Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:51:33 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: d10e în București, acum în februarie  (Read 2059 times)
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 11, 2017, 10:55:38 AM
 #1

Cred că știți câte ceva despre conferința d10e (internațională, cu prezență în San Francisco, Singapore, Amsterdam)
Anul ăsta se organizează și în București, lista de speakeri este super-faină (http://d10e.biz/), oameni de la care puteți învăța.
Puteți să aflați mai multe info aici https://goanadupabitcoin.ro/stiri-bitcoin/d10e-eveniment.html
Noi mergem pentru că ne interesează să facem networking, presupun că și cei care au afaceri bitcoin vor fi interesați de așa ceva.
Dacă vreți să vă luați bilet, trebuie să știți că am făcut un acord cu ei să vă ofere o reducere de 10%, trebuie să introduceți codul GOANADUPABITCOIN10

xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
January 13, 2017, 05:03:23 PM
 #2

Bună inițiativa. Sunt curios cum își distribuie investiția în ICO de amploare mai mare; vorbim de sume de peste 2000 btc. Ca vorbim de viitor. Este posibil ca cineva sa aleagă sa fie plătit în btc? ați fi dispus pe munca voastră in spare Time?
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 15, 2017, 06:42:39 PM
 #3

Bună inițiativa. Sunt curios cum își distribuie investiția în ICO de amploare mai mare; vorbim de sume de peste 2000 btc. Ca vorbim de viitor. Este posibil ca cineva sa aleagă sa fie plătit în btc? ați fi dispus pe munca voastră in spare Time?

Eu personal accept si voi accepta sa fiu platit in Bitcoin.
Bitcoin este ceva ce nu a mai existat si pentru asta sunt pregatit sa imi asum riscurile de rigoare.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
January 15, 2017, 08:01:27 PM
 #4

Si eu.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 15, 2017, 09:04:28 PM
 #5

Eu sunt pregătită să îmi mut economiile în btc anul ăsta. Aștept să văd ce se întâmplă cu lightning și îmi fac storage-ul de valori doar în cryptomonedă.
Oricum am văzut că sunt mai cheltuitoare când vine vorba de fiat. Dacă e să cheltui bitcoin, mă gândesc de două ori înainte. 

goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 15, 2017, 09:07:47 PM
 #6

Am un amic, om de treabă de altfel, e 100% sigur că vin rușii peste noi, că vine războiul etc.
L-am învățat chestii despre bitcoin, acum parcă-parcă abia așteaptă să vină vreo panică, să pice UE, să ardă toată planeta ca să-i crească lui btc-ul Ș)
Îmi place când văd oameni noi, super-hyped când vine vorba de bitcoin.

andrew2k
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 417
Merit: 252



View Profile
January 15, 2017, 09:09:27 PM
 #7

Eu sunt pregătită să îmi mut economiile în btc anul ăsta. Aștept să văd ce se întâmplă cu lightning și îmi fac storage-ul de valori doar în cryptomonedă.
Oricum am văzut că sunt mai cheltuitoare când vine vorba de fiat. Dacă e să cheltui bitcoin, mă gândesc de două ori înainte. 


O sa faci un articol despre ce s-a discutat la d10e in linii mari ca sa avem si noi, cei care nu putem veni, posibilitatea sa aflam cate ceva nou?
goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 16, 2017, 02:53:16 PM
 #8

Eu sunt pregătită să îmi mut economiile în btc anul ăsta. Aștept să văd ce se întâmplă cu lightning și îmi fac storage-ul de valori doar în cryptomonedă.
Oricum am văzut că sunt mai cheltuitoare când vine vorba de fiat. Dacă e să cheltui bitcoin, mă gândesc de două ori înainte. 


O sa faci un articol despre ce s-a discutat la d10e in linii mari ca sa avem si noi, cei care nu putem veni, posibilitatea sa aflam cate ceva nou?

Noi avem teoretic invitații de presă, da, deci tot ce prindem publicăm.
Ideea e că nimic nu înlocuiește networking-ul.

xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
January 17, 2017, 01:11:50 PM
 #9

O parte din hype ar scădea dramatic când știi ca o sa ai conținutul pe net, însă cred ca este binevenit.

Legat de economii. As face același lucru,  dar cum ați zis și dv' este mai greu de cheltuit BTC fiindcă unde scoți sume mici? este vizat sa scoți sume mari de fiecare data dacă dorești Fiat.

Dacă cade un "meteorit" in China,  scade valoare btc. Wink
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
January 22, 2017, 11:14:57 PM
 #10

O parte din hype ar scădea dramatic când știi ca o sa ai conținutul pe net, însă cred ca este binevenit.

Legat de economii. As face același lucru,  dar cum ați zis și dv' este mai greu de cheltuit BTC fiindcă unde scoți sume mici? este vizat sa scoți sume mari de fiecare data dacă dorești Fiat.

Dacă cade un "meteorit" in China,  scade valoare btc. Wink

Dar China are scut anti "meteorit"!:) Asa ca stai linistit, pretul nu o sa scada.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

goanadupabitcoin (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 194
Merit: 108


View Profile WWW
January 23, 2017, 03:19:35 PM
 #11

dv'

Nu trebuie să ne formalizăm pe Internet, dv e bunica
Știu ce zici de meteorit. Deocamdată stă să cadă.
Eu una mă cam îndoiesc că o să facă ceva radical autoritățile de-acolo. Am așa un sentiment că și autoritățile chineze au ceva bani stocați în btc, altfel nu ar încerca toată gimnastica asta care nu face altceva decât să manipuleze prețul.
 

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!