Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:23:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Xapo - Bitcoin Wallet & Vault  (Read 566 times)
basemode (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 15, 2016, 10:04:24 PM

Herkese selam arkadaşlar. Bir süredir bitcoin üzerinden gelir edinmeye başladım ve cüzdan olarak Xapo kullanıyorum. Şu anda tüm varlığım Xapo Wallet içerisinde fakat bu konuyla ilgili Türkçe kaynak olmadığı ve cevapların yetersiz kaldığını gördüğümden dolayı sizlere bir soru yöneltmek istiyorum. Güvenlik açısından yarımca edindiğim bilgiye göre Xapo Vault, Xapo Wallet'a nazaran daha güvenliymiş. Acaba Wallet içerisinde bulunan tutarı Vault'a aktarsam bir kaybım olur mu? Xapo kullanan ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum. Teşekkürler.
1714908237
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714908237
Reply with quote  #2

1714908237
Report to moderator
1714908237
Hero Member
*

Ignore
1714908237
Reply with quote  #2

1714908237
Report to moderator
1714908237
Hero Member
*

Ignore
1714908237
Reply with quote  #2

1714908237
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714908237
Hero Member
*

Ignore
1714908237
Reply with quote  #2

1714908237
Report to moderator
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
December 16, 2016, 12:54:29 PM

Herkese selam arkadaşlar. Bir süredir bitcoin üzerinden gelir edinmeye başladım ve cüzdan olarak Xapo kullanıyorum. Şu anda tüm varlığım Xapo Wallet içerisinde fakat bu konuyla ilgili Türkçe kaynak olmadığı ve cevapların yetersiz kaldığını gördüğümden dolayı sizlere bir soru yöneltmek istiyorum. Güvenlik açısından yarımca edindiğim bilgiye göre Xapo Vault, Xapo Wallet'a nazaran daha güvenliymiş. Acaba Wallet içerisinde bulunan tutarı Vault'a aktarsam bir kaybım olur mu? Xapo kullanan ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yanıt bekliyorum. Teşekkürler.
,

Bir kere o hataya düşmüştüm diye hatırlıyorum vault yanlış değilsem xaponun kart için bulunan bir kısımdı . Xapodan kart sipariş edersen o kısıma para aktarıp o kartı kullanabiliyorsun ve bir miktar kesinti oluyordu herhalde ve neredeyse 2 günde geri almıştım diye hatırlıyorum ama bu bahsettiğimin üzerinden bayağı geçti belki yanlışımdır . Arkadaşlar düzeltir .

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
December 16, 2016, 05:56:27 PM

,

Bir kere o hataya düşmüştüm diye hatırlıyorum vault yanlış değilsem xaponun kart için bulunan bir kısımdı . Xapodan kart sipariş edersen o kısıma para aktarıp o kartı kullanabiliyorsun ve bir miktar kesinti oluyordu herhalde ve neredeyse 2 günde geri almıştım diye hatırlıyorum ama bu bahsettiğimin üzerinden bayağı geçti belki yanlışımdır . Arkadaşlar düzeltir .

Vault Xapo cuzdaninin sundugu "cold sorage" ozelligidir. Bu sayede varliginiz daha guvenli olarak saklaniyor. Anladigim kadariyla Bitcoin dunyasinda yenisiniz. Size tavsiyem cok yuksek miktarlari hicbir onlin cuzdanda tutmamaniz. Bunu cuzdaninizda bulundurdugunuz para ve banka hesabinizda yada kasanizda bulundurdugunuz para ornekleri en yakin sekilde aciklayabilir. Aktif kullandinginiz miktar disindaki bitcoinleri guvenli bir bilgisayarinizda yada "hard copy" olarak saklamanizi tavsiye ederim.

basemode (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
December 16, 2016, 09:12:44 PM
Last edit: December 20, 2016, 10:25:29 PM by basemode

,

Vault Xapo cuzdaninin sundugu "cold sorage" ozelligidir. Bu sayede varliginiz daha guvenli olarak saklaniyor. Anladigim kadariyla Bitcoin dunyasinda yenisiniz. Size tavsiyem cok yuksek miktarlari hicbir onlin cuzdanda tutmamaniz. Bunu cuzdaninizda bulundurdugunuz para ve banka hesabinizda yada kasanizda bulundurdugunuz para ornekleri en yakin sekilde aciklayabilir. Aktif kullandinginiz miktar disindaki bitcoinleri guvenli bir bilgisayarinizda yada "hard copy" olarak saklamanizi tavsiye ederim.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Bu konuda araştırma yapacağım.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: