Bitcoin Forum
May 17, 2024, 09:43:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: acil telefon önerisi  (Read 2484 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
December 02, 2016, 09:02:02 AM

Değerli forum üyeleri,
uzun yıllardır iphone 3G, iphone4g, iphone4s kullanmış bir kişi olarak mevcut kullandığım iphone4'un ruhunu teslim etmesinden mütevellit bir Telefon ihtiyacı doğdu.
Ben telefonda şu işleri yapıyorum:

* Günde ortalama 40dk telefon görüşmesi.
* Mail okuma
* whatsup
* nadiren facebook
* nadiren viber
* nadiren web'de surf
* internet'i bilgisayara paylaştırmak için wifi-hotspot özelliği (çok aktif kullanırım.)
* telefonda oynadığım tek oyun var : kelimelik (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.he2apps.kelimelik&hl=tr)
* öyle telefonla video çekeyim, fotoğraf çekeyim fantezilerim yok. çok nadiren kullanıyorum bu özellikleri. yani kamera performansının hiç bir önemi yok.
* powerbank ve şarj cihazı taşımak istemiyorum. yani bataryası 2 - 3 gün götürürse süper olur.
* telefonun öyle tablet gibi eşek kadar olması gerekmiyor, yıllar boyu iphone4 kullanmış biri olarak 5" telefonlar bile büyük görünüyor gözüme.

ve yüksek ihtimalle bu alacağım telefonu ios a alımış biri olarak android'den tiksinip bir kenara atacağım veya bir fakire hediye edeceğim için öyle pahalı bir şey olmaması gerekiyor.

Bana ne önerebilir siniz?
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 02, 2016, 09:52:15 AM

Şimdi bakınca bataryası iyi telefon istiyorsan eğer ilk sıraya Xiaomi Mi5 koyalım bana kalırsa bir hem seri ve hızlı çalışıyor hem çok büyük değil hemde bataryası 2-3 gün gidiyor. Diğer biri ise Huawei serisinden Mate 7 veya Gr8 olabilir ama Mate 7 6 ınch bir telefon tablet gibi istemediğine göre G8 işini görebilir.

Bana kalırsa samsung,htc,lg gibi telefonlara bakma derim. Ama ben tercih edicek olsam Mi5 alırdım.

http://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-5-ithalatci-garantili-p-HBV00000112VR?magaza=Turuncumağaza&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=CjwKEAiA1ITCBRDO-oLA-q_n8xYSJADjBQfG9sn-bv9zfeYrZ1m6ath-PyZJvXtNMrWWEXQrwKrZSxoCTUTw_wcB
t2yax
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
December 02, 2016, 10:03:38 AM

önerim samsung galaxy j2'dir.http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-j2-4g-samsung-turkiye-garantili-p-TELCEPSAMJ24G-B

4.7 inç boyunda
özellikleri aşırı yüksek değil.
4g özelliği mevcut
aradığınız wifi hotspot özelliği mevcut ve belirttiğiniz programları bu telefonda rahat çalıştırırsınız.
2000 mAh lityum iyon bataryası var ve bence gayet yeterli 2-3 günlük normal kullanım için.

650 lira ucuz baya tavsiye ederim.

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
December 02, 2016, 10:10:09 AM

ip4 ten sonra ip5 fazlasıyla yeterli gelir. ip5s alırsanız hızına yetişemezsiniz daha üst seviyeleri gereksiz israf..

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
December 02, 2016, 02:43:54 PM

Selam Bostancı,

Bende sizinkine benzer kriterler ile telefon arıyordum yaklaşık 4 ay önce. Ve fiyat performans telefonu olsun istedim, baya da araştırdım ve  LG G3 D855 32GB   aldım ve memnunum , o ara bir kampanyası vardı  1000TL ye aldım 5.5 inç kadar bir ekranı var , gayet hızlı hiç donma takılma yapmadı bu güne kadar , fotoğraf kalitesi ve flash çok iyi. hattımı 4.5G ile değiştirdim ve  150Mbps ye kadar 4.5G desteği var. Sevmediğim bir yanı çok ince ve kaygan bir telefon sabun gibi insanın elinde durmuyor. Bu yüzden düşürmemek için sürekli kılıf ile kullanıyorum.

Telefonun diğer bir özelliği infraRED, bu özellik sayesinde uzaktan kumandalı Tv ve benzeri cihazları kontrol edebiliyor. Akıllı kumandalar gibi tarama yaparak cihazın çalıştığı aralıkları buluyor.

Sesi de oldukça yüksek ve kaliteli, pili çok kullanmama rağmen kolay kolay bitmiyor. Sürekli Wifi açık, mobil internet açık.

Cihazda kullandığım başlıca bazı programlar
Bitcoin wallet
Jaxx wallet
Electrum wallet
Chrome
Transformator Calgulation
ElectroDroid
Coil32 bobin hesaplayıcı
Kablo kesit hesaplayıcı
Frequence Generator
Microsoft Outlook
Letgo
Gittigidiyor
BTCturk aplikasyonu  ( hala kurulu duruyor Smiley )
Google authenticator
Cep PTT kargo takip
Sahibinden.com
Mobil bankacılık yazılımı
Speedtest
VLC VideoLAN player
Teamviewer
CamScanner

Vs vs  bir takım programlar daha var. 
Fiyatına göre hızlı, nitelikli alınabilir bir cihaz.

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
December 02, 2016, 08:47:21 PM

G3 konusunda çoğu arkadaşım şikayetçiydi. Şarjının kesinlikle iyi gittiğini söylüyorlar fakat alakasız hatalar verip telefonun durduk yere kapanması ve çoğu arkadaşımın işe geç kalmasına sebebiyet olmuştur. Tabi bunlar güncelleme ile halledilebilecek şeyler olmasıyla beraber kullanıp sorunlarını birinci elden görmedim. Bir arkadaşımız Xiaomi Mi5 i önermiş fakat o sizin için çok fazla olucaktır. Ben ilk çıktığı hafta Galaxy S3 alanlardanım ve halen kullanıyorum root rom vs her şey var. Samsung telefonlar bu konuda çok stabil farklı işlemlerde sorun çıkarmıyorlar. Lg, Asus, Sony telefonların neredeyse hepsinde root da bile bir ton hata oluştuğuna birinci elden şahidim. Sonuca gelicek olursak Size önerim Note 3 olucaktır. Telefn tüm ihtiyaçlarınızı karşılamakla beraber sizi teknolojik anlamda da çok geride bırakmaz. İlk çıktığı dönemlerde alan 3 arkadaşım ve kardeşim halen aktif olarak Note3 kullanmaktalar ve ufak tefek sorunlar (bir resetle çözülebilecek) haricinde bir sorunla karşılaştıklarını görmedim.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 02, 2016, 09:30:56 PM

ip4 ten sonra ip5 fazlasıyla yeterli gelir. ip5s alırsanız hızına yetişemezsiniz daha üst seviyeleri gereksiz israf..

alpsea ya katılıyorum. git bi iphone5s al.  sen kullanamazsın android Smiley Turkcell T40 ı kullanmaktansa 2 ay telefonsuz idare ettiğini bilenler var.
yok kullanamayıp bir fakire vermeye kararlı isen, asus sen fone 3 delux al Smiley beni de verilecek  bir fakir olarak kenara kaydet.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
December 02, 2016, 10:54:45 PM

alpsea ya katılıyorum. git bi iphone5s al.  sen kullanamazsın android Smiley Turkcell T40 ı kullanmaktansa 2 ay telefonsuz idare ettiğini bilenler var.
yok kullanamayıp bir fakire vermeye kararlı isen, asus sen fone 3 delux al Smiley beni de verilecek  bir fakir olarak kenara kaydet.
Ben 4s ten sonra 5in hizina hasta kaldim tabi o zaman 6nin yeni ciktigi zamanlardi. Bostancı 4ten sonra 5s e tapar o kadar diyorum tavsiyemi dikkate alir umarim Smiley

mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2016, 10:31:12 AM

Çok kararsızım.
baya bir okuyup araştırdıktan sonra şöyle bir karşılaştırma tablosu hazırladım:
http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/4-3104-25930-45238-46590-58924/apple-iphone-5s_lg-g4_general-mobile-4g_lenovo-vibe-p1-pro_general-mobile-gm-5-plus_lenovo-k5-note-32gb/
üst fiyat sınırım iphone5s fiyatı olmak üzere donanım olarak iyi bulduğum ürünleri listeledim.

Mevcut iphone4 ün 16GB lık kapasitesini %80 dolulukla kullanıyorum. Bu bağlamda iphone5s in diskini zırt diye dolduracağımdan korkuyorum.
siz olsanız bu ürünlerden hangisini alırdınız?
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 04, 2016, 10:43:29 AM

Çok kararsızım.
baya bir okuyup araştırdıktan sonra şöyle bir karşılaştırma tablosu hazırladım:
http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/4-3104-25930-45238-46590-58924/apple-iphone-5s_lg-g4_general-mobile-4g_lenovo-vibe-p1-pro_general-mobile-gm-5-plus_lenovo-k5-note-32gb/
üst fiyat sınırım iphone5s fiyatı olmak üzere donanım olarak iyi bulduğum ürünleri listeledim.

Mevcut iphone4 ün 16GB lık kapasitesini %80 dolulukla kullanıyorum. Bu bağlamda iphone5s in diskini zırt diye dolduracağımdan korkuyorum.
siz olsanız bu ürünlerden hangisini alırdınız?

https://www.amazon.com/ZTE-Axon-unlocked-smartphone-Warranty/dp/B01FUF1JKE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480848153&sr=8-1&keywords=zte+axon+7

Bir cok testte galaxy s7 yi solluyor.

Buda guzel bir secim olabilir fiyat performans olarak,

https://www.amazon.com/BlackBerry-DTEK50-Unlocked-Carbon-Warranty/dp/B01I1V8M9A/ref=sr_1_4?s=wireless&ie=UTF8&qid=1480848380&sr=1-4&keywords=blackberry
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2016, 10:46:18 AM

tr de satışı yok ve 2000 TL nin üstünde hocam. bu yüzden alım sınırlarımın dışına çıkıyor.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 04, 2016, 10:48:57 AM

tr de satışı yok ve 2000 TL nin üstünde hocam. bu yüzden alım sınırlarımın dışına çıkıyor.

1400 tl ediyor hocam nasil 2000 uzeri

2 aydir kullaniyorum, iphone 7 yi attim kenara. Laptoptan daha guclu ses veriyor, amoled ekran, snapdragon 820, 64 gb hafiza ile geliyor, dual sim kart yada hafiza karti takabiliyorsun, gsm ve cdma radyolari icinde olan sayili tellerden birisi. dolby atmos destekliyor ve studyo kalitesinde ses kaydi yapabiliyorsunuz quad DAC var ustunde bu sayede kulaklik amfisine ihtiyac duymadan cok kaliteli muzik dinleyebiliyorsunuz.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2016, 11:19:45 AM

1400 tl ediyor hocam nasil 2000 uzeri

2 aydir kullaniyorum, iphone 7 yi attim kenara. Laptoptan daha guclu ses veriyor, amoled ekran, snapdragon 820, 64 gb hafiza ile geliyor, dual sim kart yada hafiza karti takabiliyorsun, gsm ve cdma radyolari icinde olan sayili tellerden birisi. dolby atmos destekliyor ve studyo kalitesinde ses kaydi yapabiliyorsunuz quad DAC var ustunde bu sayede kulaklik amfisine ihtiyac duymadan cok kaliteli muzik dinleyebiliyorsunuz.

türkiyede 2 yerde satılıyor mediamartk ve hepsiburada da ve ikisinin de stoğunda yok. bir tek mini sini buldum. oda 3GB ram, 32 disk fiyatı mediamarkt da 1500 TL. ama haklısın güzel telefonmuş bakayım bunada.
yenivera
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 256

View Profile
December 04, 2016, 11:32:08 AM

Bence batarya ömrüne bakıyorsan en mükemmel ve alternatifsiz seçim zenfone max 5000 mah olur.

Ortalama internet kullanımı ile bile 2 gün fazlasıyla yeter. İnterneti az kullanırım dersen yaklaşık3-4 günü bulur.

Diğer özelliklerini saymıyorum bile, çünkü bu fiyata bakacağın ( yani ortalama 850- 900 TL ) bütün telefonlarda olan ortalama özellikler ve biraz daha üstübu telefonda da var...

bence bunu listene ekle ve ciddi ciddi düşün derim Smiley

░░░░░░▄▄▄████████▄▄▄
░░░░▄████████████████▄
░░▄████████████████████▄
████████████████████████
▐████████████████████████▌
██████████████████████████
▐████████████████████████▌
████████████████████████
░░▀████████████████████▀
░░░░▀████████████████▀
░░░░░░▀▀▀████████▀▀▀
.Defi for You.
defi.com.vn

Learn how to become your own bank and
implement a private investment strategy

▄▄                    ▄▄
█      Pawn | Sell     
           Services
      Buy   | Rent
     █
  ▀▀                    ▀▀

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 04, 2016, 12:06:03 PM

Kullanamaz android. Smiley

Tüm iphone sevenler için gelsin :
https://www.youtube.com/watch?v=M3h00M9dcj4

metrgnome iphone remix...
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
December 04, 2016, 04:02:03 PM

Merhaba;

LG G3 D855 3GB/32GB telefon kullanıyorum, çok güzel telefondur. Muhtemelen bir sonraki telefonum LG G5 ya da G6 olacak. Ama tercihlerinizdeki LG G4'ü boş verin, piyasaya çıkışı itibarı ile sorunlu bir telefon. General Mobile Amerikan lisanslı Türk telefonu, yeterli güncelleme alamazsınız. Lenovo'ların bilgisayarları ve teknik servisi tam bir hayal kırıklığı, telefonları için bir şey söyleyemem. Apple aynı anda tek işlem telefonu, fazla bir şey beklememek lazım.

Ben Sony Xperia Z5'i öneririm. Kişisel gözlemim şarjı, performanslı kullanıcılara 3 gün çok rahat gidiyor.

İyi dileklerimle
Aqualung89
Hero Member

View Profile
December 04, 2016, 04:57:10 PM

Kullanamaz android. Smiley

Tüm iphone sevenler için gelsin :
https://www.youtube.com/watch?v=M3h00M9dcj4

metrgnome iphone remix...

İşte bu yüzden Xiaomi Mi5 önerdim hem arayüz olarak İosa benzemesi hemde tasarım olarak Iphone'dan daha iyi olması sebebiyle. Hiç bir şekilde arayüz sorunu çekmez bütün uygulamalar anasayfada.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
December 04, 2016, 05:11:49 PM

Piyasadaki 600 TL üzeri neredeyse tüm telefon modelleri aradığınız özelliklerin hepsini sağlıyor. Şarj konusunda tüm telefonlar 2 senede ömrünü dolduruyor diyebilirim. En iyi modelin bile 2 sene sonunda verimliliği düşüyor. 2 sene sonra yeniden değiştirecekseniz ucuz bir telefon almanızı öneririm.
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 04, 2016, 09:21:43 PM

BULDUM!
Aradığım telefonu buldum.
Lenovo K80m süper alet ama Türkiyede satışı yok. kahrolmuş durumdayım.
Aqualung89
Hero Member

View Profile
December 04, 2016, 11:02:13 PM

BULDUM!
Aradığım telefonu buldum.
Lenovo K80m süper alet ama Türkiyede satışı yok. kahrolmuş durumdayım.

Telefon iyi ama intel işlemci olmasından kaybediyor intel işlemciler hem çok ısınır hemde şarjları çok fazla hızlı bitmesini sağlıyor ama diğer özellikler bakımından iyidir diyebilirim lenova markasıda kötü bir marka değil.

Eğer telefonu almayı düşünüyorsanız çinden getirenler var onlar aracılığı ile alabilirsiniz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: