Bitcoin Forum
May 09, 2024, 07:07:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: kyk kredisi hakkinda soru  (Read 1967 times)
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
November 30, 2016, 07:12:20 AM

yanlış biliyorsunuz. Çalışmaya başlamadan kredi ödeme diye bir şey yok. SSK lı olduğunuz zaman veraset ve harçlar vergi dairesinden yazı geliyor; kredi yurtlar kurumundan aldığınız krediyi artık çalışıyor olduğunuz için geri ödemeye başlamanız gerekmektedir diye. ondan sonra gidip yapılandırıyoruz ufak ufak ödüyorsun. kullanın kredi, hatta başbakanlık bursuna da başvurun. öğrenci olarak devletin sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanın.
1715238449
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715238449
Reply with quote  #2

1715238449
Report to moderator
1715238449
Hero Member
*

Ignore
1715238449
Reply with quote  #2

1715238449
Report to moderator
1715238449
Hero Member
*

Ignore
1715238449
Reply with quote  #2

1715238449
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 30, 2016, 08:06:02 AM

yanlış biliyorsunuz. Çalışmaya başlamadan kredi ödeme diye bir şey yok. SSK lı olduğunuz zaman veraset ve harçlar vergi dairesinden yazı geliyor; kredi yurtlar kurumundan aldığınız krediyi artık çalışıyor olduğunuz için geri ödemeye başlamanız gerekmektedir diye. ondan sonra gidip yapılandırıyoruz ufak ufak ödüyorsun. kullanın kredi, hatta başbakanlık bursuna da başvurun. öğrenci olarak devletin sunduğu tüm imkanları sonuna kadar kullanın.
ssk kaydım vs hicbirseyim yoktu. yurtdısında yaşıyordum ve ödemeler turkiyedeki evime geldi. 2sene sonra ödemeler başlıyor. 3 ayda bir hatrı sayılır bir miktar olarak geri ödedim.hemen hemen o donemki asgari ücret kadar ödeme yaptım. calışmaya başlarsanız ve ödemezsenizde maaşınızdan devlet kestiriyor. bir bakıma haciz koyuyor.
bu kredi haric tum bursları tavsiye ederim ama bu kredi burs değil.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 30, 2016, 09:09:12 AM

ssk kaydım vs hicbirseyim yoktu. yurtdısında yaşıyordum ve ödemeler turkiyedeki evime geldi. 2sene sonra ödemeler başlıyor. 3 ayda bir hatrı sayılır bir miktar olarak geri ödedim.hemen hemen o donemki asgari ücret kadar ödeme yaptım. calışmaya başlarsanız ve ödemezsenizde maaşınızdan devlet kestiriyor. bir bakıma haciz koyuyor.
bu kredi haric tum bursları tavsiye ederim ama bu kredi burs değil.

Sende neden öyle olmuş anlamadım Bilmiyorum alınan seneye göre değişiyor mu? Ama ben aldım . Sigortalı işe girdim . Asgari ücret olduğu için belki bir haciz falan gelmedi. 2-3 senede bir kağıt gönderdiler . Gelin görüşelim diye hiç gitmedim. 14 yıl oldu Grin Su son yapılandırmada bile borcu yapılandırmadım.  Wink Ayrıca meblag en son 3bin tl civarıydı.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
November 30, 2016, 08:42:21 PM

İyi güzel de, aldığınız kredi tutarını geri isterken faizi ile istiyorlar maalesef. Aynı parayı alsalar sorun yok. Benden iki katından fazla para istediler faizi ile mesela. Onu da hesaba katmak lazım.

Faizi krediyi alırken belli, ne kadar ödeyeceğiniz TL ile belirlenmiş şekilde sözleşme imzalıyorsunuz. TL'nin değerinin günden güne düştüğünü düşünürsek ödenecek faiz miktarını dert etmeye gerek bile yok. Eğer doğru şekilde kullanılırsa o parayı bir nevi faizsiz kredi gibi düşünün. Dolar 1.20 olduğu günleri gördük 8-9 sene önce, şimdi 3.5 lira oldu. Şu anda alınan kredinin ödemesinin en az 5 sene sonra olacağını düşünürsek almamak saçma olurdu. Üstelik devletin borçları toplamada ne denli zorluk çektiğini hepimiz biliyoruz. Banka kredisiyle öğrenim kredisi arasında dağlar kadar fark var.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1513

View Profile
January 18, 2017, 10:29:22 PM

Yılın her ayı veriyorlar ama her sene zam geliyor ve bu zam senin imzaladığın fiyatı değiştiriyor mesela geçen sene 50 bu sene 25 tl zam geldi senin aldığın sene boyunca gelen zamlarla en son para ortaya çıkıcak ama faiz olayı çok az olduğundan almak çok mantıklı ve taksitli ödeme şansın oluyor devlette çok sık boğaz etmiyor diye duymuştum.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
January 19, 2017, 09:05:06 PM

Benim adresime yıllarca hiç bir şey gelmedi. Ama gelmiyor olması, borç ödeme takvimi başlamadı anlamına gelmiyor. Kredi alma hakkınız bittikten 2 yıl sonra borç ödeme takviminiz başlıyor. Dönem dönem de çıkan kanunlar ile yapılandırma hakkı falan getiriyorlar. Bu kredi yüzünden hacizlik olanı görmedim. Ama belirli bir süre sonra, banklardan kredi ve kredi kartı alma durumunuzu etkiliyor. Kredi skorunuz yüksek olsa bile, işlem yapamıyor banklar bu borçtan dolayı.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████