Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:11:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin'e bir türlü adım atamamak  (Read 1657 times)
nthere (OP)
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
January 01, 2017, 03:31:51 PM
Last edit: January 03, 2017, 07:44:10 PM by nthere

Selamlar;

Çok yeri okuyorum fakat bu kafa karışıklığından başka bir işe yaramıyor malesef.
Finansal okur yazarlığı geçtim bitcoinin kendisi de bilgi kirliliği yaratmakta.

Buraya üye olduğumdan beri bitcoin kendini 5'e katladı ve ben her gün pişman oluyorum hala hiç bitcoin almadığıma.

Btcturk ile giriş yapacaktım fakat artık ödeme alamıyorlar.

Tek amacım bitcoin alabilmek ve yatırım aracı olarak kullanabilmek, al sat yapabilirim fakat şimdilik alıp TL bazıdna harcamayı pek düşünmüyorum.
Bu sebepten Türkyedeki bir kullanıcı hangi yolu izlemeli?
Btctürk gibi sitelerin sürekliliğini nasıl koruyacağına emin olabilirim? En güvenli yol nedir?

Defalarca aynı soruları duydunuz muhtemel ama burası yeni başlayanlar yada bir türlü başlayamayanlar bölümü.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714849886
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714849886
Reply with quote  #2

1714849886
Report to moderator
1714849886
Hero Member
*

Ignore
1714849886
Reply with quote  #2

1714849886
Report to moderator
1714849886
Hero Member
*

Ignore
1714849886
Reply with quote  #2

1714849886
Report to moderator
basemode
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
January 01, 2017, 04:50:28 PM

Bende bugün itibariyle yatırım yapmaya karar verenlerdenim. Ek olarak benimde bir sorum var. Çevrimdışı bitcoin saklamamız mümkün mü? Bilgili arkadaşlar bizi konuyla ilgili en kısa zamanda aydınlatırsa sevinirim.
hhk1045
Hero Member

Activity: 644
Merit: 504

View Profile
January 01, 2017, 05:38:48 PM

çevrimdışı bitcoin saklamak mümkün. bunun başlıkları forumda mevcut.
alım için bitit.gift ve koinim önerebilirim.

Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 02, 2017, 11:11:20 AM

Eğer dolandırılırım diye düşünüyorsan, BTC Türk bir anda piyasadan çekilmedi. Taa kaç defa email gönderdiler. Paranızı çekin dediler. Yine de hiç bir trade sitesine kefil olamam. Kripto para dünyasında hiç bir şeye tam olarak güvenmemelisin zaten. Şimdi de Koinim var. Ne kadar süre piyasada tutunur belli olmaz. Koinim'den BTC'i alıp yabancı trade sitelerinde de al sat yapabilirsin. Çıkmak istediğinde paranı Bitcoin olarak çekip TL'ye dönüştürürsün.
bulutsuz
Full Member

Activity: 128
Merit: 100

View Profile
January 02, 2017, 02:05:51 PM

localbitcoin ile satın alıp, offline olarak saklayabilirsin yani cold wallet dediğimiz sistemi kullanabilirsin.
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
January 02, 2017, 04:40:53 PM

Once şunu demeden geçemeyeceğim her zaman btc yüklü bir miktar artış yaptığı zaman bazı kişilerin ilgisini çekiyor ve gelenler oluyor.
Daha sonra forumdan alabilirsiniz fakat bazı üyeler hariç herkesle işlem yaparken Escrow kullanın.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████            ████  ████
          ████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
January 02, 2017, 11:30:30 PM

Forumdaki pazar bölümünden satın alabilirsin ama escrow kullanmadan ticaret yapmamanı öneriyorum. Bir diğer husus ise yatırım yapma kararını iyi düşünmelisin ve ona göre yapmalısın. Önce al-sat olayını iyice bir öğren forumu gez ve konuları oku ondan sonrasında altcoine yönel derim.
nthere (OP)
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
January 03, 2017, 07:50:32 PM

Bitcoin ile ilgili 2 yıldan fazla süredir okumalar yapıyorum ama zaman geçtikçe zarar ediyorum gibi bir hissim var  Smiley

Forumdan da alabilirim ama çömez halimle o kısım kalsın şimdilik.

Koinim'i deneyeceğim peki yurt dışında al sat yapmak istersem nedir önereceğiniz borsa?

Altcoin demedim ama bahsi geçmiş, al sat yapabiliyor olmak için altcoin kullanmak zorunda mıyım? Bitcoin altcoin arası geçişlerden bahsediliyor sanırım haklı olarak ama bitcoin çok dalgalanıyor. Dolar bitcoin arası al sat yapsam da kar edemez miyim? Amacım ev geçindirmek değil yatırım yapıp az da olsa değerlendirebilmek.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
January 05, 2017, 08:06:48 PM

Forumda hesap kasmış kişiler satış olayına geçtiyse puanlamalarına bakılabilinir bir de 20-100 tl gibi alımlarla traderleri deneyebilir zamanla güven ortamı oluşturabilirsiniz.
Ben gözüm kapalı alım yapabilirim buradan bu bilgiler ışında kimse 20 tl için adını lekelemek nickini kaybetmek istemez ki zaten dolandırmadığında daha fazla kazanacaktır.
Kendim de online oyunlarda gold satarak geçimimi sağlıyordum en büyük sıkıntı; müşterilerimin dolandırılır mıyım acaba?" korkusuydu, aşmak kolay aslında ama birazda birbirimize güvenmemiz gerekiyor hatta araya escrow sokulduğunda başka sitelere tonla komisyon ödenmemesi gerektiği kanısındayım.
Bitcoinin amacı zaten banka, devlet gibi aracı komisyoncuları devre dışı bırakarak seninle benim aramdaki para transeferinden başkasını kazançlı çıkarmamak düşüncesi üzerine kurulu. Ne olur biraz birbirimize güvensek de şu komisyoncuları aramıza katmasak ? yoksa enparadan eft yapmaktan farkı mı kalıyor bitcoinin
emreunsal10
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
January 06, 2017, 03:27:40 PM

localbitcoin ile satın alıp, offline olarak saklayabilirsin yani cold wallet dediğimiz sistemi kullanabilirsin.

bitkapital varken macera arama derim, şuan işlemler yoğun da değil hızlıca gerçekleşiyor rahat rahat alırsın bitcoinini.
bitkapital için onay fotoğraflarımı ( kimlik selfi vs ) dün gece gönderdim, saat bugün 18.26 oldu hala bekliyorum onaylansın diye.

ayrıca işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz dediniz. elimizdeki btcyi buraya aktarıp burada satmamız ve bunun banka hesabımıza aktarımı ortalama kaç dakikada gerçekleşiyor, en kötü ve en iyi senaryoları yazabilir misiniz rica etsem?
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 10, 2017, 08:52:09 AM

bitcapital'de bitcoinden ayrica ethereum, litecoinda islem goruyor, onceki sitelerden farkli olarak. Bu yenilik cok guzel olmus
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 10, 2017, 09:21:17 PM

bitkapital varken macera arama derim, şuan işlemler yoğun da değil hızlıca gerçekleşiyor rahat rahat alırsın bitcoinini.
bitkapital için onay fotoğraflarımı ( kimlik selfi vs ) dün gece gönderdim, saat bugün 18.26 oldu hala bekliyorum onaylansın diye.

ayrıca işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz dediniz. elimizdeki btcyi buraya aktarıp burada satmamız ve bunun banka hesabımıza aktarımı ortalama kaç dakikada gerçekleşiyor, en kötü ve en iyi senaryoları yazabilir misiniz rica etsem?
para çekme en iyi senaryoyu ben yazayım, admin online'dır o an bir işe bakmıyordur sizin para çekme bildiriminize anında onay bverir saat de eft için uygundur zırt paranız hesapta. en iyi senaryo bu olsa gerek.

For rent...
emreunsal10
Sr. Member

Merit: 256

View Profile
January 13, 2017, 04:40:01 PM

para çekme en iyi senaryoyu ben yazayım, admin online'dır o an bir işe bakmıyordur sizin para çekme bildiriminize anında onay bverir saat de eft için uygundur zırt paranız hesapta. en iyi senaryo bu olsa gerek.

reklam yapmak gibi olmasın, testlerimden sonra gördüm ki bitkapital epey sıkı çalışıyor bu konuda. 2 saatte bir checkpoint saatleri var, 10, 12, 14, 16, 18, 21, 1. bu saatlerde operatör gelen talepleri sıradan karsılıyor. ziraate 7/24 havale yapabiliyorlar, diğer bankalara eft. çok yardımcı oldular birçok konuda. şu anlık tek sıkıntı hacmin max 10 btc olması. dolayısıyla kolay kolay arbitraj fırsatı vermiyor, verdiğinde değerlendirilebilir tabi alış ya da satış tarafından olsun. hazır koinim de yeni üyelik almıyorken ve elimizdeki tek türk hesaplarına eft/havale yapabilen borsa varken tek seçeneğimiz gibi gözüküyor. umarım daha çok kişi gelir, hacim artar, hem onlar kendilerini sürekli geliştirirler hem de bizim sağlam bir borsamız olmuş olur.
ekber0101
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
January 14, 2018, 05:47:45 PM

Kardeşim sitede videolar da var onları da izleyebilirsin okumaya üşeniyorsan Cheesy
zody
Member
**

Activity: 81
Merit: 10

View Profile
January 15, 2018, 06:28:57 AM

Girmediğiniz her gün kaybınız var. Yatırım yapın demiyorum sadece ufak bir giriş yapın olayı anladıktan sonra zaten keşke daha önce girseydim diyeceksiniz. Eğer size göre değilse çıkışınız kolay olur.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
January 15, 2018, 07:09:20 AM

Selamlar;

Çok yeri okuyorum fakat bu kafa karışıklığından başka bir işe yaramıyor malesef.
Finansal okur yazarlığı geçtim bitcoinin kendisi de bilgi kirliliği yaratmakta.

Buraya üye olduğumdan beri bitcoin kendini 5'e katladı ve ben her gün pişman oluyorum hala hiç bitcoin almadığıma.

Btcturk ile giriş yapacaktım fakat artık ödeme alamıyorlar.

Tek amacım bitcoin alabilmek ve yatırım aracı olarak kullanabilmek, al sat yapabilirim fakat şimdilik alıp TL bazıdna harcamayı pek düşünmüyorum.
Bu sebepten Türkyedeki bir kullanıcı hangi yolu izlemeli?
Btctürk gibi sitelerin sürekliliğini nasıl koruyacağına emin olabilirim? En güvenli yol nedir?

Defalarca aynı soruları duydunuz muhtemel ama burası yeni başlayanlar yada bir türlü başlayamayanlar bölümü.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Piyasayı tanımak adına biraz giriş yapmalısınız Örnek yatırım miktarınızın %10 kadar sizi üzmeyecek bir miktar girebilirsiniz. Bunun içinde Waves platformunu tavsiye ederim Türkiye Gateway Digilira ile nerdeyse komisyonsuz şekilde piyasa girebilirsiniz. Araştırın...
kursunkalem
Jr. Member
*

Activity: 188
Merit: 8

View Profile
January 15, 2018, 01:17:57 PM

niyeti bian önce gerçekleştirmek lazım nekadar erken girersek okadar karlıyız
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
January 15, 2018, 01:28:58 PM

Şuan tam zamanı aslında hazır bitcoin düşmüşken yapıştırsan ilerde yüzün güler hem bu işe girmeye niyet ettiysen neyi bekliyosunki
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
January 15, 2018, 02:21:15 PM

Şu sıralar Bitcoin'e yatırım yapmak bana kalırsa pek mantıklı bir adım olmayacaktır yani günümüzde baktığımızda Bitcoin tüccartlarının piyasayı nasıl ele geçirdiği gözler önünde şu an tam olarak spekülasyon hakim piyasada
rifkitirol
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
January 16, 2018, 02:04:00 PM

bugün ki düşüşler kimsenin gözünü korkutmasın piyasa kendini toparlayacaktır.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: