Bitcoin Forum
May 11, 2024, 09:16:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bilimsel düzeyde istatistik  (Read 762 times)
ophyrim (OP)
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
December 31, 2016, 10:57:00 PM
Last edit: January 01, 2017, 05:20:50 PM by ophyrim

Arkadaşlar merhaba,
Tezleriniz, makaleleriniz ya da raporlarınız için bilimsel düzeyde ya da işleriniz daha iyi bir noktaya taşımak için istatistik hizmeti verebilirim.
Tezleriniz ve makaleleriniz için isterseniz materyal ve metod bölümü, gerekli atıfları ve detaylı sonuç yorumları ile ister türkçe ister ingilizce olarak yapabilirim.
Özellikle tıp ve temel bilimler için yoğun olarak çalışıyorum.

Box-plot
ve diğer grafikler

Dağılım testleri
-Kolmogorov-smirnov
-Shapiro wilk

Karşılaştırma analizleri (parametrik)
-T testleri
-ANOVA ve post-hoc testleri
-ANCOVA
-MANOVA
(one way, two ways)

Karşılaştırma analizleri (non-parametrik)
-Kruskal Wallis
-Mann Whitney-U

Korelasyon analizleri
-Pearson
-Spearman

Kümeleme analizi ve temel bileşenler analizi (yoğun veriler arasındaki ilişkilerin ortaya konması ve verilerin gruplandırılması için)
-Cluster analiz (CA)
-Principal component analysis (PCA)

Modeller ve tahmin
-Lineer regresyon analizi
-Curve estimation

Elinizdeki her veri, her istatistik için uygun olmayacaktır. Verilerin hangi istatistik için uygun olacağı konusunda da yardımcı olabilirim.

Daha aklıma gelmeyen pek çok analiz var. Eğer istediğiniz farklı bir analiz varsa lütfen sormaya çekinmeyin.

Fiyat konusunda birşey yazamıyorum. Verilerinize, kaç farklı analiz istediğinize, istediğiniz analizler olmuyor ise hangi analizlerin olabileceğine, türkçe mi yoksa ingilizce mi olduğuna göre vs... değişkenlik gösteriyor. Kabaca bir şey isterseniz 25-150 TL karşılığı BTC.

Ücreti karşılığında yaptığım makalelerde basılmış analizlerin makalelerini gönderebilirim.

İstatistikler SPSS ile gerçekleştirilir.

Daha detaylı bilgi için lütfen PM den bana ulaşın.
Teşekkür ediyorum.

1715418960
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715418960
Reply with quote  #2

1715418960
Report to moderator
1715418960
Hero Member
*

Ignore
1715418960
Reply with quote  #2

1715418960
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715418960
Hero Member
*

Ignore
1715418960
Reply with quote  #2

1715418960
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 01, 2017, 09:56:20 AM

senin için çok light kalabilir ama SPSS de bir işimiz var. 80.000 row luk bir veri üzerinde işlem yapmaya çalışıyoruz. bana öm ile iletişim bilgilerini paylaşırsan nihayi müşterine bildireceğim arasın konuşun. anlaşırsanız btc yi ben ödeyeceğim. yeter ki başımdan al şunu Smiley
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 04, 2017, 02:08:25 PM

eğer vaktin varsa ve büyük şehirde isen , özellikle tıp çılara özel ders vermeyi düşünübilirsin.Hepsinin bu programa işi düşüyor ve genellikle bu işi amatörce yapıyorlar.
ophyrim (OP)
Sr. Member

View Profile
January 04, 2017, 09:00:32 PM

senin için çok light kalabilir ama SPSS de bir işimiz var. 80.000 row luk bir veri üzerinde işlem yapmaya çalışıyoruz. bana öm ile iletişim bilgilerini paylaşırsan nihayi müşterine bildireceğim arasın konuşun. anlaşırsanız btc yi ben ödeyeceğim. yeter ki başımdan al şunu Smiley

Bilmiyorum mail adresimi gönderdiniz mi ama bana herhangi bir dönüş olmadı. Teşekkür ediyorum.

eğer vaktin varsa ve büyük şehirde isen , özellikle tıp çılara özel ders vermeyi düşünübilirsin.Hepsinin bu programa işi düşüyor ve genellikle bu işi amatörce yapıyorlar.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Kesinlikle haklısınız. Ama iş yoğunluğum ve aile yaşantım buna elvermiyor. Ancak gecenin geç saatlerinde ölü zamanlarımı evden yapabileceğim bir işle değerlendirmek istiyorum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 04, 2017, 10:09:21 PM

Abi sorma, kusturdu beni. mail at arkadaş yardımcı olacak parası neyse ben vereceğim dedim ama dinletemedim. Ağlaya zırlaya yalap şap yaptık bir şey.
İlgin için çok teşekkürler.
ophyrim (OP)
Sr. Member

View Profile
January 04, 2017, 10:14:03 PM

Abi sorma, kusturdu beni. mail at arkadaş yardımcı olacak parası neyse ben vereceğim dedim ama dinletemedim. Ağlaya zırlaya yalap şap yaptık bir şey.
İlgin için çok teşekkürler.
Ben teşekkür ederim. Yapılacak bir iş olduğunda bana her zaman ulaşabilirsiniz.
İyi forumlar
Pages: [1]
  Print  

Jump to: