Bitcoin Forum
May 05, 2024, 07:41:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BBC - 2016'nın en çok getiri sağlayan yatırım aracı Bitcoin  (Read 1405 times)
NotSoBad (OP)
Member
**

Activity: 89
Merit: 10

View Profile
December 27, 2016, 08:46:17 PM

BBC Türkçe'nin yaptığı habere göre Bitcoin 2016 yılında bir çok emtia ve borsayı geride bırakarak getiri açısından liste başına ilerledi.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-38436125

Umarım bu gibi haberler çoğalır
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714938107
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714938107
Reply with quote  #2

1714938107
Report to moderator
eksi30
Member
**

Activity: 93

View Profile
December 27, 2016, 11:30:32 PM

Btcnin yaygınlaşması ve kullanım alanının artması adına güzel haber
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
December 28, 2016, 09:44:04 AM

Haberi okurken araya "Bitcoin'in yaratıcısı kimliğini açıkladı" haberinin linkini de eklemişler, haberde güncelleme yapılmamış bitcoin mucidini Craig Wright olarak tanıyacaktır okuyanlar.

Şu detayda ilgi çekici:
Kripto para veya dijital altın olarak da tanımlanan Bitcoin'i kimileri geleceğin para birimi olarak görse de kimileri herhangi bir merkez bankası tarafından basılmamasını güvenilmemesi için bir gerekçe olarak gösteriyor.

Büyük yatırımcılar için geçerli bir yorum ama bizim için tam aksi bir durum var.

Sonuç olarak bitcoin büyümeye devam edecek.
NotSoBad (OP)
Member
**

Activity: 89

View Profile
December 28, 2016, 09:56:16 AM

Haberi bir arkadaşım yollamıştı, ister istemez şöyle bir düşünce oluşuyor insanlarda "bu herif bize boşuna bitcoin'den bahsetmiyormuş"

Genel olarak iktisat teorilerinden az çok haberdar olanlar için bitcoin ilginç bir alternatif sunuyor. Yani genel ekonomik düzenden rahatsız olan, alternatif arayan insanlar için umut verici oluyor.
bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
December 28, 2016, 10:02:56 AM

Bende birkaç kere bir arkadaşıma bahsettim detaylı olarak konuşmadık çünkü insanın merakı sarmayınca pek anlamıyor. Zaten bana dediği sen ilgilen işte ben anlamam o işlerden. Bunu diyen arkadaşım şu yeni çıkan pound paralarından alıp satıyordu. Kısacası bitcoin'e işi düşmeyen birisi kolay kolay bulaşmıyor ama zamanı geldiğinde neden şimdi haberim oldu diye bir çok kimsenin düşüneceğine eminim.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
December 28, 2016, 03:03:45 PM

geçen bloomberg tvde de konuşuldu 6 ayda yüzde 107 kazandırdır dediler o saatlerde yüzde 117 olmuştu bile Cheesy
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
December 28, 2016, 06:55:51 PM

Bu tarz haberler ile büyük balıkların ilgisini çekmekten başka işe yaramayacak bence. Bitcoin olarak gelir elde edilmediği sürece, eldeki bitcoin artmadığı sürece, elinde bitcoin tutmak ile altın tutmak arasındaki tek fark, kar marjı oluyor. Bu da bir nevi bankaya para yatırıp faiz almak gibi.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
Gorkem07
Member
**

Activity: 112

View Profile
January 04, 2017, 11:33:51 AM

Bende baslayali 11 gun oldu gercekten de neden bu kadar gec kesfettigm icin kendime kiziyorum bir arkadasim vesilesi ile buldum . Suanda kâr gercekten guzel duruyor .Akmasada damlar misali ufakdan da olsa para kazaniyoruz Smiley
karmenali
Hero Member

Merit: 515

View Profile
January 04, 2017, 01:34:50 PM

Bende baslayali 11 gun oldu gercekten de neden bu kadar gec kesfettigm icin kendime kiziyorum bir arkadasim vesilesi ile buldum . Suanda kâr gercekten guzel duruyor .Akmasada damlar misali ufakdan da olsa para kazaniyoruz Smiley
iyi kazançlar dilerim o halde , forumda okuyabildiğiniz kadar yazı okumanızı öneririm , size çok fazla faydası olacaktır.Bu işte bir anda puff olmak var  Wink
Deflasyonist yapıya sahip olduğundan normaldir , uzun vadede getiri sağlaması Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: