Bitcoin Forum
June 03, 2024, 09:24:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: günah almamak lazım.  (Read 1118 times)
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
December 31, 2016, 12:54:50 PM

Arkadaşlar,
hayatta insanın başına her şey gelebilir. Ön yargılı olmamakta fayda var. Bakın başıma da şöyle bir olay geldi.
sahibinden üzerinden Yozgat'da yaşan bir arkadaştan notebook için  ram satın almak üzere anlaştık.
Arkadaş elinde 4 tane ram olduğunu ancak aynı ram lerden yozgatdaki bilgisayarcılarda arayıp bulup gönderebileceğini söyledi.
4 ram'i get ile satın aldım. ürünler geldi. Sorun yok. Bir kaç gün sonra arkadaş aradı abi bu hafta sonu bilgisayarcıları dolaşacağım bana nakit gönderirsen direk alayım dedi.
bir çarşamba günüydü. 600 TL para gönderdim. Perşembe aradı abi parayı çektim bankadan cumartesi dolaşacağım dedi tamam dedik kapattık. Bir daha arkadaştan haber alamadım.
Cebi çalıyor açılmıyor. mail atıyorum dönmüyor. dedim dolandırım mı acaba? gittim savcılığa dilekçe verdim. adı adresi bu, şunu aldım şöyle ödedim sonra şu hesaba bu kadar gönderdim.
yazışamaları felan döktüm verdim dilekçeyi.

1 ay sonra haberi geldi, savcılık kolluk kuvveti marifetiyle aldırmak istemiş. Meğerse o cumartesi araba çarpmış çarşıda arkadaşa vefat etmiş. Babasını almışlar karakola ifade vermesi için böyle öğrendim durumu.
Babası aradı kardeşim oğlumun üstünden 300 TL küsür para çıktı birde 3 tane elektronik devre, Bunlar senin anladığım kadarıyla göndereyim dedi. Dedim amca devreleri gönder parayla da lokma döktür dağıt ellerinden öperim dedim kapadım. Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Biraz sakin olmakta fayda var.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
December 31, 2016, 02:02:18 PM

Waow!
Gerçekten üzücü bir durum.
Fakat sizde bir suç yokki eğer dilekçeyi vermeseydiniz olayın aslını astarını öğrenemediniz. Mecburen ben dolandirildim diye dusunurdunuz. Bence bu yolu izlemeniz daha doğru olmuş aklınızda soru işareti ile trafik kazasında hayatını kayıp eden birini bir ömür boyu suçlamak daha kötü olurdu.
Allah rahmet etsin.
Diyecek fazla söz yok. 

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
December 31, 2016, 06:21:48 PM

Dedim amca devreleri gönder parayla da lokma döktür dağıt ellerinden öperim dedim kapadım.

Helal olsun güzelini yapmışsın. Bir de hakkını helal edersen o arkadaşa, zannımca daha iyi olur.
Navigo
Hero Member

Activity: 854

View Profile
December 31, 2016, 06:40:00 PM

şöyle bi durumda var size ram ararken araba çarpmışta olabilir.

erindiniz kalkıp yerinizden ihtiyaçlarınızı kendiniz aramadınız parasıyla birileri 3-5 kar edeyim derken canından oldu

böylede düşünüle bilir fakat varlığına inandığımız ve herşeyin ALLAH'ın istediği için oldugunu biliyoruz

yiyecek ekmeği oraya kadarmış allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin. her bişey bişeye vesiledir

olayı dramatize etmek istemem ancak

kendi şahsıma konuşayım hem muhabbet olur hemde birbirimize doğru yanlış olanları dilimiz döndüğünce telafuz ederiz

motorsikletli kuryeyim yaz-kış

özellikle kış aylarında lokantadan pizzacıdan ondan bundan sipariş vermiyorum bunu kendime aşıladım

bana siparişimi getirirken başına bişey gelse vicdan azabından rahat yaşayamam
niyemi elim tutuyor gözüm görüyor ayaklarım sağlam kısaca sağlık problemim yok karnımı doyurmak için neden birilerini tehlikeye atayım.

şöyle diyenler olabilir o zaman paket servisçiler kışın dükkanı kapatsın tabiki böyle bişey yok

kışın havanın çok kötü oldugu durumlarda motosiklet ile deil araç ile servis yapılması gerektiğini anlamaları gerek eee bunun için ne yapıyorsun diyende olacak arıyorum siparişimi veriyor ve sonuna şu cümleyi ekliyorum siparişimi motosiklet ile gönderecekseniz iptal edin aksi durumda baş agrıtan olaylar olmasını istemem adam ya iptal ediyor yada ekmeğinin hatırına araçla yolluyor

ben motosiklet olayına yüklendim farklı düşünce veya kendince hayat şartlarına yaptırım uygulayan varsa paylaşabilirmi

Saçmalamayın lütfen.
Hergün toplu taşımaya biniyoruz sizin dediğinize göre şoför döküldüğünde döven değil biz suçluyuz biz binmeseydik öyle bir mesel dalı oluşmazdi dovulmezdi. Ne kadar mantıksız bir mantık. O zaman herkes evinde yatsın kimse para kazanmasın herkes kendi işini kendi evinde yapsın kendi eksin kendi diksin.
Vay anam vay düşünceye bak.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████

████  ████  ████  ████  ████

.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
mhanbostanci (OP)
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
January 01, 2017, 06:37:51 PM

Dedim amca devreleri gönder parayla da lokma döktür dağıt ellerinden öperim dedim kapadım.

Helal olsun güzelini yapmışsın. Bir de hakkını helal edersen o arkadaşa, zannımca daha iyi olur.

Dedim zaten. Hatta irtibatı da kesmeyeceğim onlarla. İyi, dürüst makul mantıklı  insanlar
dnz gns
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
January 01, 2017, 07:51:46 PM

aynn zaten başında arızalı biri olsa sorun çıkardı diye düşündüm zaten alıp kaçcak adam para geldi diye de aramazdı .
allah rahmet eylesin . sizinde haberi öğrendiğinizde yüz ifadeniz canlandı gözümde üzücü.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
January 05, 2017, 05:28:49 PM

Allah rahmet etsin. Gerçekten üzücü bir durum gelmiş başınıza. Ne zaman ne olacağını bilemiyoruz. Bugün varız yarın yok diye boşuna söylememiş eskiler.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
January 05, 2017, 06:09:51 PM

Üzücü bir durum tesadüflere inanmam olacağı varmış olmuş kelebek etkisine girip vicdan yapmaya gerek yok
o gün yine dışarıda olacaktı arkadaş belki kafasına saksı düşecekti bilemezsin.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
January 10, 2017, 11:18:32 PM

Mekanı cennet olsun.

Benim başımdanda dolandırılma hikayesi geçti.

Bende SSD almak istedim, parayı kaptırdık ihtarname de bulundum. Savcılığa dilekçe verdim, defalarca polise farklı farklı ifadelerde bulunmuş 2. duruşma da suçlu bulundu. Hapis cezası çıktı 3 yıl. Biri akıl vermiş olmalı ki sonra mahkeme kararını red edip dosyayı yargıtay a taşınmasını talep eden dilekçe vermiş dosya yargıtaya gitti. Üzerinden 2 yıl daha geçti. Hapis cezasının onanması için yargıtayın dosyayı incelemesi gerekiyor ve yargıtay da dosya durumu sadece teslim alındı ibaresi ile bekliyor. Darbe de üzerine eklendi KHK davaları ile yargıtayın elinde hiç iş olmasa 4 yıllık iş vardı oldu sana 6 yıl . Bakalım.
5 yıl daha geçer ondan sonra düşer dava.  Velhasıl kelam kaptırdığım paranın önemi yoktu amacım bir daha birine zarar vermesin diye kaybettiğim paradan daha çok masraf yaptım mahkeme sürecinde.

Sonuç, büyük ihtimal hala insanları dolandırmaya devam ediyor.
Benim çıkardığım sonuç. Mahkemeye başvurarak adli yoldan giderek yaptığım masraf yerine, adresi elimde vardı İzmirli bir arkadaştı gidip dövsem daha iyiydi. Malesef adaleti tercih ettim siciline işlenmesi adına ama bir önemi kalmadı.

signature not found.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 10, 2017, 11:31:18 PM

İnanılmaz bir hikaye gerçekten. İçim bi buruldu. Bende web sitesi yaptırmak için 1000gönderdim bi elemana, beceremedi 1yıl yalvar yakar 350lira kurtardık 2. yıla girdik 650lira açık var. Eleman sıkılmadan; ne zaman gönderceksin dediğimde 2 yıldır haftaya kesin gönderiyorum diyor belki 50kez söylemiştir bu lafı. Bi gün ölüp kalsa 1saniye bile üzülmem  Grin

alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 11, 2017, 01:51:02 AM

Bi gün ölüp kalsa 1saniye bile üzülmem  Grin

Vallahi ne kadar vicdanlı bir davranış sergiliyorsunuz gözlerim doldu. 1000TL = 1 Hayat? Gayet makul.
Ne alakasi var? Gunde yuzlerce insan ölüyor, şehitlerimiz var soğuktan ölenler açlıktan ölenler var. Uzulecek cok yaşam varken bana borcu olan adam s2mde bile olmaz. Zaten haberim bile olmaz lafin gelisi konusuyorum iste  Grin

beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
January 11, 2017, 02:49:45 AM

Arkadaşlar,
hayatta insanın başına her şey gelebilir. Ön yargılı olmamakta fayda var. Bakın başıma da şöyle bir olay geldi.
sahibinden üzerinden Yozgat'da yaşan bir arkadaştan notebook için  ram satın almak üzere anlaştık.
Arkadaş elinde 4 tane ram olduğunu ancak aynı ram lerden yozgatdaki bilgisayarcılarda arayıp bulup gönderebileceğini söyledi.
4 ram'i get ile satın aldım. ürünler geldi. Sorun yok. Bir kaç gün sonra arkadaş aradı abi bu hafta sonu bilgisayarcıları dolaşacağım bana nakit gönderirsen direk alayım dedi.
bir çarşamba günüydü. 600 TL para gönderdim. Perşembe aradı abi parayı çektim bankadan cumartesi dolaşacağım dedi tamam dedik kapattık. Bir daha arkadaştan haber alamadım.
Cebi çalıyor açılmıyor. mail atıyorum dönmüyor. dedim dolandırım mı acaba? gittim savcılığa dilekçe verdim. adı adresi bu, şunu aldım şöyle ödedim sonra şu hesaba bu kadar gönderdim.
yazışamaları felan döktüm verdim dilekçeyi.

1 ay sonra haberi geldi, savcılık kolluk kuvveti marifetiyle aldırmak istemiş. Meğerse o cumartesi araba çarpmış çarşıda arkadaşa vefat etmiş. Babasını almışlar karakola ifade vermesi için böyle öğrendim durumu.
Babası aradı kardeşim oğlumun üstünden 300 TL küsür para çıktı birde 3 tane elektronik devre, Bunlar senin anladığım kadarıyla göndereyim dedi. Dedim amca devreleri gönder parayla da lokma döktür dağıt ellerinden öperim dedim kapadım. Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Biraz sakin olmakta fayda var.

vay be ne kadar acayip değilmi.. Evet gerçekten çok etkilendim,hayat bu neler oluyor vallahi.

garibim benim,sözünün eriymiş kardeşimiz... temiz insan, dürüst insan...
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 11, 2017, 06:45:45 AM

Bi gün ölüp kalsa 1saniye bile üzülmem  Grin

Vallahi ne kadar vicdanlı bir davranış sergiliyorsunuz gözlerim doldu. 1000TL = 1 Hayat? Gayet makul.
Ne alakasi var? Gunde yuzlerce insan ölüyor, şehitlerimiz var soğuktan ölenler açlıktan ölenler var. Uzulecek cok yaşam varken bana borcu olan adam s2mde bile olmaz. Zaten haberim bile olmaz lafin gelisi konusuyorum iste  Grin

Kesinlikle katiliyorum, herkes mesgul oldugu isi en iyi yapmasiyla mukelleftir, herkes isini yapacak, turkiyede hic kimse isini yapmadigini bu halde zaten, kargocusundan, kendi yerine imza attiran milletvekiline kadar, kimse uzerine dusen gorevi yapmiyor.
Penguen
Hero Member

Activity: 714

View Profile
January 11, 2017, 12:25:51 PM

Öncelikle geçmiş olsun. Ölen kardeşimize de Allah rahmet etsin. Sonuçta o da ekmek parası kazanmak için uğraşırken vefat etmiş. Ecel geldiğinde öleceğimiz yere kendi ayaklarımızla gideriz, herşey bir bahanedir. Önemli olan helal kazanmak ve o yolda harcamak. Tabi bu devir de her çeşit insan var , dürüst olan yanında üçkağıt yapanda var. Her devirde vardı, var olmaya da devam edecek. Bu toprağın birde altı var, hesap vereceğimizi düşünmek gerek. 
Pages: [1]
  Print  

Jump to: