Bitcoin Forum
May 14, 2024, 11:26:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin cüzdanları hakkında  (Read 1083 times)
cashc0w (OP)
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
December 21, 2016, 09:26:03 PM

Arkadaşlar bildiğiniz gibi birden fazla cüzdan var. Bu cüzdanlar temelde aynı işi yapıyor olsalarda birbirinden farklı özellikler sunuyorlar. Herhangi bir cüzdan uygulamasında oluşturmuş olduğumuz cüzdanı ve adresleri bir başka cüzdan uygulamasında açıp kullanabiliyor muyuz?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715685981
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715685981
Reply with quote  #2

1715685981
Report to moderator
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
December 22, 2016, 04:11:57 AM

Private keyi import ettiğiniz sürece istediğiniz cüzdanda kullanabilirsiniz.
İsterseniz aynı adresi hem Electrum hem Multibit hem Bitcoin Core'da kullanabilirsiniz. Ama cüzdanlardan biri başkasının kontrolüne geçerse adresteki coinler boşaltılabilir.
cashc0w (OP)
Newbie
*

View Profile
December 22, 2016, 01:23:13 PM

Private key dediğimiz bize verilen 12 kelimelik cümle mi? Ben electrum wallet kullanıyorum. Kendi private key'ime nasıl ulaşabilirim. Eğer sadece private key yeterli ise benim cüzdan dosyasını yedeklemem gerekiyor mu? Buna gerek var mı? Örneğin multibit cüzdan adres bilgilerini şifreli olarak "*.aes" dosyasında saklıyor. Fakat electrum cüzdan "default_wallet" isminde bir text dosyasında tutuyor. Sanırım cüzdanların oluşturdukları cüzdan dosyaları kendilerine özel oluyor.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 23, 2016, 12:44:39 AM

Private key dediğimiz bize verilen 12 kelimelik cümle mi? Ben electrum wallet kullanıyorum. Kendi private key'ime nasıl ulaşabilirim. Eğer sadece private key yeterli ise benim cüzdan dosyasını yedeklemem gerekiyor mu? Buna gerek var mı? Örneğin multibit cüzdan adres bilgilerini şifreli olarak "*.aes" dosyasında saklıyor. Fakat electrum cüzdan "default_wallet" isminde bir text dosyasında tutuyor. Sanırım cüzdanların oluşturdukları cüzdan dosyaları kendilerine özel oluyor.
priv key aynıdır da üretim algoritmaları ve şifreleme algoritmaları farklı olur. priv key değişmez ama bunları bilgisayarda açık açık saklamıyor o programlar. 12 olur 24 olur rastgele kelimeler ile şifreliyorlar. biri dosyayı kırmaya çalıştığında o kelimelere ihtiyacı var ki kırıp priv keyleri çalsın. bu yüzden hangi program nasıl priv key saklıyor onu öğrenmek lazım.

For rent...
cashc0w (OP)
Newbie
*

View Profile
December 24, 2016, 12:04:16 PM

priv key aynıdır da üretim algoritmaları ve şifreleme algoritmaları farklı olur. priv key değişmez ama bunları bilgisayarda açık açık saklamıyor o programlar. 12 olur 24 olur rastgele kelimeler ile şifreliyorlar. biri dosyayı kırmaya çalıştığında o kelimelere ihtiyacı var ki kırıp priv keyleri çalsın. bu yüzden hangi program nasıl priv key saklıyor onu öğrenmek lazım.

Tamam. Bize rastgele verilen 12 ya da 24 adet kelime private key değil. Bu kelimeler private key'imizin saklandığı dosyaların şifrelenmesi için kullanılıyor. Peki electrum cüzdanda ben bu kelimelerle private key'imi nasıl bulabilirim.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: