Bitcoin Forum
May 28, 2024, 04:55:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ BTCGREECE  (Read 4455 times)
ntsib
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 01, 2016, 02:57:28 PM
 #21

Μόνο 50 πελάτες έχουν πάνω απο 5χ150ευρώ=750ευρώ στον λογαριασμό τους στην παρούσα φάση.
Οπότε καλύπτουμε το 95% των πελατών.
Σε σχέση με τους παραπάνω πελάτες θα υπάρχει προσωποποιημένη πληροφόρηση ωστέ να πληρωθούν επίσης στις επόμενες 5 ημέρες.
Άσε τα ψέμματα, δεν υπήρξε ούτε προσωποποιημένη πληροφόρηση, ούτε πληρώθηκα 9 εργάσιμες μετά.

Εχεις απολυτο δίκιο , το επιπεδο της εξυπηρετησης πελατων ηταν κατω του μετριου.Θα φροντισουμε στο νεο εγχείρημα να ειμαστε πάνω απο καλοι.
Πότε είναι το "θα"; έχω στείλει αναλυτικό email προχθές στο gmail που μου είπες, κι ακόμα περιμένω, έχεις εξαφανιστεί με τα λεφτά μου.

Προσπάθησα με κάθε καλοπροέραιτο τρόπο να επικοινωνήσω μαζί σου, αλλά αφού δεν καταλαβαίνεις με το καλό, σύντομα θα έχεις νέα μου με άλλη μέθοδο.
BTCGR (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile WWW
December 01, 2016, 04:45:39 PM
 #22

Δεν έχουμε λάβει ΚΑΝΕΝΑ εμειλ στο btcgreecehelpdesk@gmail.com , και λαμβάνουμε καθημερινά απο άλλους πελάτες που λαμβάνουν κανονικά
τις αναλήψεις.
Σε καλούμε να επικοινωνήσεις μαζί μας στο btcgreecehelpdesk@gmail.com , εκτός αν νομίζεις οτι απο τους χιλιάδες πελάτες μας δεν θέλουμε να πληρώσουμε μόνο εσένα.

ntsib
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 01, 2016, 08:45:59 PM
 #23

Στο προηγούμενο ποστ έγραψες ότι η λύση καλύπτει το 95% και οι υπόλοιποι είμαστε 50. Οπότε με μαθηματικά γυμνασίου έχεις 1000 πελάτες. Πως από χθές μέχρι σήμερα, με κλειστό σαιτ, γίναμε χιλιάδες;
Δεν βλέπω ούτε έναν στο φόρουμ να λέει ότι τον πλήρωσες, και με την έλλειψη διαφάνειας κι ενημέρωσης αδυνατώ να πιστέψω ποιά είναι η αλήθεια.
Επικοινώνησα ΗΔΗ στις 29/11/2016 21:32 με το btcgreecehelpdesk@gmail.com και τώρα ξαναστέλνω.
isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 06, 2016, 09:49:56 AM
 #24

κανα νεο απο την πλατφορμα ; εξαφανιστηκαν ;
BTCGR (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile WWW
December 06, 2016, 11:26:42 AM
 #25

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ BTCGREECE

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως εως αυτή την στιγμή έχουμε προωθήσει το 95% των χρημάτων που υπήρχαν στους λογαριασμούς
των χρηστών στο BTCGreece όταν διεκόπη η λειτουργία του.
Με καταληκτική ημερομηνία την Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου θα προωθούμε τις αιτήσεις ανάληψης των μελών μας και με το πέρας της συγκεκριμένης ημερομηνίας δεν θα προωθήσουμε άλλες αιτήσεις ανάληψεις καθώς δεν θα υπάρχει πρόσβαση πλεόν στα αρχεία και η εταιρία που πραγματοποιεί τις πληρωμές θα κλείσει οριστικά.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε πως απο Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου θα ενεργοποιηθούμε στην αγορά με μια δυνατή συνεργασία με εταιρία του εξωτερικού.Θα ενημερώσουμε τους χρήστες μας και απο εδώ αλλά και στο εμέιλ τους σχετικα.

Φιλικά
Η ομάδα του BTCGreece
ntsib
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
December 06, 2016, 02:05:08 PM
 #26

Οφείλω να ενημερώσω το φόρουμ, ότι το btcgreece σήμερα εξόφλησε το υπόλοιπό μου.
Δυστυχώς με το όριο των 150€ την ημέρα και με τις κρατήσεις, από το αρχικό ποσό 929,69€, στην τράπεζά μου έφτασαν 911,62€. Είχα βάλει 900€ οπότε οι κρατήσεις ήταν 61% των κερδών μου. Εύχομαι στη νέα πλατφόρμα :

1) Να γίνει άρση του περιορισμού ανάληψης 150€/μέρα
2) Να γίνει άρση του περιορισμού κατάθεσης 200€/μήνα (σε πλατφόρμα του εξωτερικού μπορώ να βάλω 1000€, κι αυτό λόγω capital control).
3) Να είναι πιο λεπτομερείς οι ανακοινώσεις και να ανταποκρίνεται πιο άμεσα το support. Αυτός είναι λόγος που δεν θα χρησιμοποιήσω την πλατφόρμα σας όσο ανανεωμένη κι αν είναι.
topolab
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
December 12, 2016, 03:23:17 PM
 #27

Οφείλω και γω να ενημερώσω ότι και για τη δική μου περίπτωση  το site ανταπεξήλθε άμεσα στην αίτηση μου στις 8 του μήνα που πρώτο επικοινώνησα μαζί τους και αυθημερόν μου πίστωσαν το ποσό που είχα στο site
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 27, 2016, 12:12:52 PM
 #28

Δεν έλαβα ενημέρωση στο mail μου, ούτε τηλεφωνική,

αν και η πλατφόρμα διατηρεί και τα κινητά.

Δεν έστειλα αίτηση ανάληψης και προσπαθώ να καταλάβω τι απέγιναν τα χρήματα.

Είναι δυνατόν να μην υπήρχαν στοιχεία από τους λογαριασμούς
ώστε να γίνει η μεταφορά στους τραπεζικούς λογαρισμούς?

Παρακαλώ όποιος έχει κάτι νεότερο να το αναρτήσει γιατί

θεωρώ αδιανόητο και αντιεπαγγελματικό αυτό που έγινε

και δε νομίζω ότι υπάρχει πελάτης της πλατφόρμας που θα πάει στην κανούρια.

Υποτίθεται ότι είχα τα btc στην πλατφόρμα για ασφάλεια και τελικά συμβαίνει αυτό που συνέβη.

Ευχαριστώ.
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 27, 2016, 02:14:38 PM
 #29

Ας μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει "δε θα υπάρχει πρόσβαση στα αρχεία"

Δεν υπήρχε αρχειοθέτηση των καταθέσεων πριν κλείσει η πλατφόρμα?

Και , εν πάσει περιπτώσει, πώς γινόταν η διασταύρωση των στοιχείων κατά
τις αιτήσεις ανάληψης, ο καθένας μπορούσε να ζητήσει ό,τι ποσό ήθελε?

Το υπόλοιπο 5%, στο οποίο συμπεριλαμβάνεται και η δική μου κατάθεση,

πού βρίσκεταιHuh

Ευχαριστώ

isi13
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
December 27, 2016, 03:22:13 PM
 #30

φιλε η πλατφορμα δεν νομιζω να ξαναανοιξει. Συμφωνα με τους ιδιους επρεπε να χε ανοιξει εδω και καιρο αλλα απο οτι φαινεται εχουν εξαφανιστει ολοι.
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 27, 2016, 05:59:39 PM
 #31



Παρακαλώ όποιος έχει ζημιωθεί από το btcgreece να επικοινωνήσει μαζί μου

για να εξετάσουμε τη δυνατότητα να κινηθούμε δικαστικά.

Υποψιάζομαι ότι περίμεναν την αύξηση της τιμής για να καταχραστούν μέρος των καταθέσεων,

το οποίο με τις κινήσεις που έκαναν μου φαίνεται πολύ πιθανόν.

Το iban το έχουμε από τις μεταφορές, οπότε με άρση του τραπεζικού απορρήτου μπορούμε να τον εντοπίσουμε.

Ευχαριστώ
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 27, 2016, 06:30:58 PM
 #32

έχεις χάσει πολλά;

μήπως μια επικοινωνία με τη μαμά πλατφόρμα να έλυνε το μυστήριο;




Παρακαλώ όποιος έχει ζημιωθεί από το btcgreece να επικοινωνήσει μαζί μου

για να εξετάσουμε τη δυνατότητα να κινηθούμε δικαστικά.

Υποψιάζομαι ότι περίμεναν την αύξηση της τιμής για να καταχραστούν μέρος των καταθέσεων,

το οποίο με τις κινήσεις που έκαναν μου φαίνεται πολύ πιθανόν.

Το iban το έχουμε από τις μεταφορές, οπότε με άρση του τραπεζικού απορρήτου μπορούμε να τον εντοπίσουμε.

Ευχαριστώ
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 27, 2016, 07:59:58 PM
 #33

Δεν τα λες και λίγα και όπως και να 'χει δεν είμαι διατεθειμένος
να τους τα χαρίσω. Ήταν απαράδεκτος και ερασιτεχνικός
ο χειρισμός του όλου θέματος. Δεν είναι δυνατόν να μην
έχουν δικλείδα ασφαλείας για τα στοιχεία που τους είχαμε δώσει.
Τι να το κάνω το ελληνικό ανταλλακτήριο αν στο πρώτο ατύχημα δεν
ξέρουν τι τους γίνεται και τι έχει ο κάθε λογαριασμός. Τα κρατάω στο κινητό
μου και τελείωσε.

Η μαμά πλατφόρμα έχει εξαφανιστεί. Δεν υπάρχει site, email, στο gmail
δεν απαντάνε, απλά απαράδεκτοι.
publicdomain
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 503
Merit: 256


View Profile
December 27, 2016, 09:26:04 PM
 #34

μα υπάρχει ακόμα το https://www.btctrader.com/
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 28, 2016, 07:47:56 AM
 #35

Στο  https://www.btctrader.com/ ανήκε το btcgreece?
amphibious
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 101


View Profile
December 29, 2016, 01:00:37 PM
 #36

Μου ήρθε το παρακάτω πριν από μια ώρα από το hello@btctrader.com. Δεν λέει κάτι συγκεκριμένο, παρά μόνο ότι θα ενεργοποιήσει μια νέα πλατφόρμα με νέο συνεργάτη σύντομα:

Quote
Αγαπητοί Χρήστες
 
Όπως είχε ανακοινώσει νωρίτερα, έχει λήξει η άδεια χρήσης μας με τους εταίρους μας στον Δεκέμβριο 2016.
 
Προγραμματίζουμε να ενεργοποιήσουμε ξανά την πλατφόρμα ανταλλαγής με ένα νέο συνεργάτη στην Ελλάδα, Bitcoin.
 
Προσφέρουμε πλατφόρμα συναλλαγών Bitcoin που είναι έτοιμη για ρευστότητα και πλήρως δική μας και πλήρως ιδιωτικοποιημένη. Όπως:
 
 
1. Πλήρως ιδιωτικοποιημένη: Η ονομασία μάρκας, το βασικό νόμισμο (για παράδειγμα: Καναδικό Δολάριο), η γλώσσα, το περιεχόμενο, η ενσωμάτωση με τις τράπεζες και PSP (για παράδειγμα: Rotessa) και οι άλλες περισσότερες ιδιωτικοποιήσεις αποτελούν μέρος του πακέτου.
 
2. Έτοιμη για ρευστότητα: Από την πρώτη μέρα σας προσφέρουμε συνεχώς στους χρήστες μας ένα ολόκληρο βιβλίο παραγγελίας. Κατευθύνουμε και διανέμουμε την ρευστότητα από/προς όλους μας εταίρους. 
 
3. Πλήρως δική μας: Ως εταίρος της BTCTrader, οι εταίροι δεν θα έχουν καμία τεχνική ευθύνη. Ως μέρος του πακέτου φιλοξενούμε δωρεάν, διατηρούμε και βελτιώνουμε συνεχώς την πλατφόρμα.
 
Για τεχνικές λεπτομέρειες και την ταρίφα παρακαλούμε να μας στείλετε ένα e-mail στην παρακάτω διεύθυνση.
 
Σας ευχόμαστε ένα ευτυχισμένο νέο έτος.
 


Dear Users,
 
As we had announced earlier, we had ceased our license contract with our partner at December 2016.
 
We are looking forward to re-activate the Bitcoin exchange platform with a new partner in Greece.
 
We are offering a fully customised, liquidity ready and fully hosted Bitcoin trading platform. To clarify:


1. Fully customised: The brand name, base currency of trading (Ex. CAD), language, content, integrations with banks or PSPs (Ex. Rotessa) and most other customisation that you will need are part of the package.

2. Liquidity ready: Starting from day one and moving forward, we offer a full order book to your users. We channel and distribute liquidity from and to all our partners.

3. Fully hosted: As a partner of BTCTrader, partners will not have any technical responsibilities. We host, maintain and continuously improve the platform for free as part of the package.

 
For technical details and fees please send us an email to the address below.
 
We wish you a happy new year. 
 

BTCTrader
hello@btctrader.com
zanetos
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 8
Merit: 0


View Profile
December 29, 2016, 02:26:53 PM
 #37

Κι εμένα μου ήρθε αυτό:

________________
Dear Sir,

BTCTrader is totally different company than BTCGreece. BTCTrader is a license provider of bitcoin exchange platform all over the world. M2 Company was licence owner of BTCGreece. Due to M2 Company's failure in satisfying the contractual obligations to platform's service provider, all trading activities of BTCGreece has been suspended.

Users bitcoin balances has been converted to Euro at the market value and had been deposited to users Euro balance at BTCGreece.

The payment of those balances are under the responsibility of M2 Company.

Please send withdrawal request in order to receive the outstanding balances to M2 Company.


Regards,

BTCTrader
________________

Νομίζω ότι είναι σαφές ότι η ευθύνη για το κλείσιμο της πλατφόρμας είναι της Μ2 και όχι του παρόχου όπως διατείνεται η Μ2 (btcgreece)
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
January 05, 2017, 09:24:12 PM
 #38

γιατι το ντομαιν κανει redirect στο https://spectrocoin.com/?referralId=4053105136 ?

Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!