın. Lakin bazen bulamıyorsun. Basiretin bağlanıyor. Yardımcı olan mutlaka çıkıyor hakaret etmek uygun değil. İstemiyorsa yazmasın kimse zorla ona yazdırmıyor sonuçta.
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 16, 2016, 06:02:29 PM

180 Hs/s üzeri değer alıyorum R9 90X ile Claymore ZCASH Miner v6.0 ile.

RX serisi ile bu mümkün değil.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Penguen (OP)
Hero Member

Activity: 714
Merit: 500

View Profile
November 16, 2016, 06:07:10 PM

r9 280x ile 90
rx470 ile 130  geliyor.

Daha iyileştirilebilir gibi geliyor çünkü rx470 kart gpu load arada sıfırlanıyor tekrar %100 oluyor stabil çalışmıyor. özelliğimi öyle yoksa benim sistemdenmi kaynaklanıyor anlamadım.
igotek
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
November 16, 2016, 06:51:12 PM

hangi işletim sistemi olursa olsun bir ekran kartını tanıtamayacak kadar beceri sahibi olamayan insanların mining yapması... nasıl bir cahil cesaretidir... bu ülkedeki insanlardaki cesarete hayranım... heryer cep telefoncu her yer uydu montajcı.. net kafeden bozma bilgisayarcı, pimapenci ve tekel büfede yazan ''format atılır''  ülkenin çivisini çıkardınız...

Bi sitede isteğe özel madenci cihazı hazırlanır ilanıma gelen özel mesaj:

Siz bu makineyi bana verin ben çalıştırırım her ay gelen parayı sizin banka hesabına gönderirim. Borcum bitince makine benim olur. Ha bu arada elektrik masraflarını ve el emeğimi de gelen paradan keserim ona göre

Benim cevabım:

Sen git cami önünde mendil aç daha çok para kazanırsın. Hem bak sermayesi de pek yok. Bi yerden mendil alırsın kazandığın parayla gider mendilin parasını ödersin. Sakın el emeğini kesmeyi unutma.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Asıl cehalet hiçbirşey bilmeyip herşeyi başkasından beklemek ve karşılığını vermemektir. bazı şeyler yardımlaşarak öğrenilir bazı şeyler para harcayarak bazı şeylerde araştırılarak. Bence hangi kartın verimli olduğunun sorulması saçma değil. En verimli kart şuana ZEC için R9 Nano. Gördüklerim arasında tabi. R srisi RX serisine göre daha başarılı. Ama bu kartı aldıktan sonra kartı takıp driver tanıtmayı bilmeyen biriyse madencilikten önce windows kullanmayı öğrenmeli.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: