Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:41:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]  All
  Print  
Author Topic: Starbucks'ta Bitcoin ile ödeme dönemi başladı  (Read 7894 times)
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
March 05, 2018, 07:47:52 PM

Geçen gün de Starbucks'ta Bitcoin ile ödeme başlatıldı diye bir haber çıkmıştı, eskiden de çıkmış anlamadım zaten yapılmamış mıydı bu? Bence Bitcoin'in artık daha büyük firmalara ihtiyacı var, ne biliyim bir Amazon, bir Steam(var zaten), Origin, Gittigidiyor, Ebay tarzı siteler.
1715103703
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715103703
Reply with quote  #2

1715103703
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 07:57:34 PM

Geçen gün de Starbucks'ta Bitcoin ile ödeme başlatıldı diye bir haber çıkmıştı, eskiden de çıkmış anlamadım zaten yapılmamış mıydı bu? Bence Bitcoin'in artık daha büyük firmalara ihtiyacı var, ne biliyim bir Amazon, bir Steam(var zaten), Origin, Gittigidiyor, Ebay tarzı siteler.

Aynen dediğin gibi katılıyorum bende Starbucks tamam büyük ama büyük çapta kullanım sağlamaz ki abi. Sadece reklam üzerine yapılmış bir iş olur. O yüzden dediğin gibi büyük çapta işletmelerde yakın zamanda ise girsin ki bitcoin için altın çağına geçiş yapalım
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 449

View Profile
March 05, 2018, 09:01:27 PM

Kullanıcı sayısı ne durumda acaba şu sıralarda Starbucks vs. gibi yerlerde merak ettim.Lightning ödeme yöntemi kullanılmaya başlandıysa daha çok rağbet görür herhalde diye düşünüyorum.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
March 05, 2018, 11:22:06 PM

Türk starbucks ta böyle bir durum olsa gerçekten çok hoş olurdur. ilk müşteriler de ben olurdurm. o kadar iddalıyım, düşünün.
Angolem
Member
**

Merit: 11

View Profile
March 05, 2018, 11:50:59 PM

Starbucks ile başlamış olması küçük bir gelişme ama yinede başladı ya. Gerisi de gelir hatta AliExpress eBay Amazon gibi şirketler de bu işe girerse ciddi manada bitcoinnin çağı olabilir. Ama onun için devletlerinde biraz garanti vermesi lazım gibi
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 06, 2018, 10:01:04 AM

Bitcoinin yayginlasmasi icin oncelikle devletlerin bitcoini onaylamasi ve yatirimciya guvence vermesi gerekiyor. Sonrasinda buyuk sirketlerin odeme sistemi olarak bitcoini tercih ettiklerini gorecegiz.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
March 06, 2018, 10:09:29 AM

Türk starbucks ta böyle bir durum olsa gerçekten çok hoş olurdur. ilk müşteriler de ben olurdurm. o kadar iddalıyım, düşünün.

Bir kahve için o kadar fee ücreti ödemeye hazır mısınız Huh Kulağa hoş gelen bir fikir ama şuanki fee ücretlerini göz önüne alıcak olursak pratikte yarardan çok zararı olur.Bence Starbucks sadece reklam peşinde koşmuş.
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
March 08, 2018, 01:54:33 PM

Bitcoin'in günlük ödeme aracı olması yolunda her aşamada destek gelmeye devam ediyor. Bir kahve için bugün ödenecek fee ücreti yüksek ama yarın öbür gün fee ücretleri minumuma inince kahve ücretini bitcoin ile ödeyebiliriz.
afgan355
Member
**

Activity: 201

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 09, 2018, 08:57:13 PM

starbucks reklam açısından iyi bir tercih olmuş hem kendi için hem de bu konudan haberi olmayan milyonlarca insanın haberdar olması için çok kullanılan bir hizmet markasının böyle bir işe kalkışması sevindirici

electronic981
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
March 10, 2018, 07:17:17 PM

starbucks bitcoin ile ödeme alsın, günlük ödeme parsı bitcoin olsun, talep artsın, bitcoin transferi hızı düzeldi, insanlar yiyecek içcek ihtiyaçlarını cryptocurrency ile ödeyerek yapabilir, gelecek tam da böyle olacak.
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
March 10, 2018, 09:17:39 PM

bence starbuck ın, kripto ödeme teknolojisine geçemesi gereken süre geldi de geçiyor, yani baktığınız zaman çok ileri bir teknoloji bu büyük şirketlerin adapte olması lazım,
snipetr
Full Member

Activity: 294

View Profile
March 10, 2018, 10:42:24 PM

Bütün gıda şirketleri bitcoin litecoin gibi paralara geçiş yapmalı uçak bileti seyahat alış veriş fatura ödeme vs. her alanda bitcoin ile ödeme olanaklarının artması ile 10 yıla kalmaz yerel para birimlerini yerine yüzde 30 dijital para kullanılır.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322

View Profile
March 10, 2018, 10:58:10 PM

Her zamanki gibi Türkiye serveri geri kalmış. Adamlar gerek yok işimiz olmaz öyle şeylerle diyor. Zaten kazanıyoruz ne yapalım onu Smiley
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 11, 2018, 01:14:40 PM

Fee ücreti yüksek düşük fiyatlı bir ürün alırken bitcoin kullanmanın cazibesi yok. ilgi görmez, fee ücretinin düşeceği hallerde günlük ödeme için btc kullanılır, aksi takdirde çözüm bulunamazsa süreç ertelenir.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
headache1327
Member
**

Activity: 196

View Profile
March 11, 2018, 02:27:56 PM

starbucks reklam yapmak için böyle bir karar verdi ama uygulamada sorunlar var ve devam ediyor, bugün bitcoin yatırım açısından değerlendirirken ödeme aracı olarak kullanmak isteyen çıkmaz.
helevela
Member
**

Activity: 224

View Profile
March 11, 2018, 02:32:52 PM

kahve içmeye geldik be hocam kahve soğudu hala ödemeyi almadınız al da sal beni artık gibi isyanların olması muhtemel Cheesy bu durum bitcoinin değerlenmesi açısından doğru olur sadece
TheUnknownMan
Full Member

View Profile
March 11, 2018, 04:54:46 PM

Lightning ödeme sisteminin yapıldığını ve kullanılmaya başlandığını duymuştum.Nasıl işliyor acaba çok merak ettim.Gerçekten işlemler çok hızlı mı ve fee ücreti sıkıntısı azaltıldı mı?
ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
May 22, 2018, 03:22:10 PM

Boyle bişey olur gibi dünyanın her yerinde olan Starbucks yapar Boyle bişey ama kucuk odemeleri filan nasi alacaklar tam olarak anlayamadım .
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]  All
  Print  

Jump to: