Bitcoin Forum
July 25, 2024, 08:25:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Sigarayı bırakıp tütüne başlayanlar :)  (Read 6462 times)
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
January 24, 2017, 01:03:35 PM

Yaklaşık 7 senedir tütün içip + ek süzen filtresi kullanan biri olarak kaliteli tütün satan birini bulabiliyorsanız ve tütünümü, filtremi, sarma aletimi yanımda taşırım ya da evde tek tek sarar çıkarım diyebiliyorsanız kesinlikle saf tütünün içerisinde adını sanını bile bilmediğimiz yüzlerce kimyevi madde barındıran paket sigaralara kıyasla daha sağlıklı olduğunu söyleyebilirim. Açıkcası içeriğinden tutun sigara kağıdına kadar o kadar farklar var ki bir şekilde ara sıra paket sigara içince anlıyorsunuz. Şu sıralar ben de elektronik sigarayı yeni yeni araştırsam da halen bu konuda emin değilim fakat dün gittiğim tütüncümde karşılaştığım elinde elek.sigara olan bir arkadaşa sorduğumda çok net bir şekilde -artık sigaradan nefret ediyorum abi- dedi, yani şu sıralar bir karar aşamasındayım diyebilirim.

Kimseyi özendirmek gibi olmasın, keşke bırakabilsek benimde esasında tek derdim bu ama kabul edelim bu bir bağımlılık ve biz de çıkışı arayan insancıklarız Smiley
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 24, 2017, 04:26:58 PM

Aslında bunun sigarayı bırakmakla alakası yok Cheesy
Tütün içmek sigarayı bırakmak mıdır? Cheesy
ssantur
Sr. Member

View Profile
January 24, 2017, 04:51:50 PM

Aslında bunun sigarayı bırakmakla alakası yok Cheesy
Tütün içmek sigarayı bırakmak mıdır? Cheesy

tabiki değil ama en azından bilinçli bir şekilde alınan zararı minimuma indirme çabası diyelim. az da olsa hiç yoktan iyidir Smiley
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
January 26, 2017, 06:38:30 PM

Yakın zamanda e-sigaraya geçeceğim sanırım. Neden derseniz, birincisi aynı kalitede tütün bulamaz oldum. Çelikhandan aynı şahıstan aldığım halde aynı kalitede çıkmıyor artık. İkincisi kül olayı çok canımı sıkmaya başladı. Eleaf istick pico diye bir marka kullanmaya başladı bacanağım. Sanırım patlama riskine karşı güvenlikliymiş. Ve çok memnun. Bu markayı bilen varsa yorumlarını almak isterim.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
ssantur
Sr. Member

View Profile
January 26, 2017, 07:51:26 PM

Az önce euronews'in aşağıda linkini verdiğim haberini izledikten sonra kesin olarak e-sigaraya geçme kararı aldım
izlemenizi tavsiye ederim : https://www.youtube.com/watch?v=Ye6ZypZnB4Y&t=328s&index=1&list=LL2IhFg4MvgWhLrhbNyrGkQg

Yakın zamanda e-sigaraya geçeceğim sanırım. Neden derseniz, birincisi aynı kalitede tütün bulamaz oldum. Çelikhandan aynı şahıstan aldığım halde aynı kalitede çıkmıyor artık. İkincisi kül olayı çok canımı sıkmaya başladı. Eleaf istick pico diye bir marka kullanmaya başladı bacanağım. Sanırım patlama riskine karşı güvenlikliymiş. Ve çok memnun. Bu markayı bilen varsa yorumlarını almak isterim.

Bu konuda da yine youtube'da "Buhar Odası" adında bir kanal var onu tavsiye edebilirim, gayet açıklayıcı faydalı bilgiler veriliyor.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 30, 2017, 01:35:19 PM

Ben 2 yıl kadar önce sigarayı bırakıp vapinge başladım. Hem maddi hem manevi olarak gayet memnunum. Tütüne başlamakla kıyaslanabilir mi bilmiyorum ama sigarayı bırakma eylemini gerçeleştirmiş olarak şunu söyleyebilirim, sigara gerçekten kötüymüş...
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
January 30, 2017, 01:41:25 PM

Ben 2 yıl kadar önce sigarayı bırakıp vapinge başladım. Hem maddi hem manevi olarak gayet memnunum. Tütüne başlamakla kıyaslanabilir mi bilmiyorum ama sigarayı bırakma eylemini gerçeleştirmiş olarak şunu söyleyebilirim, sigara gerçekten kötüymüş...

hacım kar hem maddi hem manevi Smiley bizde .. arada kaçamaklar var ama olsun yinede  hesaplamamız iyi gidiyor.
yayhan34
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
February 02, 2017, 10:24:19 AM

Golden virginia ve oldholdborn isimli paket tütünleri önerebililrim şaraplıdır kendileri,ama kolay bulunmaz
dewilboys
Sr. Member

Activity: 476

View Profile
February 03, 2017, 10:03:22 AM

Golden Virginia ya başladım , sarması biraz zaman alıyor biraz da zahmetli ama nikotin belasından kurtulmak için değer.
nevermind41
Full Member

Activity: 186
Merit: 100

View Profile
February 03, 2017, 02:21:20 PM

Old Holborn'un fiyatı şu an ne kadar? Bulunduğum yerde hem pahalı hem de bulması zor. Bu arada sahtesi de piyasada çok fazla olan bir ürün....
Sirtho
Member
**

Activity: 244
Merit: 10

View Profile
February 03, 2017, 03:00:35 PM

içimi normal sigaradan çok daha uzun sürüyor. evden metroya yürürken normal sigara yaktığımda o sigara yolun 3/2'sini tamamladığımda biterken, sarma sigara metro girişine kadar bitmiyor. artık tütünde fazla kimyasal olmadığından mıdır, ocb kağıdının bir hikmeti midir bilemeyeceğim.

nevermind41
Full Member

Activity: 186
Merit: 100

View Profile
February 03, 2017, 05:03:46 PM

içimi normal sigaradan çok daha uzun sürüyor. evden metroya yürürken normal sigara yaktığımda o sigara yolun 3/2'sini tamamladığımda biterken, sarma sigara metro girişine kadar bitmiyor. artık tütünde fazla kimyasal olmadığından mıdır, ocb kağıdının bir hikmeti midir bilemeyeceğim.
Tütün nemli olduğundan dolayı normal sigaralar gibi sürekli yanma eğiliminde değildir. Bir süre içilmediğinde sigarayı yakman gerekir. Ayrıca diğer sigaralar gibi fabrikasyon değil de sarma makinesiyle ya da elde sarıldığından tütün miktarı ve içindeki hava miktarının da az olması buna etkendir.
yayhan34
Newbie
*

Activity: 51
Merit: 0

View Profile
February 03, 2017, 10:30:21 PM

Old Holborn'un fiyatı şu an ne kadar? Bulunduğum yerde hem pahalı hem de bulması zor. Bu arada sahtesi de piyasada çok fazla olan bir ürün....
piyasada fiyat 25 civarı fakat dediğiniz gibi sahtesi çok dolanıyor.yurtdışından gelen olsada sipariş versek.
Tyler001
Member
**

Activity: 93

View Profile
February 12, 2017, 10:21:04 PM

Tütün değilde bu bira fiyatları beni çok sinirlendiriyor. En sonunda bira kiti ile evde bira yapmaya karar verdim. şişe başı maliyet 2 liraya kadar düşüyormuş. Tadı nasıl ki?
hunterwolf (OP)
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 13, 2017, 11:31:46 AM

Konuyu açan kişi olarak yazayım. Yaklaşık 4 ay oldu gayet memnunum durumdan Smiley
Hem daha keyifli(tiryakilik açısından) hem de çok daha uygun maddi açıdan. Normalde şu an aylık en az 400 TL vermem gerekirken, tütün+makaron sadece 50 TL civarı maliyeti oluyor.
Tyler001
Member
**

Activity: 93

View Profile
February 13, 2017, 12:16:31 PM

Konuyu açan kişi olarak yazayım. Yaklaşık 4 ay oldu gayet memnunum durumdan Smiley
Hem daha keyifli(tiryakilik açısından) hem de çok daha uygun maddi açıdan. Normalde şu an aylık en az 400 TL vermem gerekirken, tütün+makaron sadece 50 TL civarı maliyeti oluyor.

Anladım hocam. Peki hangi ilin tütününü alıyorsunuz? Ben Adanadayken mısır çarşısında orta düzey tütün alırken satıcıların çoğu bana en iyisi Muş tütünü derlerdi.
hunterwolf (OP)
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
February 13, 2017, 04:09:24 PM

Anladım hocam. Peki hangi ilin tütününü alıyorsunuz? Ben Adanadayken mısır çarşısında orta düzey tütün alırken satıcıların çoğu bana en iyisi Muş tütünü derlerdi.

Adıyaman tütünü kullanıyorum, o da iki çeşit hafif ve orta diye geçiyor. zaten aralarında 5TL fark var ancak ben orta olanı alıyorum, daha çok hoşuma gidiyor.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 13, 2017, 04:46:36 PM

Tütün son zamanlarda bende baş ağrısı yapıyor , sizde de oluyor mu? Anormal bir şekilde içtikten hemen sonra çok az bir ağrı oluyor.Bir iki tane daha içince fena şekilde ağrıyor.
deepocean
Hero Member

Activity: 756
Merit: 500

View Profile
February 13, 2017, 06:55:26 PM

Paket tütün satan bildiğiniz site varsa özelden atabilir misiniz
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
February 13, 2017, 09:07:36 PM

Hey gidi günler hey; okul yıllarıma gittim geldim başlığı ve içeriğini görünce Smiley
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: