Bitcoin Forum
June 15, 2024, 08:09:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ile alışveriş  (Read 7143 times)
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 05, 2017, 12:01:25 AM

Henüz çok erken. Çok erken olması da bizler için iyi bir şey aslında. Ben henüz istediğim rezervi yakalayamadım ki küçük ölçekli bir yatırımcıyım. Henüz erken olmasını sağlayan ise büyük yatırımcı. O bile istediği rezervi yakalayamamışken bizdeki bu acele niye?
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 07, 2017, 03:00:39 PM

Ülkemizde kulanımının yaygınlaşmasına neredeyse imkansız gözüyle bakıyorum dünya çapında da bir yere kadar kullanım alanı bulacaktır diye düşünmekteyim.
Arszilla
Member
**

Activity: 76
Merit: 10

View Profile
February 07, 2017, 10:42:35 PM

Ülkemizde kulanımının yaygınlaşmasına neredeyse imkansız gözüyle bakıyorum dünya çapında da bir yere kadar kullanım alanı bulacaktır diye düşünmekteyim.

Venezuela, Hindistan vs gibi ulkeler ekonomileri battikca ve devlet adamin parasina el koymaya baslayinca yayginlasti. Bizde is hala oraya gelmedi diye boyle "seckin" kisiler bilip kullaniyor. Ben mayis civari BTCte goz attigimda (Paypal'in kapanmasi ile) bayagi sastim. Cunku 2009'da bu dolandirma vsdir dedim ve bir daha bakmadim. Mayista BTCnin fiyati 400 dolar civariydi ve ulkeminzin su halini dusunursek BTC altin degerinde su an. Cumhuriyet altinink kadar, hatta ondanda degerli.

Kime anlattiysam anlamadilar, neden bunla ugrasiyorsun dediler ve dolara vsye bakmaya devam ettiler. Bu bizim kurtulusumuz diyorum ama donleyen yok...
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490
Merit: 250

View Profile WWW
February 08, 2017, 07:03:53 PM

Türkiyede Bitcoin ile alışveriş'in yaygınlaşması bir yana bitçoine aşina bir toplum olmamız çok zor, bu kadar komplocu bir toplum olmuşuz ki bitçoinden şüphelenmemeleri için hiç bir sebep yok

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
February 08, 2017, 09:48:06 PM

Henüz çok erken. Çok erken olması da bizler için iyi bir şey aslında. Ben henüz istediğim rezervi yakalayamadım ki küçük ölçekli bir yatırımcıyım. Henüz erken olmasını sağlayan ise büyük yatırımcı. O bile istediği rezervi yakalayamamışken bizdeki bu acele niye?
Yoruma aynen katılıyorum. Şu an çok fazla tanınmıyor olması aslında bizim en büyük avantajımız. Zaten herkes tarafından tanınıp blindiğinde fiyatı şuankinden çok farklı olacak. Tabi benim sözüm bitcoin üzerinden yatırım yapmak isteyenler için. Demek istediğim artan popülarite ile beraber talep artacak, artan talep, fiyatıda yükseltecek. Bu talep oluşmadan ne kadar toplarsak o kadar iyi.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
February 09, 2017, 09:11:54 PM

Acele etmeyin arkadaşlar. Biz daha demokratik bir toplum olabildik mi, olamadık mı onu oylayacağız. Siz bitcoin ile alış verişten bahsediyorsunuz. Hele bir karar verelim, demokrasi mi sultanlık mı, sonra bitcoine de sıra gelecek =)

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
CyberCombat
Sr. Member

Activity: 490

View Profile WWW
February 17, 2017, 10:04:33 AM

Bende hosting firmasi ariyorum, reseller alacagim, tabiki de yurtdisi lokasyonlu olmasi gerkiyor, bitcoin kabul eden host varmidir?

██▄▄▄
                  ██████▄▄

▄█▄             ████████▄
  █████▄    ▄▄▄▀▀▀        ███
 ███████▄▄▀▀           ▄▄█████
███████▀             ▐█████████
█████                ▐█████████
█████▄▄▄▄             █████████
 █████████             ▀██████
  ████████▄▄             ▀▀██
   ▀██████████▄  ▄▌    ▄█▄
     ▀▀███████████▀  ███▀▀
         ▀▀▀██▀▀▀     ▀
.
FortuneJack
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MIAMI Garage
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
MAJESTIC7
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
6 BTC WELCOME OFFER
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
.
█▀▀▀▀▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄▄▄▄▄
.
Join Now

▀▀▀▀▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
Naokia980
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

★PlayAmo.com★

View Profile WWW
February 27, 2017, 11:46:51 AM

Bitcoini ülke olarak kabullenmemiz zaman alıcak.Amma değer bence sonunda kazanan ekonomi olucak. Wink

sero5050
Member
**

Activity: 70

Bitcoin Ticaretcisi - Bitcoin Madenciliği

View Profile
March 07, 2017, 07:37:25 PM

Steamde BTC kullanılsada cüzdan yüklemesinde BTC iadesi alamıyoruz yani önermem pekde CSGO almıştım fakat iade edemiyorum steam cüzdan bakiyesi olarak geliyor oda bir işime yaramaz sizce btc iadesi neden yapılmıyor
bitavm.com
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
March 09, 2017, 11:25:20 AM

Arkadaşlar Merhaba,

Türkiye'nin sadece bitcoin alışverişi yapılan ilk e-ticaret sitesi www.bitavm.com ile karşınızdayız. Güvenilir ve hızlı alışveriş için buradayız. Sitemizde alışveriş için bitpay.com ve gourl.io aracı ödeme sistemleri kullanılmaktadır. Şu an için altın,oyuncak,bijuteri-hobi,saat ve antika kilim-kılıf bölümlerimiz mevcuttur. Zamanla ürün portföyümüzü daha da genişleteceğiz ve eksikliklerimizi gidereceğiz. Sitemizden alışveriş yaparken aynı zamanda chat bölümünden birebir bize ulaşma imkanı bulacaksınız ve isteğe özel ürün siparişlerinde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Ürünler dilerseniz İstanbul, Ankara ve Kayseri içi tarafımızdan elden teslim edilebilir, dilerseniz de kargo firması ile tarafınıza ulaştırılır.  Hızlı ürün tedariği ve güvenli ödeme sistemi ile fark oluşturacağız.

Biz Kimiz:

Ankara genelinde 1 led aydınlatma, 1 giyim mağazası ve 3 adet e-ticaret sitesi bulunan yurtiçi ve yurtdışına satış yapan bir firmayız. Güvenli alışveriş için websitemize bekliyoruz.
www.bitavm.com gururla sunar...
prowas
Full Member

Activity: 240
Merit: 102

View Profile
March 09, 2017, 06:31:50 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1818594.0

buda benden olsun  Smiley
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 13, 2017, 08:15:59 PM

Ben ticaret amacıyla kullanıyorum ve pek çok kullanan ciddi paralar döndüren insanlar gördüm. Tabi yaptığım şey şirket bazında değil.
mustoyildiz
Newbie
*

Activity: 49
Merit: 0

View Profile
May 31, 2017, 01:27:26 PM

Halkın bitcoin ile haşır neşir olamamasinin nedenini bitcoin satan yerlerin genelinin kişinin sülalesinin kimlik kayıtlarını, ikametgahini bu da yetmiyor selfisini neredeyse parmak izini bile almaya calismalarindan dolayıdır.
Ek olarak devletlerin de bitcoin vb sistemler ile aralarının iyi olmaması gösterilebilir.
temeler
Sr. Member

Activity: 588

View Profile
June 02, 2017, 09:26:15 PM

Halkın bitcoin ile haşır neşir olamamasinin nedenini bitcoin satan yerlerin genelinin kişinin sülalesinin kimlik kayıtlarını, ikametgahini bu da yetmiyor selfisini neredeyse parmak izini bile almaya calismalarindan dolayıdır.
Ek olarak devletlerin de bitcoin vb sistemler ile aralarının iyi olmaması gösterilebilir.

Bence bunların üstüne fiyatının çok yüksek olması da bir etken olarak düşünüyorum. İnsanlara 1 tanesi 10000 tl diyince ağızları açık kalıyor ki 5000 $ dan bahsediliyor o zaman ne olacak merak ediyorum. 1 BTC = 20000 TL bilmeyen kim alır az para değil.
GeopByte
Member
**

Activity: 90

View Profile
June 03, 2017, 11:18:50 AM

https://www.coinpayments.net/store-directory
yurtdışında BTC hatta altcoin kabul eden yerleri bu sitede listelemişler. yurt içinde de buna benzer bir sitenin olması iyi olurdu, insanların hangi firmanın BTC ya da altcoin kabul ettiğini bilmesi açısından
Kubilay
Jr. Member
*

Activity: 40
Merit: 1

View Profile
June 03, 2017, 05:48:32 PM

Bilinçsiz bireylerin oldukça fazla olduğu toplumumuzun büyük bir kısmı BTC-Coin işlemlerine adapte olamayacaktır. Bunu geçtim, bahsettiğim kesimin Coin sistemlerini duyunca komplo teorileri üretmeleri, açılacak BTC ATM'lerine şeytan icadı diyip saldırmaları görülecek şeylerdir.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
June 03, 2017, 07:10:50 PM

https://www.coinpayments.net/store-directory
yurtdışında BTC hatta altcoin kabul eden yerleri bu sitede listelemişler. yurt içinde de buna benzer bir sitenin olması iyi olurdu, insanların hangi firmanın BTC ya da altcoin kabul ettiğini bilmesi açısından

Cointürk sitesinde böyle bir liste var. Ama güncel mi dersen, zannetmiyorum... İstediğin siteden alışverişi Bitcoin (veya altcoin) ile yapan bir servis olsa ne güzel olurdu değil mi?
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
June 03, 2017, 11:22:06 PM

Merhaba;

BTC atm kaç tane, nerede var? Harita ve nerede olduklarını biliyorum. Yani neredeler? Hızlı işlem yapalım.

İyi dileklerimle
efeaydin
Full Member

Activity: 181
Merit: 102

View Profile
June 04, 2017, 04:58:09 AM

Merhaba;

BTC atm kaç tane, nerede var? Harita ve nerede olduklarını biliyorum. Yani neredeler? Hızlı işlem yapalım.

İyi dileklerimle

En son Atatürk Havalimanında bir tane açıldığına dair bir haber görmüştüm. Sanırım bir tek orada var.

//Edit
Şimdi okudum o da kapatılmış.
kacakkipri
Full Member

Activity: 350
Merit: 171

View Profile
June 08, 2017, 02:17:34 PM

Bitcoin ile alışverişi kolaylaştırmak için yapılan alt coin çalışmaları var plutus ve metal pay gibi bunları takip edebilirsiniz merak ediyorsanız

▀▄▀  T E M C O ~ Supply Chain Powered by Bitcoin Network, RSK ▀▄▀
  Officially Supported by RSK, TLDR Capital and Korea Investment Partners (KIP). 
Website   ★   Facebook   ★   Twitter   ★   Telegram   ★   Medium   ★   Reddit
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: