Bitcoin Forum
May 25, 2024, 05:20:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Günlük Analiz  (Read 3047 times)
mstfprcn (OP)
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
November 11, 2016, 08:18:23 AM
Last edit: November 21, 2016, 06:25:12 AM by mstfprcn

Merhaba Arkadaşlar,

Bu platformda pek çok deneyimli üstadın yanında, benim gibi daha yeni üyeler de var. Ben şahsen trader tecrübem olmasına karşın bu piyasa için çaylak sayılırım.Grafik okumam analizlerim iyidir ancak bilmediğim birçok dinamik söz konusu tabiki.

Burada deneyimli arkadaşlar, ya da borsada pozisyonu olan arkadaşlar günlük olarak analiz ya da yorum paylaşırsa gayet faydalı olur düşüncesindeyim.Dump ya da Bump tan ziyade portföy yönlendirmeleri daha yol gösterici olackatır.

Örneğin Benim Portföyümde,

DGB (Long)
ETH (Long)
LSK (Long)
ARDR (baya long Smiley )

Bu paylaşımlar tabiki yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, yol göstermek açısından faydalı olacaktır.

İyi forumlar

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 11, 2016, 08:21:41 AM

BTS (Short)

1100 satoshi den indi bu fiyata daha nereye short Smiley
tam tersine 600-650 satoshi aralığının alım için fırsat olduğunu düşünüyorum.
üstelik yakın zamanda bitshares ağı üzerinde yeni exchange siteleri devreye alınacak. Bundan dolayı değerlemesi tamamen değişecek.
orta ve uzun vadeli alıp tutmaktan taraftarım.
mstfprcn (OP)
Hero Member

View Profile
November 11, 2016, 08:54:47 AM

BTS (Short)

üstelik yakın zamanda bitshares ağı üzerinde yeni exchange siteleri devreye alınacak. Bundan dolayı değerlemesi tamamen değişecek.

ne kadar güzel bir yorum Smiley işte bu başlığı bu yüzden açtım ve ilk mesajda amaca hizmet etti Smiley

ben pozisyonumu long a çevirdim gitti Smiley

Teşekkürler bilgiler için.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
November 11, 2016, 09:00:18 AM

BTS konusunda Zz'ye tamamen katılıyorum.

ETH konusunda da aklım mstfprcn ile hemfikir olsa da, isteğim tamamen ETH nin yerin dibine batmasından yana ve en çok uzak durduğum paritedir büyük bir çöküntü yaşamadıkça almam o sebeple yorumsuzum.

diğerleriyle ilgilenmiyorum.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
November 11, 2016, 09:26:38 AM

BTS (Short)

ne kadar güzel bir yorum Smiley işte bu başlığı bu yüzden açtım ve ilk mesajda amaca hizmet etti Smiley

ben pozisyonumu long a çevirdim gitti Smiley

Teşekkürler bilgiler için.

592 den aldık bakalım
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
November 11, 2016, 10:12:58 AM

Bu başlıktan güzel fikirler çıkacağa benziyor. Takipteyim.
mstfprcn (OP)
Hero Member

View Profile
November 11, 2016, 11:35:19 AM

şu piyasadaki belirsizlik biraz durulsun,sisler biraz dağılsın, altcoinler de güzel günler yakın Smiley
leonar76
Hero Member

Activity: 678
Merit: 501

View Profile
November 11, 2016, 12:08:52 PM

ZEC in market değeri suan cok az, tam bir toplama operasyonu var, suan fiyatlar fena değil , her dusustede toplayın, ilk hedef 30m market cap diyorlar. sonrasında 100m hedeflenebilir, team i iyi suan.
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
November 11, 2016, 03:05:38 PM

DGB için bende fiyatının çok düşük olduğunu düşünüyorum gerçi bir çoğu düşük seviyede ama genelde DGB 66 seviyesine gelir şuanda 42 civarı alınır şahsi fikrim
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
November 11, 2016, 03:14:51 PM

ben ardorcuyum elimde var diye demiyorum tabi Smiley
ama 6 aylık bulunduracağım o aralarda bi hareket bekliyorum
hareket olmadı 1 sene çıkarırım beklemeyi başka türlü bu işlerde para kazanılmaz
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 11, 2016, 03:19:07 PM

SC boş geçmemenizi tavsiye ederim balinaların genelde giriş yaptığı bir coin ve oldukça dipte diye bilirm
mstfprcn (OP)
Hero Member

View Profile
November 14, 2016, 01:21:52 PM

enkaz gibi geçen bir haftasonundan sonra aynı kırmızılıkta bir pazartesi Smiley

bts ler elden çıkarılıp zec alınarak maliyet düşürülmüştür.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 14, 2016, 02:23:30 PM

xmr gene emin adımlarla 10 dolar seviyelerine gidiyor orta vadeciler için güzel bir  para.
mstfprcn (OP)
Hero Member

View Profile
November 15, 2016, 06:51:04 AM

ZEC için ümitliyim, daha ne kadar dip yapabilir ki ?
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
November 15, 2016, 10:20:48 AM

stratis almıştım 1 ay kdr önce, kısa vadede dahada artacağını düşünüyorum.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 15, 2016, 10:54:59 AM

sc çok salam duruyor 44-45 alımın için gayet uygun 90 görür düşüncesindeyim
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 15, 2016, 11:03:27 AM

ZEC için ümitliyim, daha ne kadar dip yapabilir ki ?

daha da düşecek, yeni çıkan bir coin. 10 mbtc ye kadar düşürecekler gibi geliyor bana Smiley
50 btc lik bloklar halinde toplayanlar ne bok yemeye topluyorlar anlamadım ama bakalım neler olacak?
kısa vadede alım önermiyorum, kazın atın kenara dursun ama para yatırmayın bence.
Prelektro
Sr. Member

Activity: 281

View Profile
November 15, 2016, 11:18:05 AM

ZEC daha baya dip yapar gibi geliyor bana da. Slow start olayı çok etkili bir faktör.
Şu an bloklar 5 civarı ZEC veriyor 15 gün sonra bu miktar 2 katına çıkacak yani tek blok 10 ZEC civarı verecek yani piyasaya 2 kat ZEC girmeye başlayacak.
Kötü bir karşılaştırma belki ama Zclassic fiyatlarına bakıp fikir alınabilir. Zclassic, slow start ile başlamadı yani şu an her block 12.5 ZCL veriyor.
ZEC'de bu miktar 10 civarı olacak slow start bitince çünkü 20%'si geliştirici ödülü olarak geliştiren takıma gidecek 4 sene boyunca. ZCL şu an 0.006 btc civarlarında.
Hadi ZEC ana coin, daha dikkate alınıyor fiyatı 5 katı olsun. Geldiğimiz nokta yine 0.03 btc ZEC için. Değerler tamamen uydurma ama fikir verme açısından yazıyorum.
ZEC vaat ettiği şeyleri gerçekleştirirse bence uzun vadede çok ciddi kazandırabilir ama şu an biriktirmek için erken görüyorum ben.
Aralık ayını bekleyip slow startın sonunu görmek lazım. Tabi Zcash takımı şu süre içerisinde inanılmaz şeyler yapar fiyat daha yüksek kalır bilemem bunlar hep ihtimal.

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
November 15, 2016, 03:09:18 PM

ZEC daha baya dip yapar gibi geliyor bana da. Slow start olayı çok etkili bir faktör.
Şu an bloklar 5 civarı ZEC veriyor 15 gün sonra bu miktar 2 katına çıkacak yani tek blok 10 ZEC civarı verecek yani piyasaya 2 kat ZEC girmeye başlayacak.
Kötü bir karşılaştırma belki ama Zclassic fiyatlarına bakıp fikir alınabilir. Zclassic, slow start ile başlamadı yani şu an her block 12.5 ZCL veriyor.
ZEC'de bu miktar 10 civarı olacak slow start bitince çünkü 20%'si geliştirici ödülü olarak geliştiren takıma gidecek 4 sene boyunca. ZCL şu an 0.006 btc civarlarında.
Hadi ZEC ana coin, daha dikkate alınıyor fiyatı 5 katı olsun. Geldiğimiz nokta yine 0.03 btc ZEC için. Değerler tamamen uydurma ama fikir verme açısından yazıyorum.
ZEC vaat ettiği şeyleri gerçekleştirirse bence uzun vadede çok ciddi kazandırabilir ama şu an biriktirmek için erken görüyorum ben.
Aralık ayını bekleyip slow startın sonunu görmek lazım. Tabi Zcash takımı şu süre içerisinde inanılmaz şeyler yapar fiyat daha yüksek kalır bilemem bunlar hep ihtimal.

anladığım kadarıyla zec yatırım yapmak şuara biraz kumar gibi aralıktan sonra daha gerçekçi bir fiyat aralığına gelicek!
45 gün içinde extra bi şey çıkmazsa
mstfprcn (OP)
Hero Member

View Profile
November 16, 2016, 06:33:27 AM

günaydın,

gün kısmen düne nazaran pozitif başladı, Zec dünden sonra bugün de artılı değerlerde, bir süre daha böyle gidip sonra tekrar bir düşüş evresine gireeğini düşünüyorum, bi tık daha yukarıdan satıp aşağılardan kademeli toplamakta fayda var.

DGB bir türlü aylık döngüsüne giremedi, 60 ları görmeini bekliyorum gecikmeli olsa da.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: