Bitcoin Forum
May 10, 2024, 08:04:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ma ajuta putin cineva si pe mine va rog  (Read 3930 times)
bogdy23 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 0


View Profile
December 07, 2016, 12:45:22 PM
 #1

Buna ziua,

Ma ajuta si pe mine cineva va rog.As dori sa imi fac un card de BTC cryptopay se cheama.Intrebarea mea este te fura astia la curs cei care ofera astfel de carduri mi-ar placea sa am la mine un card valabil la orice ATM acuma ca vin sarbatorile si plec in afara.IMi poate cineva recomanda un card bun cu comisioane mici.
Multumesc Nu sunt din bucuresti sa ma duc la BTC ATM
1715328240
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715328240

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715328240
Reply with quote  #2

1715328240
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715328240
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715328240

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715328240
Reply with quote  #2

1715328240
Report to moderator
Cyrus
Ninja
Administrator
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3766
Merit: 2950



View Profile
December 07, 2016, 01:06:54 PM
Last edit: December 07, 2016, 01:27:35 PM by Cyrus
 #2

Salut. Poftim o comparatie intre cele mai populare carduri BTC de pe piata:
Sunt expuse mai pe larg aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1410577

antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
December 07, 2016, 01:17:36 PM
 #3

wow . great ! multumim

PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
bogdy23 (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 62
Merit: 0


View Profile
December 07, 2016, 04:22:53 PM
 #4

LA cryptopay ma gandeam eu.Insa am auzit ca iti iau 10% din suma daca vrei sa scoti in lei ii adevarat?
Saksham
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 570
Merit: 500



View Profile
December 09, 2016, 01:59:02 PM
 #5

Salut. Poftim o comparatie intre cele mai populare carduri BTC de pe piata:
Sunt expuse mai pe larg aici: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1410577
Faina  treaba! Chiar nu stiam de chestiile astea. Multumim Cyrus!
goanadupabitcoin
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 07, 2017, 02:16:09 PM
 #6

Mulțumim Cyrus ! Useful stuff.

Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 15, 2017, 09:42:18 PM
 #7

multumim! chiar aveam nevoie de asa ceva Wink


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

totedati
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 22
Merit: 0


View Profile
February 12, 2017, 10:57:44 PM
 #8

Un mic upgrade la tabelul comparativ, de ceva timp cei de la xapo au și mobile app Xapo · Bitcoin Wallet & Vault


HatZpApA
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 158
Merit: 100

xxx


View Profile WWW
February 23, 2017, 08:46:39 PM
 #9

Un mic upgrade la tabelul comparativ, de ceva timp cei de la xapo au și mobile app Xapo · Bitcoin Wallet & Vault




Putem spune ca au inca un +
Nu cumva tot cei de la Xapo au si card virtual ?
Up: m-am informat si se pare ca nu e virtual.
De asemenea , costa 55$ , livrare prin DHL , deci compenseaza cu faptul ca au adus platforma si pe mobil.
mr.robot8
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 938
Merit: 159


View Profile WWW
June 11, 2017, 04:44:58 PM
 #10

trimit toate in Romania prin curier?
totedati
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 22
Merit: 0


View Profile
August 20, 2017, 07:45:33 PM
 #11

Ăia de la Xapo da, îți trimit cardul prin poștă. Prețul nu e mic deloc și da nu e card virtual e unul clasic, o bucată de plastic frumos colorată și destul de inteligentă ca să îl poți înrola ca mijloc de plată în contul tău google  wallet.
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
August 23, 2017, 01:37:25 PM
 #12

Uite cum am procedat eu: am un cont la Skrill cu un card fizic din UK in Euro (10 Euro costa emiterea cardului). Cardul ajunge acasa in 7-10 zile, contul de la Skrill (in RON) il incarci cu bitcoin oricand. Daca ai prea multi bani la Skrill poti cumpara cu Skrill bitcoin de la paxful sau local bitcoins. Sau poti cumpara cu cardul emis de Skrill bitcoins spre exemplu de la buysomebitcoins (mai sunt si alte site-uri unde se vand bitcoin cu credit card).
zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
August 24, 2017, 08:56:42 AM
 #13

Uite cum am procedat eu: am un cont la Skrill cu un card fizic din UK in Euro (10 Euro costa emiterea cardului). Cardul ajunge acasa in 7-10 zile, contul de la Skrill (in RON) il incarci cu bitcoin oricand. Daca ai prea multi bani la Skrill poti cumpara cu Skrill bitcoin de la paxful sau local bitcoins. Sau poti cumpara cu cardul emis de Skrill bitcoins spre exemplu de la buysomebitcoins (mai sunt si alte site-uri unde se vand bitcoin cu credit card).


Cum incarci contul de la skrill cu bitcoin?
claudieux
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 137
Merit: 100


View Profile
August 24, 2017, 11:18:20 AM
 #14

Eu am card de la Wirex. Au inclusiv aplicatie pentru smartphone.
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
August 26, 2017, 06:19:28 AM
 #15

Uite cum am procedat eu: am un cont la Skrill cu un card fizic din UK in Euro (10 Euro costa emiterea cardului). Cardul ajunge acasa in 7-10 zile, contul de la Skrill (in RON) il incarci cu bitcoin oricand. Daca ai prea multi bani la Skrill poti cumpara cu Skrill bitcoin de la paxful sau local bitcoins. Sau poti cumpara cu cardul emis de Skrill bitcoins spre exemplu de la buysomebitcoins (mai sunt si alte site-uri unde se vand bitcoin cu credit card).


Cum incarci contul de la skrill cu bitcoin?

Skrill are mai multe posibilitati ca sa incarci contul. Cu PaySafe card, cu Credit Card, cu Bitcoin, Bank Transfer si Trusly. Deci te loghezi in contul Skrill, apoi apesi pe incarca bani (sau depunere, cam asa ceva) apoi ai posibilitatea de a incarca bani cu Bitcoin. Totul ia 5-30 minute, pana cand tranzactia este confirmata, dar imediat iti spune ca banii au fost trimisi.

Neteller este aproape identic. Skrill este un eWallet din UK, al doilea dupa PayPal in lume, Neteller nu stiu de unde este exact, dar iti da si un card virtual.
Cardul de la Skrill este foarte, foarte bun, costa numai 10 Eur, este denominat in Eur (la alegere) il ai acasa in 7-10 zile (oriunde in tara). (Si PayPal-ul are card atasat la cont direct, dar numai pentru cei din USA, pentru ceilalti se face retragerea pe un card de la o banca autohtona).
zoltanb
Member
**
Offline Offline

Activity: 162
Merit: 24


View Profile
August 26, 2017, 08:02:08 AM
 #16

Uite cum am procedat eu: am un cont la Skrill cu un card fizic din UK in Euro (10 Euro costa emiterea cardului). Cardul ajunge acasa in 7-10 zile, contul de la Skrill (in RON) il incarci cu bitcoin oricand. Daca ai prea multi bani la Skrill poti cumpara cu Skrill bitcoin de la paxful sau local bitcoins. Sau poti cumpara cu cardul emis de Skrill bitcoins spre exemplu de la buysomebitcoins (mai sunt si alte site-uri unde se vand bitcoin cu credit card).


Cum incarci contul de la skrill cu bitcoin?

Skrill are mai multe posibilitati ca sa incarci contul. Cu PaySafe card, cu Credit Card, cu Bitcoin, Bank Transfer si Trusly. Deci te loghezi in contul Skrill, apoi apesi pe incarca bani (sau depunere, cam asa ceva) apoi ai posibilitatea de a incarca bani cu Bitcoin. Totul ia 5-30 minute, pana cand tranzactia este confirmata, dar imediat iti spune ca banii au fost trimisi.

Neteller este aproape identic. Skrill este un eWallet din UK, al doilea dupa PayPal in lume, Neteller nu stiu de unde este exact, dar iti da si un card virtual.
Cardul de la Skrill este foarte, foarte bun, costa numai 10 Eur, este denominat in Eur (la alegere) il ai acasa in 7-10 zile (oriunde in tara). (Si PayPal-ul are card atasat la cont direct, dar numai pentru cei din USA, pentru ceilalti se face retragerea pe un card de la o banca autohtona).

Asa este, dar costurile sunt cam mari. Intre 5-10%.
valentin68
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 459
Merit: 104


View Profile
August 26, 2017, 04:01:06 PM
 #17

Uite cum am procedat eu: am un cont la Skrill cu un card fizic din UK in Euro (10 Euro costa emiterea cardului). Cardul ajunge acasa in 7-10 zile, contul de la Skrill (in RON) il incarci cu bitcoin oricand. Daca ai prea multi bani la Skrill poti cumpara cu Skrill bitcoin de la paxful sau local bitcoins. Sau poti cumpara cu cardul emis de Skrill bitcoins spre exemplu de la buysomebitcoins (mai sunt si alte site-uri unde se vand bitcoin cu credit card).


Cum incarci contul de la skrill cu bitcoin?

Skrill are mai multe posibilitati ca sa incarci contul. Cu PaySafe card, cu Credit Card, cu Bitcoin, Bank Transfer si Trusly. Deci te loghezi in contul Skrill, apoi apesi pe incarca bani (sau depunere, cam asa ceva) apoi ai posibilitatea de a incarca bani cu Bitcoin. Totul ia 5-30 minute, pana cand tranzactia este confirmata, dar imediat iti spune ca banii au fost trimisi.

Neteller este aproape identic. Skrill este un eWallet din UK, al doilea dupa PayPal in lume, Neteller nu stiu de unde este exact, dar iti da si un card virtual.
Cardul de la Skrill este foarte, foarte bun, costa numai 10 Eur, este denominat in Eur (la alegere) il ai acasa in 7-10 zile (oriunde in tara). (Si PayPal-ul are card atasat la cont direct, dar numai pentru cei din USA, pentru ceilalti se face retragerea pe un card de la o banca autohtona).

Asa este, dar costurile sunt cam mari. Intre 5-10%.

Dupa cate stiu Skrill transactions fees sunt mai mici decat la Paypal.
Insa daca vrei sa scoti bani de pe card de la bancomat, la fiecare 1000 RON platesti comision cam 30-40 de RON. (2.5 EUR+ conversia EUR/RON+..)
In resti daca vrei sa platesti cu cardul oriunde (online sau offline) nu sunt fees sau sunt mai mici decat la PayPal.
Repet taxele sunt mari numai cand retragi banii de la ATM in RON.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!