Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:20:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin dışında neye yatırım yapıyorsunuz?  (Read 1234 times)
faaty (OP)
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
January 06, 2017, 04:51:35 PM

Döviz, Altın, Hisse Senedi, Forex, Emlak, vs başka ne tür enstrümanlar takip ediyorsunuz?
1715152830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715152830
Reply with quote  #2

1715152830
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
January 06, 2017, 05:42:42 PM

Forexden zarar ettim bir dahada girmem, uç uçuna geçiniyorum zaten, yartırım yapacak param yok

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 06, 2017, 07:31:15 PM

Forexden zarar ettim bir dahada girmem, uç uçuna geçiniyorum zaten, yartırım yapacak param yok

o forexten de öğrencilik yıllarımda 2300 lira gibi bi zarar etmiştim. -yaklaşık 5 6 yıl önce- bilmeyen için güzel tuzak.
faaty (OP)
Sr. Member

View Profile
January 06, 2017, 07:49:29 PM

forex aslında saydıklarım arasında en riskli yatırım aracı ama daha çok kullanılıyor niyeyse Smiley
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 06, 2017, 07:59:10 PM

forex aslında saydıklarım arasında en riskli yatırım aracı ama daha çok kullanılıyor niyeyse Smiley

ah şu hemen zengin olma hayali yokmu Smiley

ha müşteri temsilciliğinde çalışan kızları da güzel konuşmuyor değil demo hesap açtığın an arıyorlar nasılsınız diye Cheesy
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
January 06, 2017, 09:04:26 PM

ha müşteri temsilciliğinde çalışan kızları da güzel konuşmuyor değil demo hesap açtığın an arıyorlar nasılsınız diye Cheesy

O kizlarin ikna edebilme yetenegi kanitlandi bir arastirmada, bende etkilemiyor, almayacagim urunu aldiramiyorlar henuz
Roronoa
Full Member

Activity: 201
Merit: 100

View Profile
January 06, 2017, 11:43:43 PM

Beni durma adam arıyordu. Sövmemek için kendimi zor tutuyordum. Adam en az 20 dk muhabbet ediyordu benimle. Ama aklımı çelip para yatırttıramadı Smiley

Fazla bir param yok ama aklıma gelen şeylere azar azar yatırım yaptım: Dolar, altın, bitcoin, vadeli hesaplar.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 06, 2017, 11:56:08 PM

Forex sıkıntı diyebilirim en çok kullanılan yatırım araçlarından biri fakat en çok kaybettirenlerden'de birisi o yüzden ben yatırım olarak euro seçiyorum ve öyle yapıyorum.
CanErik
Hero Member

Activity: 756
Merit: 541

View Profile
January 07, 2017, 05:51:25 AM

Döviz, Altın, Hisse Senedi, Forex, Emlak, vs başka ne tür enstrümanlar takip ediyorsunuz?

Merhaba;

Temettü dağıtımı yapacak hisse senetleri takip etmek iyi kar bırakır, takip ettimmi hayır. Ama çok güzel para kazanıldığını gördüm. Bu arada borsa 10-20 milyon doların yoksa al sat yeri değildir.

Forex'ten para kazanmak çok mümkün ama gene 10-20 milyon doların yoksa doğru yer değil.

Emlak patladı her ne kadar balon yok densede. Bu ülkede bu işten gene güzel para kazanılır, malzeme (Türk insnanı ticaretten hiç anlamaz) sağlam.

Altın ve Döviz yatırım aracı değildir bence. Enflasyona karşı birikimi koruma elemanları olarak kullanılabilir. YTD

İyi dileklerimle
faaty (OP)
Sr. Member

View Profile
January 07, 2017, 06:19:57 AM

Forex ya da baska bir şey icin sizi ikna etmeye çalışan ağzı laf yapan insanlara -özellikle kızlara - neden yuz veriyorsunuz. Ben tersleyip kapatıyorum. Bir kere forex fuarina gittim, musteri temsilcilerinin gözünde bile kandirmak istemesi belli oluyor. Allahtan hic bulasmadim o işe.

Hisse senedi toplamak lazim ama spek cok bistte.
CanErik
Hero Member

View Profile
January 07, 2017, 06:46:20 AM

Forex ya da baska bir şey icin sizi ikna etmeye çalışan ağzı laf yapan insanlara -özellikle kızlara - neden yuz veriyorsunuz. Ben tersleyip kapatıyorum. Bir kere forex fuarina gittim, musteri temsilcilerinin gözünde bile kandirmak istemesi belli oluyor. Allahtan hic bulasmadim o işe.

Merhaba;

Forex gerçekten başarılı, neden? İsviçre'li bir müşterimiz vardı, namı diğer "Deve" (Boy 1.9m) Genelde "Ayıyım ama para bende" doğru tanımlama. Adam bana ziyaretim sırasında BMW M5'ini tahsis etmişti. Şansı olanlara "Bundesautobahn" gidip ter atmasını öneririm. TR trafiğinden sonra çok zararlı, insan sorguluyor. Asıl konuya gelirsek 2008 yılındaki adamın (Home) ofisinde 12 monitör üzerinden çeşitli borsaları takip ettiğini ve al/sat'larını kaçamak bakışlarla takip ettim ve diyebilirim ki güncel BTC balinalarından olması mümkün.

İyi dileklerimle
faaty (OP)
Sr. Member

View Profile
January 07, 2017, 07:28:49 AM

Merhaba;

Forex gerçekten başarılı, neden? İsviçre'li bir müşterimiz vardı, namı diğer "Deve" (Boy 1.9m) Genelde "Ayıyım ama para bende" doğru tanımlama. Adam bana ziyaretim sırasında BMW M5'ini tahsis etmişti. Şansı olanlara "Bundesautobahn" gidip ter atmasını öneririm. TR trafiğinden sonra çok zararlı, insan sorguluyor. Asıl konuya gelirsek 2008 yılındaki adamın (Home) ofisinde 12 monitör üzerinden çeşitli borsaları takip ettiğini ve al/sat'larını kaçamak bakışlarla takip ettim ve diyebilirim ki güncel BTC balinalarından olması mümkün.

İyi dileklerimle

hocam o kadar dağınık yazmışsın ki hiç bir şey anlaşılmıyor Smiley

tek anladığım forexin başarılı olmasının sebebinin adamın ofisinde 12 monitör olması.

çünkü diğer yazdıklarının konu ile alakası yok Cheesy
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 07, 2017, 07:41:50 AM

Bitcoin dışında ağırlı olarak kendime yatırım yapıyorum.
PHP öğrenmeye çalışıyorum, linux ile ilgiliyim, ağ yönetimi konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. en önemlisi ingilizce öğrenmeye çalışıyorum.
Yatırım araçlarını karşılaştırınca uzun vadeli yatırımda 1 numara her şeye rağmen gayri menkul. bunu bitcoin takip ediyor.
Eğer bir yerden büyük para geçse elime, alacağım şey ise nadir bulunan madenler olur.
CanErik
Hero Member

View Profile
January 07, 2017, 08:01:56 AM

Merhaba;

İyi dileklerimle

hocam o kadar dağınık yazmışsın ki hiç bir şey anlaşılmıyor Smiley

tek anladığım forexin başarılı olmasının sebebinin adamın ofisinde 12 monitör olması.

çünkü diğer yazdıklarının konu ile alakası yok Cheesy

Merhaba;

Forex doğru yer deseydim ne düşünürdünüz?
Ana tema "Forex büyük oyuncuların işi" Anlaşılmıyor dediğiniz şey ise anılarıma bağlı ikna ve ispatlarımdır.  Wink Ev ve ofis PC'lerim 2 ekran demek ki benden ancak "ara eleman" olur.

İyi dileklerimle
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 09, 2017, 06:40:56 PM

hep demo ile yetindim , fakat geçen senelerde arkadaşım gerçek hesap açınca benim merak yine tavan yaptı.Haber okumaya başladım vs. 3
öneri verdim.
1=Ruble tekrar eski haline gelecek , o zamanlar Rusya hem ab ülkelerinden hem de abd den amborgo yemişti Kırım ve Ukrayna'dan dolayı
2=Petrol iran 'ın üretim maliyeti olan 28 tl civarına gelmişti al dedim.Suudi Arabistan ekonomisinin büyük kısmı petrole bağlı daha fazla dayanamaz bu fiyatlara
3=USD-Tl 3,20 civarına gelmişti , bari buna satış pozisyonu aç dediydim.Ve bir süre sonra 2,7 lere kadar düşmüştü.
Şu an gerçek hesap açmayı düşünüyorum.
Forex teki risk oranı evet daha yüksek çünkü kaldıraç 1/100 aq ,  ayrıca risk yüksekse kazançta yüksek olabilir ve zararda Smiley
Ben kaldıraç oranından dolayı girmek istiyorum.
Tyler001
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
February 13, 2017, 06:13:00 PM

%50 dolar %50 de kademeli bitcoin yatırımı yapıyorum. önceleri hisse senedi almıştım lakin ülkemizin ekonomik durumu beni biraz karamsarlığa yönelttiğinden devaülasyon riskine karşı böyle bir yatırıma karar verdim. Euro da ise Avrupa Merkez Bankasının piyasayı sürekli paraya boğmasından dolayı yatırım yapmadım. Altının fiziki olanı zaten sistemi kuran Anglo sakson arkadaşların memleketinde diğerleri de (sanal olan) Londrada sertifikalarla ayakta durduğundan altına da yatırım yapmak istemedim.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 13, 2017, 07:13:07 PM

starbucks sehir koleksiyon serisi  muglari, Lego vb

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_Complete=1&LH_Sold=1&_nkw=starbucks+mug&LH_PrefLoc=1&_sop=16

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=starbucks+mug&LH_PrefLoc=1&_sop=16&LH_Complete=1&LH_Sold=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xlego.TRS0&_nkw=lego&_sacat=0

Yukaridaki linkler satilmis urunlerin fiyatlaridir, islem gerceklesmis olan listelemeler, su anda listelenen degil ona gore fikir yurutun lutfen
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
February 14, 2017, 07:27:57 AM

dolardan terste kaldim, bundan sonra altin ve hisseden birsey almam, batiracaksa altindan batalim. Kisacasi altina yatirim yapin.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: