Bitcoin Forum
May 09, 2024, 09:37:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: [DUY][Qtum] UTXO temelli POS Akıllı Kontrat Platformu|Coindesk & Bitcoinmagazine  (Read 6190 times)
t2yax (OP)
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
January 11, 2017, 08:58:46 PM
Last edit: January 12, 2017, 08:35:36 PM by t2yax

ANA KONU: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1720632.0

Qtum (Quantum) açık kaynaklı ve dağıtık merkezli bir projedir, bu proje Dağıtık merkezli Aplikasyon (DAPP) ve Akıllı Kontrat marketinde rekabet ederken, Bitcoin'in başarısından yararlanmayı hedefler. Bizim amacımız endüstri partnerleri ile çalışmak ve ilk Değer Transfer Protokolünü (VTP) hayata geçirmektir.Bu günlük rutin ticaret işlemlerini kolaylaştıracak, ve kolay adaptasyonu sağlayacak.Qtum Harcanmamış İşlem Çıktısı (UTXO) parçası olarak işleyen Akıllı Kontrat ile llk platform olmayı hedefliyor.

Tekerleği yeniden tamamen yeni bir kod temeli ile icat etmek yerine, Qtum Bitcoin Çekirdeği v0.13 ve Proof-of-Stake 3.0 (POS)üzerine kurulmuştur. Qtum'un metodu Akıllı Kontratları hesaplar olmadan işletmeyi sağlar, ve halihazırda var olan Ethereum aplikasyonları Qtum Blokzincirine taşınabilir.Qtum Çekirdeği geliştirmesi Qtum Vakfı tarafından yönetilecektir.Bu yönetim kurulmuş denetleme firması tarafından denetlenecektir.

Bu proje borsa için başka bir araç olmayı hedeflemiyor, orada yeterince bu beklentiyi karşılayan Blokzinciri projesi var. Bunun yerine, teknolojinin işlemleri kolaylaştırabileceği değişik sektörlere odaklanılacak. Tüm bu uğraşlar Ethereum Sanal makinesinin modifiye sürümünün üzerine kurulu Dağıtık Aplikasyonların iskeleti üzerine düşecek.

Kararlı bir kod temeline ihtiyaç vardır. Müşteriler ve işletmeler parasal değerin ani kazaya uğraması riskine karşı güvence isterler. Quantum'u stabilite için Bitcoin Core üzerine, ve ağ anlaşma algoritması için Blackcoin POS3.0 üzerine bu sebeple kurduk.

Teknik Özet

Bu bölümde müşteriler ve işletmeler için yaratılan yeni kriptopara Qtum Blokzinciri hakkında konuşacağız.Qtum güvenli, kararlı, ve hızlı olması için tasarlandı. Quantum Bitcoin Çekirdeğinin betik dilini genişletti, yani artık Harcanmamış İşlem Çıktısı modeli (UTXO) üzerine kurulu Akıllı Kontratları çalıştırmak mümkün olacaktır. Bu Qtum'da ilgili taraflar arasında kontratlar yaratılmasının hesapların kullanımını gerektirmeyeceği anlamına geliyor. Halihazırda var olan Ethereum Akıllı Kontratları Qtum'a küçük değişiklikler ile taşınabilir. Diğer sanal makineler ve programlama dilleri proje olgunlaştıkça desteklenecektir. Üçüncü parti veri akışı ve uzmanlar için özellikler olacaktır bunun yanısıda zincir dışı veri işlemesi de olacaktır. Qtum'un ağ anlaşma algoritması (consensus) modeli Sunny King'in klasik Proof-of-Stake sistemini kullanacaktır. Bu sistem paralarını tutanları ödüllendirirken blokzincirini güvenli halde tutacaktır.

Qtum yeni 'Değer Transfer Protokol'ünü endüstriye getirmeyi hedefliyor. Bitcoin muazzam bir servisi ticaret ve finans endüstrisine değer transfer aracı sağlayarak getirdi ve biz bu etki üzerinde genişlemek istiyoruz. Biz kullanıcıların paralarını çeşitli internet protokollerinin avantajını elde ederek kontrol edecekleri Akıllı Kontratlı Qtum Blokzincirini desteklemeyi planlıyoruz.SpringEmail Çalışan beta sürümü olarak sunulacak bir projedir, Basit Posta Transfer Protokolü'nün (SMTP) modifiye edilmiş sürümünü kullanır. Bu kullanıcıların e-postanın bir parçası olarak Qtum göndermesine ve almasına olanak verir. Biz bu hibrit protokolü "BiSMTP" olarak adlandırıyoruz. Bu Qtum ile ilgili olan fakat cüzdanı olmayan kullanıcıların Qtum'u öğrenme eğrilerilerini azaltacaktır.

Daha fazla bilgi için, lütfen bakın:
http://www.8btc.com/qtum-springemail-bismtp

Qtum'un büyüme stratejilerinden biri mobil telekomünikasyon marketidir. Dijital paraların farkında olmayabilecek muazzam miktarda kullanıcı vardır, fakat bu kullanıcılar Qtum'a viral market kampanyası ile tanıtılabilir. Bu ortalama bir kullanıcının mobil cihazlarıyla ödeme yapmaya alışık olmadığı anlamına gelmez. Wechat, Çinde yarım milyardan fazla kullanıcısını günlük mallar ve servislere ödeme yapmak için güçlendiriyor. Apple Pay gibi, kullanıcılar cihazları ile satış noktasında (point of sale) basitçe tarama yaptırıyorlar, ve para hesaplarından düşüyor. Biz, Wechat, WhatsApp, Viber ve benzeri popüler mesajlaşma platformlarına entegre olan Quantum aplikasyonlarını oluşturmayı planlıyoruz.  

Teknik raporun İngilizce versiyonu düzenleniyor, ve Ocak 2017'de yayınlanacak.

Özetlemek gerekirse, Qtum'un teknik özellikleri şunları içeriyor:

1. Bitcoin UTXO modeli üzerinde çalışan Ethereum Sanal Makinesi
2. Ethereum Blokzinciri modeli için Uyumluluk Katmanı, bu halihazırda var olan Ethereum ve Sağlamlık kontratlarını kolayca taşıyabilmeyi sağlıyor
3. Blackcoin'in Proof Of Stake 3.0'ü, bu verimliliği ve güvenliği sağlıyor
4. Mobil cüzdanlardan tam düğüm çalıştırmadan kontratları yönetme yeteneği
5. Bitcoin ve bazı BIP'ler için geliştirilen mevcut araçların çoğu Qtum blokzinciri ile uyumlu olmayak devam edecek
6. Ethereum Sanal Makinezi üstüne kurulan uzmanlar ve veri akışları

FIRSATLAR

Qtum, Blokzinciri teknolojisini ileriye götürecek, iş dostu bir platform sunmayı planlıyor.
Bu, bir tüccarın ürün veya hizmet için fatura oluşturabileceği, sadece bir perakende para olmadığı anlamına gelir. Sanayi ve ticaret için bir açık,genel (Public ledger) defterden faydalanma fırsatı çok büyüktür. Bir varlığı bir ürünü ya da bir hizmeti satmak, müşteriye bir satın alma belgesi sunmak ve daha sonra ürünün ömrü boyunca bu belgeyi korumak paha biçilmezdir.

Özellikle finans sektöründe Blokzinciri teknolojisine büyük ilgi var. Şu anda, bankalar birçok Blokzinciri patenti için başvuruyor. Bunun nedeni, gerçekleri bulmaları veya temel ürün ve hizmetlerine yeni teknoloji yerleştirmeyi planlamaları olabilir. Birçok büyük şirket kendisini çok büyük, eskimiş ve rekabetsiz buluyor. Blokzinciri (ve diğer yıkıcı teknolojiler) önümüzdeki yıllarda iş modellerini tehdit edebilir.

Qtum Vakfı aracılığıyla, amacımız bu büyük organizasyonların dijital para birimini ve Blokzinciri teknolojisini ana faaliyetlerine sokmalarını kolaylaştırmaktır. Bunu basitçe Blokzinciri teknolojisinin gücünü tanıtarak yapacağız, ve onların iş modelinde bunun için bir yer olup olmadığını göreceğiz.

Qtum şu anda Çin'deki birkaç şirketle stratejik ortaklıklar hakkında konuşuyor, Ancak duyuru yapmak için hâlâ çok erken. Bu noktada ana odağı sosyal ağ, telekomünikasyon, finans ve tedarik zinciri endüstrileri oluşturuyor. Üçüncü parti geliştirmesi Qtum'un (ve Blokzincirinin tam olarak) adapte edilmesinde büyük rol oynayacak. Bu aşamada, bizim görüştüğümüz birçok endüstri Blokzinciri ve Blokzinciri’nin işlerini iyileştirebilecek veya tehdit edebilecek olup olmaması hakkında meraklı.

Takımımızı Tanıyın:

Qtum çekirdek takımı dünya çapında çeşitli kullanıcıları barındırır.

Patrick Dai (Çin/Singapur) - Proje Lideri/ Ortak Kurucu
Neil Sakr (Fas/Çin) - Blokzinciri Mimarisi Şefi / Ortak Kurucu
Jordan Earls (ABD) - Öncü Geliştirici / Ortak Kurucu
Caspal (Çin) - Qtum Geliştiricisi
Qiyu (Çin) - Qtum Web geliştiricisi
Alex (Belarus)- Qtum Geliştiricisi
Time Markov (Makedonya) - Qtum Geliştiricisi
Mike Palencia (Çin / Kolombiya) - Project Yöneticisi
Brett (Kanada) - Halkla İlişkiler / Topluluk
John Scianna (ABD / Çin) -  Halkla İlişkiler / Basın
Ibai Basabe(ABD / Çin) - PhD Ürün Yöneticisi / Araştırmacı
Carry Shen (Çin) - PricewaterhouseCoopers (PWC) İşlem Kontrolü

Topluluk

Websitesi: Yakında hizmete girecek

Kaynak kodu: https://git.qtum.org/qtum/  Kaynak yakında erişilebilir olacak

Twitter: https://twitter.com/QtumOfficial

QQ grubu: 518192421

Slack kanalı:  https://qtumslack.herokuapp.com/

Wechat grubu:

Ödüller var, ve yakında listelenecek. Lütfen ne teklif edebileceğinizi konu içerisinde yazın

Basın:

Quantum, konferanslara ve Blokzinciri etkinliklerine katıldığımız için bir miktar basın üretti. Bazı basın siteleri resmi başlamamızdan önce gelişmemiz üzerinde durdu, lütfen aşağıdaki linkleri ziyaret edin:

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
1715290670
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715290670
Reply with quote  #2

1715290670
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715290670
Hero Member
*

Ignore
1715290670
Reply with quote  #2

1715290670
Report to moderator
1715290670
Hero Member
*

Ignore
1715290670
Reply with quote  #2

1715290670
Report to moderator
1715290670
Hero Member
*

Ignore
1715290670
Reply with quote  #2

1715290670
Report to moderator
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
January 12, 2017, 08:34:20 PM

İmza kampanyasına katılabilirsiniz, verdiği ücretler gayet dolgun ve toplamda 200 kişi arıyorlar. Locale haftada maksimum 10 post atabiliyorsunuz, haftalık minimum 15 maksimum 40 posta ödeme yapılıyor. Mesajlarda 120 karakter koşulu aranıyor. Escrow henüz belirlenmemiş ama cüzdanlarında baya yüklü miktarda BTC vardı.
arancra
Sr. Member

Activity: 448

View Profile WWW
January 12, 2017, 08:38:31 PM

Adamlar bu işin altından kalkabilecek gibi görünüyor sanırım. Kampanyalar için yüklü meblağlar vaad etmeleri böyle düşündürüyor en azından. İmza kampanyası boşta olan arkadaşlar için fırsat olabilir ama, globale de yazabilenler için.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄
                     ▄▄▀▀ ▄▄▄█▀▀▀▀▀█▄▄▄ ▀▀▄▄
                   ▄▀ ▄▄▀▀             ▀▀▄▄ ▀▄

▄▀          ██  ██       ▀█▄ ▀▄
    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄██▄▄▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
  ▄█████████████▄▄███████▀███████████████▄ █████████ ███████████████
▄████████▀█████████████▀  █████    ▀██████   █████        █████
    █████  ▀██████████▀   █████    ▄█████▀   █████        █████
    █████    ██████████   ██████████████▄    █████        █████
    █████  ▄██████████▄   █████    ▀██████   █████        █████
    █████▄█████████████▄  █████    ▄██████   █████        █████
    ████████████▀▀███████▄███████████████▀ █████████      █████
    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██▀▀██▀▀▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀      ▀▀▀▀▀
                             ██  ██       ▄█▀ ▄▀
                       ▀▄▄             ▄▄▀▀ ▄▀
                          ▀▀▀█▄▄▄▄▄█▀▀▀ ▄▄▀▀
                                ▄▄▄▄▄▀▀▀

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│

│█│
│█│
│█│
t2yax (OP)
Sr. Member

Activity: 462

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
January 15, 2017, 02:43:05 PM

Qtum projesi ile ilgili Soru ve Cevaplar:

-----BAŞLANGIÇ-----

S) Son 1 saat içinde qtum teknik raporunu okudum, bu anlayış %100 olmayabilir ama bu benim değerlendirmem. Basitçe Qtum,Sağlamlık kontratlarını desteklemesi için bitcoin betik dilinde değişiklik yapılarak oluşturulan bir bitcoin çatallaması mı ?

C) Herşeyden önce, Qtum “sadece bir diğer bitcoin çatallaması” olmaktan çok uzak.Bizim Qtum projesi için bir vizyonumuz var ve bizim takımımız gerçek dünya şirketleri ve yatırımcılardan destek alan kripto dünyasındaki en büyük ve profesyonel takımlardan biri. Qtum için hedeflerimiz kripto sahnesinin çok ötesine geçiyor ve bu proje en iyi projelerden biri olacak,sadece bir başka bitcoin çatallaması olmayacak. Qtum için ana temel olarak bitcoin çekirdeği seçimi, bitcoin’in başlangıçlarından beri sayısız problem ve güvenlik sorunları ile kararsız olduğu düşünülen ethereum,bitshares ve diğerlerine kıyasla en olgun,en kararlı olması ve güvenli blokzoncirine sahip olmasıdır. Bitcoinin topluluktan en büyük desteği almasına ek olarak ki bu quantum tarafından da kullanılabilecek bitcoin ile alakalı büyük araç koleksiyonları ve yazılımları ima ediyor,buna karşılık diğer blokzincirleri bazen en basit yazılımları bile içermeyebiliyor (örneğin mobil cüzdanlar,kararlı masaüstü cüzdanları ...). Ayrıca biz bitcoin betiğini EVM ve düzenli işlem (para transfer işlemi) arasında bir köprü olarak kullanıyoruz. Qtum modeli çok iyi dizayn edildi ve düşündüğünüzden daha karmaşıktır.

S) Hesap bakiyesi ile UTXO’yu Akıllı Kontrat’ın yerine seçmek için zorlayıcı bir neden yok. Bu genel günlük ile genel muhasebe defterini kıyaslamaya benziyor, hangisi daha iyi ? Cevabına göre değişir. Tahminim,cevap sadece UTXO çünkü o bitcoin çatallamasını kullanıyor ve bu çatallamayı UTXO olarak adlandırıyor demek bir hile. Aslında ölçeklenebilirğin daha büyük bir problem olmasından şüpheleniyorum zira sizin SPV’yi işlemleri yapabilmesi için idare etmeniz gerek. Farklı alanlar için UTXO ? Bu özelliği cüzdanlara nasıl uyarladığınızı görmek istiyorum. Bu hyperledger’i UTXO ve hesap bakiyesinin ikisini de desteklediği için daha iyi yapar mı ?

C) Bizim UTXO seçimimiz basitçe en iyi teknoloji seçimidir. Hesap modelinin UTXO modeli kadar performanslı ve güvende görünmesi için bazı makaleler yoluyla bazı çabalar gösterildi, ancak bu işe yaramadı. Pek detaya inmeden, Hesap modeli çok naif,basit ve paralellik sunmuyor, her zaman bana bardak telefon işlem modelini hatırlatıyor.

Bizim için, Hyperledger tarafından kullanılan melez model yanlış seçimdir çünkü bu bizim bitcoin yada ethereum ile uyumsuz olmamıza sebep olacaktır. Qtum'da, bitcoin ile tam uyumluluğun korunması için bir önceliğe sahibiz; bu da, gelecekte Bitcoin BIP'lerini Qtum'a uygulayarak bitcoin çekirdeği ekibi ve topluluğu tarafından gerçekleştirilen gelişmelerden yararlanmamızı sağlayacaktır.
Daha fazla detay için,lütfen aşağıya bakın:

1) Üzerinde basit bir akıllı kontrat platformu kurulmasını istemiş olsaydık, Ethereum'u çatal hale getirmek bizim için çok daha kolay olurdu.

2) UTXO SPV protokolünün çalışmasını sağlıyor. Ethereum şu anda SPV gibi birşeye sahip değil, Ethereum üzerinde tüm blokzincirini indirmeden veya güvenilir merkeziyetçi 3.parti olmadan basit cüzdan kullanmanın yolu yoktur.

3) UTXO modeli genel olarak daha basit, ve çünkü bu Bitcoin tarafından kullanıldı, bu sistem iyice test edilmiş ve güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Ethereum'un hesap modeli kavramsal olarak anlaşılması kolay olmakla birlikte, tekrar oynatma ve çifte harcama saldırılarına karşı korunmak için daha fazla karmaşıklık ve uç durumların olmasını gerektirir.

4) Ölçeklenebilirlik Qtum için problem olmamalı, Buna rağmen kontratlar durum değişimlerini oluşturabilir, bu durum değişimleri direkt olarak blokzinciri üzerinde depolanmaz. Daha doğrusu, durum her akıllı kontratı gerçekleştirerek oluşturulan tüm eylem ve farklılıkların birikimi olarak değerlendirilir. Bu açıkça blokzinciri eşitlemesini daha yavaş yapabilir (çünkü blok işlemesi Bitcoin’inkinden daha yavaş olacak), fakat diğer sağlanan diğer faydalar bu performans düşüşüne değer. Dahası, UTXO'da şu anda saklanan tek ek kontrat kodu ve kontrata ait çıktılardır (gerçi veriler çıktı  ilk işlendikten sonra önemsiz hale gelir). İleride UTXO setinin depolamış olduğu verileri budayarak dolayısı ile de UTXO’nun set boyutunu küçültecek planlar hayata geçirilebilir.

5) SPV neredeyse bugünkü SPV cüzdanlarının çalıştığı gibi çalışacak. Küçük bir özet yapmak gerekirse, hafif cüzdan blok başlıklarını indirir, ve ardından P2P düğümlerine istekleri bu cüzdanın sahip olduğu anahtarlarla eşleşen her blok içindeki tüm işlemleri almak için gönderir (bloom filtresi veri yapısı kullanılarak). Çünkü kontrat sistemi normal işlemler yaratır, bu zaten çalışıyor. Bir kontrat bir SPV cüzdanına para gönderirse, SPV cüzdan bugün bu paraları görecek ve harcayabilecek durumda. SPV cüzdanlarıyla ilgili bir sonraki adımımız şu iş akımıdır:insanların hangi işlevi ve hangi veriyi göndereceğini seçecek iken kontrata para göndermesi. Bizim SPV modelini Qtum ile çalışması için genişletmemize ihtiyacımız yoktur,çünkü o zaten bizim uyumluluğa olan odağımızdan dolayı çalışıyor.

6) Hyperledger ile alakalı olarak, ben onun uzmanı değilim, dolayısı ile de yanılabilirim. Fakat onların desteğinin her iki dünyanın da en kötü hali olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca benim anladığım, onlar genel bir defterde (ledger) sadece UTXO veya Hesapları destekliyorlar (gerçi defterler arasında mesajlaşma ve birşeyleri göndermek için iyi bir özellik var). Yani ben bunun Hyperledger’i  
daha iyi yaptığını düşünmüyorum,fakat daha komplex yaptığını düşünüyorum. Belki de bu karmaşıklık Hyperledger'ın modeline daha fazla güç sağlar, ancak aynı zamanda daha fazla güvenlik endişesi getirir ve Hyperledger'in kendisinin ve onu kullanan herhangi bir uygulamanın uyarlama maliyetini arttırır (her iki model ile de uğraşmayı gerektirdiği için).

S) Sağlamlık dizesini kabul etmek için bitcoin betiğini genişletti, ancak CounterParty adlı başka bir şirket zaten Bitcoin genel blokzincirinde yeni bir genel blok zinciri kullanmak zorunda kalmadan bunu yaptı. Yani buna ihtiyaç var mıydı ? Ayrıca Qtum sürekli “solc” sağlamlık derleyicisi ile senkronizasyonu ana uyumluluk için korumalı mıdır ?

C) Qtum XCP’den çok farklı, XCP veri depolama için bitcoin blokzincirini kullanıyor, ve kullanıcı XCP yazılımını onun üzerinde kullanmalı. Bazı önemli dezavantajlar; XCP işlem masrafının projeyi tehdit edecek düzeye gelmesi ve XCP üzerinde harici yazılım oluşturma karmaşıklığı. Qtum hepsi bir arada çözüm sunuyor, herhangi bir olası başarısızlık noktasına dayalı değildir.

Solc desteği için, biz Qtum’u onu düşünerek yaptık, Qtum aynı ethereum VM’ini kullanıyor,yani o sağlamlık derleyicisi tarafından derlenen herhangi bir kodu çalıştıracaktır. EVM güncelleştirmeleri olması durumunda, biz kolayca Qtum’da bunu güncelleştirebileceğiz.

S) Qtum yeni bir altcoin platformu fakat yeterince ethreum, ripple ve bitcoin orada halihazırda var. Ne için bir diğeri? Anladığıma göre bir köprü değil, Sadece bir diğer bitcoin çatallaması.

C) Benim önceki “Qtum bir diğer bitcoin çatallaması değildir” yanıtıma ek olarak, Ben şunu da eklemek isterim: Quantum bir averaj altcoin değildir,o en iyilerden biri olacak,en iyisi değil ise bunun için tüm imkanlara sahibiz ve bunu yapacağız.

Sen onun bir köprü olmadığını söylüyorsun, fakat o gerçekten köprü, O teknolojiyi birleştiriyor. Biz Bitcoin’i harika yapanı alıyoruz, ve Ethereum’u harika yapanı alıyoruz ve ikisini tek olarak köprülüyoruz. Biz her iki coin’deki parasal değeri (market değeri) birleştirmeyi değil, toplulukları ve ayrı ilgileri birleştirmeyi bekliyoruz. Şu anda ciddi Ethereum kullanıcıları ve geliştiricileri ile Bitcoin kullanıcıları ve geliştiricileri arasında gerçek bir ayrım var. Her ikisi ile ilgili teknoloji ile uyumlu olmayı hedefleyerek, bu toplulukları birleştirmeyi ve her ikisine de bir cevap olmayı umuyoruz 1) Ethereum akıllı kontratlarını isteyenler, ancak Ethereum hesap modelinin istikrarı ve SPV gibi protokol desteğinin eksikliği ile rahatsız olanlar; ve 2) Bitcoin'den hoşnut olanlar, ancak akıllı kontrat ve daha güçlü türde işlemler uygulamak için getirdiği kısıtlamalardan dolayı mutsuzlar. Biz bir takım olarak ayrıca insanların çabuk para elde etmek için kopyala-yapıştır ile oluşturduğu coinlerden yorulduk, maliyeti ve faydaları çok dikkatli bir şekilde tartmasaydık bu altcoini yapmayı seçmezdik.

S) Blok onaylama zamanı ne? bu Bitcoin için 10 dakika Ethereum için ise 18 saniye?

C)  Ethereum blok süresi 18 saniyedir biraz abartılıdır, bir sürü boş bloğa ve yetim bloğa neden olur ve böylece blok zincirini işe yaramaz verilerle şişirir (bu şuanda ethereum blokzincirinin körelmesi ile sonuçlandı), ve 10 dakikalık bitcoin blok süresi akıllı kontrat platformu için biraz uzun. Biz Qtum için 1 ila 3 dakika arasında blok zamanı hedefliyoruz.

S) Ben POS sisteminin detaylarına girmeyeceğim fakat protokol Peercoin’in DPOS sistemine benziyor ve eğer niyet madencileri zincirde daha uzun süre paralarını tutmaya teşvik etmek ise para yaşı (coin age) toplanması atağına karşı hassas olabilir. Aslında uzun zaman atağını engellemek için para yaşı tam tersi yani düşük olmalıdır. Bitfury ve Vitalik, duyarlı olduğu için o saldırı türleri hakkında iyi makaleler yazdı.

C) Qtum tüm ana atak taşıyıcılarını silen(para yaşı toplanması’nı da içeren) BC PoS v3.0 kullanıyor.
Sonuç olarak, Qtum, ilk bağımsız UTXO ve PoS tabanlı akıllı kontrat platformu olacak ve böylelikle seçkin bir blok zincir çözümü sunmak için mevcut en iyi teknolojileri kullanacaktır.

-----BİTİŞ-----

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
January 15, 2017, 04:26:32 PM

biraz okudum herkes gibi sağlam bir çalışma tarzında anlatımışlar pos tabanlı olanları seviyorum piyasadaki paranın elde tutulmasını ağlayan bi sistem
takip edicem güncellemelerden ve extra olabiliecek şeylerden bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
redhack
Legendary
*

Activity: 1858
Merit: 1015

View Profile
January 15, 2017, 06:18:41 PM

İmza kampanyası için escrowa 3 BTC göndermişler. 6 hafta kampanyanın sürmesi planlanıyor, 15-18 BTC civarı bir ödeme yapacaklar sadece imza kampanyası için. Promosyonları yüksek tutmaları projenin tanıtımına önem verdiklerini gösteriyor. Sonucunda ne olur? Bence kullanım açısından geleceği yok ama para kazanmak için bir miktar yatırım denenebilir.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 18, 2017, 07:27:40 AM

ben  başvurdum da bakalım kabul edilcem mi  Undecided
ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
January 18, 2017, 11:04:55 AM

İmza kampanyası için escrowa 3 BTC göndermişler. 6 hafta kampanyanın sürmesi planlanıyor, 15-18 BTC civarı bir ödeme yapacaklar sadece imza kampanyası için. Promosyonları yüksek tutmaları projenin tanıtımına önem verdiklerini gösteriyor. Sonucunda ne olur? Bence kullanım açısından geleceği yok ama para kazanmak için bir miktar yatırım denenebilir.

girsek elimize iyi bişeyler geçermi (aslında ele geçenin değerinin ne olcağı daha önemli çok verip satohsi olduktan sonra değil çok da önemli olmuyor Smiley )
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 18, 2017, 02:32:54 PM

Kampanya 6 hafta sürmese iyi olacakmış aslında daha uzun süreli bir kampanya olsaydı düşünülürdü diyebilirim. Ama ücretler banada gayet iyi geldi şu anki secondstrade bakınca arasında fark var. Bakalım ne kadar çok vaadettiklerini yapabilcekler.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
January 18, 2017, 03:14:09 PM

Reklam işini iyice büyüttüler. Legendaryler için post başı 0.0017 BTC veriyorlar. Bu şekilde haftada 40 mesaja 0.065 BTC kazanmak mümkün. Mesajların en fazla 10 tanesi localde yazılabilir ve günde 8 posttan fazlası sayılmıyor. Kampanyanın 7 hafta sürmesi bekleniyor. Kalan 6 hafta maksimuma ulaşılırsa 0.39 BTC getirisi olacak Legendary hesap için.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
January 18, 2017, 04:25:44 PM

Reklam işini iyice büyüttüler. Legendaryler için post başı 0.0017 BTC veriyorlar. Bu şekilde haftada 40 mesaja 0.065 BTC kazanmak mümkün. Mesajların en fazla 10 tanesi localde yazılabilir ve günde 8 posttan fazlası sayılmıyor. Kampanyanın 7 hafta sürmesi bekleniyor. Kalan 6 hafta maksimuma ulaşılırsa 0.39 BTC getirisi olacak Legendary hesap için.

Legendary için gerçekten güzel bir imza kampanyası diyebilirim bakalım bende girdim kampanya yöneticisi iyi birisi gibi duruyor. 8 posttan sonrasını saymamaları iyi olmuş zaten 10-15 postta sadece boşuna kaliteyi düşürmek olabilir. Şimdilik iyi gibi duruyor bakalım kampanya sonunda durum ne olacak. Bu arada 10 posttan fazla locale atılırsa onlar sayılmıyor sanırım. Kısacası sadece 10 tane locale atılcak gibi bir durum yok demi?
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 22, 2017, 05:32:29 PM

Legendary için gerçekten güzel bir imza kampanyası diyebilirim bakalım bende girdim kampanya yöneticisi iyi birisi gibi duruyor. 8 posttan sonrasını saymamaları iyi olmuş zaten 10-15 postta sadece boşuna kaliteyi düşürmek olabilir. Şimdilik iyi gibi duruyor bakalım kampanya sonunda durum ne olacak. Bu arada 10 posttan fazla locale atılırsa onlar sayılmıyor sanırım. Kısacası sadece 10 tane locale atılcak gibi bir durum yok demi?

Ne kadar zaman var, ben de girsem mi?
Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
January 22, 2017, 07:44:10 PM

Ne kadar zaman var, ben de girsem mi?

7 hafta sürmesi bekleniyor Full member için boş yer vardı sanırım yinede bir şansını dene derim Locale 10 mesaj hakkın var sonrakileri saymıyor. Full memberlar haftada 40 mesaja 0.04 btc veriyor gayet iyi bir rakam zaten şu anda haftalık en yüksek ücreti bu kampanya veriyor.
torikan
Hero Member

View Profile
January 23, 2017, 11:07:13 AM

valla bence gir gayet iyi ama çok koşulu var doldura bilcen mi bilemem Smiley
vincetcm
Hero Member

View Profile
January 23, 2017, 12:22:51 PM

Yer yok gibi, başka kampanya bakıcaz
temmuz
Sr. Member

View Profile
January 23, 2017, 03:11:16 PM

Yer yok gibi, başka kampanya bakıcaz

full de 2 kişilik var yaz bence olursa olur
vincetcm
Hero Member

View Profile
January 24, 2017, 01:08:20 PM

Şu başlığa bi bakın derim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1750442.new#new
torikan
Hero Member

View Profile
January 24, 2017, 01:14:01 PM

kuzen tam anlamadım durumu açıklarmısın
vincetcm
Hero Member

View Profile
January 24, 2017, 01:21:42 PM

kuzen tam anlamadım durumu açıklarmısın

Anakonuya mesaj yazıp bu başlığa post atıyorsun, dün gördüm bugun ödeme yapmışlar.

Username : bitcoinisbest
Link to your post : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1720632.msg17605808#msg17605808
bitcoin address: 1H5psmYShdABDn8QR2QoEmHZNjvvUJtN6i

Gibi
temmuz
Sr. Member

View Profile
January 24, 2017, 04:14:11 PM

bende gönderdim bakalım .
imza kampamyasından da gönderi geldi postların bir çoğunu saymıyor götler ama Cheesy genede ödülü göndermeleri iyi oldu.
adamlar baya bir para akıtıyorlar bence bu porje tuaf boyunda ilginç olmaya başladı.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: