Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:03:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin hangi cüzdana üye olmalıyım  (Read 9051 times)
ForeverFener (OP)
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
December 09, 2016, 10:07:41 PM

arkadaşlar anladığım kadarıyla bu bitcoin için cüzdan tarzı şeyler varmış hesaptaki btcleri tutmak için hangi cüzdan sitesine üye olmalıyım ve neden?  Smiley
1714669390
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714669390
Reply with quote  #2

1714669390
Report to moderator
1714669390
Hero Member
*

Ignore
1714669390
Reply with quote  #2

1714669390
Report to moderator
1714669390
Hero Member
*

Ignore
1714669390
Reply with quote  #2

1714669390
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714669390
Hero Member
*

Ignore
1714669390
Reply with quote  #2

1714669390
Report to moderator
cakir
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1000

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
December 09, 2016, 10:10:13 PM

hiçbirine üye olma.
electrum.org buradan indir kullan
"%appdata%/electrum " klasörünü de yedekle.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
ForeverFener (OP)
Sr. Member

View Profile
December 09, 2016, 10:13:46 PM

hiçbirine üye olma.

çok teşekkürler birde siz burda eskisiniz heralde rütbenizden belli yeni bir konu açıp yer işgal etmemek için burdan sorayım size Smiley bu fonlar v.s var hocam bunu indirirsem para yollayabilir miyim fonlara birde sizce bu fonlara katılmalımıyım benim bitcoin bilgim yok şuan sadece forumda göz gezdiriyorum
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 09, 2016, 10:14:02 PM

hiçbirine üye olma.

bu electrum pek cici bir şey hakikaten. tavsiye ederim.
hatta şöyle de yapabilirsin. aslında cüzdanın bir private key den ibaret.
yani btc ler aslında defteri kebir üzerinde duruyor.
electrum u ilk kurduğunda bir seed üreteceksin bunları sakla.
sonra blockchain.info da da bir adres oluştur. akabinde elindeki bilgilerle kendi btc adresini de oraya import et. Smiley
böylece cüzdanına hem web arayüzünden erişirsin. hem pc'den erişirsin.
ForeverFener (OP)
Sr. Member

View Profile
December 09, 2016, 10:16:19 PM

hiçbirine üye olma.

sonra blockchain.info da da bir adres oluştur. akabinde elindeki bilgilerle kendi btc adresini de oraya import et. Smiley

Ortalama bir zekaya sahip olduğumu düşünüyorum ama beynim yandı hocam şuan Smiley daha yolun çok başındayım heralde terimleri bilmediğimden de kaynaklanıyor olabilir bu durum  Grin Grin
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 09, 2016, 10:30:33 PM

hiçbirine üye olma.

Ortalama bir zekaya sahip olduğumu düşünüyorum ama beynim yandı hocam şuan Smiley daha yolun çok başındayım heralde terimleri bilmediğimden de kaynaklanıyor olabilir bu durum  Grin Grin

Bilgisayarına programı indir, bir adres oluştur ve adresi oluştururken gizli anahtar olarak verilen kelimeleri sakla. Daha sonra oluşturduğun adresi blockchain.info sitesine üye olduktan sonra adresler kısmına oluşturduğun adresi ve gizli anahtar bilgilerini gir, demek istemiş anladığım kadarı ile.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1014

View Profile
December 10, 2016, 01:55:12 AM

Electrum'u kur blockchain.infoyla falan uğraşma. Private keylerini başka yere çıkartma. Sadece cüzdan yedeğini al, program içinde File > Save Copy seçeneği var. Yedeğini USB belleğe at. Şifreni de sakın kaybetme. Geçen gün bir arkadaşım şifresini kaybetmiş 2 saat uğraştı cüzdanı açmak için.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 10, 2016, 01:40:52 PM

hiçbirine üye olma.

benim bile beynim yandı hocma Cheesy yeni gelenleri kaçırmaya çalışmıyoruz. kolaylığı önce öğretip sisteme ısınmasını sağlıyoruz. sonra giricez o yollara. sonra bize itaat etmeye başlayacak. sen şimdi böyle yaparsan ilerde mürid bulamayız ama. lütfen biraz daha dikkat.

şaka bir yana, hoş geldiniz. electrum ben hiç kullanmadım multibit'çiyim ben. ama onu tavsiye etmem kullanımı karışık biraz. ingilizce seviyeniz iyiyse hiç birinde zorluk çekemzsiniz gerçi.

For rent...
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
December 10, 2016, 09:53:50 PM

Soğuk cüzdan kullananınız var mı? birde cüzdan için vpn veya tor ağını kullanıyor musunuz?
MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
December 11, 2016, 04:08:42 PM

Soğuk cüzdan kullananınız var mı? birde cüzdan için vpn veya tor ağını kullanıyor musunuz?

Cold Storage yapıyorum , cüzdana girerken ben vpn yada tor kullanmıyorum herhangi bir gizlilik gerektiren işle uğraşıyorsanız aşağıda ki önerileri uygulayabilirsiniz

Gizlilik Önerileri
1-Vultr.com üzerinden btc ile ödeme yapıp 1 adet aylık 5 dolara vps kiralayıp openvpn yapmanız
2-Baska bir lokasyon da tekrar uzak masaüstü vps açıp içine kurduğumuz open vpn ile bağlantı sağlamanız
3-Uzak masaüstünde kullanacağınız cüzdana girerken de kendi gerçek pcnizde tor kullanmanız
4- Mümkünse kendi internet bağlantınız ile değil, halka açık bir ağ kullanmanız
5-Tabi işletim sisteminiz de gizlilik sağlayan bir işletim sistemi olmalı

Cold Storage( Soğuk Cüzdan )

Herhangi bir cüzdandan oluşturduğunuz cüzdan adresi ve private keyi istediğiniz bir kağıda , gümüş, altın , titanyum , paslanmaz çelik gibi bir malzemeye lazer ile işlemeniz yeterlidir
bulutsuz
Full Member

View Profile
December 11, 2016, 04:15:48 PM

Cold Storage yapıyorum , cüzdana girerken ben vpn yada tor kullanmıyorum herhangi bir gizlilik gerektiren işle uğraşıyorsanız aşağıda ki önerileri uygulayabilirsiniz

Gizlilik Önerileri
1-Vultr.com üzerinden btc ile ödeme yapıp 1 adet aylık 5 dolara vps kiralayıp openvpn yapmanız
2-Baska bir lokasyon da tekrar uzak masaüstü vps açıp içine kurduğumuz open vpn ile bağlantı sağlamanız
3-Uzak masaüstünde kullanacağınız cüzdana girerken de kendi gerçek pcnizde tor kullanmanız
4- Mümkünse kendi internet bağlantınız ile değil, halka açık bir ağ kullanmanız
5-Tabi işletim sisteminiz de gizlilik sağlayan bir işletim sistemi olmalı

Cold Storage( Soğuk Cüzdan )

Herhangi bir cüzdandan oluşturduğunuz cüzdan adresi ve private keyi istediğiniz bir kağıda , gümüş, altın , titanyum , paslanmaz çelik gibi bir malzemeye lazer ile işlemeniz yeterlidir

Herhangi bir gizlilik içeren bir işle uğraşmıyorum sadece çeşitli borsalara veya kişiler bitcoin alıp-gönderme yani yatırım amaçlı olarak düşünebilirsiniz. Araştırmalarımda birçok kişini sizin tavsiye ettiğiniz gibi vpn veya tor ağını kullandığını okudum ve bu sebeple sorma ihtiyacı hissettim.

Peki Soğuk cüzdan'ı electrum üzerinden mi kullandınız mı hiç? Ben o şekilde kullanmayı düşünüyorum.
MesutCan
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
December 11, 2016, 04:53:31 PM

Electrum cüzdan da olur Bitcoin Core dan da olur yada herhangi bir güvenli paper wallet scripti ile de olur yani önemli olan cüzdan oluşturulan ve private keyi dışarı veren her cüzdan bu işi görür
bulutsuz
Full Member

View Profile
December 11, 2016, 05:06:12 PM

Electrum cüzdan da olur Bitcoin Core dan da olur yada herhangi bir güvenli paper wallet scripti ile de olur yani önemli olan cüzdan oluşturulan ve private keyi dışarı veren her cüzdan bu işi görür

Asıl yapmayı amaçladığım, usb'ye kurduğum ve offline olacak olan işletim sistemine electrum kurmak ve bunu soğuk depolama olarak kullanamak. Diğer online pc'de ise bu cüzdanı izlenebilir olarak atamak. BTC gönderimlerinde ise usb'deki offline sistemden imza işlerini yürütmek kalıyor. Sizin fikriniz nedir? sıkıntılı bir süreç mi?
MesutCan
Hero Member

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
December 11, 2016, 06:01:05 PM

Asıl yapmayı amaçladığım, usb'ye kurduğum ve offline olacak olan işletim sistemine electrum kurmak ve bunu soğuk depolama olarak kullanamak. Diğer online pc'de ise bu cüzdanı izlenebilir olarak atamak. BTC gönderimlerinde ise usb'deki offline sistemden imza işlerini yürütmek kalıyor. Sizin fikriniz nedir? sıkıntılı bir süreç mi?

Dediğiniz şey Cold Storage olmuyor
bulutsuz
Full Member

View Profile
December 11, 2016, 06:02:15 PM

Dediğiniz şey Cold Storage olmuyor

Benim bahsettiğim şöyle bir şey.
http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 11, 2016, 08:23:42 PM

Kusura bakmayın ama ben bu kadar güvenliğe neden ihtiyaç duyuluyor anlamıyorum.
vpn ler tor lar şunlar bunlar. ne yapıyorsunuz amk. bu denli bir güvenlik ne için.
soğuk cüzdan benim bildiğim tek yönlü olarak sadece BTC gönderilen private key'i de internet ortamında tutulmayan bir bitcoin adresidir sadece.
sadece bu adresden btc çekmeniz gerektiğinde her hangi bir sync durumdaki bir cüzdana private key girerek 3 dakikalığına adresi import edersiniz. göndereceğiz btc için işlem başlatır sonrada bu bitcoin adresini wallet'den silersiniz.
bitti gitti.
bulutsuz
Full Member

View Profile
December 11, 2016, 08:33:43 PM

Kusura bakmayın ama ben bu kadar güvenliğe neden ihtiyaç duyuluyor anlamıyorum.
vpn ler tor lar şunlar bunlar. ne yapıyorsunuz amk. bu denli bir güvenlik ne için.
soğuk cüzdan benim bildiğim tek yönlü olarak sadece BTC gönderilen private key'i de internet ortamında tutulmayan bir bitcoin adresidir sadece.
sadece bu adresden btc çekmeniz gerektiğinde her hangi bir sync durumdaki bir cüzdana private key girerek 3 dakikalığına adresi import edersiniz. göndereceğiz btc için işlem başlatır sonrada bu bitcoin adresini wallet'den silersiniz.
bitti gitti.

Ben araştırmam sonucunda sorduğum soru "bir çok kişi bu şekilde yapıyor siz de yapıyor musunuz ne düşünüyorsunuz. Gerçekten gerekli mi" anlamındaydı.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 11, 2016, 08:42:25 PM
Last edit: December 11, 2016, 09:20:29 PM by Zz

Ben araştırmam sonucunda sorduğum soru "bir çok kişi bu şekilde yapıyor siz de yapıyor musunuz ne düşünüyorsunuz. Gerçekten gerekli mi" anlamındaydı.

Sorunuza cevabım:
Bana göre hiçte gerekli değil. Ben böyle yapmıyorum. Bu bir çok kişiler niye böyle yapıyorlar onuda anlamış değilim. Smiley

http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html adresinde ise yapılan şu

yan yana iki bilgisayar söz konusu bir kereye mahsus iki bilgisayarı da intenet e bağlıyorsunuz. sync ediyorsunuz.
1. bilgisayarda bir bitcoin adresi üretiyorsunuz. akabinde internet'den koparıyorsunuz.
2. bilgisayarda ki electrum'a birinci bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini watching-only olarak ekliyorsunuz.
artık ofline durumda private key i ile tamamen korunaklı durumda bir bilgisayarınız var.

sonrası ise biraz daha karışık. şöyle açıklayayım;
internet e bağlı olan watching-only durumdaki electrumda bir imzasız bir transaction dosyası hazırlıyorsunuz.
bunu usb ye kopyalayıp ofline durumdaki makinede imzalıyorsunuz. sonra geri ağa bağlı olan makineye usb yi talıp imzalı transection file ı veriyorsunuz oda bitcoin ağına anonsluyor.
bulutsuz
Full Member

View Profile
December 11, 2016, 10:13:34 PM

Sorunuza cevabım:
Bana göre hiçte gerekli değil. Ben böyle yapmıyorum. Bu bir çok kişiler niye böyle yapıyorlar onuda anlamış değilim. Smiley

http://docs.electrum.org/en/latest/coldstorage.html adresinde ise yapılan şu

yan yana iki bilgisayar söz konusu bir kereye mahsus iki bilgisayarı da intenet e bağlıyorsunuz. sync ediyorsunuz.
1. bilgisayarda bir bitcoin adresi üretiyorsunuz. akabinde internet'den koparıyorsunuz.
2. bilgisayarda ki electrum'a birinci bilgisayarda ürettiğiniz bitcoin adresini watching-only olarak ekliyorsunuz.
artık ofline durumda private key i ile tamamen korunaklı durumda bir bilgisayarınız var.

sonrası ise biraz daha karışık. şöyle açıklayayım;
internet e bağlı olan watching-only durumdaki electrumda bir imzasız bir transaction dosyası hazırlıyorsunuz.
bunu usb ye kopyalayıp ofline durumdaki makinede imzalıyorsunuz. sonra geri ağa bağlı olan makineye usb yi talıp imzalı transection file ı veriyorsunuz oda bitcoin ağına anonsluyor.

Evet anlattığınız detayları biliyorum ama sizden farklı olarak 1. bilgisayarı internete bağlamamıza gerek yok. bir şekilde electrumu kurarsınız ve offline iken size hesap ve adreslerinizi oluşturacaktır. Ben mi yanlış biliyorum?
dhan000
Sr. Member

Activity: 419
Merit: 255

View Profile WWW
December 12, 2016, 08:14:01 AM

burdan bende sorayım bu jaxx.io daki jaxx wallet nasıldır kullanılabilirlik güvenlik açısından diğerlerine kıyasla bir fark varmıdır tercih edilebilir mi...
bu cüzdanda btc,eth,zec dahil bir çok cüzdan barındırıyor olması açısından tercih edilebilir mi?..
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: