Bitcoin Forum
May 22, 2024, 10:35:38 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile alışveriş  (Read 7136 times)
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
December 23, 2016, 10:52:11 AM

Hala bitcoin para kazanılma amacı olarak görülüyor, biz burada konuşuyoruz ama insanlar bitcoin alacak yer bulamıyor resmen, kimlik onayı kredi kartı selfie çekil derken adam başlarım bu işe deyip bırakıyor. ayrıca bitcoin alışverişte kullanılmıyor dev bir ponziye dönüşmesinden korkulması gerekiyor artık. para yerine alışverişte kullanamıyorsak ne diye alıyoruz ki bunu biz? bitcoin halka yayılmadı tanınmadı, kullanımı sadece belli başlı borsalarda yapılıyor. bu yüzden artık bitcoin tabanlı farklı projelerin geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. böylece asıl hedefimiz olan tek paranın olduğu bitcoin dünyasına geçiş yapabiliriz.
Gorkem07
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
December 23, 2016, 11:15:34 AM

Cok haklisiniz ben bile cok gec farkina vardim . İnsanlarimiz teknoloji ozurlu ve guvenme sorunu yasayan en onde ulkelerden geliyoruz . Onyargilarimiz everti gecti bunuda yikamiyoruz 3bin tllik 3 gun once aldigim btcler suan daha da degerlendi . Guzel bir yatirim araci bugun yabanci sitye bakarken bitcoin vietnamda  tum hiziyla gelismekte oldgunu ve atmlerine kadar vietnama sokaklara koyduklarini gordum darisi vbizim ulkemize.
phoenix_41
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
December 23, 2016, 04:23:33 PM

Ben local olarak yaygın olduğunu düşünüyorum(ornek:avrupanın bazı semtleri). Tabi bu büyük bir balona dönüşüp kenara atılabileceği ihtimalini değiştirmiyor.
  İlerki zamanlar öngörüler şöyle, dünyada para ℅90 borç olarak üretiliyor. Kağıt Para ölçüsünü yitirmiş bulunmakta. Kendi kripto coinini ureten topluluklar ortaya çıkacaktır. Ve bu bitcoin tüketime(harcanan elektrik hava gidiyor) dayalı değil üretime dayalı gerçekleşecektir. Mesela bir köy düşünün, güneş köyü olsun ismi. Her evde güneş paneli hem elektrik üretiyor hemde pararel olarak karşılığında coin veriyor. Fena mı olur Smiley

serkand
Newbie
*

Activity: 24
Merit: 0

View Profile
December 23, 2016, 04:38:21 PM

Cok haklisiniz ben bile cok gec farkina vardim . İnsanlarimiz teknoloji ozurlu ve guvenme sorunu yasayan en onde ulkelerden geliyoruz . Onyargilarimiz everti gecti bunuda yikamiyoruz 3bin tllik 3 gun once aldigim btcler suan daha da degerlendi . Guzel bir yatirim araci bugun yabanci sitye bakarken bitcoin vietnamda  tum hiziyla gelismekte oldgunu ve atmlerine kadar vietnama sokaklara koyduklarini gordum darisi vbizim ulkemize.

alımı nereden yaptınız ? güven konusunda tereddüt yaşamaları çok anormal değil bence. zamanında internet alışverişi yaparken kredi kart numaramızı verip vermemeyi bile 10 kere düşünürken şu an durum çok farklı. çünkü o dönem çok fazla dolandırıcılık durumları vardı. insanlar çekiniyordu. şu an yine aynı tereddütler yaşanıyor olabilir ki bitcoin gibi bir şeyin genel olarak "güvensiz ve belirsiz" olarak görülüyor çoğu kişi tarafından. bir nebze benim içinde öyle çünkü daha çok yeni araştırmaya başladım.

Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
December 24, 2016, 04:31:43 PM

Bitcoin i lira ile alım gerçekten sıkıntılı şu anda.
Fakat alışverişe kullanımı yok değil, overdrive ve steam (yanlışsam düzeltin) alışveriş için kullanılabildiği uygulamalar.
soldierrrr
Full Member

Activity: 134
Merit: 100

View Profile
December 26, 2016, 11:09:56 AM

Yani bende bitcoin ile baya geç tanıştım ama yani hem yatırım olarak hem de kullanım amacı olarak gayet iyi bir şekilde kullanılabilir bu bitcoin. Mesela dünyaca ünlü alışveriş sitelerine bitcoin ile ödeme gelse mesela ister istemez bu bitcoin'i tanımayan insanlar bile bu bitcoin ile haşır neşir olmaya başlar yani biraz artmaya başlıyor bitcoin ile alışveriş ancak daha geniş olması gerekli diye düşünüyorum.

LUNARBETS SPORTS BETTING DONE RIGHT! BLOG▐═ PLAY NOW ═▌
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬
CHECK  OUT  THE  NEW  AND  IMPROVED  LUNARBETS  WEBSITE
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
December 26, 2016, 01:35:50 PM

Bitcoin i lira ile alım gerçekten sıkıntılı şu anda.
Fakat alışverişe kullanımı yok değil, overdrive ve steam (yanlışsam düzeltin) alışveriş için kullanılabildiği uygulamalar.
resmi olarak kullanılamıyor. steamde BTC ile öde diye bir seçenek yok. ancak BTC ile bir yerden steam cüzdan kodu alıp hesabınıza yükleyebilirsiniz ki bu steam'in garantisi altında bir alış-veriş değildir. çalıntı cüzdan kodları almış olabilirsiniz. o yüzden dikkatle güvenilirliği kanıtlanmış resellerlardan almanız her zaman yarırınıza olacaktır.

For rent...
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
December 26, 2016, 01:51:16 PM

resmi olarak kullanılamıyor. steamde BTC ile öde diye bir seçenek yok. ancak BTC ile bir yerden steam cüzdan kodu alıp hesabınıza yükleyebilirsiniz ki bu steam'in garantisi altında bir alış-veriş değildir. çalıntı cüzdan kodları almış olabilirsiniz. o yüzden dikkatle güvenilirliği kanıtlanmış resellerlardan almanız her zaman yarırınıza olacaktır.

Nasıl Steam'de Bitcoin ile öde yok? Şaka mı yapıyorsunuz yoksa programı hiç açmadınız mı?
Add Funds kısmında görülen şu görseldeki Bitcoin logosu ne oluyor?

koinsever
Hero Member

For Rent

View Profile
December 26, 2016, 05:38:59 PM

Nasıl Steam'de Bitcoin ile öde yok? Şaka mı yapıyorsunuz yoksa programı hiç açmadınız mı?
Add Funds kısmında görülen şu görseldeki Bitcoin logosu ne oluyor?

geçen sene yoktu ben son cüzdan yüklememi geçen kış yaptığım için görmemiştim. hayrat haberine de denk gelmedim hiç. rezillik. bu bence büyük bir adım. gidip hbaerlerdeki konusuna yorum atayım.

burada 2 ayıp var.

1.si reklamı yeteri kadar iyi yapılamıyor.
2.si steam türkiyede resmi satışını BTC ile yapabiliyorsa o zaman teknosa neden yapamıyor?
3.sü steam türkiyede oyunbaşına vergi veriyorsa BTC neye göre beyan ediyor?

şu an vatan bilgisayarda BTC neden kullanılmıyor? steam gibi gıcık bir firma bile kullanabiliyorken?

For rent...
redhack
Legendary
*

Activity: 1859
Merit: 1015

View Profile
December 26, 2016, 05:49:53 PM

Piyasayı ve haberleri takip etmiyorsanız bu sizin sorununuz, zira Steam'in bu atılımı yılın en çok konuşulan konularından biriydi. Dandirik Vatan ve Teknosa'yı dünya lideri Steam ile karşılaştırmak komik olmuş. Bahsettiğiniz yerel firmalar Bitpay ile çalışırlarsa Bitcoin ile ödeme alabilirler.
hhk1045 (OP)
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
December 29, 2016, 01:54:00 AM

Piyasayı ve haberleri takip etmiyorsanız bu sizin sorununuz, zira Steam'in bu atılımı yılın en çok konuşulan konularından biriydi. Dandirik Vatan ve Teknosa'yı dünya lideri Steam ile karşılaştırmak komik olmuş. Bahsettiğiniz yerel firmalar Bitpay ile çalışırlarsa Bitcoin ile ödeme alabilirler.

Steam büyük olaydı ama artık daha da büyükleri lazım.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
December 29, 2016, 08:06:41 AM

Bitcoin bence yeri şekilde gelişiyor bundan daha hızlı gelişirse hızlı giden atın...  Seyrek düşer misali olur bence. Yapılabilecek en iyi şekilde ilerliyor BTCTurk un kapatılması kötü oldu ama doğrudur.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 30, 2016, 09:38:59 AM

Bitcoinin Turkiyede bilinirliginin olmamasi, firmalarin tanimamasi demek bitcoin bilinmiyor demek degil.
Bugun dunyanin bir cok yerinde yalnizca bitcoin ile yasayabilirsiniz, ucak biletinden otel rezervasyonuna, sokaktaki sosisciden araba kiralamaya, Microsoft'tan Dell'e  dev firmalar zaten bitcoin kabul ediyor ve kisa sure sonra etmeye baslayacak. Android Pay icin Api hazir ve bazi 3. parti firmalar uzerinde calisiyor, yakinda dolayli olarak google da bir sekilde bitcoine bulasmis olacak.

https://99bitcoins.com/who-accepts-bitcoins-payment-companies-stores-take-bitcoins/
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 30, 2016, 09:51:18 AM

Steam büyük olaydı ama artık daha da büyükleri lazım.

Steam Valve Corporation'a ait bir birim ve Valve Corporation un 2.5 milyar dolar oz sermayesi var. Daha ne kadar buyuk olacakti ? Vestelin asagi yukari oz sermayesi 500 Milyon dolar.
Dammitt
Hero Member

Merit: 507

View Profile
December 30, 2016, 12:41:24 PM

Bitcoin ile alışverişin yaygınlaşması için tanınmasından çok daha çok öğretilmesi lazım daha bitcoini bilmeyen bir çok insan var. En kısa yoldan bitcoin sorunca deepwebmi diyen kişiler var kısaca reklamının yapılması lazım buda biraz'da çevremize bu işi öğretmekle olur kısaca herkese bitcoini yavaş ve ağırdan öğretmekle.

Steam bitcoin kabul ediyor bunu biliyoruz. Ayrıca mağazalara bu konu hakkında gittiğimiz halde bu işi söylemek lazım acaba kaç kişi bu konu hakkında bir çalışma yaptı ben genelde her mağazaya gittiğimde bunu söylüyorum.
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
January 05, 2017, 07:08:33 AM

Türkiye de öncelikle bu işleri en kolay adapte olabilecek şirketler tabiki e-ticaret sektörü. hepsiburada, gittigidiyor ve tatil için rezervasyon sistemi oluşturan kurumsal şirketlerle, bilet satışı yapan firmalar. zamanla olacak bir konu daha devlet o noktaya gelmedi. şu an için daha ciddi sorunlar var.. pat diye ortaya atılacak bir sistem değil. kullanılmaya başlarsa devlet gerekli olan tüm güvenlik tedbirleri almakla yükümlü.
Türkiye için daha erken diyorum..
koinsever
Hero Member

For Rent

View Profile
January 05, 2017, 07:59:43 PM

ya milletin BTCi ponzilere giriş için tanıması ne kadar acı. biri patlıyor adamın başı yanıyor sonra BTCi duyunca biliyorum piramit, ponzi o diyor. hiç yok mu aramızda gittigidiyorun, sahibindenin, hepsiburadanın, sanalpazarın yok mu bir babayiğit abi şöle bi sistem var onu sizde kullansanıza diye anlatabilecek? ya da ne bileyim gidip en azından sunum yapabilecek? bir babayiğit aranıyor.

For rent...
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1515

View Profile
January 06, 2017, 09:01:24 PM

ya milletin BTCi ponzilere giriş için tanıması ne kadar acı. biri patlıyor adamın başı yanıyor sonra BTCi duyunca biliyorum piramit, ponzi o diyor. hiç yok mu aramızda gittigidiyorun, sahibindenin, hepsiburadanın, sanalpazarın yok mu bir babayiğit abi şöle bi sistem var onu sizde kullansanıza diye anlatabilecek? ya da ne bileyim gidip en azından sunum yapabilecek? bir babayiğit aranıyor.

Bitcoin paradır ve herkes parasını istediği gibi kullanabilir. Eğer Bitcoiniyle ponziye girmişse bu kendi salaklığıdır kendisi parası yenen enayidir. Titanlar Türk Lirası ile para toplarken bir kişi çıkıp Türk Lirası ponzidir dedi mi? Bırakın kendi cahilliklerinde boğulsunlar.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
January 07, 2017, 08:36:37 AM

Bitcoin paradır ve herkes parasını istediği gibi kullanabilir. Eğer Bitcoiniyle ponziye girmişse bu kendi salaklığıdır kendisi parası yenen enayidir. Titanlar Türk Lirası ile para toplarken bir kişi çıkıp Türk Lirası ponzidir dedi mi? Bırakın kendi cahilliklerinde boğulsunlar.

Merhaba;

Ben ki BTC'den SCI dizisi ile haberdar olmuşken reklam kısmının zor olduğunu düşünüyorum. Epay siteleri seve seve girecekler bu işe. Asıl çözüm  kredi kartına muadil olarak bu sistemi geliştirmek olur sanırım.

İyi dileklerimle
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
February 03, 2017, 02:50:52 PM

bitcoini kime anlattıysam ikna edemedim zamanla fiyattaki yükselişleri kendi gözleriyle görünce ikna oldular. Smiley bizim insanımız böyle maalesef. bir yandan onlarda haklı her gün yeni bir dolandırıcılık çeşidi  ortaya çıkıyor Smiley
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: