Bitcoin Forum
May 10, 2024, 11:58:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 400 adet sunucum var  (Read 2086 times)
banaparaver (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
January 12, 2017, 10:59:55 AM
Last edit: January 12, 2017, 11:18:23 AM by banaparaver

Merhabalar ben bir webmaster 'ım hosting işi yapıyorum bitcoin minner olayını daha yeni fark ettim

elimde
185 windows sunucu Intel® Xeon E3 1240v2/1270v3 işlemci 8 ila 32 gb ram
215 adet linux Intel® Xeon E3 1240v2/1270v3 işlemci 4 ila 16 gb ram

Amacım bu bitcoin minner programlarını kullanarak cpu ile para kazanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz
MinerGATE isimli siteye kayıt oldum fakat anlamadım hiç bir şey

birde bilmek istediğim bu kadar çok web sunucundan günde ortalama ne kadar kazanabilirim ?

EDİT: SUNUCULAR BANA AİT OLMAKLA BERABER KESİNLİKE MÜŞTERİLERİME AİT OLAN SUNUCULAR DEĞİLDİR BANA YARDIMCI OLABİLECEK GÜVENİLİR ARKADAŞLAR İLE ORTAKLIK KURABİLİRİM
1715342328
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715342328
Reply with quote  #2

1715342328
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715342328
Hero Member
*

Ignore
1715342328
Reply with quote  #2

1715342328
Report to moderator
1715342328
Hero Member
*

Ignore
1715342328
Reply with quote  #2

1715342328
Report to moderator
1715342328
Hero Member
*

Ignore
1715342328
Reply with quote  #2

1715342328
Report to moderator
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
January 12, 2017, 11:08:24 AM

Merhabalar ben bir webmaster 'ım hosting işi yapıyorum bitcoin minner olayını daha yeni fark ettim

elimde

Amacım bu bitcoin minner programlarını kullanarak cpu ile para kazanmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

birde bilmek istediğim bu kadar çok web sunucundan günde ortalama ne kadar kazanabilirim ?

EDİT: BANA YARDIMCI OLABİLECEK GÜVENİLİR ARKADAŞLAR İLE ORTAKLIK KURABİLİRİM

hosting hizmeti veriyorsan ve cpularını madencilik için kullanıyorsan sana tavsiye verme taraftarı deilim ve verenleride kınarım.

insanlar para verip hizmet alıyor sende cpuları kendin için yoracaksın milletin hitini yayınını zor duruma sokacaksın ayıp

hangi firmasın merak ettim
banaparaver (OP)
Newbie
*

View Profile
January 12, 2017, 11:11:12 AM

elimde

EDİT: BANA YARDIMCI OLABİLECEK GÜVENİLİR ARKADAŞLAR İLE ORTAKLIK KURABİLİRİM

hosting hizmeti veriyorsan ve cpularını madencilik için kullanıyorsan sana tavsiye verme taraftarı deilim ve verenleride kınarım.

insanlar para verip hizmet alıyor sende cpuları kendin için yoracaksın milletin hitini yayınını zor duruma sokacaksın ayıp

hangi firmasın merak ettim

Dostum yeni bir sunucu alıp böldüm bu işler için elimde patlamasını açıkcası istemiyorum zaten böyle bir şey yasal olarak mümkün değil 'ki bir müşterinin para verip aldığı yerden + para kazanmaya çalışmak insanlar salak değil sonuçta biri anlamazsa diğeri anlar ben kendimi sana ifade edemedim demekki
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 12, 2017, 12:25:27 PM

cloud hosting yapıyorsa müşteri açısından bir sıkıntı olmaz. cloud hostinglerde müşterilere vadedilen cpu oranı düşüktür zaten. belirli bir kısmı müşterilere ayırıp kalan kısımlar ile kazım işlemi yaptırılabilir. 400 sunucuyu 1 kişiye bağlayacak değil. boşta kalan sistem kaynaklarını kazım işlemine yönlendirmek kınanacak bir durum değil. boş duracağına monero kazsın Smiley

For rent...
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
January 12, 2017, 12:28:09 PM

3 sene falan geç kaldın
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
January 12, 2017, 12:31:48 PM

cloud hosting yapıyorsa müşteri açısından bir sıkıntı olmaz. cloud hostinglerde müşterilere vadedilen cpu oranı düşüktür zaten. belirli bir kısmı müşterilere ayırıp kalan kısımlar ile kazım işlemi yaptırılabilir. 400 sunucuyu 1 kişiye bağlayacak değil. boşta kalan sistem kaynaklarını kazım işlemine yönlendirmek kınanacak bir durum değil. boş duracağına monero kazsın Smiley
kalan kısım oldugunu nereden biliyorsunuz ayrıca kalan kısım kullanılan kısımın rahat çalışmasına sebebiyet vermektedir kaliteli dürüst hizmet vermek bu deildir. 400 sunucu en ölüsü bin lira olsa 400bin liralık sermaye var yazıktır günahtır insan oğlunun gözünü bir avuç toprak doyurur diyolar gerçektende doğru öyle yapacagına 10 sunucunun gelirini cihaz alımı için ayırsa daha mantıklı ve yerinde olur

yıllarca ys belgeli bu hizmeti yaptım

senin 20 liraya saattıgın hosting ile insanlar mılyarlar kazanıyor 1 kesinti demek gerir kaybı demektir. müşterinin ekmeği ile oynamak demektir.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
January 12, 2017, 12:38:45 PM

kalan kısım oldugunu nereden biliyorsunuz ayrıca kalan kısım kullanılan kısımın rahat çalışmasına sebebiyet vermektedir kaliteli dürüst hizmet vermek bu deildir. 400 sunucu en ölüsü bin lira olsa 400bin liralık sermaye var yazıktır günahtır insan oğlunun gözünü bir avuç toprak doyurur diyolar gerçektende doğru öyle yapacagına 10 sunucunun gelirini cihaz alımı için ayırsa daha mantıklı ve yerinde olur

yıllarca ys belgeli bu hizmeti yaptım

senin 20 liraya saattıgın hosting ile insanlar mılyarlar kazanıyor 1 kesinti demek gerir kaybı demektir. müşterinin ekmeği ile oynamak demektir.
arkadaşın sence 400 sunucuyu tam kapasite çalıştıracağı bir müşterisi mi var? bence çok büyük bir müşterisi yok ki belki 3-5 kazanırım diye kazma olayını düşünüyor. gittigidiyorun sunucularından bahsettiğimizi düşünmüyorum.

For rent...
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
January 12, 2017, 12:49:02 PM

İşlemcilerin çok sağlam olmamakla beraber zcash kazarak iyi kazanabilirsin belki. 400makine boru değil ayda 3 5 bin getirisi olabilir bi işlemci kaç hash basıyor test edip hesap yapman gerek

Willeampere
Sr. Member

Activity: 462

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile WWW
January 12, 2017, 05:31:20 PM

işlemcileri yakma dikkat et, kar yapayım derken zarar edersin, bulunduğun mekanı sürekli soğutman gerekecek biliyorsun değil mi?

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
t2yax
Sr. Member

Activity: 462

Arianee:Smart-link Connecting Owners,Assets,Brands

View Profile
January 12, 2017, 05:42:33 PM
Last edit: January 12, 2017, 05:52:56 PM by t2yax

magi coin(xmg),zcash,zcoin,monero,aeon kazabilirsin,bitcoini deneme bile boşuna yük ve elektrik masrafı.
sana bu işte yardımcı olabilirim,en iyi pool seçimi,konfigürasyon,en iyi kar edeceğin coini de bulabilirim.

arianee
• • • ━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━
Smart-link Connecting Owners, Assets And Brands
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━ • • •
Discord
Telegram ⊐●⊏ Reddit
Twitter ⊐●⊏ Instagram
Medium ⊐●⊏ Linkedin
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
January 12, 2017, 05:51:59 PM

https://xzc.suprnova.cc
Bu aralar kârlı coinlerden birisi, kazıp kazıp satabilirsin bittrex.com'da.

Ama bir hata meydana gelirse (pool çökerse, ya da kârlılık çok azalırsa falan) 500 tane sunucuyu farklı bir poola geçirmek çok zaman alır.
Minergate de çöküyor 1-2 ayda bir. Uğraşırım diyorsan yapabilirsin. 500 sunucu iyi para getirir tabi.
nasıl yapılacağını bilmiyorsan, bir yerde takılırsan pm'den sorularını gönderebilirsin.

Ben 4-5 linux sunucuyla yapmıştım 3-5 getirisi olmuştu.
(mentalpanda gel sen de bir şeyler yaz Grin)
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
January 13, 2017, 06:20:08 AM

Ama bir hata meydana gelirse (pool çökerse, ya da kârlılık çok azalırsa falan) 500 tane sunucuyu farklı bir poola geçirmek çok zaman alır.
Minergate de çöküyor 1-2 ayda bir. Uğraşırım diyorsan yapabilirsin. 500 sunucu iyi para getirir tabi.
nasıl yapılacağını bilmiyorsan, bir yerde takılırsan pm'den sorularını gönderebilirsin.

ben o coinin ta 2 ay bekledim en son mikerim zerosunu coinini dedim 1 hafta önce 55k dan satıp liske geçtim ipneler pump için benim satmamı bekliyormuş %50 kardan olduk ve stabil bir coin değil geliştiriciler bölündü ayrıldı anlaşamama muhabbeti fork muhabbetleri döndü daha kazarken bile sürekli pool değiştiriyorduk stabil kazmak ve kazanmak için tavsiye edilecek bir coin değil
blanc41
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
January 24, 2017, 08:18:23 PM

sonuç ne oldu bu konu için ?
cnkt
Sr. Member

Activity: 267
Merit: 252

View Profile
January 28, 2017, 08:18:02 AM

Kendinize ait sunucuları bilmem ama ben daha önce azure ve google cloud üzerinde ücretsiz gelen kuponlarımı kullanıp sanal makineler oluşturdum. 16 core kadar CPU mining yaptım hatta Minergate üzerinden XMR kazmıştım çok bir kazanç getirmiyor. Nicehash denmiştim aynı şekilde getiri azdı.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
January 28, 2017, 11:26:47 AM

Cpu ile bitcoin kazmani tavsiye etmiyorum. Potansiyeli olan altcoinleri dene. Monero icin fizibilite calismasi yaparak baslayabilirsin.

eksi30
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
January 30, 2017, 12:32:00 PM

o işlemciler moneroda ortalama 150 hashes basar 400 x 150 60.000 hashes aylık 2500 dolar getiri elektrik masrafı hariç sanırım senin işlemciler 95 watt olanı kaba hesapla 400 sunucu 32 kw çekse aylık 8 bin tl elektrik gelir 2 bin tl dolaylarında getirisi olur bu benim yüzeysel hesabım .
p1ck4x3
Newbie
*

View Profile
February 18, 2017, 10:36:00 AM

Hocam bu tur buyuk hacimli networklerde Puppet, ansible vb automation toollar kullansak bahsettigin sekilde donusumleri rahat saglama sansimiz olabilir mi ? Yoksa cok baska bi yerden mi bakiyorum Smiley
Diablomania
Member
**

Activity: 129
Merit: 10

View Profile
February 27, 2017, 06:04:18 PM

Hala bu konuyu düşünüyor musunuz?

seseyna
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
March 11, 2017, 08:58:44 PM

elimde

EDİT: SUNUCULAR BANA AİT OLMAKLA BERABER KESİNLİKE MÜŞTERİLERİME AİT OLAN SUNUCULAR DEĞİLDİR BANA YARDIMCI OLABİLECEK GÜVENİLİR ARKADAŞLAR İLE ORTAKLIK KURABİLİRİM

Konu eski farkındayım fakat sitede yeniyim. Konu hakkında net bilgi paylaşımının olmadığını gördüm.
Xeon işlemci kullanan birisi olarak her türlü denemeyi bir süre önce yaptım.
Arkadaşın bahsettiği işlemci 3.4 Ghz diye biliyorum. Bende Xeon L5520 var ve Zec de 7 sol/s görüyor anca. Bu da ayda 1 dolar kar bile getirmeyecektir.
Arkadaşın işlemcisi de çok farklı bir sonuç vermeyecektir. Kısacası işlemci ile maden kazma işi şu dakikadan sonra yalan. Harcanan elektriği hiç bir şekilde karşılayamazsınız.
Kaş yapamaya çalışırken göz çıkarmayın.

Bunun dışında yorumlarda bir kaç şey gözüme çarptı. Birisi ısı problemi olacaktır soğutman gerekir şeklinde bir yorum paylaşmış. Soruyu soran arkadaşın zaten 400 sunucusu var ve web server hizmeti veriyorsa merak etme ısınma sorununu ve soğutma sistemini çoktan çözmüştür.

Bir diğeri milletin para verip aldığı sunucuyu ayrıca para kazanmak için çalıştırman hak değil demiş. Doğrudur hak değildir ki böyle bir işe girişirse. Girişmek istese de yukarıda açıkladığım hız kazanç uğraş ve hüsranlıkla vazgeçecektir. Son olarak hala daha inatla sunucularına maden kazdırmak isterse hosting sattığı müşteriler hosting i kullanamayacağı için zaten kaçacak mevcut kazancından da olacaktır. O yüzden karar kendisinin. Haktır değildir. Aman şöyle yap böyle yapma demeye gerek görmüyorum.

Kıt kanaat aklımla konuyu sonlandırıyorum. Uzun lafın kısası CPU maning tarih oldu. Herkese iyi kazımalar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: