Bitcoin Forum
June 25, 2024, 03:35:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni Başlayan  (Read 1270 times)
exortis (OP)
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 250

View Profile
January 10, 2017, 01:00:38 PM
Last edit: January 10, 2017, 01:17:31 PM by exortis

Merhaba aşagı yukarı 50bın dolarlık 2 server ve 1 storage yonerıyorum,7/24 onlıne sıstem 20mb upload ve downloadlı metro ethernetım var.
Bir sanal sunucu oluşturup 16çekırdek cpu atayarak madencılık yapayım desem olurmu.
serverlar sureklı açık ınternet her daım açık zaten,yani extra elektrik maliyeti yok,donanım boş duracagına kazı yapsın,cpu ile birşeyler elde elebılırmıyım.
Bana onerecegınız madencılık programı varmıdır,konuya hakım degılım
Muhesat
Full Member

Activity: 235
Merit: 100

View Profile
January 10, 2017, 03:04:27 PM

Merhaba aşagı yukarı 50bın dolarlık 2 server ve 1 storage yonerıyorum,7/24 onlıne sıstem 20mb upload ve downloadlı metro ethernetım var.
Bir sanal sunucu oluşturup 16çekırdek cpu atayarak madencılık yapayım desem olurmu.
serverlar sureklı açık ınternet her daım açık zaten,yani extra elektrik maliyeti yok,donanım boş duracagına kazı yapsın,cpu ile birşeyler elde elebılırmıyım.
Bana onerecegınız madencılık programı varmıdır,konuya hakım degılım
Çok ufacık bir getirisi olur sadece, bu işten kaynaklı yasayabileceginiz sistemdeki sorunlarda sizi kanser eder. Neticede geliri sizin tedavinizi karşılamaz. CPU madenciliği asic cihazlara döndü, kaldı ki onlarda bile büyük sermayeye düşük gelir.

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
January 10, 2017, 03:30:32 PM

tşkler,peki elektrik bedava para verilmiyor
az maliyetli yatırım tavsıyesı ne yapmalıyız,chipli s5 gıbı cıhazlardanmı almalıyız.
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
January 10, 2017, 03:40:05 PM

altcoinlere yönelirsen belki uzun vadeli bir şeyler kazanabilirsin diye düşünüyorum.
Muhesat
Full Member

View Profile
January 11, 2017, 05:50:45 PM

ben sımdı bı sanal sunucu yaratıp 15 core ıle minergate ile ETH kazıyorum ekranda 700-760kH/s ortalama gorunuyor.
Bu sekılde 7-24 bırakacagım,eth kazmam mantıklımı bu kazdıklarımı nereye gonderecegım
Cuzdan olayını anlamadım,cuzdanı nereden açmam gerekıyor.
Teşekkurler

https://minergate.com/calculator/cryptonote

buradakı hesaplamaya gore en mantıklısı Monero XMR
400 H/s Ortalam ile kazıyor buda 1 haftada 4.72618 USD ediyor,oldukca güzel.Elektrik veya donanım malıyetı yok,ayrıca sureklı sogutulan bır ortam.
Bu parayı cuzdan ı nereden açıp aktarmam gerekıyor acaba

En mantıklıdır poloniex. Biraz İngilizcen var ise poloniex bir hesap aç. Hangi coini kazmaya karar verdiyseniz depozito&withrewal alanında o altcoinin depozito adressini goruntuleyin ve mineral programımızda ewal yazan kısmın yanındaki alana yapistirin

▐   FootballCoin                 FANTASY FOOTBALL MANAGER REVOLUTION                         More Info
▐   FootballCoin                    GAME RULES | SCORING SYSTEM | FAQ                             JOIN NOW
▐   FootballCoin      Collectible Cards and Tokens Issued on the Bitcoin Blockchain         ANN Thread
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
January 12, 2017, 07:30:16 AM

teşekkurler bu minergate transfer esnasında komisyon kesiyormu bılıyormusunuz
Muhesat
Full Member

View Profile
January 12, 2017, 11:12:10 AM

0.07973021 XMR yi poloniex.com adresınde açtıgım hesaba transfer ettım.
Bunu poloniex.com sitesinde BTC ye çevirebiliyormuyum acaba.

Bütün aracılar transfer ve dönüştürme esnasında pastadan payını alıyor.
Kazmak için kullandığınız program, pool, cüzdan devamında da transfer ücretleri ve kur farkları olmak üzere kazandığımız cebimize girmeden 5 cepten geçiyor. Hiçbirinde babasının hayrına yapmıyor.
Evet poloniextede %0.25 pastadan pay verdiğiniz sürece istediğin coine çevirebilirsiniz

emrek
Sr. Member

Activity: 409

View Profile
January 12, 2017, 06:03:02 PM

Teşekkurler yavas yavas çözmeye başladım
poloniex.com sitesinde XMR yi BTC ye çevirmeyi buldum oradan da btcturk.com adresıne transfer ettım
1 gunde çıkan tutar 3.5tl gibi bir deger.

şu an bu rakamı arttırmak için altcoing kasıp ileride degerlenirse diye elimde bekletecegim,işin temelini yavaş yavaş kavrıyorum.

Ekran kartları alarak mi kazı yapayım,yoksa s5 gibi bir alet dahamı iyi olur.
Bunların karşılaştırmasını nasıl bulabılırım,s5 vb.alet alsak altcoinleri kazabiliyormuyuz

Btcturk.com kapanalı aylar oldu.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 13, 2017, 10:33:57 AM

tl banka hesabına aktarım için nereye kullanmamız gerekıyor

TL olarak çekmek için şuan Bitkapital yada forum içi kullanıcılarla alışveriş yapmanız gerekli. Koinim'de onaylı bir hesabınız olmadığını varsayarak.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
January 13, 2017, 01:01:16 PM

başka yerde hesap açmadım

ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
January 13, 2017, 01:04:42 PM

başka yerde hesap açmadım

Şuan Koinim güncellemelerden (bahanemsi) dolayı üye alımlarını durdurdu. Bitkapital'de hesap açın. Sitenin girişinde ilgili videolar olacak oradan yardım alabilirsiniz. Yada hızlı olsun derseniz Pazar alanı kısmında direkt satış yapabilirsiniz. Forum kullanıcıları ile olan alışverişlerinizde Escrow kullanmayı ihmal etmeyin.
exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
January 13, 2017, 03:01:41 PM

Şuan Koinim güncellemelerden (bahanemsi) dolayı üye alımlarını durdurdu. Bitkapital'de hesap açın. Sitenin girişinde ilgili videolar olacak oradan yardım alabilirsiniz. Yada hızlı olsun derseniz Pazar alanı kısmında direkt satış yapabilirsiniz. Forum kullanıcıları ile olan alışverişlerinizde Escrow kullanmayı ihmal etmeyin.
[/quote]

Çok teşekkur ederim,son bir sorum olacak xmr için usb asic cihaz varmıdır acaba,sanırım sadece cpu ve gpu ile cryptocurrency hashlenmektedir
Muhesat
Full Member

View Profile
January 13, 2017, 08:11:18 PM

Çok teşekkur ederim,son bir sorum olacak xmr için usb asic cihaz varmıdır acaba,sanırım sadece cpu ve gpu ile cryptocurrency hashlenmektedir
[/quote]
xmr için usb miner yok. Ancak yinede usb miner cihazlar kimsenin çok tercihi değil. gpu mining in önü açılana kadar standart ekran kartlı rigler tercihi herkesini, geri dönüşüm(olası bir aksilikte ekran kartlarını nakite çevirebilmek) için.

exortis (OP)
Sr. Member

View Profile
January 14, 2017, 03:08:16 PM

tşkler su an 1.5khs ile kazım yapıyorum,ekran kartım yok 6 makınedekı cpu gucu,yakın zamanda kendı pc me rx480 8gb alacagım,onunda 2.2-3 khs gibi bir deger gorecegımı dusunuyorum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: