Bitcoin Forum
June 19, 2024, 01:59:41 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Geleceği Ne Kadar Öngörebiliriz ?  (Read 1674 times)
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
December 28, 2016, 04:58:24 AM
Last edit: December 28, 2016, 05:09:51 AM by xRaVeNx

WatchDogs 2 ile beraber "Predictive World" adında bir sistem kurmuşlar. Sizden facebook ile bağlanmanızı istiyor ve verilerinizi oradan çekiyor ve gelecek 10 yıla kadar tahminlerde bulunuyormuş. Tanıtım videosunda da "Big Data" die sayıklayıp duruyorlar, anladığım kadarıyla kişisel veri topluyorlar. Çok bilgim yok fakat konu hakkında bir başlık olmasının uygun olacağını düşündüm. Proje Cambridge Uni. nin başının altından çıkıyor.

Link : https://predictiveworld.watchdogs.com/en/

NOT : KESİNLİKLE FACEBOOK İLE BAĞLANMANIZI ÖNERMİYORUM!!
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
December 28, 2016, 10:27:57 AM

WatchDogs 2 ile beraber "Predictive World" adında bir sistem kurmuşlar. Sizden facebook ile bağlanmanızı istiyor ve verilerinizi oradan çekiyor ve gelecek 10 yıla kadar tahminlerde bulunuyormuş. Tanıtım videosunda da "Big Data" die sayıklayıp duruyorlar, anladığım kadarıyla kişisel veri topluyorlar. Çok bilgim yok fakat konu hakkında bir başlık olmasının uygun olacağını düşündüm. Proje Cambridge Uni. nin başının altından çıkıyor.

Saçma ötesi.
xRaVeNx (OP)
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
December 28, 2016, 12:00:31 PM

Saçma ötesi.

Maksat insanlardan veri almak oluduğundan bence gayet başarılı bir yöntem olmuş. İnsanlar bu tarz şeyleri hep merak ederler.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
December 28, 2016, 12:38:52 PM

Bu sosyal medya olayının boku çıktı. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Herkes herkesin her şeyini biliyor amk.
Çok rahatsız edici bir şey bu.
Günümüzde cracker dediğimiz adamlar artık öyle dictionary atak felan yapmıyor direk sosyal mühendislik ile milletin parolasını çat buluyorlar.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
December 28, 2016, 01:04:57 PM

Bu sosyal medya olayının boku çıktı. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Herkes herkesin her şeyini biliyor amk.
Çok rahatsız edici bir şey bu.
Günümüzde cracker dediğimiz adamlar artık öyle dictionary atak felan yapmıyor direk sosyal mühendislik ile milletin parolasını çat buluyorlar.

Zaten amaç bu artık millet oyunları oynarken bile sosyal medya üzerinden bağlanarak oynuyor bir veri alımı oluyor amaçları o bu sayede o kişiyi tanıyabiliyorlar. O yüzden bu sosyal medyayı bile pek fazla kullanmayın birisiyim milletin dini imanı para olmuş. Eskiden millete bir link yollanırdı bu kabul edilince hop şifre elinde olurdu artık daha değişik teknikler kullanıyorlar. Bunlarda ona benzer hareket.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
December 28, 2016, 03:09:12 PM

Yıl oldu 2017 insanlar hala Facebook kullanıyor ve kişisel her bilgilerini internette paylaşıyorsa belli şirketlerin bu verileri toplamak için yapacağı bu tarz çok şey olur. Siz istemedikten sonra özel bilgilerinizi öğrenemezler ama bu tarz şeylere girdiğinizde internetteki parmak izinizi kendi ellerinizle vermiş oluyorsunuz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
December 28, 2016, 05:10:35 PM

Yıl oldu 2017 insanlar hala Facebook kullanıyor ve kişisel her bilgilerini internette paylaşıyorsa belli şirketlerin bu verileri toplamak için yapacağı bu tarz çok şey olur. Siz istemedikten sonra özel bilgilerinizi öğrenemezler ama bu tarz şeylere girdiğinizde internetteki parmak izinizi kendi ellerinizle vermiş oluyorsunuz.

Eğer bilinçli bir şekilde kullanılırsa neden olmasın facebook devri bana göre kapandı ben daha çok milleti instagram ve snapchat denilen bir şey çıktı genelde denk geliyorumda hep bunu kullanıyorlar. Ayrıca haberleşme aracı olarak whatsapp'da şu anda yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Bana kalırsa facebook kalmadı girenlerde denk gelirsem oyun oynuyor her zaman dediğim gibi o oyunlarda bile verilerini girmek için izin istiyor işte o zaman kopuyor olay.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
December 28, 2016, 07:24:00 PM

Sosyal medya dediğimiz mecraların hepsi bilgi toplama merkezi oldu artık. Hatta kullandığımız browserlar bile her şeyimizi kaydediyor. Ki onlara gelene kadar, akıllı telefonlar var. Hepimiz de kullanıyoruz. O yüzden fazla da paranoyak olmamak lazım. Zaten bütün bilgilerimiz çoktan depolandı.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
lahmacunkuregi
Sr. Member

Activity: 403
Merit: 250

internet aktivist

View Profile
December 29, 2016, 12:00:32 AM

Eski sahte bir facebook hesabıyla giriş yaptım, tasarım, animasyonlar falan iyide hiç bir işe yaramayan analizlerle doldurmuşlar sırf dolu gözüksün diye  Grin siz en iyisi bi kahve falı baktırın daha iyidir

mutlu
Member
**

Activity: 62
Merit: 10

View Profile
October 19, 2017, 01:49:42 PM

I sanlardan bilgi almak icin yapiyolar ya ne tahmini Cheesy
SatanicTyrus
Newbie
*

Activity: 30
Merit: 0

View Profile
October 19, 2017, 04:33:18 PM

Bence geleceği düşünen düşündüğünü yaşayamaz o yüzden s.edin düşünmeyin geleceğinizi de gelsin yaşayalım belki kötü belki iyi olacak ama öngörüp kötü olmasındansa öngörmeyip %50 şansla yaşa daha iyi
BattleWings
Member
**

Activity: 98

View Profile
October 19, 2017, 04:39:21 PM

Her insan yaşayış tarzı , gelir seviyesi , aileden gelen para , yapılan işler ve içinde olduğu girişimler doğrultusunda geleceği  ön görebilir .
Tabi konuyu açan arkadaş gelecekten kastettiğini vaad etmemiş . 5 yıl mı 10 yıl mı yoksa evlilik zamanları mı ? Bunlardan birini baz alarak aslında gelecekle ilgili olayları tahmın etmek bu kadar zor değil .  Bu sistem bana black mirror'unda bir bölümünü hatırlattı sanal bir insan yaratıyorlardı programlayarak . Ama bunun doğruluk oranınının çok az olacağını düşünüyorum bence boş işler bunlar Smiley
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
October 19, 2017, 05:25:56 PM

big data her an gözümüzün önünde arkadaşlar yok sayamayız. Dünya artık böyle işliyor, google reklamdan tut mcdonalds'ın açılacağı konuma kadar her şeyde kullanılıyor. bilgi güçtür şimdi yanına hayalgücü eklendi, o hayalgücü ile teknoloji devrim atlıyor geride kalanlar da sadece bakıyor, manipüle ediliyor, sürü muamelesi görüyor maalesef

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 19, 2017, 06:04:29 PM

onların açısından iyi bir yöntem güzel ilgi çekici bir pazarlama yöntemi ama elbette saçma. bazı şeyleri ticari başarısıyla ele alıyorum galiba amacı para kazanmaksa ve bunu kazanıyorsa başarılı buluyorum ve buna takılmıyorum. belki yanlış ama değiştiremiyorum son zamanlarda ki bakış açım bu...
oinokhoe
Member
**

Activity: 140

View Profile
October 19, 2017, 08:02:29 PM

çok doğru bulmuyorum böyle şeyleri.
Risotto
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
October 23, 2017, 01:51:21 PM

kesinlikle saçma sapan bir tatmin anketi sunarak kişisel verilerinize erişiyorlar. benim facebookum makara giflerle dolu. paylaştıklarıma bakıp bana komedyen olcaksın dese ne olur demese ne olur. ha hayır ben jinekolog olsam bunu nerden bilebilir facebookumdaki verilerden. saçmalık ötesi
DebelenenBocuk
Member
**

Activity: 84

View Profile
October 24, 2017, 05:22:55 PM

Herkes sosyal medya ile bağlantılı girişimcilik adına proje yapma içerisinde . Şundan on sene öncesine kadar facebook ile şimdinin facebook'unu kıyaslarsak şuan her boka facebook ile girebiliyoruz (tanışma programlarından tut skype vs.) Bu da onlardan bir tanesi ama bence olmamış çok saçma bir fikir .
Geleceği öngörecekmiş pehh.  Hayat insana öyle kazıklar atıyo ki burnunun önünü göremiyosun aq
MedOff125
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
October 24, 2017, 06:19:09 PM

herkes kendi istediği yaşam tarzını ve hedeflerini bilip bunlar için çaba harcadığı sürece öngerme olasılığını arttırabilir
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182

The future is your Genome

View Profile
October 24, 2017, 06:55:31 PM

Loto sonuçlarını ön görsem benim için fazlasıyla yeterli olur aslında ömrüm boyunca unutmam. Grin

zorbit
Full Member

Activity: 218

View Profile
October 24, 2017, 07:41:17 PM

boyle bir sey mumkun degil. gerceklesmeyen hicbir durum keisinlik arzetmedigi icin olasiliklar ve 6. his disinda baska bir alternatifiniz yok
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: