Bitcoin Forum
May 26, 2024, 02:47:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bilinmeyen Borç.  (Read 988 times)
Bitcoin Kompany (OP)
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
January 07, 2017, 05:09:27 PM

Merhabalar.
Yaklaşık 1 Senedir Bir Kurumsal Firmada Çalışıyorum, gencim maksadım para biriktirip kendi işimi kurmak.Ancak geçenlerde rahatsızlandım, işyeri sorun çıkarmadı, rapor falan ayarladım ezcaneye gittim, rapordaki reçetimi verdim ezcaneci kız anlamsız bir şekilde sigortan yok dedi.Bende dedim dalgamı geçiyorsun falan filan ama kız monitörden gösterince şok oldum, ezcanede 80 TL yakın ücret ödedim çıktım sonrasında hem vergi dairesine, hem sigortaya gittim belki adıma borç falan vardır bilinmedik, ancak hiçbir şekilde kayıt yok belki savcılıktan bir durum vardır dedim, e-devletten falan kayıtlara baktım ordanda birşey yok, savcılığada gittim onlarda temiz dedi.Adıma bir kredi falanda yok, Findeksden banka hesaplarıma baktım belki adıma habersiz farklı bir bankada hesap falan açılmıştır diye, ordanda temiz çıktım.

Sonra dedimki madem devlete borçlu gözüküyoruz, bir kredi başvurusu yapalım direk red cevabı aldım 1 senedir düzenli olarak çalışan birine düşünüldüğü zaman kredi verilmesi gerekir.

Hiçbir şekilde borcum yok, ancak devletin gözünde borclu gözüküyorum anlamsız bir şekilde.

2-3 Sene öncede böyleydi, ama o aralar pek takmıyordum ancak şuan baya gözüme battı.

Bu tarz birşey başına gelen varmı ? Devletin gözünde anlamsız şekilde sakıncalı görünüyorum.
Willeampere
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
January 07, 2017, 06:10:54 PM

Öncelikle gecmis olsun, sigortaniz olsa bile ilaclarin hepsini karsilamiyor, bir kismini karsiliyor fazla kafaya takmamak gerek.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
January 07, 2017, 06:21:33 PM

Devlet kim?
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 07, 2017, 08:29:11 PM

Öncelikle SGK ile iletişime geçmeniz gerekli. 1 yıldır çalışıyor olmanız size hemen kredi çıkacak anlamına gelmez. Ben 3 yıldır resmi olarak çalışmazken kredi aldım fakat 8 yıldır aynı işyerinde bir fiil çalışan arkadaşıma kredi çıkmadı hemde iyi bir maaşı vardı. Kendinizi krediye odaklamayın.

Eğer sigortasız görünüyorsanız SGK dan başka şeyle uğraşmanıza gerek yok.
arancra
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile WWW
January 07, 2017, 11:58:48 PM

Sigortanızın olmadığını söylemiş eczane. Bu durum bir yere borcunuz olduğu anlamına gelmiyor. Bunu nereden çıkardınız?

Buradaki sorun, çalıştığınız firma, sizi çalışan olarak göstermemiş. Sigortanızı yatırmamış. Bir yıldır sigortalı değilsiniz. Bu durumda yapacağınız tek şey, 150 bimer hattını arayarak şikayette bulunmak. Kısa sürede çalıştığınız yere gelerek denetleme yaparlar. Çalıştığınız firmaya, sizin geriye dönük bir yıllık sigortanızı ödetirler. Hatırı sayılır bir ceza keserler firmaya. Ve sizi en az bir yıl boyunca işten çıkarmasını engellerler. İşten atılırım diye endişe etmeyin.

Diğer bir durum ise. Evet sigorta bazı ilaçları karşılamıyor. Karşıladığı ilaçlarda da, muayene ücretini mutlaka ödediğiniz gibi, ilacın reçetesiz fiyatından fazla fiyat ödemeniz söz konusu olabiliyor. Ama bu durum, yukarıda bahsettiğim durumla alakalı değil.

Bir an önce şikayet edip hakkınızı arayın bence.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
January 08, 2017, 10:50:31 AM

E-devletten direkt sigorta durumunuza bakın en son ne zaman ödenmiş. devlete borcunuz olsa bile sigortanız varsa ilaçları(her ilacı değil) ücretsiz alabilirsiniz. borç ile sigortalı olupta ilaç alamamanın bağlantısı yok. ayrıca sigortalı çalışmakla kredi çıkmasının da bağlantısı yok. sigortasız çalışsanız bile kredi notunuz yüksek ise kredi çıkabilir.kısaca bağlantısı olmayan çok şey ile bağlantı kurmuşunuz Smiley
Bitcoin Kompany (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2017, 06:33:31 PM

Konu Sanırım biraz yanlış anlaşılmış.

İlk olarak sigortam mevcut, onu kontrolde ettim, maaşımın brütü üzerinden yatıyor.Hatta Sigortayıda aradım net maaşımı söyledim kimlik bilgilerimle eşleştirdiler.

@lodos2005

İlk olarak Bir şirkette en az 6 aylık bir sigortalı geçmişiniz yoksa kredi kullanım raporunuz çok üst düzey iyi olsa bile kredi alamazsınız.Atıyorum 6 ay x biryerde brüt maaşınız yatar, daha sonrasında kredi kullanmaya başlayabilirsiniz çalışıyor olsanız veyada olmasanız bile.Bankayla iletişim kurduğunuzdada aynı cevabı vericeklerdir.Ayriyetten devletin vergi veyada sigorta dairelerine borcunuz varsa borcu ödemediğiniz sürece kredide kullanamazsınız.

ugurusta
Sr. Member

View Profile
January 08, 2017, 07:16:02 PM

İlk olarak sigortam mevcut, onu kontrolde ettim, maaşımın brütü üzerinden yatıyor.Hatta Sigortayıda aradım net maaşımı söyledim kimlik bilgilerimle eşleştirdiler.

@lodos2005

İlk olarak Bir şirkette en az 6 aylık bir sigortalı geçmişiniz yoksa kredi kullanım raporunuz çok üst düzey iyi olsa bile kredi alamazsınız.Atıyorum 6 ay x biryerde brüt maaşınız yatar, daha sonrasında kredi kullanmaya başlayabilirsiniz çalışıyor olsanız veyada olmasanız bile.Bankayla iletişim kurduğunuzdada aynı cevabı vericeklerdir.Ayriyetten devletin vergi veyada sigorta dairelerine borcunuz varsa borcu ödemediğiniz sürece kredide kullanamazsınız.

Kredi kullanımı hakkında yanlışınız var. Memleketime gitmiştim ve 3 yıl orada kaldım hali ile resmi olarak bir çalışmam yoktu, bankaya kredi için gittim 10 bin TL kredi kullandım geriye dönük 3 yıllık sigortam olmamasına rağmen. Görüştüğüm müşteri temsilcisi içeri gitti operasyondan kendisi geçirdi işlemi ve 20 dakika içinde kredimi aldım. Takip eden 4 yıl süresince de yine resmi çalışmam olmamasına karşın 8 defa kredi çektim ödedim yine çektim. Şuan 3 tane kredim kaldı onları ödüyorum.
Bitcoin Kompany (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2017, 07:41:23 PM

@lodos2005

Kredi kullanımı hakkında yanlışınız var. Memleketime gitmiştim ve 3 yıl orada kaldım hali ile resmi olarak bir çalışmam yoktu, bankaya kredi için gittim 10 bin TL kredi kullandım geriye dönük 3 yıllık sigortam olmamasına rağmen. Görüştüğüm müşteri temsilcisi içeri gitti operasyondan kendisi geçirdi işlemi ve 20 dakika içinde kredimi aldım. Takip eden 4 yıl süresince de yine resmi çalışmam olmamasına karşın 8 defa kredi çektim ödedim yine çektim. Şuan 3 tane kredim kaldı onları ödüyorum.

Eski dönemlerde kredi kullanım durumları farklı olabilir.
Ancak bakınız : http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-alabilmek-icin-gereken-sartlar/
ugurusta
Sr. Member

View Profile
January 08, 2017, 07:44:08 PM

@lodos2005

Ancak bakınız : http://www.hangikredi.com/bilgi-merkezi/kredi-alabilmek-icin-gereken-sartlar/

Mesele polemik yapmak değil yanlış anlaşılmasın. En son bu şekilde Temmuz ayında kredi çektim. Fazla olmadı yani.

Asıl olan sizin meseleniz onu halledebilecekmisiniz ?
Bitcoin Kompany (OP)
Newbie
*

View Profile
January 08, 2017, 07:52:11 PM

@lodos2005

Mesele polemik yapmak değil yanlış anlaşılmasın. En son bu şekilde Temmuz ayında kredi çektim. Fazla olmadı yani.

Asıl olan sizin meseleniz onu halledebilecekmisiniz ?

Estağfurullah. Kendinizde demişsiniz kredi kullandım, daha sonrasında tekrar kullandım diye muhtemelen kredi puanınız yüksektir, kredi çıkıyordur.
Ancak benim durumum biraz daha farklı Bunu yakında sigortaya gidip şikayet edeceğim.Ayriyetten birkaç gün içerisinde bimer üzerindende bildirim yapıp durumu düzeltmeye çalışacağız.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1517

View Profile
January 08, 2017, 08:02:19 PM

Kredi kullanımı ile borcun bir bağlantısı olduğunu sanmıyorum. Kredi notunuzu artık halka açık şekilde yayınlıyorlar, Findeksten bakabilirsiniz. Kredi kartı ödemelerini düzenli yapan biri hayatı boyunca sigortalı bir işte çalışmasa bile 10-15 bin lira krediyi anında alabiliyor. Zaten bankalar kredi vermek için yer arıyorlar.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
January 09, 2017, 07:10:40 PM

yazılandan ilk yaptığım çıkarım şirketinizin sigorta yapmamış olması idi ama yapmış diyorsanız madem , o çıkan borç büyük ihtimalle muayene ücretidir. Eczane yanlış söylemiş olabilir.Eğer İlaç almaksızın hastahanede muayene olduysanız , o muayene ücretleri birikir ilaç alırken karşınıza çıkar. Geçenlerde benim 80 tl borcum çıktı Smiley Diş muayenesinden
Kredi için ise , bırak bir yıldır çalışıyor olmayı öyle kişilere çıkmıyor ki .Benim ablam devlet memuru neredeyse 7 yıldır görevde , en son bir sınava girip müdür oldu galiba net olarak bilmiyorum.Kredi çekmek istedi 10 000 tl vermedi banka . Fakat maaşı daha düşük , özel şirket çalışanı kocasına şak diye verdiler.
Bu anlamda daha önceden aktif olarak kredi kartı kullanmış olmakta önemli.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 09, 2017, 11:46:01 PM

Devlet kim?
Bahçeli  Grin

koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 10, 2017, 09:42:20 PM

sorun kredi çıkmaması mı? sigortalı görünmemesi mi? bence ilacı alırken eczacının dediği sigortalı görünmüyorsunuz daha kafaya takılacak bişey. işveren sizi sigortalamıyor demek ki Smiley

For rent...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: