Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:46:02 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Polo'da al-sat yapmak  (Read 1268 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
January 08, 2017, 08:56:52 PM

Poloda sürekli değişen BTC fiyatını görünce biraz al-sat yapmak istedim.
Blockchainden bi miktar poloya transfer ettim ve bir kaç al sat yaptım.

Code:
İlk önce 910 USD'den 0.70967332 BTC sattım. 645.8027212 USD yaptı.  0.96870408 USD polo kazandı. Bana 644.83401712 USD kaldı.

Code:
Ardından 899 USD'den 0,71727292 BTC satın aldım. 644.8340008 USD hesabımdan eksildi. Aldığım BTC'den 0.00107592 BTC polo komisyon kesti. Bana da 0.71620328 BTC kaldı.

Code:
Daha sonra 914.10000346 USD'den 0.71620329 BTC sattım. 654.68142986 USD yaptı. 1.63670357 USD polo komisyon kesti. Bana 653.04472629 USD kaldı.

Kesilen komisyonları düşünce 40 TL net kar kalmış. Bu yazdıklarımı son bir kaç saat içerisinde yaptım. Bu şekilde işlem yapmak isteyip de hiç işlem yapmamış kişilere referans olur diye konu açtım. Borsa İstanbul'dan pek bir farkı yok gibi. Orda da bu şekilde emir giriliyor. Polo burda kendine aldığı komisyonlardan para kazanıyor. Al-sat yapan kişilerde zarar edyor yada kar ediyor. Polo her türlü para kazanıyor, asla zarar etmiyor. Kenarda atıl durumda parası olan bu parayla al-sat yapıp bekliyor kazanıyor. Ama kredi çeken vb. kişilerde acil para lazım olursa zararın neresinden dönsem kar deyip satıyor zarar ediyor.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1520

View Profile
January 08, 2017, 09:13:46 PM

910 satış > 899 alış > 914 satış. Bitcoin fiyatı yüksek olduğu için 15 dolarlık bantta yapılan bu trade'in yüzde olarak çok düşük getirisi olmuş. Zaten işlem başına binde 2 borsa kesintisi olduğu için bu kadar küçük al-satlar yapmak alınan riske bile değmiyor. Bu durumun güzel bir canlı örneği olmuşsunuz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 08, 2017, 09:17:19 PM
Last edit: January 09, 2017, 12:33:33 AM by igotek

Bunu test amaçlı yaptım. Polo'daki mantığı çözmek ve işleyişi öğrenmek için. BİST'te ilk işlem yaptığımda da bu şekilde ufak hacimli işlemler yaparak öğrenmiştim. Polo'nun da BiST'ten pek bir farkının olmadığını öğrenmiş oldum bu bir iki işlemle. Şundan eminim ki çoğu kişi sadece ürettiğini satıp BTC'ye çeviriyor ve sonra preev kurundan satıyor ve TL'ye çeviriyor. En azından farklı işlemler yapmayı düşünenler çıkabilir. BTC ile yaptığım bu örneği MONERO Ethereum vb. altcoinlerle yapabilirler.

0.70967332 BTC ile başlayıp  0.72018096 BTC'ye ulaştım. Sürekli iniş çıkışlar oluyor. Büyük tutarlarla işlem yapmayı düşünüyorum.

yalcin
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
January 11, 2017, 06:10:21 AM

Ben de son dört gündür öğrenme amaçlı küçük miktarlarda al-sat yapıyorum. Forumlarda özellikle altcoinler ile ilgili yazılan haberleri zamanında öğrenir ve buna göre pozisyon alırsanız küçükde olsa kar edilebiliyor. 
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
January 11, 2017, 06:57:44 AM

Dün tam olarak bir buçuk saat inceledim. Poloda 907 USD iken yobitte 916 USD idi. Kur değişimi oluyordu ama bu civarlarda seyretti hep. Eğer yobite transfer etseydim ve orda satsaydım kar edecektim. Sonra yobitten usd çekme seçeneklerine baktım. usdt yoktu eğer olsaydı işlem yapacaktım çünkü usd tether polya çekilebiliyor. Para çekme seçenekleri arasında sadece payeer hesabına 0 komisyon yapmışlar. Payeer hesabı ile btc alınabiliyorsa işlem yapılbilir aslında. Bir de şunu incelemek lazım. yobitte poladaki fiyatlaa göre daha ucuz altcoinle tespit edilirse yobitte btc satıp altcoin alıp altconi poloya transfer edip poloda altcoini satıp btc alınabilir. bu dediğimi bittrex bleutrade Cryptopia c-cex dede yapabiliriz. Dikkatli analiz yapmak lazım. Ekip halinde hareket edip işlem yapımalı diyorum. bir kişi tüm sitelerdeki btc hareketini takip edecek. diğer her bir kişi de belirli altcoinleri takibe alacak. transfer ücretleri zaten yüksek değil.

nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
January 12, 2017, 06:36:00 AM

Dün tam olarak bir buçuk saat inceledim. Poloda 907 USD iken yobitte 916 USD idi. Kur değişimi oluyordu ama bu civarlarda seyretti hep. Eğer yobite transfer etseydim ve orda satsaydım kar edecektim. Sonra yobitten usd çekme seçeneklerine baktım. usdt yoktu eğer olsaydı işlem yapacaktım çünkü usd tether polya çekilebiliyor. Para çekme seçenekleri arasında sadece payeer hesabına 0 komisyon yapmışlar. Payeer hesabı ile btc alınabiliyorsa işlem yapılbilir aslında. Bir de şunu incelemek lazım. yobitte poladaki fiyatlaa göre daha ucuz altcoinle tespit edilirse yobitte btc satıp altcoin alıp altconi poloya transfer edip poloda altcoini satıp btc alınabilir. bu dediğimi bittrex bleutrade Cryptopia c-cex dede yapabiliriz. Dikkatli analiz yapmak lazım. Ekip halinde hareket edip işlem yapımalı diyorum. bir kişi tüm sitelerdeki btc hareketini takip edecek. diğer her bir kişi de belirli altcoinleri takibe alacak. transfer ücretleri zaten yüksek değil.

Evet buna arbitraj deniyor.ve yıllardır yapılan birşey.btcde arbitraj kazandırmıyor.ama altcoinlerde özellikle yeni olanlarda ve hızlı transferi gerçekleşenlerde kazandırıyor azda olsa

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
January 12, 2017, 11:59:29 AM

yaklaşık 100 tl ile giriş yaptığınızda +-5 kur ile işlem yaptığınızda elinize net 10,000 satoshi kalıyor. bu işlem yaklaşık bir saat sürüyor dengelendikten sonra kurlar. Bu da saatlik 100 veren musluklardansa borsayı mantıklı kılıyor. Ama yatırımcı tavsiyem olarak her zaman ana hesabınızda ciddi düşüşlerde çok kar edebilmek adına paranızın bir miktarını tutun.
Örneklendirmem gerekirse 800-810 dolar arası işlem yapıyorken birden fiyatın 720lere düştüğünü gördüğünüzde elinizde btc olabilir, bu yüzden biraz dolar tutmuşsanız yeni bir alım işlemiyle bi kaç saat sonra ciddi kazançlar elde edebilirsiniz...
Pages: [1]
  Print  

Jump to: