Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:58:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: madencilikte yangın riskini önlemek için alınması gereken önlemler  (Read 1275 times)
eksi30 (OP)
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
December 15, 2016, 11:07:30 PM

Bu konudaki fikirlerinizi almak isterim arkadaşlar ;

Emek veriyoruz yatırım yapıyoruz bi anda herşeyin kül olmasını hiçbirimiz istemeyiz herhalde.
İnternette yaptığım küçük araştırmalarda
Sigorta , Kaçak akım rölesi , kauçuk grup prizler , yanmaz 2m kablolar alınacak önlemler arasında ,
farklı yerlerden beslemek alınacak önlemler arasında, eski yapı evlerde tesisatıda hesaba katarsak
tartışılması gerektiğini düşünüyorum daha önceden konusu açılmışsa affola ben göremedim.
1714964338
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714964338
Reply with quote  #2

1714964338
Report to moderator
1714964338
Hero Member
*

Ignore
1714964338
Reply with quote  #2

1714964338
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714964338
Hero Member
*

Ignore
1714964338
Reply with quote  #2

1714964338
Report to moderator
1714964338
Hero Member
*

Ignore
1714964338
Reply with quote  #2

1714964338
Report to moderator
1714964338
Hero Member
*

Ignore
1714964338
Reply with quote  #2

1714964338
Report to moderator
prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
December 15, 2016, 11:15:45 PM

Bu tür madencilik işlerinin evlerde yapılması çok riskli çünkü evler madencilik sistemi için oluşturulmuş bir yapı değildir.

Bugun elektrik ustasını çağırdığınızda her prize 2x1,5 yada 2x2,5 kablo çekip direk bırakabilirler. Buda normal bir ev kullanıcısı için ideal düzey aslında.

Fakat işin madencilik yani sanayi çalıştırma olayına gelince işler tamamen mühendislik hesabı ve ince ayrıntılı şekilde düşünülmesi gerekiyor.

Benim şahsi fikrim madencilik yapılacaksa ufakta olsa bir depo bulunması ve elektrik hattının çok kuvvetli şekilde blok halinde sigortalar ile çekilmesi taraftarıyım.

Şimdiden başarılar.

eksi30 (OP)
Member
**

View Profile
December 15, 2016, 11:37:41 PM

Sizinde söylediğiniz gibi detaylı bi konu aslında mesela ekran kartlarıyla mining yaparken farklı algoritmaları ele alalım egualish, cryptonight kartların çektiği watt değerleri
sitelerde veriliyor ama örneğin herhavuzun blok bulma süresi veya coinin algoritması bloğun çözüm süreci gibi etkenler sistemin yüke ne kadar maruz kaldığı konusunda da yardımcı olur sanırım.Zamanında elektrikli ısıtıcı (ufo) tarafından başıma gelen talihsiz olayda bu konuya yoğunlaşmama etken oldu  değerli yorumunuz için teşekür ederim hocam.
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
December 16, 2016, 07:10:32 AM

Konu gerçekten önemli bir konu. Bende aslında evde böyle bir iş yapılmasına karşıyım ancak ar-ge olarak 2 rig i eve kurdum. Kurarkende tedbir amaçlı ana hattan panoya gelen 4x6 kablodan atlatmak alıp araya 32 a bir sigorta koyarak yine 4x6 bir kablo ile dışarıdan odaya ayrı bir hat çektim. Hattın sonuna 2 adet korumalı grup prizle hattı bitirdim. Her ihtimale karşıda riglere 1 metre mesafede odada bir şey bulundurmuyorum. Tavsiyem bu yönde.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 16, 2016, 07:16:23 AM

Emek veriyoruz yatırım yapıyoruz bi anda herşeyin kül olmasını hiçbirimiz istemeyiz herhalde.
Sigorta , Kaçak akım rölesi , kauçuk grup prizler , yanmaz 2m kablolar alınacak önlemler arasında ,
farklı yerlerden beslemek alınacak önlemler arasında, eski yapı evlerde tesisatıda hesaba katarsak
tartışılması gerektiğini düşünüyorum daha önceden konusu açılmışsa affola ben göremedim.

Soyle bir sondurucuyu odanin tavanina asabilirsiniz.

Yada yangin aninda patlayan su toplari odaya yerlestirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=iCRJSJPYy2A
eksi30 (OP)
Member
**

View Profile
December 16, 2016, 08:13:31 AM

Konu gerçekten önemli bir konu. Bende aslında evde böyle bir iş yapılmasına karşıyım ancak ar-ge olarak 2 rig i eve kurdum. Kurarkende tedbir amaçlı ana hattan panoya gelen 4x6 kablodan atlatmak alıp araya 32 a bir sigorta koyarak yine 4x6 bir kablo ile dışarıdan odaya ayrı bir hat çektim. Hattın sonuna 2 adet korumalı grup prizle hattı bitirdim. Her ihtimale karşıda riglere 1 metre mesafede odada bir şey bulundurmuyorum. Tavsiyem bu yönde.

Hocam riginiz kaç watt çeker bilmiyorum ama 32A kaba hesapla 7.5 kva çeker kablo tercihiniz aşırı sağlamcı olmuş lakin sıkıntı durumunda o sigorta atmayabilir.Aynı basamakları bende izledim.)
eksi30 (OP)
Member
**

View Profile
December 16, 2016, 08:17:22 AM

Elektriksel alınacak tedbirlerden sonra çok mantıklı olur hocam
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 16, 2016, 03:13:37 PM

Kaza geliyorum demez, tedbir aldıktan sonra yangın riski minimuma inecektir ama yinede her şeyi düşünmek gerekir yangın söndürücüler doğru kullanıldığında işe yarayacaktır mutlaka üstünde durulması gereken bir konu iyi düşünmüşsünüz.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
December 16, 2016, 04:40:50 PM

Merhaba;

Ben de self activated fire extinguisher öneririm ama ABC tozlu (Elektroink cihazlar için önerilmez) yerine, Novec 1230 gazlı ürünü kullanmanızı öneririm. Pahalıdır, olurda cihaz aktive olursa rig'lerinizi temizlik, kullanılırlığı garanti olur.

İyi dileklerimle.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
December 16, 2016, 05:52:18 PM

En iyisi sağlam hat çekip evde mining yapmak. 7/24 göz önünde. Ben evde olmasam bile ev halkı müdahale edebilir. Zaten yanma durumu olmadan önce inanılmaz ağır plastik yanığı kokusu gelir bunuda evdekiler farkeder. Depoda olsa ya tüm cihazlar yanar yada itfaiye gelir içeriye su sıkınca tüm cihazlar perte çıkar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: